• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@baru7 to byl Klásek, resp. kláskův klan on s bráchou na urgentu, třetí brácha jezdí rychlou a jejich otec převozku :grinning:
30. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 nevim jestli je to 0,5l, proste takovej ten jakdyby dvojitej :grinning: ale asi by fakt stacil jeden, ony ty holandie jsou celkove trochu vetsi nez obyc jogurt :slight_smile:
30. črc 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
na netu jsem to nasla takhle:

Ingredience:
1 l čerstvého mléka
1 PL cukru
2 PL jogurtu (Activia)

Příprava:
Mléko uvedeme do varu a sundáme z plotýnky, dáme do mléka cukr. Necháme schladnout na teplotu 40 stupňů. Nemáme-li teploměr, na takovou teplotu, že když do mléka strčíme prst, vydržíme napočítat do dvaceti.
Přimícháme jogurt a nalijeme do vyhřátých uzavíratelných skleniček.
*Já vždy skleničky naplním vařící vodou než dám vařit mléko, aby byly skleničky opravdu čisté. Voda ve skleničkách schladne za stejnou dobu jako mléko.
Dáme na tác, přikryjeme utěrkou a postavíme do postele.A přikryjeme vrstvou peřin. Necháme 3-4 hodiny ležet.
K udržení tepla pod peřinou pokládám vedle jogurtů 1-2 PET láhve s teplou vodou.

Jogurt není tak hustý jako kupovaný, ale je dobrý a nízkokalorický.
V lednici vydrží určitě týden. Mě vydržel jednou zapomenutý v lednici i měsíc.
30. črc 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek dobrá rodinka :wink:

@majatob a co ještě dobrého domácího vyrábíš? :wink: inspirace není nikdy dost :slight_smile:
@majatob než napočítám do dvaceti, budu mít popáleniny 3. stupně :grinning:
ja jsem petky nedavala, stacila perina, ale zustaly tam celou noc, takhle je to asi rychlejsi :slight_smile: a sklenicky jsem taky nepredehrivala... ani cukr jsem nedavala.... ale treba je tak jeste lepsi :grinning:
30. črc 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 zkousela jsem jeste chleba a maslo, ale to se vubec nevyplati :grinning:
30. črc 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob tak na máslo a chleba odvahu fakt nemám :grinning: :sunglasses:
30. črc 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik kopíruju čast mailu ohledně těch fotek
Nataly Photo - focení vyšlo na 3.000,- (to druhé bylo se slevou 500,-) Měli jsme v tom 10 upravených a vytištěných fotek a cd se všemi fotkami. Za dalších 10 upravených a vytištěných fotek platíš další 1.000,- Focení je časově neomezeno. U druhého focení jsme měli půjčené kostýmky přímo od naty a fotila i to, co jsme donesli. Ale je to už přes půl roku. M. L. (byli fotit N. v dubnu nebo květnu) mi psala, že už prý nedává cd se všema fotkama, nebo si za cd účtuje další peníze. Objednání u ni bylo vždy docela rychle. Brala nás nejpozději do týdne.
Na rok jsme nechali L. fotit v Kravařích. Tam jsme byli taky spokojeni. Focení je levnější, ale nedává cd s fotkama, jen fotky které si po focení vybereš. CD ukládá v archívu, a když chceš nějakou fotku přidělat, musíš u ni. Ceník má na webu a fotí taky moc hezky, však koukni: www.vilasek.cz.
30. črc 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 maslo je jednoduchy, koupis si co nejvic procentni slehacku na slehani a slehas a slehas nez se to zdrcne na maslo, pak jen slijes syrovatku, co nejvic to maslo vyzdimas vidlickou, nacpes do krabicky a das do lednicky :grinning:
30. črc 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky vy jste se rozkecaly.

Jinak souhlasím s Lucenek :slight_smile: Já taky hned po škole neotěhotněla a jsem za to rádá. Je fakt že jsem hned po střední nastoupila do práce a v té době přítel (teď už manžel) taky nechtěl děti až budu mít něco odpracováno a tím budeme zajištěni finančně. Ne žebychom po dětech netoužili i dříve, ale prostě to bylo lepší. A te´d máme dvě děti a musím říct, že naše finanční situace je teď mnohem horší než když bylo jen jedno dítě a musíme se hodně krotit a přemýšlet co koupit a co ne. Ale nikdy to nebylo na úkor dětí. Jezdíme na výlety atd. Ale již dnes vím že bych do třetího nešla. :wink: Teď sice taky neberu žádnou atikoncepci, protže jsem chtěla tělísko, ale díky tíživé finannčí situaci mi to nevyšlo, tak si hold dáváme bacha a pak si nechám zavést tělísko :wink:
30. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus dík já tu taky vkládal něco ohledně fotek,asi půjdem k ní
30. črc 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik aha, to jsem nějak přehlídla
30. črc 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus pošlu ti to do IP
30. črc 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik děkuji. I ty Kravaře nevypadají špatně, ale blbé je, že nedávají CD
30. črc 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus právě to CD je blbé :frowning2:
30. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik máš to v IP
30. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a ted si vem, že ještě že bydlíte s rodiči na baráčku...cca platit ještě nájem který by se zálohama dělal kolem 8-9tis, odpoadky...brr
hele neuvažovala jsi o daně?ta je nehormonální a stojí se zavedením cca litřík, mirena je hormonální a teda mastná tu sedmičku doba cca 5 let, dana myslím 2 roky
30. črc 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mělo tam být aaadus :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
K předchozí diskuzi a trochu na "obranu andelky"...chápu, že když skončila VŠ tak chtěla hned dítě. Po střední v 18 člověk na děti ještě moc nemyslí. V tomhle směru mají středoškolačky časovou výhodu. Když si vezmu, že jsem skončila VŠ ve 24, vy už jste měly cca 6 let odpracováno, takže jste to už někam pracovně dotáhly a něco dokázaly. Člověk skončí VŠ a neumí nic a musí nahonit nějakou praxi, takže dejme tomu až teď, 4 roky po škole mám pocit, že něco umím. Takže chápu, že někomu se dalších cca 5 let čekat nechce.
30. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jo jsem ráda že bydlíme s našima, protože nevím jak bychom ještě platili nájem atd. Mě dr. právě nabízel tu Mirenu a navíc pryý je nejlepší a upraví ti i menzes. Mě ji nabízel za 6 500Kč :wink: Takže čekám až přijdou penízky a pak si ji nechám zavést :wink:
30. črc 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 baru já po střední šla na vyšší a pak makat takže jsme měla odděláno 6let plus školy

@zofinecka prdel je v tom že mirena stojí cca 2500 zbytek je finančí nápln doktorů....za avedení a tak u mě terda mého gyndaře by vyšla na sedmičku
30. črc 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no vidíš to, ale prý je nejlepší a vydrží 5 let :wink:
30. črc 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj jiné hormonální tělísko ani neexistuje pak je dana a ta je bez hormonu takže jen jako mechanická bariera...takže na výběr moc není.....
když si to spočteš tak mirena tě na 5 let vyjde fakt levně
30. črc 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek musím zpětně říct, že jsem taky ráda, že jsem si ještě udělala nějakou praxi a hlavně odbornou zk, takže po případné mateřské se mi bude snadněji rozhodovat, co budu dělat. No, takže já už splněno mám, co se týče kariéry, tak už by to chtělo ty děti, ne :grinning:
30. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 o tom to je..že máš v pracovním zařazení to hmatatelno...směr, cíle....
tož hupsni na něj no.... :grinning:
30. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 já vím baru no...nebuj i ten testosteron zatouží :wink:
30. črc 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek hlavně teď jsem v té práci trochu ustrnula a nikam se to výhledově nepohne, takže jsem z ní kapánek znechucená...no uvidíme :wink:
30. črc 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 baru jj v té době jsme otěhotněla sem si říkala zpokud do konce roku nebudu s pupenkem, tak měním pracoviště, taky jsme měla ten pocit....ale zase mám rozjednané jinénabídky, dispečink, anestezii, urgent uvidíme do budoucna co dřív přijde
30. črc 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek