• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@lucenek jo určitě jo. Mě se nechce pořád dávát za antikoncepci 600 za měsíc a možná i více teď :wink:
@baru7 já jsem taky rádá že jsem hned začala pracovat a ne mít hned děti. Je fakt že jsem byla mladá, ale navíc má první práce byla jen na dobu určitou a tak jsem neměla ani jstoutu že mi smlouvu prodlouží, až druhá práce je na dobu neurčitou a po RD se tam budu vracet :wink: a navíc si te´d ještě dodělávám VŠ :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 to máš pravdu, po střední by mě to ani nenapadlo.
Ale když jsem končila VŠ, bylo mi skoro 26 let, byla jsem 2 roky vdaná, s manželem skoro 7 let a otázka stála jen na tom, jestli opravdu musím najít práci (což v té době byl docela problém a pořád je) a nějakou dobu tam být a teprve pak se rozhodnout zkoušet otěhotnět, nebo hledat práci a zároveň tomu dát volný průběh. Vzhledem k neradostné situaci na trhu práce a výše uvedeným důvodům jsme se rozhodli pro to druhé. A nemůžu za to, že se zadařilo ihned. Teď zas budeme řešit, jestli jít po 3 letech do práce nebo zkusit dalšího prcka a vzít to přijednom a práci řešit až potom a vypadá to na druhou možnost. Do 30 bych chtěla ty dvě děti a pak teprve řešit práci, poněvadž stejně teď nevím kterou cestou se dát. Pracovat budu ještě 30 let, nevím jestli by mě ten rok vytrhnul (po roce v jakékoli práci bychom se do toho stejně pustili tak jako tak). Mateřskou sice nemám, ale rodičák máme myslím asi všechny stejný.
@lucenek jako teď máš jiné nabídky? to by bylo fajn, kdybys měla jen jednu práci a nemusela chodit na rychlou, co? :slight_smile:
@zofinecka 600 to je pohodka ještě já mám za litřík a něco...qlaira ale je to super....ale na tělísko se chystám po druhém prckovi určitě taky
30. črc 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no vidíš, a teď si představ, že by mě tohle čekalo po VŠ, to by na dítě nepřišlo ani po 30 a to bych nechtěla.
Já zatím antiko řeším, do hormonů se mi nechce. :unamused:
30. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no to nemáme
30. črc 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 mě ta rychlá právě baví tu bych si nechala, je to adrenalin

@andelka taky budu pracovat dalších 30 let, ale rozdělím si to práce...zázemí ...dítě.....práce......dítě...nějak vidina důchodu až za 30 let a do té doby mít odrozeno mě fakt neláká
30. črc 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no tak s prací na dobu určitou se ti nedivím vůbec, upřímně to je důvod proč jsem teď nevzala velmi dobrou nabídku, protože vím, že chci jít na mateřskou a nemám jistitu, že by mi ji i napodruhé nedali na dobu určitou. doděláváš VŠ s dvěma dětmi? Klobouk dolů :slight_smile:
@andelka v tom je taky kus pravdy...i ve 30 se dá nastartovat kariéra :wink: co máš vystudováno? já jsem byla trochu ještě limitovaná tím, že jsem potřebovala 3 roky praxe, abych si mohla udělat zkoušku.
30. črc 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek to je super, že tě to baví...podle mě tohle musí lidi bavit, protože je to fakt řehole...Martin sice tvrdí, že to dělá kvůli penězům (a jsme opět u nich, hypotéky, účty a spol.), ale jám mám podezření, že je to taky pro něj naplnění klukovského snu. Já se přiznám bez bití, že bych to dělat nemohla. Potřebuju mít svůj systém, který mám zaběhaný a naplánovaný...ten adrenalin by mě porazil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no, kdybych šla podle tvého "plánu" (i když je dobrej), tak to první dítě mám ve 30, kdoví jestli a druhé někdy na prahu 40 a to jako fakt ne. Ani by mi to u manžela neprošlo, ten chtěl mimi kolem 30. :slight_smile:
Jo, rychlá mě taky bavila, zvlášť když k nedýchajícímu miminku přijela za půl hodiny. Se divím, že jsem nezešedivěla. :frowning2:
30. črc 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 baru prachy jsou tam luxusní to jo a opravdu dnešní doba viz hypotéky si to skoro žádá
ale je fakt že pro pár lidí je to snová práce....sice smutná někdy...někdy dostanem po pysku od ožralců či debilů....ale je to fajn, já bych asi chcípla na očním nebo ko¨žním, bez adrenalinu :grinning:
30. črc 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 já jsem původně historik, ale asi půjdu jinou cestou - spíš směr školství, pokud to půjde. Dodělávám si pedagogické minimum. Ještě přesně nevím, nejsem vyhraněná, můžu dělat i něco úplně jiného, to se uvidí.
@zofinecka já vím jak to je, ale většina žen si dává tu 3 letou variantu, tak jsem to myslela. :wink:
Holt u nás prostě já nikdy nebudu živitel rodiny, spíš přispěvatel :sweat_smile:
30. črc 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka pauza mezi dítětem prací a druhým nebusí být pět let stačí roček dva tři, na započítání slušného základu na MD
záleží jak kdo nahlásil situaci že jo nám dalal výjez na rozbitou hlavu (ožralci s rozbitým kebulníkem jsou na denním pořádku neřkuli že zablijou auto smrdí hovada a my je vozíme k pšetření o které ani nestojí...a ejhle vyklubalal se zástava srdce a pak jako si vyber že jo, když to ti lidi neřeknou
@andelka no to ano, ale ty tu tříletou nedostaneš, pokud ted o RD nebude žádat manžel :wink:
@zofinecka však já mám 4 letou a nechci ji, takže zařizujem toho manžela. Během srpna bude chvíli na MD a rodičáku.
30. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no, já jsem teda zatím nabyla dojmu, že se tam jezdí hlavně pro opilce...a o svátcích k lidem, co se přejedli :grinning:
@andelka tys měla takovou vlastní zkušenost s rychlou? :astonished: :astonished: jinak máš dobré, že jsi nevyhraněná jak píšeš a můžeš dělat v podstatě cokoli, můj obor je naopak dost vyhraněný a moc si nevyberu. Ale nestěžuju si :wink:
30. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jj tak to pak jenom k 1. datu v měsíci převede na tebe a budeš dostávát to samé co on :wink:
@lucenek hlásili jsme to jako 4 týdenní miminko, které přestává dýchat - při koupání se asi nadechlo vody. Jako fakt to nebyla sranda. Kromě toho že ani neporadili co dělat. Ještěže tam byla mamka, jinak nevim nevim.
@zofinecka no, přesně. :slight_smile:
30. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky budu asi věčný přispěvatel :wink:
30. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo zapomněla jsem ti naosat o tom pojištění jestli chceš tak ti pošlu kontakt na toho mého poradce a on ti poradí. :wink:
30. črc 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka HOAVNĚ ŽE TO DOBŘE DOPADLO zase lidi si neuvědomí že třeba nejbližší sanitka s doktorem je někde v prdelovicích u kraviny a pak dispečerka musí posílat rychlou odjinud z jiného obvodu že jo....a proč jste se nezeptali comáte dělat????? :sweat_smile:
@andelka nemohlo se ti zdát díky tomu stresu, že to byla půlhodina? to je přeci hrozně dlouho.........
@lucenek no, jak se znám, tak bych pak chtěla mezi 1 a 2 děckem být v práci dýl, za rok se člověk sotva rozkouká, navíc já jsem taková, že by mi to bylo i blbé vůči zaměstnavateli.
Jinak ale musím říct, že na dětském na nás byli všichni moc hodní, pomáhali, ráda na to vzpomínám, i když to bylo děs běs a v šestinedělí takový zážitek fakt nic moc.
30. črc 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jo, to je jak jsem psala o těch ožralcích a bezďácích....pak normální a opravdu potřební lidi se nedočkají... :angry:
30. črc 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka na zaměstnavatele kašli...každý je nahraditelný... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek my jsme se ptali.Jestli mu máme vytáhnout jazyk . ne jazyk ne, tečka. Naštěstí to zvládnul.

@baru7 no jo, ale to pak říkala doktorka na příjmu, psala si to, kdy jsme volali a kdy přijeli.

@zofinecka včera mi volala poradkyně, tak se s ní domluvím, ať něco vyberem. Ale pošli mi co máte, se s ní o tom pobavím. já vůbec nevím co je možné, tak ať to nevypadá tak blbě.
30. črc 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek