• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@andelka ...oprava...chtěla jsem napsat, že je R. starší ne mladší...
11. srp 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 a to máš jen Radečka, ale jak já se podívám na Eli a pak na Danečka, tak se mi nechce věřit, že Eli byla taková maličká :grinning:
11. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky nechcete některá jedny probiotické kapky? :grinning:
11. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka gratuluji k úspěšné poradně a snad bylo očkování bez větších reakcí. A máte ve 3. měsících o 10g než jsme měli my :slight_smile:

@jaro2008 napínání noh u přebalování znám moc dobře, strašná sranda fakt :grinning:
12. srp 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus o 10g? to je dobrý :grinning: a kolik Románek měřil? Koukala jsem na májovkách na fotky z kyblíka a Románek je taky kus chlapa, to ti povím, šikula je to :slight_smile:

@jaro2008 je to neuvěřitelné, jak rychle rostou a snad každý den umí něco nového nebo se zdokonalují. Danyho teď taky zajímají ručičky, hlavně je furt olizuje, bambula. S tou váhou - víš co, nepamatuju si teď jak vypadá tvůj manžel,ale ty jsi založením drobná - my s manželem ne. Takže Danymu to přibírání jde :sweat_smile: akorát nevím - mezi 0 a 1. měs přibral 1 kilo, mezi 1. a 2. měs. 1,3kg a mezi 2. a 3. ms. 800g - je to OK? Asi jo, že, kolem 3 měsíců se ty přírůstky snižují - kdyby přibíral co měsíc to kilo, tak má v 18 letech 220 :grinning: Zatím doktorka říkala, že mám jen kojit.

s nožičkama taky dělá psí kusy, u přebalování je krčí a překřižuje v kotníkách :sweat_smile:

No, jinak včerejšek byl dobrý, hodně spal, teplotku má 37,6, tak to ještě nechávám být a jak se teď probudí, tak zase změřím. Kolem těch píchanců to má trošku nateklé a červené, tak to chladím. Já jsem se hrozně bála reakce na očkování, manžel ještě víc, no snažila jsem se dělat, že očkování nic není a těšila jsem se hlavně, že mi řeknou kolik měří a váží - bo děcko pozná, že mamina není ve své kůži a snáší to pak hůře. :unamused:
12. srp 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak v pondělí je ta operace
12. srp 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik už? tak je to tady - budeme držet všechny palce co s Danym máme. Ať proběhne bez problémů a další už není třeba.
12. srp 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo už už, v neděli mezi 14-15 máme být v Motole
12. srp 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik tak ať vám to dobře dopadne. budeme na vás myslet :wink:
12. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka myslím 62, já si ho měřím sama. A přibírání máte ok, taky si myslím, že se to teď zpomalí

@smardik budu na vás myslet, všechno to dobře dopadne :slight_smile:
12. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus tak to vás skoro kopírujem :grinning:
12. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky jsem si všimla, že rosteme stejně :grinning:
12. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no jo, kluci měli být myslím o 3 dny od sebe, ne? Holt jsou to kluci šikovní :dizzy_face: Vy už jste na očkování byli, že? A jak to snášel?
12. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka od mudry jsem měla termín 11.5. a z FN 1.5. a ten byl správný. Na očkování jsme byli, večer měl teplotu 37,8, ale byl v pohodě, jen mírně protivný, ale to je večer i tak. Na konci srpna jdeme na hexu i prevenar, tož jsem zvědavá
12. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus haha, takže 1.5. byl ten spolehlivější odhad. No, my máme dneska klidový režim, snad to bude ok. Vy jste měli minule jen hexu?
12. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jen hexu, protože jedeme na tu dovolenou a nevycházelo by to časově
12. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus aha,tak to jo, my dávali hned obojo. No tak už se "těším" na 10.9., to bude mít zas dáreček :sweat_smile:
Jo a vypadá to, že křtít budeme 3.10. V rodině jsme to datum našli jako optimální, tak snad i kněz bude mít čas a stihnem tu přípravu, to je jen 2x, tak určitě jo.
12. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme zpět z poradny a Danýsek má 6880g a 61 cm :grinning: :grinning: :grinning: a taky jsme dostali Hexu a hned i Prevenar :wink:

@andelka vy jdete na poradnu 10.9.?
12. srp 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka S tou váhou jsem to nemyslela špatně a jak jsem psala, je to u každého individuální ;.-) Manžel je střední postavy, já jsem malá, ale tlustá...aspoň si tak připadám ...a váha mi to potvrzuje :grinning: Ne a ne shodit ty předtěhotenské kila.
Teď jsem si četla o přibírání kojených dětí...jenom kousek zkopíruju:
...přibírání není u plně kojených dětí nikde stanoveno, některé děti třeba ani nějaký čas nepřibírají a přitom jsou spokojené a najedené...Důležité je jak je mimčo spokojené po jídle, jestli má dostatek pročuraných plen a nemá zelenou stolici.

Dneska se doktorce zdálo, že za měsíc přibral málo...prý za 14 dní můžem začít s mrkvičkou :slight_smile: Mě teda přijde, že přibírá akorát, že je po jídle spokojený, čurá jak průtokáč, kaká taky...tak nevím, no...ale zkusíme, co řekne na mrkev :grinning: Kojit mám prý dál.

@smardik Budeme držet všechny palečky, aby to dobře dopadlo!!! :slight_smile:

@zofinecka Já jsem tě u doktorky zahlídla, jak jsem seděla u sestry, ale na odchodu jsem spěchala ..Radeček řval jak tur...božatko moje...měl toho za dnešek už plné zuby...předtím jsme byli už potřetí na kalmetizaci (tam to byl horor s čekáním...už jsme nešli dolů, ale přímo k plicní mudr.), kvůli ramínku a očkování proti TBC...a u Králové jsme byli jen říct, že se nemůžem dál očkovat...a nečekala jsem, že ho bude chtít vidět...tak jsme se tam před vás vecpali...:slight_smile:
12. srp 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka my jsme byli u faráře jenom jednou

@jaro2008 už mrkvičku? Není brzo?

@zofinecka to je jedlík :slight_smile:
12. srp 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jo, nebo teda na očkování další dávku, ale vážit se asi bude, ne? Jdem 10.9. v 13h.
Téda, délku máte stejnou, ale ve váze jste nás o 450g předběhli...héj, to není fér :grinning:

@jaro2008 jo jo, já vím. Myslím, že těch 800g je taky dobré. Každé mimčo přibírá jinak. Kamarádky holčička měla v 8 měsících jen o půl kila víc jak Dany teď, a jaká je šikulka :slight_smile: A začneš teda přikrmovat, když ti přijde spokojený? Já bych to chtěla odložit až na průběh 6 měsíce, pokud bude furt spokojený s kojením, tak až na konec, uvidíme.
Já jsem taky malá a tlustá furt, i když jsem po porodu shodila i něco navíc, podle BMI jsem furt "nad limitem".
Ad kalmetizace - dostala jsem pozvánku na 17.8. na Mephacentrum, co se tam bude dít? Čekat snad nebudem, napsali tam že máme přijít od 13 do 13.30. :confused:
12. srp 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus v neděli má 4,5 měsíce...1.9. 5 měsíců ...to je za 14 dní a kousek...
12. srp 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já nevím...mudr.říkala, že mám...tak dám asi na ni... Na té kalmetizaci dole to jde rychle...ale dneska jsme byli jinde...
12. srp 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 aha, děkuju, já s ním nerada někde čekám.
No, tak uvidíš jak ti to bude baštit. Prý dětem nejvíc chutná mrkvička ve skleničce z DM od Alnatury.
12. srp 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsme u těch příkrmů - úplně super je to popsané tady, asi to znáte, ale neuškodí odkaz připomenout. :slight_smile:
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
12. srp 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka dobrý odkaz, děkuji, už to mám uložené. Každopádně ty začátky budou zajímavé :sweat_smile:
12. srp 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no, to budou. Právě jsem řešila, jestli mám okrájet patizon co jsem dostala a na kousky ho dát do mražáku a pak přidat do příkrmů, prý cuketu a patizon děcka můžou. Ještě čekám, co mi k tomu řekne kamarádka - odbornice na výživu :sweat_smile:
12. srp 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky k těm příkrmům mi dr. říkal pokud je dítě kojené a mlíčko mu stačí tak není třeba před 6měsícem začínat, Honzík teda už není plně kojený má MM i UM a začínali jsme v 6měsících
12. srp 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik te´d se razí trend čím dřív se srazit s potencionálním alergenem, tím líp reaguje imunitní systém...dávali někde příklad opičku porozenou do sterilního okolí pak jen mlíčko od mámy a po dané době dostala poencionální alegren a zemřela, její imunita na to nebyla připravena...já taky dávala až od uk.6m, neb gojgy byla kojena plně, ale ted to sleduju a mudři tohle radí čím dál tím víc
12. srp 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik však já nespěchám, jen se tady o tom bavíme co nás čeká a nemine. Určitě dříve jak v 6. měsících začínat nebudu, možná i později pokud to půjde

@andelka patizon jsem neměla ani napamatuju. A do příkrmů bude ok si myslím
12. srp 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek