• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Holky, můžu malého dneska okoupat?

@aaadus tchyni to vyrostlo na zahradě, jeden jsme snědli, tak co s druhým :sweat_smile: na zimu se to sejde :slight_smile:
12. srp 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já plánuju začít někdy v průběhu listopadu, záleží jak mi bude jíst :sweat_smile: Do vánoc už snad bude papat pěkně :slight_smile:
12. srp 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já jsem koupala normálně. A malému jsem slíbila, že na vánoce dostane maso :sweat_smile:
12. srp 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak s příkrmy se opravdu začíná u kojených dětí v 6 měsíci a u nekojených ve 4 měsíci, ale záleží na dr. Později jak v 6 měsíci bych nezačínala. My jsem Eli začali přikrmovat od 5, měsíce a to nebyla kojena. Nám teda vařené doma nechutnalo a tak jsem musela kupovat a kupovala jsem ty Hami příkrmy, ale na ten začátek je to síla, protože to mimčo sní tak jednu dvě lžičky a do 48 hodin to musíš spotřebovat, :frowning2:

Já teď u malého s příkrmy začínám už příští měsíc, ale už teď mu sem tam dám skusit jak má Eli třeba na sváču přesnídávku, ale to je jen ždibínek a strašně mu to chutná. Jinak mám super knížku na přikrmování. Jsou tam super recepty :wink:
12. srp 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 já jsem si mylsela že jsi to ty, ale jelikož byl malý fakt uřvaný tak jsem tě ani nechtěla zdržovat :wink:
12. srp 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a jak se ta knížka jmenuje? Pokud možno bych chtěla vařit doma.
12. srp 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si taky pořídila knížku - Jídelníček kojenců a malých dětí, z Grady :slight_smile:

@aaadus tak jo, okoupu. No, tak na vánoce už masko určitě bude :dizzy_face:

@zofinecka existuje něco jako první lžička, nevím od jaké firmy a tam by toho mělo být míň. Ale neviděla jsem to, jen slyšela o tom. Jinak je to mazec, sní 2 lžičky co zbytek - dopapá maminka :grinning:
12. srp 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to sklenička může být na 2 dny ne. A já teda určitě dopapávat nebudu, bych se potom neunesla
12. srp 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus 100 nejlepších kašiček pro malé děti Annabel Karmel. Jestli budeš chtít tak ti ji ofotím :grinning:

@andelka http://www.feedo.cz/shop/prikrm-hami-prvni-lzicka-mrkev-125g.html
http://www.feedo.cz/shop/prikrm-hami-prvni-lzicka-brokolice-125g.html

tady toto je ono
12. srp 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak je to od Hami :slight_smile:
12. srp 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka my jdeme taky 10.9. na poradnu a taky na 13.00 a vážit se bude určitě. To se váží na každé poradně :wink:
12. srp 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem z toho jelen, jeden říká to, druhý zas to..jsem si ještě o tom pročítala na netu...mudr. mi zas řekla, že jo :frowning2: ach jo

@zofinecka on byl jinak hodný, ale předtím jsme byli na poliklinice, tam se dlouho čekalo a to vedro, tak to dal najevo :frowning2:
12. srp 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 a kolik přibral, že ti mudra doporučila už příkrmy?
12. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no to neva, třeba se zase sejdem :wink: a s těma příkrmama fakt nevím, ale pokud kojíš tak je zbytečné si myslím začínat tak brzo. Ale mě mamka říkal že ona dávala mě a bráchovi šťávičky už od dvou měsíců a pak husté polívky. Takže pokaždé to je jinak. Ale klidně začni přikrmovat, ale stačí tak jedna lžička a pak dokojit. Není třeba kam spěchat :wink:
12. srp 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jestli dobře počítám, tak 380 g...před měsícem měl 5760 g a dneska 6140 g
@zofinecka jestli nám dovolí očkovat, tak jdeme 8.9....no říkala, že mám kojit dál...a zkusit pár lžiček, jak mu to bude chutnat...kdyby toho snědl víc, tak prý ještě přidat čajík, když jen lžičku dvě, tak stačí mlíko ode mě. Mně přijde tak akorát, faldíčky má, papulku baculatou taky, jak je vedro, tak se hlásí častěji, protože má žízeň...ale jinak jí co 2 hodiny, někdy co 3 když usne...přes noc vydrží déle, on rychle nabíral ze začátku, tak teď se to zpomalilo...
12. srp 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jakto že jsme objednaní stejně? :sweat_smile: že by si nás zapomněla napsat? Každopádně se tam potkáme. My tam býváme většinou dřív, takže i nás bere dřív, když má volno. Budu se těšit :slight_smile:

@jaro2008 tak to nevím, to jí jak můj Dany, ale ten přibírá dobře, i když teď se to taky už zpomalí. Asi bych po ukončeném 4 měsíci zkusila pár lžiček a k tomu kojit. Stejně toho beztak nesní moc. Spíš bych se bála, jestli už na to bude mít připravené střevečka, když byl jen kojený. :confused:

Jinak jak psala zofi, tak já jsem dostávala šťávičky z jabka, mrkve a pomeranče od 6 týdne. Mamka mě kojila 2 měsíce, pak začala přikrmovat Sunarem (přibírala jsem málo), samozřejmě mlíčka měla čím dál míň, tzakže od třetího měsíce už jsem byla na UM a dál jsem přibírala 800g za měsíc. Já mám teda metu - kojit plně do 6 měsíců, nepřikrmovat vůbec, UM jen výjimečně, šťávičky a čaje rozhodně až po půl roce. Tak uvidíme.
12. srp 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka když jsou takové vedra tak můžeš i čajík ikdyž kojíš :wink: a neboj že by nebylo připravené, dětičky to zvládnou.

@jaro2008 ano pokud ti sní třeba dvě lžičky tak určitě dokojit, ale ono to postupně opravdu jde a to mimčo toho sní více a pak už nechce mlíčko a napije se jenom čajíku :wink:
12. srp 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka se mi nechce, radši vytáhnu prso :grinning: ne, já jsem mu zkoušela dávat čaj (léčebně) po lžičkách malinkých a úspěch to moc nebyl.
13. srp 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka musí tomu přijít nachuť. Dany taky nechtěl zezačátku a pak se chytl :wink:
13. srp 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no bude to prča s těma příkrmama :sweat_smile:
13. srp 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka neboj to zvládnete
13. srp 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jinak my se po očkování neobešli bez reakce. Takže o půl čtvrté budíček a Dany měl teplotu, takže dostal Nurofen :wink:
13. srp 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a kolik měl?Dany měl v dupce nejvíc 38,1 včera, tak jsem nic nedávala, v noci a ráno už teplotu neměl. Má jen opuchlé a červené to místo vpichu, ale ne moc. Bobišci naši. Včera byl dost uspaný, dneska už to vypadá OK, byli jsme 3 hodiny venku. :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka měl po odečtení 38°C, takže jsem mu dala nurofen :wink:
13. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka tak to už jo, můj měl po odečtení nejvíc 37,6, tak jsem nedávala. I když nachystané jsem to měla, i jsem ráno poctivě četla návod :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no tak já už si to číst nemusím. Vím jak to chodí, takže jsem mu hned dávala :wink:
13. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jasně. Pro mě je všechno nové :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka u eli to bylo to samé :wink: taky jsem nevěděla co a jak :wink:
13. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Jdu vás jen pozdravit, dneska odjíždíme na dovolenou na 14 dní. Mějte se tady krásně a dávejte na sebe a prcky pozor :wink:
14. srp 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus tak si to užijte. U nás se chystá na okna, takže my máme dovolenou na maltě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek