• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka děkujeme. Okna nezávidím, jednou mi to stačilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no mě to taky bude stačit jen jednou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem, jak se máte???

@aaadus Užijte si dovolenou :slight_smile:

Kdepak máme katy? Taky dovolenkuje??

16. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 ahojky :slight_smile:
My se máme dobře, jen to vedro mě už štve :angry: Zítra jdem s prckem na kontrolu TBC a ve středu bude náročný den, musíme na sociálku, na pojišťovnu a pak jdu k holiči (konečně, těším se jak blecha :dizzy_face: ) a to všechno s malým. Tak snad to zvládne všechno a nebude moc řvát. Honza bude st - pá na mateřské, takže se to musí všechno povyřizovat s tím rodičákem. No jde mi z toho hlava kolem, papírování až na půdu, ale je to nutný. Aspoň bude s náma chvíli doma, dovolenou už si brát nechce, hodně toho vybral po porodu a musí si nechat něco na vánoce.
16. srp 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Taky mě ta vedra štvou, dneska už bylo odpoledne fajně, ale zase ten déšť...jsme dobře zmokli...Já už mám sociálku celou vyřízenou. Ale k tomu holiči bych potřebovala!!! Ale bez malého, tak to musím vymyslet s hlídáním...Držím vám palce se zítřkem, ať to všechno dobře zvládnete :wink:
16. srp 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 dík, doufám že to bude OK.
Chtěla bych pak sjet do Tesca, jestli tam ještě zbyly nějaké ty skleničky 2+1 - nebyli sjte tam někdo? V porubském Tescu?
Já už se k holiči hrozně těším, už je to úplně nutné. Naštěstí nechci nic složitého, jen ostříhat ofinu a zkrátit délku, tak to snad nebude na dlouho. Hlídání ještě neřeším, prcek by to nedal. Zatím ho hlídala jen mamka asi 45 minut, ale to spal. Potřebovala jsem na poštu a do papíráku. A i tak jsem furt kontrolovala mobil :sweat_smile: Ale 4.9. už bude hlídaný dýl, máme sraz z gymplu, takže po koupání asi dostane pití z flašky a někdo ho asi uspí na baloně (jinak usíná při/po kojení) Noční pití už bude pít zase ode mně.
16. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jak se máte? My už jsme zpět z chaty bylo fajn, ale tentokrát žádná přečtená kniha, Aďa měla nějaké své dny byla protivná, nic ji nebavilo, tak jsme pořád s mamkou kolem ní lítaly a dělaly ji program a stejně moc spokojena nebyla.
Odpo zkusím hodit nějaké fotky.
Co tady nového?
17. srp 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 tak sis moc neodpočinula, co? No jo, někdy nemají děcka své dny, u nás je to taky tak.

Právě jsem byla v Tescu a těch skleniček a kašiček tam mají moooooře, tak jsem něco vzala. 6 kašiček a asi 12 příkrmů, hlavně ty menší od 4. měsíce. Však to není poslední akce. A od zítřka mají na příkrmy Hami 200g slevu ve Sparu, za 19,90 :slight_smile:
17. srp 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: ty jsi už kupovala příkrmy? Nějak brzy ne? Já budu malé vařit, skleničky max. na dovču nebo ve stavu nouze.
No odpočinula, s mamkou jsme se střídaly, kdybych byla sama byl by záhul, ale jak dojeli chlapi Ada se i trochu zklidnila a najednou jsm ena ni byli 4 tak to jsem i dopis napsala a dovysívala konečně ubrus a můžu začít makat na vánočním :sweat_smile: a dodělám ho na velikonoce :grinning: :grinning: :grinning:

Holky Ada se pořád tak krásně směje, až by člověk brečel dojetím! :slight_smile:
17. srp 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 jo, holky májovky mě na to navedly :grinning: bylo to 2+1 zdarma, tak jsem něco málo pokoupila dopředu. Jasně že je ještě čas, dřív jak v listopadu to zkoušet nehodlám. Ale pak už vidím, jak v zimě sháním solidní mrkev, jabka a pod. Takže asi budu spíš skleničkovat. O hodně kvalitním mase ani nemluvím. Od jara už budu mít snad bio zeleninu a ovoce z farmy.
Tak to je jak u nás - taky je lepší, když je třeba mamka u mě, nejsem tak vyšťavená. Někdy mi malý nechce skoro celý den spát a to pak neudělám nic. ráda taky jezdím k m rodičům, čím víc lidí tím líp, aspoň si můžu na chvíli sednout a přečíst časopis nebo tak.
Ada je krásná holčička :dizzy_face: Dany už se taky krásně a rád směje a ty jeho pohledy - někdy radostný, jindy šibalský, jindy oddaný - je to nádhera :dizzy_face:
17. srp 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: myslím, že v listopadu dneska seženeš stejně hezké ovoce/zelenina jako na jaře, maso je taky kvalitní, navíc my budeme mít pro Adu domací králičí. A s tím bio myslím, že nic se nemá přehánět. za nás taky žádné bio nebylo a jsm ezdravé, stejně později dáš normální zeleninu a pak to bude horší, dítě si musí zvykat.
No já chci zkusit do vánoc stihnout po večerech vyšít ubrus na vánoce velký tak uvidíme jak to stihnu a taky se těším jak budu dělat cukroví, ale letos s tím začnu dříve najednou nebudu moci tolik upéci co jsme upekla dříve tak snad mi to mlsný manža nesní.
Za chvíli jdeme na plavání, dneska poprvé sebou bereme babi ta zas bude ze všeho naměkko :sweat_smile:
18. srp 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. srp 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 no nevim, mám spíš zkušenost, že zelenina mimo sezonu nemá absolutně žádnou chuť, sama ji moc nejím. S bio to přehánět nechci, ale chci dát malému základ bez hnojiv a dusičnanů. Taky máme v rodině zátěž - ekzémy, celiakii, tak proto. To domácí králičí závidím, to je super :slight_smile:
Na vánoce se hrozně těším, děcka už budou mrkat na drát :grinning: Péct asi moc nebudu, zatím jsem vždycky pekla s mamku, tak asi budeme péct zase spolu, rodinně. Sama bych dělala asi jen nepečené. Třeba kuličky Rafaelo :wink:

Ta houbová fotka je super :dizzy_face: jé a máte stejnou hrazdičku :slight_smile:
18. srp 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj

@katy007 Fotky super :slight_smile: Adélka se krásně směje. A taky máme stejnou hrazdičku, Radeček ji nohama taky pěkně boxuje :grinning: A dneska jsem mu dala na hraní poprvé látkovou knížku...no ten zíral...měl z ní radost, pořád si s hrál, otáčel, zkoumal...:slight_smile:

Jooo Rafaelo od katy mělo loni velký úspěch :wink:

@andelka Daneček ti pěkně roste...koukala jsem do alba na nové fotky...už si objevil ruce...to si užiješ...Radeček má furt něco v puse...ruce, hračky, oblečení při přebalování, dudel...slintoš malý :grinning:
18. srp 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halo halo kde jste všechny??? :astonished: :slight_smile:
20. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: já jsem here :slight_smile: taky máme látkovou knížku co šustí a Ada pořád čte a listuje :sweat_smile: jen nechápu proč tam píši až od 9 měs. a u hračky co je velká a težká od 0 měs.!

Andělko: tak mrkev tu jedinou koupím bio ale jen na začátku na jaře už bude papkat normální mrkev.
20. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jsem naměkko musím se pochlubit. Dneska odpo Adélka poprvé, když ležela na zádíčkách se přes bok překulila na bříško a pásla koníčky :slight_smile:
20. srp 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 děkuju, no je už ho pěkný kus, za chvíli budu mít ruce jak šimpanz :sweat_smile: Ručičky objevil, furt si olizuje pěstičky nebo palec, bambula. Olizování šeho možného nás teprve čeká - to bude teda.
Holky, jaké máte látkové knížky? Asi bych měla Danmu taky nějakou pořídit časem.

@katy007 no to je holka šikovná ale :slight_smile: Dany umí zatím jen ze zad na bok. No tak na jaře to bude něco jiného, ujá chci poprosit tchýňku, ať nasadí na zahradu něco použitelného do příkrmů - zatím mám zamražený jen domácí patizon a cuketu. :sweat_smile:
21. srp 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky

tak já už mám zamraženo a nachystáno na příkrmy. Mám mrkvičku, květák a brokolici. :grinning: :grinning: Jen to vytáhnu rozmrazím a ohřeju a papkáme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka to se mááááš :dizzy_face: Danečkovi bude chutnat. Jen mě napadá - není zajímavé, že jako kojící bych květák a brokolici neměla jíst kvůli nadýmání a přitom jsou to jedny z prvních příkrmů, které se dětem dávají? :confused:
21. srp 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo tak mu už to chutnáááááááááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No ono později už určitě můžeš do jídelníčku zařadit i takové věci :wink:
21. srp 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka to si děláš prdel, že už ti baští příkrmy, ne? Vždyť jsou kluci stejně staří a ukončený 4. měsíc nemají ani omylem (vím že u nekojených dětí se zavádí dřív). Nebo to doporučila doktorka? Že už mu mlíčko nestačí? Nebo proč tak spěcháš? Vždyť roste nádherně - koukala jsem že měl o skoro půl kila víc jak můj malej :sweat_smile:
21. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ne já mu nedávám ještě příkrmy místo mlíčka, jen jsem mu dala ochutnat a baštil to :grinning: :grinning:
21. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jo táák, já už se lekla že najíždíte na příkrmy. Ale stejně - není brzo i na ochutnávání? Já bych se bála. Na májovkách dala jedna synkovi taky ochutnat - broskev s jabkem, taky to baštil, ale ostatním to jako dobrý nápad teda nepřišlo. Spíš jsme se shodly, že když měla čerstvé domácí ovoce, tak to měla zamrazit a v zimě jako když najde :slight_smile:
21. srp 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka moje mamka mi říkala že jak jsme byli malí, tak nám dával šťávičky už od 2 měsíce. a to co jsem mu dala ochutnat byla ani ne čtvrtka lžičky :wink: . A my s příkrmama budeme začínat už příští měsíc. Tentokráte nebudu čekat až co mi řekne dr. a už normálně začnu :wink: :wink: Už vím jak na to, takže se s tím nebudu trápit.

jo a mimochodem jsem teta. :dizzy_face: :grinning: :grinning: švagrové se v anglii narodil v úterý chlapeček Alex a měl 54 cm a 3235g :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. srp 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no, já jsem dostávala šťávičky od 6 týdne :sweat_smile: ale Danymu bych to teda nedala. Ne všechno co dělaly naše mamky bylo dobře. Já bych chtěla začít mrkvičkou po tom ukončeném 6 měsíci, uvidím co doktorka, jak bude Danymu mlíčko stačit...
Jé, gratuluju, tetičko k synovečkovi :dizzy_face: to je dlouhán, co?
Já čekám že budu vzdálenější tetička každou chvíli - sestřenka má termín 25.8. :slight_smile:
21. srp 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jojo je to dlouhán :wink: :wink: už se těším až ho uvidím :grinning: no u kojených dětí se task začíná a nemá se začínat později jak v ukončeném 6. měsíci :wink: Ono každá doba měla něco do sebe :wink:
21. srp 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 šikula...Holčičky jsou prý v tomhle víc napřed před klukama, od kamarádky holčička skoro stejně stará jak náš malý si už prý chce sedat. Tak daleko ještě nejsme.

@andelka já mám Babydream látkovou knížku z Rossmanna...myslím za necelou stovku nebo tak nějak.

@zofinecka gratulujeme :slight_smile: To je ale dlouhán...má pěkné míry a hezké jméno :slight_smile:

21. srp 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek Lucko, včera jsem viděla v parku tvého manžela se Sárou...ta je fajnáááá :slight_smile: :slight_smile: Jako malé kudrnaté sluníčko :slight_smile:
21. srp 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: Ada už chce taky sama sedět když ji máme na klíně už sama sedí, ale nedovoluji ji to, ještě je na to malá, nebo pořád dělá ala sklapovačky a posiluje, aby za chvíli neměla bříško jako vánočku, měla bych se nad sebou zamyslet, možná mi tím něco naznačuje, já mám pneu :grinning:

Andělko: já jím taky brokoldu, květák, rané zelí a dneska i kapustu a malá v poho, prý se to nedoporučuje jen ze začátku, pak si máš dát, aby si malé zvyklo později na své příkrmy a nemělo problémy.
21. srp 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek