• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@katy007 no, je fakt že trošku zelí jsem už měla, i dva knedlíky a dobrý. Tak že bych zkusila zítra brokolicovou polívku? Je tam akorát pro mě v malém kastrůlku :slight_smile:
21. srp 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: jdi do toho, malý si musí zvykat. A právě jsem se dozvěděla, že manža má bývalého kolegu, co má statek a na podzim bude zabíjet býčky a krůty tak jsme už domluveni, že od něj vezmeme maso pro Adu, hned naporcuji po 50 g a bude to.
22. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 vy se máte - domácí krůtí bych brala hned :dizzy_face:
22. srp 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: no doufám, že to klapne. JInak venku zase hnusně ven se nedá, už jsem ji dala spinkat do postýlky.
24. srp 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 hnusně bylo, ale my jsme ven šli - k očnímu. Mám ještě zkusit masírovat a kdyžtak se v říjnu udělá sondáž. Má to v tom jednom očku fakt ucpané, ten kanálek. :unamused:
24. srp 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdááár :slight_smile:
My jsme byli venku...a raz svítilo slunko, pak foukal studený vítr...jsem nevěděla, jestli mám malého přikrývat nebo odkrývat :grinning:

@andelka Bobek malý...a co mu to očičko dělá? To je něco jako zánět spojivek? Ať se mu to brzy spraví :wink:
24. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 myslím že ne, prostě se mu neotevřel ještě slzný kanálek, který by odváděl slzy do nosní dutiny, vrací se mu to a tam se to jakoby infikuje...no dělá se mu tam takový řlutavý sekret a slepuje mu to řasy a tak, musím mu očko častěji čistit. ATB kapky pomohly, ale po vysazení se to zas vrátilo. Jendo oko má OK a to druhé ne. Má mu to promasírovávat, možná se to ještě uvolní, ale spíš ne, tak se to bude muset propláchnout malým zákrokem. On už to má od narození :unamused:
24. srp 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka To je nepříjemné :frowning2:
My zase "zápasíme" s tou nezhojenou rankou nebo boláčkem nebo jak to nazvat po očkování proti TBC...máme odložené očkování 2. dávky hexa a prevenaru a obávám se, že ani teď na začátku září nás nenaočkují...má to furt stejné... (čabráme to řepíkem a mažeme jakousi mastí) ... tak mu to propadne a budou ho trápit od začátku a ten prevenar asi pak nestihneme s tím doplatkem a budem to platit celé :frowning2: To mě tak strašně štve, že ty malé mimina očkují už v porodnici, když to dělá takové problémy s dalším očkování, to tbc klidně mohlo počkat až po všech hexa vakcínách.
24. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 a byli jste na kalmetizaci? To mě mrzí že mu to tak blbne. :unamused: i kvůli tomu očkování. Dětská se na to nedívala před první hexou?
My jsme teda měli štěstí, že to Danymu probíhalo bez problémů, jsem pomalu ani nevěděla že to na ramínku má :sweat_smile: a je fakt, že jsem neřešila jestli mu to dát v porodce nebo ne, tam se to tak dělá a hotovo.
25. srp 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka To víš, že jsme byli a ne jednou...myslím, že 2x u té sestry a potřetí už u plicní mudr. a jdem tam zase. To je taky blbost, že na kalmetizaci zvou až po první dávce očkování. A dětská mudr. ho před očkováním viděla...já jsem jí říkala, že mu to vyhnisalo a ona říkala, že po té injekci se to může ještě probudit...a taky že jo...:frowning2: Mě v porodnici vůbec nenapadlo, že to dělá takový maras. Nic jsem o tom nevěděla. Vlastně jsem ani nevěděla, že 1.očkování je už v porodnici.
25. srp 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale je divné, že některé doktorky očkují i při nezahojeném ramínku...jsem si o tom četla na koníkovi a jiné neočkují vůbec dokud se to nezahojí...to si člověk nevybere, co mudr. to jiný názor...a nám nezbývá nic jiného než jim věřit, že ví co dělají...
25. srp 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 aha, no tak to teda nezávidím, taky to máte blbé :frowning2: Já jsem to měla jak ty - očkování v porodce šlo mimo mě, až teď jsem si všimla že holky řeší jestli to dát nebo odmítnout :confused: A fakt, někdo očkuje a někdo ne, čert aby se v tom vyznal. :unamused:
25. srp 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to jde odmítnout??? :astonished: No to kdybych věděla a kdyby mi někdo řekl, co s tím ramínkem pak bude...tak to odmítnu taky ... a nechala bych ho naočkovat na tbc až po hexa...
25. srp 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jo, jde, pak se to právě očkuje až později. Taky jsem to nevěděla.
25. srp 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ach jo, tak to mě moc mrzí, že jsem to nevěděla, mohla jsem prckovi ušetřit trápení :frowning2: A sobě nervy.
25. srp 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no jo, co se dá dělat. Budeš vědět propříště.

Tak nám přišla pozvánka na vítání občánků 5.9. :slight_smile:
25. srp 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Hezky si to užijte, je to moc hezké to vítání :slight_smile: Dostanete dáreček :wink:
25. srp 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 vy jste byli taky v Porubě, že? Kde ty vlastně bydlíš?(IP) Já se těším, bude to zkouška před křtinama :slight_smile:
25. srp 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jojo taky jsme byli v Porubě, v obřadní síni...a dostali jsme Památníček pro miminko a plyšového pejska :slight_smile:
25. srp 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl tebe jsem viděla v út na očním teda seš schvácená vyřízená, teda tak jsi mi aspon na první pohled přišla, je vše OK????
jaro jj kudrnáček celá po tátovi :grinning: chodí krmit kačeny kuš kušem, rozuměj kuš kuš je rohlík :grinning:
25. srp 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,koukám,že řešítě očko TBC. :slight_smile: Já Natálku naočkovanou nemám,ale bylo to na základě žádosti dr.Holky měly totiž obě hoodně silnou reakci,takže už když jsme čekala Natálku a řešili jsme to,tak mi rovnou vystavila papír kde bylo napsané,že doporučuje neočkovat TBC zvhledem k silné reakci jejich sourozenců.No dr. v porodce se tedsa moc netvářil-chytli jsme zrovna primáře-přiščlo mi že mi moc nevěří,že měli tak silnou reakci(no nevím,ale moje dr byla v šoku v obou případěch když viděla jaké měly boule na ramínkách a říkala,že se ještě s takovou rekací nesetkala-to bylo při Lucce a při Terce říkala,že děti s reakcí na TBC už tedy od doby Lucky měla,ale ne s opět takovou boulí,to měly jen moje holky,jak říkala,měly boule tak o velikosti třešně plné hnisu)Ale ve finále říkla,že když to dr doporučuje,tak asi ví proč a očovat tedy nebudou.Ale kdybych to asi chtěla sama,bez toho papíru od dr,tak nevím jestli by mi vyhověli,spíš myslím že ne.
JInka malá bude na TBC očkována až po 2 narozenínách,až bude míit komplet základní očko-i Priorix.
Holkám to začlo vždy reagovat až po prvním očko,ale to bylo zahájeno na základě toho,že ty ramínka byla prý už zhojená.I když je fakt že u Lucky,se to kontrolovalo trochu jinka než ted .TBC dr mělřila sama,na kalmetizace se nechodilo,to jsme byla až s Terkou.
,tady je odkaz, kde je vidět Terka s ramínkem to tom co začalo to tbc reagovat,a to ještě nebyla konečná.Ještě to pak trochu rostlo.
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?album=42568
Jdu makat,plodím mimča(nejen chlap to umí :grinning: )a musím jich mít 100,80 už mám tak už jen 20 :slight_smile:
25. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jo? na očním? Já si tě nevšimla? Cos tam dělala? No, já byla jen nenamalovaná :sweat_smile: Jinak vše OK. Jen nerada chodím k doktorům s malým sama, nevím jak dlouho budu čekat, jak to malej zvládne...a bylo tam hnusné vedro. :unamused:
25. srp 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jj šlajsem kolem potkalal jsem tě dole lékárny jak malej řval, přišlas mi strhaná taková hotovka.....ale měla jsem fičák, šl jsem vedle na ORL
25. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek teď uvažuju jestli řval po cestě tam nebo zpátky, nebo oboje :grinning: No, jako u nás to není moc extra, Dany toho přes den moc nenaspí, v noci se taky ještě budí, někdy i co 2 hodiny, toš tak žádná sranda to nejni. Ale jde to.
25. srp 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jooo kačenky tam jsou hodně populární :grinning: U toho rybníka a vůbec v tom parku je super!

@lenlut Týýý jo, tak to jste si taky užily,co :frowning2: Bobek malý, koukala jsem na tu fotku a to je teda síla...taková boule.
Cože to plodíš? Mimča...100??? :astonished: :sweat_smile:
25. srp 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj užili. :confounded: s nejstarší jsme tehdy byli i na plicním,protže naše dr byla fakt v šoku z té boule co se jí tam tehdy udělala,tak nás projistotu poslala na kontrolu s uzlinama na o plicní do FN.Lucce to tehdy ještě propíchávala a ten hnis vytlačovala,jizvičku po tom tbc měla fakt pořádnou a dlouho znatelnou a u Terky už to nechala prasknout samo,jen jsme to hhlídali jak se to pak hojí.JIzvičku tam má dneska pěknou,maličkou.Terku to kupodivu ani nebolelo,ani to kolem to zarudlý.Jsem to sem tam ohmatala a i zkoušela jestli to už třeba nepraskně když na to přitlačím a ona ani nepípla. :slight_smile:
Za to ted,kvičí kvůli blbostem.Trochu se praští nebo zakopne a začne ryčet jako když jí na nože berou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jj,plodím mimča :grinning: ale marcipánové,mám 100ks na objednávku :slight_smile:
Mě ty moje 3 bohatě stačí,až nad hlavu :grinning:
25. srp 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut Ahááá tak marcipánová miminka :slight_smile: :slight_smile:
25. srp 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut no teda, to jste si užili. Takovou bouli jsem ještě neviděla, fakt mazec. Hlavně že už je to OK. Po takových zkušenostech bych se taky dost cukala :frowning2:
Marcipánové miminka...jééé, to je pěkný,ukážeš? pochlubíš se? :dizzy_face:
26. srp 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka-my máme naštěstí super dr,takže když jsme se jí ptala jak s tím očko tbc,jestli mám zas čekat takovou šílenou reakci jako u holek,tak říkal,že mi vypíše papír s tím,že TBC očkovat nedoporučuje z toho důvodu,že holky měly takovou silnou reakci. Takže jsme byla ráda,že to má odložené :slight_smile:
Mimča mám u už sebe na FB tak se mrkněte :wink:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=406719&id=100000508921334#!/album.php?aid=22919&id=100000508921334
26. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut Jé nedá mi to a musím reagovat. Tvé výtvory jsou fakt úžasné :slight_smile: . Děláš dortíky na zakázku? Hned bych si jeden objednala Matymu ke 3. narozkám :slight_smile:.
26. srp 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek