• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Jsme zpět z poradny, malý dostal 2 včeličky, pobrečel si, ale ani jsem ho neměla pořádně na rukách a smál se jako sluníčko a teď dospává v autosedačce. A máme 7240g a 66cm :slight_smile:
Ještěže jsem nakoupila ve slevách zimní oblečení, dneska se mi to bodlo, u nás je jenom 10 stupňů.

@andelka já nakupuju 80% v Tescu, tam je to na měsíce tak je to takové lepší. Kombinézy tam ještě neměly, ale budu kupovat 1 9-12 měsíců a jednu 12-18 měsíců
31. srp 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus to jste šikovní :slight_smile: U nás je taky 10. No, na 9-12 to taky vidím, body 3-6 měs má skoro malé :sweat_smile:
31. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já jsem mu teď důležitě nakoupila overálky 3-6 měsíců a jsem mu akorát tak pofičím pro větší. Jsem zvědavá kolik bude vážit Dany, jestli budete mít zase stejně jako my :slight_smile:
31. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no kdybych neměla ty prodlužovátka, tak se tluču do hlavy, naštěstí široké jsou dost, i rukávy dobré, tak to ještě unosí.
Já jsem taky zvědavá, jdeme 10.9., potkáme se tam se Žofi :slight_smile: Minule měl 6 420g a za měsíc přibral 800g, tak teď to bude asi trochu méně zas, tak ale trochu přes 7kg by možná mít mohl, těch 7 snad jo. Vždycky předtím tipuju a pak mám radost, když se trefím. :slight_smile: Ale 66cm nebude mít určitě. Ale možná se ani měřit nebude, jen vážit, ve 2 měsících se taky neměřil.
Je furt hnusně. :angry:
31. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já si ho měřím sama doma, dr ho neměří. Dneska má celý den pršet :angry:

Máme snad nejblbějšího psa na světě. Místo, aby si zalezl do boudy, on ne, musí ležet na tom dešti a pak sedí u dveří s strašně se diví, že ho nechci pustit domů zmoklinu smradlavou
31. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nás taky na poradně nikdy neměří musíme samy, před 14 dny měla 62 cm, pořád vejdeme do větší 62, holky vy máte nějaké obříky a cvalíky! Aďfa má jen 6,36 kg a dr. byla s váhou spokojena, příkrmy mám zakázany i čajík je zbytečný.

Jaro: a kolik s manžou měříte že je takový dlouhán?
31. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky máme příkrmy zakázany, ještě je času dost a pokud prospívá, není co řešit. A čaj jsem dávala jenom v těch vedrech, teď už ne.
31. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 Aďa je holčička, nezapomeň :wink:
Aha, tak já si ho budu muset někdy změřit sama, ale bude to tak +-. Jak měříte vy?

@aaadus to je bambula :sweat_smile:
31. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko my měříme jen na přebalovacím pultu máme tam zarážku tak ji dám za hlavu plenku a došoupnu ji tam, natáhnu nožku a manža měří, jako není to 100% ale alespoň orientačně :slight_smile:

Adi: já taky jen v těch vedrech. Kup pesano pláštěnku jsme tak viděla x psů v parku :grinning:
31. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka krejčovským metrem a dám tu k hlavě a pak k patě. Taky je to +-, ale on tak rád šponuje nohy, takže to jde v pohodě změřit. Ale nevím jestli je to tak správně

Malý už 3,5 hodiny bez jídla, a to jí co 2 hodiny. Z toho 2 hodiny spí, ho normálně chodím kontrolovat jestli dýchá
31. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 nic mu nekoupím, má velkou boudu vystlanou senem a na tom ještě ručníky a velký kotec, kde je sucho. Má smůlu, nemá být blbý
31. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak já mám přebalovák třístranný, to moc nepůjde, ale nějak orientačně by to šlo, taky natahuje někdy nohy :slight_smile:

@aaadus vyměním :sweat_smile: Dany je dneska protivka, nespí, řve, nechce si hrát moc, už jsem z něho KO a to je po poledni teprve. Přes den jí taky co 2 hodiny, pokud nespí, to vydrží i 4. V noci už to jeden čas bylo dobrý, spal od 20.30 do 3, ale už zase se budí co 2-4 hodiny. A někdy nechce zabrat, tak třeba od 4.30 do 6h čaruju s ním - krmím, houpu, zpívám, přebaluju...na budku už je to.Tipovala jsem spurt, ale už by trval nějak dlouho :unamused:
31. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: chce být s vámi doma a mazlit se ne? co k malému neňufe, apod.? nemáš strach, že ho třeba povalí? Nebo převrhne kočárek?
Ada má taky někdy dny kdy méně jí a více spí, jako např. dnes když je tak hnusně. Já raději i přes den zapínám Nanynku.
31. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka malý protivný včera. Na májovkách je protivných víc dětí. A spaní to samé - spal od 9 do 4, teď spí od 8 do 12 a pak do 4. A já jsem na malého vyzrála když v noci nechce spát a chce si povídat tak mu prostě zhasnu, on chvíli vykládá a pak usne. Hlavně na něho v noci nemluvím, jsem to někde četla, že se to moc nemá

@katy007 k malému nijak extra neňufá a u kočárku maximálně leží
31. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: já to samé v noci na kojení na ni moc nemluvím, nehladím, nerozptyluji a moc nesvítím a hned se napije a většinou i usne, i když taky občas si chce povídat :grinning: jednou ji už chtěl P. brát do postele, že usne a bude klid, ale nedovolila jsem to, nesmí si zvykat a naučit se.
31. srp 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 no nijak zvlášť vysocí nejsme...já 163 a manžel asi 178. Kolik cm malý teď má, to nevím (1.8. jsem ho doma měřila a měl 64cm), budu měřit a vážit zítra...má 5 měsíců :slight_smile: A ve 4 měsících a 12 dnech měl 6140g. Taky jenom kojím, i když mudr. už mi říkala, že můžu začít s mrkví, tak nakonec počkám teď do poradny na vážení. Mě přijde úplně akorát. No s tím oblečením a velikostmi...co značka, to jiný rozměr, ta 80 není o moc větší jak 74, malinko to má volné, ale jinak ok :slight_smile: 74 body i dupky má akorát, ale má kalhoty a tepláčky 74, kde musíme nohavice zahnout...a svetýrek 68, který má taky ještě velký :grinning:

...teď prcek usnul, tak jsem se stihla najíst...též máme dny, kdy je protivný a jindy jako sluníčko už od rána...včera a dneska je hodňoučký :slight_smile: Někdy si vydrží hrát sám, jindy tajtrdlikuju u něho a vymýšlím mu zábavu.Já u nočního kojení na něho nemluvím, protože kolikrát s ním u toho usnu...v sedě :grinning: A svítím malou zastíněnou lampičkou...úplně potmě bych nekojila. Potřebuju na něho vidět...když zrovna nespím chichi :grinning: Do postele ho bereme jen někdy a a až ráno, když se nám chce ještě strašně spát a malý už nechce spinkat v postýlce, tak si ho k sobě vezmu, on se ke mně přitulí a okamžitě usne, je to nádherné.
31. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a asi už to nebude dlouho trvat a polezou mu zuby, slintá, že nestíhám utírat a jak se mu tlačí na dásna, tak mu to dělá dobře a už s kousátkem si tam taky dost šmejdí.
31. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na něho v noci taky skoro nemluvím, lampičku mám zastíněnou, dám kapičky, najíst a někdy u kojení usne a hotovo. Někdy si pak povídá, ale jak není odezva, tak začne řvát, povídat si sám se sebou ho nebaví. Já teda kojím doma většinou vleže, v sedě jen venku nebo na návštěvě, pro mě to není moc pohodlné, on jí hrozně dlouho. A kdybych ho nakojila v sedě večer, dala odříhnout a do postýlky, tak to nefunguje. Bez řvaní usne jen u prsa vleže a já jsem ráda, že vůbec usne. :unamused: Když mi náhodou usne na rukách, tak ho dávám spát do postýlky, ale jinak je zvyklý spát u mě v posteli. Což není výchovné, ale zatím to jinak moc nejde, nemám nervy nechávat ho vyřvat v postýlce.
31. srp 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: my taky jsme slinily, vše strkali do pusy a šmejdily tam, ale už to přešlo, teď pořád prdí na puse já kojím při solné lampičce.
31. srp 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já ho taky nenechávám plakat a jdu hned za ním, to prostě nejde nechat ho křičet.

@katy007 no on to vyloženě jakoby kouše a ne jenom ocucává.
31. srp 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ji taky nenechám dlouho plakat, ale někdy se neumí ztišit a řve o 106 a potřebuje si vybít energii
31. srp 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka vyřvávat nenechávám. On spíš jakože tak zkouší že pobrekne - ztichne - pobrekne - ztichne. A když zjistí, že to na mě nefunguje, tak usne :grinning:

A vypadá to, že očkování proběhne bez reakce (ťuk ťuk ťuk). Sice se mi zdál horký, ale po odečtení jsem mu naměřila jenom 37,1 a už spinká.
31. srp 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no v kolik budete vyrazet na poradnu? se muzeme pro vas stavit.

jinak nas danys ma orientacne cca 65 cm :grinning: a se spanim je to v poho. spinka krasne a kdyz bylo venku hnusne tak jsem ho uspala doma v postylce a spal pres hodinu. a my jime tak co 4 hodky pres den a v noci vydrzi i dele. :wink:
31. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my asi budeme zkoušet ho učit spát v postýlce a ne po kojení u mě v posteli, bo to se tak nedá. Dneska vůbec nespal celý den. Teď ještě taky nespí. Byla nakrmený, přebalený, ale řval jak jsme ho položili a když vzali na ruce, tak ticho...je navyklý se nosit a to se musí odnaučit. Tak jsme ho nechali brečet, ale chodila jsem k němu po chvílích a po půl hodin ě ticho, nepsla, ale neřval. No ale teď už bude zas čas na krmení, tak to asi začne nanovo, až ho po kojení dám do postýlky :sweat_smile:

@zofinecka No, když bude hezky tak chodím pěšky, mamka má ranní tak půjde se mnou - je to lepší. Když škaredě pojedu busem. Vyrážím před 12.30. :slight_smile:
31. srp 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak pokud bude hezky tak ti pisnu. jo ja uz mam taky zimni kombinezu :grinning:
31. srp 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka malý taky pořád usíná při kojení, ale přenesu ho do postýlky tak jak usnul, tzn. na boku a on se pak sám během noci překulí na záda. Protože když jsem ho tom položila na záda, hned byl vzhůru a ne a ne usnout. Aspoň nějak jsem na něj vyzrála. A pak už si ho po dalším kojení nechávám u sebe v posteli :sweat_smile: Když ono to je tak pěkně jak vedle mě chrní, ale asi už postupně začnu odnaučovat
31. srp 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus tak to mi danik taky usne u mlika, ale usne na zadech a jak si odbrkne tak ho dame do postylky a spi dal. kdyz se nahodou probere tak mu dam dudlik a usne. a v noci vpoho taky usne u piti. a do postele nechce.
31. srp 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka ono je spíš tak, že u toho kojení usnu i já :grinning: A dudel u nás nefunguje, za to u nás zabírá plínka od mlíka, to usne hned když mu ji dám k obličeji
31. srp 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jo? A odkud? Jestli bude hezky, tak půjdu určitě pěšky, chodím přes vozovnu kolem polikliniky a pak přes Náměstí Družby k Bohemce.

@aaadus Dany taky dudel nechce. No, teď normálně jsem ho nakrmila v sedě, ne vleže a usnul mi u toho a po položení do postýlky otevřel jedno oko, zavrtěl se a spal dál a pořád spí :slight_smile: To není možné. Chtěla bych ho do konce týdne naučit spát po kojení, ne při kojení a v postýlce, ne v posteli. On je fakt naučený, že usíná při kojení nebo na rukách a to nejde donekonečna.
31. srp 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky,
tak u nás se usíná jako u Zofinecky taky v pohodě má to i podobný průběh :slight_smile: dudlík u nás taky zabírá jen 1 pohřešujeme, včera ho taťka někam odložil a nevíme kde :grinning:

Zofi: v čem pereš dětské prádlo?
1. zář 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek