Těhulky z Ostravy

Ahojky,našla by se tu nějaká těhulka z ostravy?já jsem se tady nastěhovala s manželem tak tady moc kamarádek nemám,a už vůbec ne těhu.myslím že by nebylo špatný pokecat o starostecha radostech těhulek... 🙂
aaadus
31. srp 2010
Jsme zpět z poradny, malý dostal 2 včeličky, pobrečel si, ale ani jsem ho neměla pořádně na rukách a smál se jako sluníčko a teď dospává v autosedačce. A máme 7240g a 66cm 🙂
Ještěže jsem nakoupila ve slevách zimní oblečení, dneska se mi to bodlo, u nás je jenom 10 stupňů.

@andelka já nakupuju 80% v Tescu, tam je to na měsíce tak je to takové lepší. Kombinézy tam ještě neměly, ale budu kupovat 1 9-12 měsíců a jednu 12-18 měsíců
andelka
31. srp 2010
@aaadus to jste šikovní 🙂 U nás je taky 10. No, na 9-12 to taky vidím, body 3-6 měs má skoro malé :-N
aaadus
31. srp 2010
@andelka já jsem mu teď důležitě nakoupila overálky 3-6 měsíců a jsem mu akorát tak pofičím pro větší. Jsem zvědavá kolik bude vážit Dany, jestli budete mít zase stejně jako my 🙂
andelka
31. srp 2010
@aaadus no kdybych neměla ty prodlužovátka, tak se tluču do hlavy, naštěstí široké jsou dost, i rukávy dobré, tak to ještě unosí.
Já jsem taky zvědavá, jdeme 10.9., potkáme se tam se Žofi 🙂 Minule měl 6 420g a za měsíc přibral 800g, tak teď to bude asi trochu méně zas, tak ale trochu přes 7kg by možná mít mohl, těch 7 snad jo. Vždycky předtím tipuju a pak mám radost, když se trefím. 🙂 Ale 66cm nebude mít určitě. Ale možná se ani měřit nebude, jen vážit, ve 2 měsících se taky neměřil.
Je furt hnusně. ]-(
aaadus
31. srp 2010
@andelka já si ho měřím sama doma, dr ho neměří. Dneska má celý den pršet ]-(

Máme snad nejblbějšího psa na světě. Místo, aby si zalezl do boudy, on ne, musí ležet na tom dešti a pak sedí u dveří s strašně se diví, že ho nechci pustit domů zmoklinu smradlavou
katy007
31. srp 2010
Nás taky na poradně nikdy neměří musíme samy, před 14 dny měla 62 cm, pořád vejdeme do větší 62, holky vy máte nějaké obříky a cvalíky! Aďfa má jen 6,36 kg a dr. byla s váhou spokojena, příkrmy mám zakázany i čajík je zbytečný.

Jaro: a kolik s manžou měříte že je takový dlouhán?
aaadus
31. srp 2010
Taky máme příkrmy zakázany, ještě je času dost a pokud prospívá, není co řešit. A čaj jsem dávala jenom v těch vedrech, teď už ne.
andelka
31. srp 2010
@katy007 Aďa je holčička, nezapomeň 😉
Aha, tak já si ho budu muset někdy změřit sama, ale bude to tak +-. Jak měříte vy?

@aaadus to je bambula :-N
katy007
31. srp 2010
Andělko my měříme jen na přebalovacím pultu máme tam zarážku tak ji dám za hlavu plenku a došoupnu ji tam, natáhnu nožku a manža měří, jako není to 100% ale alespoň orientačně 🙂

Adi: já taky jen v těch vedrech. Kup pesano pláštěnku jsme tak viděla x psů v parku 😃
aaadus
31. srp 2010
@andelka krejčovským metrem a dám tu k hlavě a pak k patě. Taky je to +-, ale on tak rád šponuje nohy, takže to jde v pohodě změřit. Ale nevím jestli je to tak správně

Malý už 3,5 hodiny bez jídla, a to jí co 2 hodiny. Z toho 2 hodiny spí, ho normálně chodím kontrolovat jestli dýchá
aaadus
31. srp 2010
@katy007 nic mu nekoupím, má velkou boudu vystlanou senem a na tom ještě ručníky a velký kotec, kde je sucho. Má smůlu, nemá být blbý
andelka
31. srp 2010
Aha, tak já mám přebalovák třístranný, to moc nepůjde, ale nějak orientačně by to šlo, taky natahuje někdy nohy 🙂

@aaadus vyměním :-N Dany je dneska protivka, nespí, řve, nechce si hrát moc, už jsem z něho KO a to je po poledni teprve. Přes den jí taky co 2 hodiny, pokud nespí, to vydrží i 4. V noci už to jeden čas bylo dobrý, spal od 20.30 do 3, ale už zase se budí co 2-4 hodiny. A někdy nechce zabrat, tak třeba od 4.30 do 6h čaruju s ním - krmím, houpu, zpívám, přebaluju...na budku už je to.Tipovala jsem spurt, ale už by trval nějak dlouho :-|
katy007
31. srp 2010
Adi: chce být s vámi doma a mazlit se ne? co k malému neňufe, apod.? nemáš strach, že ho třeba povalí? Nebo převrhne kočárek?
Ada má taky někdy dny kdy méně jí a více spí, jako např. dnes když je tak hnusně. Já raději i přes den zapínám Nanynku.
aaadus
31. srp 2010
@andelka malý protivný včera. Na májovkách je protivných víc dětí. A spaní to samé - spal od 9 do 4, teď spí od 8 do 12 a pak do 4. A já jsem na malého vyzrála když v noci nechce spát a chce si povídat tak mu prostě zhasnu, on chvíli vykládá a pak usne. Hlavně na něho v noci nemluvím, jsem to někde četla, že se to moc nemá

@katy007 k malému nijak extra neňufá a u kočárku maximálně leží
katy007
31. srp 2010
Adi: já to samé v noci na kojení na ni moc nemluvím, nehladím, nerozptyluji a moc nesvítím a hned se napije a většinou i usne, i když taky občas si chce povídat 😃 jednou ji už chtěl P. brát do postele, že usne a bude klid, ale nedovolila jsem to, nesmí si zvykat a naučit se.
jaro2008
31. srp 2010
@katy007 no nijak zvlášť vysocí nejsme...já 163 a manžel asi 178. Kolik cm malý teď má, to nevím (1.8. jsem ho doma měřila a měl 64cm), budu měřit a vážit zítra...má 5 měsíců 🙂 A ve 4 měsících a 12 dnech měl 6140g. Taky jenom kojím, i když mudr. už mi říkala, že můžu začít s mrkví, tak nakonec počkám teď do poradny na vážení. Mě přijde úplně akorát. No s tím oblečením a velikostmi...co značka, to jiný rozměr, ta 80 není o moc větší jak 74, malinko to má volné, ale jinak ok 🙂 74 body i dupky má akorát, ale má kalhoty a tepláčky 74, kde musíme nohavice zahnout...a svetýrek 68, který má taky ještě velký 😃

...teď prcek usnul, tak jsem se stihla najíst...též máme dny, kdy je protivný a jindy jako sluníčko už od rána...včera a dneska je hodňoučký 🙂 Někdy si vydrží hrát sám, jindy tajtrdlikuju u něho a vymýšlím mu zábavu.Já u nočního kojení na něho nemluvím, protože kolikrát s ním u toho usnu...v sedě 😃 A svítím malou zastíněnou lampičkou...úplně potmě bych nekojila. Potřebuju na něho vidět...když zrovna nespím chichi 😃 Do postele ho bereme jen někdy a a až ráno, když se nám chce ještě strašně spát a malý už nechce spinkat v postýlce, tak si ho k sobě vezmu, on se ke mně přitulí a okamžitě usne, je to nádherné.
jaro2008
31. srp 2010
Jo a asi už to nebude dlouho trvat a polezou mu zuby, slintá, že nestíhám utírat a jak se mu tlačí na dásna, tak mu to dělá dobře a už s kousátkem si tam taky dost šmejdí.
andelka
31. srp 2010
Já na něho v noci taky skoro nemluvím, lampičku mám zastíněnou, dám kapičky, najíst a někdy u kojení usne a hotovo. Někdy si pak povídá, ale jak není odezva, tak začne řvát, povídat si sám se sebou ho nebaví. Já teda kojím doma většinou vleže, v sedě jen venku nebo na návštěvě, pro mě to není moc pohodlné, on jí hrozně dlouho. A kdybych ho nakojila v sedě večer, dala odříhnout a do postýlky, tak to nefunguje. Bez řvaní usne jen u prsa vleže a já jsem ráda, že vůbec usne. :-| Když mi náhodou usne na rukách, tak ho dávám spát do postýlky, ale jinak je zvyklý spát u mě v posteli. Což není výchovné, ale zatím to jinak moc nejde, nemám nervy nechávat ho vyřvat v postýlce.
katy007
31. srp 2010
Jaro: my taky jsme slinily, vše strkali do pusy a šmejdily tam, ale už to přešlo, teď pořád prdí na puse já kojím při solné lampičce.
jaro2008
31. srp 2010
@andelka já ho taky nenechávám plakat a jdu hned za ním, to prostě nejde nechat ho křičet.

@katy007 no on to vyloženě jakoby kouše a ne jenom ocucává.
katy007
31. srp 2010
Já ji taky nenechám dlouho plakat, ale někdy se neumí ztišit a řve o 106 a potřebuje si vybít energii
aaadus
31. srp 2010
@andelka vyřvávat nenechávám. On spíš jakože tak zkouší že pobrekne - ztichne - pobrekne - ztichne. A když zjistí, že to na mě nefunguje, tak usne 😃

A vypadá to, že očkování proběhne bez reakce (ťuk ťuk ťuk). Sice se mi zdál horký, ale po odečtení jsem mu naměřila jenom 37,1 a už spinká.
zofinecka
31. srp 2010
@andelka no v kolik budete vyrazet na poradnu? se muzeme pro vas stavit.

jinak nas danys ma orientacne cca 65 cm 😃 a se spanim je to v poho. spinka krasne a kdyz bylo venku hnusne tak jsem ho uspala doma v postylce a spal pres hodinu. a my jime tak co 4 hodky pres den a v noci vydrzi i dele. 😉
andelka
31. srp 2010
Tak my asi budeme zkoušet ho učit spát v postýlce a ne po kojení u mě v posteli, bo to se tak nedá. Dneska vůbec nespal celý den. Teď ještě taky nespí. Byla nakrmený, přebalený, ale řval jak jsme ho položili a když vzali na ruce, tak ticho...je navyklý se nosit a to se musí odnaučit. Tak jsme ho nechali brečet, ale chodila jsem k němu po chvílích a po půl hodin ě ticho, nepsla, ale neřval. No ale teď už bude zas čas na krmení, tak to asi začne nanovo, až ho po kojení dám do postýlky :-N

@zofinecka No, když bude hezky tak chodím pěšky, mamka má ranní tak půjde se mnou - je to lepší. Když škaredě pojedu busem. Vyrážím před 12.30. 🙂
zofinecka
31. srp 2010
@andelka tak pokud bude hezky tak ti pisnu. jo ja uz mam taky zimni kombinezu 😃
aaadus
31. srp 2010
@andelka malý taky pořád usíná při kojení, ale přenesu ho do postýlky tak jak usnul, tzn. na boku a on se pak sám během noci překulí na záda. Protože když jsem ho tom položila na záda, hned byl vzhůru a ne a ne usnout. Aspoň nějak jsem na něj vyzrála. A pak už si ho po dalším kojení nechávám u sebe v posteli :-N Když ono to je tak pěkně jak vedle mě chrní, ale asi už postupně začnu odnaučovat
zofinecka
31. srp 2010
@aaadus tak to mi danik taky usne u mlika, ale usne na zadech a jak si odbrkne tak ho dame do postylky a spi dal. kdyz se nahodou probere tak mu dam dudlik a usne. a v noci vpoho taky usne u piti. a do postele nechce.
aaadus
31. srp 2010
@zofinecka ono je spíš tak, že u toho kojení usnu i já 😃 A dudel u nás nefunguje, za to u nás zabírá plínka od mlíka, to usne hned když mu ji dám k obličeji
andelka
31. srp 2010
@zofinecka jo? A odkud? Jestli bude hezky, tak půjdu určitě pěšky, chodím přes vozovnu kolem polikliniky a pak přes Náměstí Družby k Bohemce.

@aaadus Dany taky dudel nechce. No, teď normálně jsem ho nakrmila v sedě, ne vleže a usnul mi u toho a po položení do postýlky otevřel jedno oko, zavrtěl se a spal dál a pořád spí 🙂 To není možné. Chtěla bych ho do konce týdne naučit spát po kojení, ne při kojení a v postýlce, ne v posteli. On je fakt naučený, že usíná při kojení nebo na rukách a to nejde donekonečna.
katy007
1. zář 2010
Ahoj hoky,
tak u nás se usíná jako u Zofinecky taky v pohodě má to i podobný průběh 🙂 dudlík u nás taky zabírá jen 1 pohřešujeme, včera ho taťka někam odložil a nevíme kde 😃

Zofi: v čem pereš dětské prádlo?