• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@smardik
@majatob tak to mám ještě čas.... :wink:
25. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskka jeste chvilku :slight_smile:
25. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob a v porodnici jsi někoho znala? já teda ne a nějak jsem v tom problém neviděla a nevidím, u TOma dr. ani nebyl ten došel až byl Tom venku a u Honzíka byl na porodním sále ale jen koukal a rodila mě porodní asistentka, u obou jsem měla tu samou por.asistentku :slight_smile:
25. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jo, mam tam svoji doktorku, takze jsem jezdila na kontroly jen k ni a Tobika rodila taky ona :slight_smile: s Bibi tam byl nejakej chlap a vubec mi nesednul, ikdyz se taky jen dival, uz to mi vadilo :sweat_smile: no a PA jsem chytla taky stejny pri obou :grinning:
25. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob tak to jo měla dr. cizí a nějak mi to fakt problém nedělalo, asistentku teda stejnou ale to byla náhoda že měla službu u obou :slight_smile:, u HOnzíka dr. vyprávěl nějaké vtipy, stál mi u hlavy a vyprávěl vtipy, sranda i na sále
25. zář 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: tak jsem se konečně dorvala ke kompu :slight_smile:

Koukám, že se tady rozebíraly porodnice - no já bych na Fifejdy nikdy nešla. Kamarádka tam sice rodila a druhá kamarádka tam dělala brigádně kdysi uklízečku právě na gyn-por. a šestinedělí a byly docela spokojené a já to mám teď vlastně nejblíž. No ale moje zkušenosti s touhle pseudonemocnicí jsou prostě tak špatné, že bych to nedokázala překousnout i kdyby to vychvalovali až do nebes :unamused:
Ve Vítkovicích jsem ležela loni přes Vánoční svátky, když jsem musela na revizi v 9tt pro zamklé těhu :frowning2: a i přes to, proč jsem tam byla, to tam bylo fajn. A hodně lidí mi to chválí.
Fakultka prý personál na šestinedělí děs a hrůza .. ale osobní zkušenost nemám, takže nevím, jak dalece to je pravda. Já jsem však poměrně citlivá a všechno si beru, tak si myslím, že kord po tom porodu, by tam měli být pro někoho tak přecitlivělého hodní lidé :slight_smile: Navíc je to strašně velká nemocnice tak to tam přece musí jet jak na běžícím pásu ...

O tom Krnově jsem taky slyšela .. on ten porod do vody je docela zajímavý, ale .. já si to nedovedu dost dobře představit. Musí to být docela blé ne? :sweat_smile:

Jinak já teď ještě k těm nevolnostem řeším práci - nastoupila jsem 1.8 no a zadařilo se nám :dizzy_face: nepočítali jsme s tím ani náhodou .. ale ještě, že jsme se nepřestali snažit! to by mi teď nebylo tak krásně zle a neměla bych v bříšku malého bušícího vetřelečka :dizzy_face: 30.8 jsem nastoupila na neschopenku. No a šéfce jsem o tom, že jsem těhu neřekla, bylo mi jasné, že by se přes to nepřenesla a ze zákona to nejsem povinna říkat. Chtěli jsme počkat min. do toho 13tt ... no a ona mi napsala šílený obviňující mail ať se přiznám, že jsem na rizikovém a slíbím jí, že na PN zůstanu až do mateřské. Tak jsem jí teda napsala, že ano.
Obratem mi přišel mail na téma jaká jsem vypočítavá svině a že si mám skočit na poštu pro výpověď...
Normálně mi ještě k tomu v mailech vyhrožuje a tak ...
S něčím takovým jsem se v životě nesetkala .. :frowning2: no prostě kachnaaaaaaaaaaa.

Takže teď budu muset zůstat doma na PN až do porodu. Nebudu mít nárok na PPM a budu muset čerpat ten 4letý rodičák, který bude od dubna ne 7600 pro první dva roky ale 4600 .. navíc od dubna nebude pro běžné lidi ani to porodné ....

ale hlavně že je mimi v pořádku :dizzy_face: kdybych měla řešit tohle, tak mě klepne pepka ... takže si užívám nevolností a nechutenství a těším se na další kontrolu :slight_smile:
25. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskka já jsem kolem 35tt začala zjišťovat co si mám vzít, co mám doma a co musím dokoupit, pak jsem to koupila a někdy v 38tt jsem si ji jakože fakt sbalila a i tašky, co mi měl m nosit postupně a na odchod domů. Co jsem měla v tašce mám vyfocené v albu :wink:

Kdo mě rodil mi bylo úplně jedno, nepamatuju si ani moc tváře ani jména :sweat_smile: Můj doktor gyndař dělá na Fifkách ale tam jsem nechtěla, máme to z ruky a v životě jsem tam nebyla, FN trochu znám. PA co byla na předporodním kurzu jsem potkala asi druhý den, jak jsem šla na UTZ, jestli je všechno u mě OK. Tak jsme pokecaly. Se divila jaktože mě nezastihla na porodním oddělení.
Švagrová nějakou dobu ležela ve Vítkovicích, ale rodila na Fifkách a pochvalovala si to moc.
Já nevím, na šestinedělí jsem byla 3 dny a kousek, kromě jedné doktorky byli všichni fajn, i sestry i doktoři. Jen uklízečky byly mírně protivné. Já jsem taky citlivá duše, hrozně se mi stýskalo, první dítě, takže zmatená jak lesní včela, ale nemůžu říct křivé slovo na ně tam. Nijak jsem nepociťovala, že je to velká porodnice, nepřišlo mi to, všechno se mi tam líbilo.
Ale je fajn, že je v Ostravě porodnic víc, že si člověk může vybrat - pokud nechytne stopku. :slight_smile:

@jankabry no tak ta ženská je kráva teda :angry: miminko v bříšku stojí za všechno. Já jsem třeba ještě ani nestihla někde pracovat, otěhotněla jsem měsíc po státnicích. :sweat_smile: Na PPM jsem nárok taky neměla, ale šel manžel na mateřskou na chvíli a vybral rodičák na 3 roky, tak už by nám to snad mělo zůstat i po těch úpravách. A kdoví, jak to ještě bude. Teď na to nemysli, zbytečně by ses nervovala.
25. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry já mám taky 4letý a 2 děti ale nějak se to s těma 4500 zvládne, chtěla jsem je tak je mám a postaráme se o ně :slight_smile:
25. zář 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry no tak sefovou ani nebudu komentovat :rolling_eyes:
a ja budu mit taky 4 letej, ale co, aspon se naucime uskromnit :grinning:
25. zář 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Malý mi chrupká venku tak jdu jen v rychlosti pozdravit.
@jankabry to je teda síla s šéfovou, to si snad ani nemůže dovolit se k tobě tak chovat. Ale co, hlavně ať je mimčo v pořádku a pak si najdeš lepší práci :slight_smile:
26. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: u nás ještě těžká půlnoc - manža byl včera s kamarádama na pivku po dlouhé době, takže ještě dlouho spát asi bude :grinning:

@smardik jo tak to o tom žádná, že se to zvládne :slight_smile: On manžel vydělává dost a dost, ale chtěli jsme si postavit domeček - máme velký pozemek po Pavlovo dědečkovi ve Vratimově - takže by se nám každá korunka navíc hodila. Nechceme si brát hypotéku, ale našetřit si .. takže to bude trvat asi déle no .. Ale tak možná ten rodičák nekrouhnou :slight_smile: doufám :slight_smile: víš mě štve to, že manžel platí na daních měsíčně přes 30tisích a kdyby byl najednou bez práce a pod. tak dostane stejné houby, jako ti co nikdy nepracovali ... takhle vlastně živí ty nemakočenka :frowning2: ale to je jedno :slight_smile:

@aaadus no to určitě :slight_smile: já se tam po mimi stejně vracet nechtěla .. chceme 3 děti :slight_smile: takže to vidím na dlouhou kariéru doma :slight_smile: a pokud se nám povede přestěhovat se nějak do toho domečku, který bychom postavili :slight_smile: tak tam hodlám otevřít soukromou školku .. pracovala jsem dlouho jako chůva v zahraničí i v ČR pro takové potentáty, tak mě ta práce s dětma chytla :slight_smile:
26. zář 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry jé 3 děti. To bychom taky chtěli, uvidíme čas, ale minimálně 2 budou. Domeček je super. My jsme dostavěli před 3 lety a neměnila bych. Malého můžu dát na zahradu a nemusím s ním trajdat po vesnici. Soukromá školka jo? To by nebylo špatné, dneska je to s MŠ bída. Sice nám malého asi vezmou, ale nikdo neví jak to bude za 3 roky a zvlášť, když tu nemáme trvalé bydliště.
26. zář 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry my máme dluhy tak žádná sláva ale až se jich zbavíme - za 2roky bude líp :slight_smile:, domeček uvidíme, našetřit na to určitě nenašetříme a do hypotéky se nám nechce tak uvidíme, ale na bydlení v bytě si nestěžuju. Možná se ve Vratimově potkáme jsme tam často
26. zář 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry hlavne si ty maily schovej....ja bych to tedy resila, ve zkusebni dobe ti sice muze dat sbohem, i kdyz jsi na PN, ale pokud mas ty maily, tak bych na ni trochu zatlacila, ze to treba oznamis na inspektoratu prace....
26. zář 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
to je venku hnusně co? Ani dneska nejdeme ven, včera 26C a teĎ 14 a bude hůře!

Zofi: spací pytel bych asi nevyužila, jedině jak v zimě pojedeme na chatu, ale to by už asi do něj nevlezla.

Deni: taky tě u nás vítám, já rodila na FN a max. spokojenost i když byla porodnice přervaná tak se vším max. spokojena, pokud budu podruhé těhulka jdu rodit zase tam.
26. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 venku je teda hnusně. Chtěla jsem jít zítra do Třebek pro Manducu, ale musela bych pěšky a když bude škaredě, tak se mi nechce. Takže ji vyzvedne manžel z práce.
Prcek mi před půlhodinou usnul, tak ho nechávám, je takový odpočinkový den. Asi budem koupat trochu později, i uspávat.

@jankabry to máte super, že nebudete muset kvůli domečku do hypotéky. My jsme v bytě a hypo máme. Domeček bysme chtěli, ale nebazírujem na tom, uvidíme, podle finanční situace. Kdysi jsme měli představu 4 dětí, ale teď máme jako cíl dvě. Jen nevím, kdy se pustit do dalšího snažení - jestli mám vůbec začínat s antiko, až mi dojde MS. No ještě se uvidí. Já mám na těhu a porod tak krásné vzpomínky, i na malé mimi (a už bych věděla co s ním :grinning: ), že bych to chtěla brzy znova. A nechci mít mezi dětma moc velký rozdíl, max. 3 roky.
26. zář 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
to je teda počasí. Dneska jsem si chtěla jít vyřídit RD a kašlu na to, v tom počasí se to nedá. Raději jsem psala kamarádce ze socky do kdy si to mám vyřídit a stačí do konce října, tak jsem ráda. Ale chci to stihnout ve středu nebo čtvrtek, kdy má být lepší počasí, protože v říjnu tam bývají mega fronty.
27. zář 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak u nás byl brzy budíček, Adulka 2x za noc pije a ráno v 5,20 se probudila, prvně si v postýlce hrála a pak max. nespokojenost tak jsem na ni jukla a ona se převalila na bříško a nějak neuměla zpět a už se ji to nelíbilo :sweat_smile: teď furt válí sudy, někdy se ji podaří překulit i zpět na záda, ale většinou ne, pak kolem 7,30 usnula na 40 min. a teď zase spí.
Odpo jdu na cvíčo déšť/nedéšť.

Jen doufám, že říájen bude hezký, jedeme na Bečvu a už se moc těšíme :slight_smile:
27. zář 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 dneska je hnusně, spala bych taky. Ale my jsme od 7h vzhůru a jen tak spát nebudem.
Dany se včera otočil z bříška na záda :slight_smile: Aďa je šikovná holka :slight_smile: Taky doufám, že říjen bude pěkný, mám ráda podzim :slight_smile:
27. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: taky miluji babí léto. No já si s ní šla na chvíli v těch 7,30 lehnout, ale dlouho jsm eted neležely, a teď budu za chvilklu vařit a taky bych měla kouknout na slovíčka do NJ dostali jsem 2 listy.
27. zář 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, tak to my jsme z postele vylezli až skoro v 7.45 :grinning: a už jsme byli i venku a je tam fakt hnusně :angry:
27. zář 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka my už jsme taky byli venku - já 5 minut a malý 2 hodiny :sweat_smile:
27. zář 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no tak to já byla i s Eli, ale jen půl hoďky. Kdyby mi spal 2 hodiny venku tak pak nebude spát po obědě :grinning:
27. zář 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka odpoledne taky pošupajdí spát ven, to u nás v tomto počasí není problém se spaním
27. zář 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevim, na nás to nefunguje, spal mi po obědě asi 30 min a víc ani ň. Do večera už spát nebude. :unamused:
27. zář 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to my spíne dopoledne, pak po obědě a pak ještě tak kolem 16.00 :wink:
27. zář 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka tak to máte bezva. Já jsem to tipla správně, už nespal a večer zalehl až v 21h. Tak já jdu taky do hajan, po půlnoci bude zas hore. :sweat_smile:
27. zář 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:

tak drahý mě opustil - šel na Lysou :slight_smile: je tam hezky že :grinning: takže mám čas kompjůtrovat :sunglasses:

teda jsme to zase přehodnotili s tím bytem :slight_smile: Původně jsme se chtěli teď dočasně než postavíme ten baráček, přestěhovat do bytu RPG - v jednom teď bydlíme po pavlovo dědečkovi - ale do Poruby, páč tam se musí opravovat, když jsou v památkové zóně :slight_smile: A min 70m2 .. Bydlíme teď v ani ne 50m2 tuším .. ohřívání vody přes karmu ... celý dům v původním stavu - rozumějte Rozpadá se - ve sklepě když zaprší tak si můžete hodit i pár temp .. okna se otvírají, protože už jsou vychechlané .. a za tuhle nádheru platíme skoro 8000Kč :rolling_eyes:
no ale pavel pravil že těm ho.adům nedá ani kačku navíc :sweat_smile: :grinning: takže tady přestěhujeme obývák do ložnice a naopak, páč ložnice je miniaturní a postýlka už by se tam nevešla ani omylem .. zatlačím na ně s tou vodou, páč teče bud vařící nebo ledová :-/ a koncem příštího roku si vezmeme hypotéku a koupíme byt v Porubě asi :slight_smile: no a pak tak za 5let ho prodáme a postavíme ten domeček ...
Takže jsem zvědavá, jak to bude nakonec :grinning: on pavel všechno pořád mění .. hlavně ty zásadní věci :slight_smile:

Já už chci aby bylo pondělíííííííííííííííííííííííí :dizzy_face: mám tu poradnu a když mi to nenabídne, tak si zaplatím utz, ať se kouknu na to naše prtě. Budu už 13tt a budu si moc konečně oddechnout .. do toho 12.10 bych to nevydržela :slight_smile:

jdu si ohřát výýbornou koprovku, kterou mi včera uvařil drahouš :dizzy_face:
28. zář 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jdes zitra s Daneckem na cviceni? :slight_smile:

@jankabry a ty zitra dorazis na cviceni? :grinning:
28. zář 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry ideální počasí na hory :grinning:
28. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek