• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Já myslím že s personálem to nikdy není 100% příliš práce, málo lidí, špatná nálada, apod. i zdravotnící jsou jen lidi!

Maja: je moc hezký :slight_smile:
11. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Teda vy jste dneska nezahálely.Chtěla jsem toho tolik napsat a než jsem vás dočetla,tak jsem polovinu z toho zapomněla. :sweat_smile:
Aaa hlavně,že ti to vyšetření klků dopadlo dobře!Bolelo to
Katy gratuluju kdobrým triplům.Je to úleva,co?!
Jaro,pokud už jsi byla na triplech před třemi týdny a nikdo se ti neozval,tak to bude všechno v naprostém pořádku.Kdyby ne,už by ti určitě volal genetik.
Andělko na předporodní kurz se mnou bude manžel chodit určitě.Já tedy doufám,že třeba i na ty prohlídky porodnic.A on se tváří,že ho to fakt zajímá,tak asi jo. :slight_smile:
Jinak já jsem přečetla celou diskuzi:Porodnice v Ostravě a vyčetla jsem z toho tohle:
Poruba-velice moderně vybavená,na komplikované porody,nebo na porody dvojčat nejlepší.Kdybych mněla nějaké potíže před porodem,asi bych šla tam.Přístup personálu nic moc a šestinedělí dosti špatné.Přeplněné pokoje,na kojení tam prý pouští DVD,ze kterého se to ale maminka s problémem kojit nenaučí.A sester a laktační poradkyně se musí doprošovat,aby jí pomohly.
Vítkovice-moderně vybavené,příjemný personál.Většina holek je tam doporučuje,ale zase problém na šestinedělce.Prý tam nikdo neporadí,jak kojit.A popravdě na té diskuzi všechny holčiny,co tam psaly píšou,že se nerozkojily a proto mají miminka na umnělé výživě.
Mám kámošku,která ve Vítkovicích nedávno rodila a ta mi to potvrdila.S porodem a personálem velice spokojená.Ale o mlíko přišla a nekojí.
Fifejdy-nemocniční prostředí,staré vybavení.Přístup personálu tam moc nerozebírají,ale převážně dobrý.Co se šestinedělí týče,tak na pokoji bývají maminky po dvou ne po více a s kojením moc pomáhají jak sestry,tak nějaká primářka Lišková,nrbo tak nějak.Prý by rozkojila i ženu bez prsu :grinning:
Takže to jsou moje postřehy.Samozřejmně to nemusí být všechno pavda.Spousta lidí má spoustu zkušeností.To jen aby jste se na mně nezlobily,že to tu píšu.Píšu jen,co jsem slyšela.
No a ted babo rad,že?!? :grinning: :grinning: :grinning:
Závidím vám,že už jste témněř všechny rozhodnuté.Já to asi moc řeším. :sweat_smile:
Jejda to jsem se zase rozepsala.........pádim skontrolovat bábovku,co peču,aby se mi nepřipálila.........
11. lis 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi: je pravda 3 kámošky co porodily ve Vítkovicích se nerozkojily! Tak asi na tom něco bude :unamused:
11. lis 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: Takže nakonec asi záleží na tom, jak moc komu záleží na tom, aby ho někdo naučil kojit :grinning: Jinak to vyjde nastejno. :sweat_smile: Já mám vybranou Porubu jen proto, že je nejblíž, jinak je mi v podstatě jedno, kde budu, kdyby to v Porubě z nějakého důvodu nešlo (třeba STOP).
Asi by bylo nejlepší, kdyby měli v porodnicích speciální tým sester, které by každou maminku individuálně naučily kojit a věnovaly se jí. Jenže tak dobře na tom zdravotnictví není, že jo. to už bysme asi chtěly moc, zvlášť v dnešním baby boomu, kdy sestry nestíhají ani základní věci - jasně, kojení je základní věc taky, ale jdou to jenom lidi že jo a není jich tolik a mají na starosti hodně maminek. Asi nejlepší je mít kontakt na laktační poradkyni a řešit to individuálně s ní. Nebo mít svoji dulu, ty by taky měly umět naučit kojit.
11. lis 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže bábovku ám hotovou.A ted už jdu jen vegetit.
Dneska jsem byla v Opavě a neodolala jsem v Globuse malým ponožtičkám pro nejmenší miminka.Stály sice 40kč,ale jsou fakt úžasné!!!Bílé s béžovýma tlabičkama a pejskem.No paráda.A taky už jsem koupila první dudlík.Bílooranžový a moc pěkný.Onznsčky NUK. :slight_smile:
Jo a s těma porodnicema je to teda fakt dilema.Ty Vítkovice už zavrhuju asi úplně,protože opravdu neznám žádnou kjící maminku,co tam rodila. :unamused: Tak zbývá Poruba a Fifejdy. :slight_smile:
Anděl to by bylo ideální,kdyby se každé mamince věnovala jedna sestra,co by jí učila kojit a tak.Hlavně prvorodičkám.Ale je mi jasné,že je to nereálné.
Já jen vím,že by mně dost mrzelo,kdybych přišla o mlíko a nemohla kojit.Já radši oželím hezké vybavení porodnice a půjdu tam,kde mně kojit naučí.Takže Poruba,nebo Fifejdy.
Manža už mně má asi plné zuby,když mu o tom povídám,co jsem četla o porodnicích a tak.Včera mi říkal:"Tak běž do Opavy,tam je jen jedna porodnice." :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
me se sestricky venovaly kdyz mi neslo kojit, sedela jsem u nich na novorozeneckym asi hodinu a pul a dostala prednasku s nazornou ukazkou jak na to a pak se chodily co chvili ptat jak nam to jde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ze by vyhoda male porodnice? :grinning:
11. lis 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: No právě, ideál neexistuje. :unamused:
Já to právě zas tolik neřeším. Jestli mi nevyjde Poruba, půjdu na Fifejdy. Tam dělá primáře můj gynekolog a kojit tam naučí skoro každého. Já bych chtěla kojit moc. Takže si i tak načtu co půjde, promluvím si se zkušenějšíma kamarádkama a posbírám tipy. abych nebyla závislá jen na DVD nebo sestře, co bude mít zrovna čas.

majatob: Určitě je to výhoda malé porodnice :slight_smile:
11. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majatob,taky myslím,že je to výhoda malé porodnice. :slight_smile:
11. lis 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, dneska mi přišel mejl z vědárny, že si můžu přijít vyzvednout rezervovanou knížku Partner při těhotenství a porodu (nebo tak nějak), tak jsem zvědavá, to zas bude četba pro chotě :sweat_smile: Ještě mám objednaných asi dalších 5 :sweat_smile: ale to jsem až další v pořadí, tak mi to bude chodit postupně, což je i fajn, abych to stačila za měsíc prostudovat. Oni nemají moc kusů a je velký zájem.
11. lis 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy jj, naštěstí se podezření na downa nepotvrdilo
evka mě osobně to bolelo. sice to umrtvili, ale stejně jsem to cítila. ještě hůř mi bylo potom. i když jsem po zákroku poctivě ležela, stejně jsem omdlela
11. lis 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíte, že je možné, abych už cítila jemné pohyby? včera mě pobolívalo v podbřišku a večer jako by mi něco jezdilo uvnitř břicha - sem a tam,trvalo to asi 10 minut. a dnes mě zase bolelo v podbřišku a za chvíli takové bublinky,ťukanečky
11. lis 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Evi: manža má pravdu s OP? jak tam vypadá porodnice?

Jinak já taky jdu do POruby, kdyby náhodou byl stop stav tak na Fifky. Dokáže s kojením poradit třeba i můj gynekolog?

Andělka: já taky včera šla do knihovny a našla 3 úlovky o těhu - Vzhůru do jináče, potom mateřství z pohledu duly a jsou tam moc zajímavé postřehy a Péče o miminko - tak je jak pro blbce popsáno kojení techniky co dělat když to nejde, jak miminku pomoci, když ho bolí bříško, nemůže usnout apod.
A navíc včera jsme letem světem prohlížela tu knihu od duly a jednoznačně doporučuje jen českou kosmetiku Rybelku, Aviril, apod. žádné Johnson, Nivea, apod.

Aaa: bolet v podříšku by tě nemělo, ale ty bublinky byly první pohyby! Včera jsme to popisovala na poradně dr. a potvrdila mi to :slight_smile:

Andělka: taky jsem se ptala jak jsme tu probírali, že máme dole tvrdší bříško, třeba hned ráno nebo jak ležíš a je to zvětšující se děloha a je to normální a bude hůř, jak se nám bude tlačit pod žebra :sweat_smile: to jsou vyhlídky co? :grinning:

Jinak jsem hluchoň, včera jsme slyšela 20,5 cm velikost mimča a při důkladném studiu fotečky UTZ máme 16,5, ale váha sedí :wink:
12. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nejsem sice z Ostravy ale můžu se přidat :slight_smile: :slight_smile:

chtěla jsem se zeptat nevíte o nějakém předporodním kurzu v Ostravě?

a k té vítkovické porodnici-rodila jsem tam syna loni v říjnu a bohužel opravdu s kojením je problém, než mi někdo pomohl musela jsem si o to několikrát říct a přišli snad až za dva dny, jinak jsem byla spokojená ale s kojením mají opravdu co dohánět. Ale zvládli jsme to a kojila jsem do 5měsíců pak začal malý moje mlíko odmítat-nechtěl ho ani z lahve tak fakt prostě nechtěl ho a skončili jsme na UM. Ted tam chci rodit znovu ale už jsem poučena a ještě před porodem budu kontaktovat laktační poradkyni kdybych měla problém at za mnou hned přijde a já se zbytečně nestresuju a malej mi neřve hlady, je to jediná porodnice která pro mě tak nějak přichází v úvahu :slight_smile: v rámci Ostravy
12. lis 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
jasně že se můžeš přidat :slight_smile: zatím nikdo z nás na předporodní kurz nechodí, ale s holky jsme se zatím shodly, že asi budeme chodit do Poruby.
12. lis 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy dík, já chodila u Tomáška ale ted bych chtěla vyzkoušet něco nového pokud to teda půjde protože potřebuju hlídání pro Tomáška
12. lis 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a nemáš lepší hledat kurz a cvíčo v KI kde bydlíš? Nebo jsi z OV? V passu máš KI.
12. lis 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy tady v Orlové je jen jeden kurs a právě žádná spokojenost s ním není, Karvinou vůbec neznám proto chci tu Ostravu
12. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

katy to jsi mě potěšila, že to jsou první pohyby. I když, není moc brzy?
Já chci chodit na předporodní kurz do Centrum Lotos, ale bývá to docela rychle obsazené, tak si musím pohlídat termíny. Jinak bych chodila do Poruby.
http://www.centrumlotos.net/?page=predporodni-priprava&place=ceskobratrska
12. lis 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaa: není je to individuální jak je žena citlivá mě včera říkala dr. a nezapomeň piškot sebou mele o 106 od cca 7 tt! jen měl hodně prostoru tak jsi o tom nevěděla.
Už jsi se přihlásila? a manža s tebou bude chodit?
12. lis 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den všem .-)
smardik: ahojky

Au au mě dneska tak hrozně bolí hlava :frowning2: Nevím jak to tu vydržím...Jsem jak praštěná pytlem...spát se mi chce, unavená...není nízký tlak dneska??

katy: taky to mám v podbřišku tvrdší a včera mě to i tlačilo...v sedě...tak jsem se snažila k večeru už jen ležet a dobrý :slight_smile: Taky jsem si říkala, že to bude ta děloha. No a máš pravdu, máme se na co těšit :grinning:

Pro mě už je docela těžké zvládnout rychle sprchu...trvá mi to, začínám být nějaká neohrabaná...no je ale fakt, že ji máme dost malou a úzkou (vanu) a nevím jak si budu mýt vlasy - jsem zvyklá v předklonu přes vanu a včera jsem syčela bolestí - táááák strašně u toho bolely záda!!!!! to se skoro nedalo. A jak stojím delší dobu u linky v kuchyni, tak taky - ty záda. A z práce bývám už dost unavená ... jsem zvědavá jak to později zvládnu.

katy: 16,5 cm je taky pěkná míra :slight_smile:

aaadus: s prvními pohyby moc neporadím...já jsem cosi cítila o víkendu a pak už nic...neumím to rozpoznat..ale kámoška mi říkala, že mimčo tam má ještě dost místa a stejně spí, tak to nemusí být cítit často.

majatob: gatuluju ke kočárku :slight_smile:
12. lis 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy ještě jsem se nehlásila, mám 9týdnů čas. manžel slíbil, že bude chodit, ale moc tomu teda nevěřím. zatím se ke všemu staví tak nějak jako že mu ještě nedošlo, že bude táta
12. lis 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus tak ten lotos už nestihnu :frowning2:
12. lis 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžeš tam ještě zkusit zavolat, akorát ta porodní asistentka právě porodila, tak nevím kdy začne fungovat
12. lis 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus zkusím ale píšou že mají už plno tak nevím a pak ten další kurs ještě bude běžeš když budu mít termín porodu
12. lis 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: zkus těhu masáže já už 1x byla měla jsme zablokovaný krk a super. Já mám taky s vanou problém pro změnu ji máme obří a vysokou, budu muset koupit protiskluzovou podložku a později asi nějakou židličku nebo mě bude P. tahat ven - v tom případě budu muset objednat 2x masáže :grinning:
Jinak mě nohy zatím nebolí, pokud celý den nelítám ve vysokých podpatcích což občas lítám a unavená jsme pořád a nejsem si jistá zda to později odezní, protože ty posůední 2 měs. před porodem je žena zase hodně unavená :grinning:

Smardík a ten termín co už včra začal možná kdybys ji ukecala by tě ještě upíchla nebo pak to individuální. Jinak zajímavé cvíčo mají i Fifejdy je to v kombinaci s cvíčem v bazénu.

Aaa: no možná bych se taky v tom lednu přidala. ještě kouknu co přesně a za kolik nabízí fakultka a Fifky.
12. lis 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy uvidím, ráda bych chodila a dostala se někdy mezi lidi at moje slovní zásoba není Tomášky tytyty, ham, čachi čachi apod. :grinning: :grinning: :grinning: zkusím tam zavolat a uvidím :slight_smile:. A s fifejdama máš zkušenost? já jsem právě už skoro 30týden, nějak pozdě jsem se o to začla zajímat a šíleně mi to utíká
12. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkušenost nemám jsme prvorodička, ale bazen na rehábce je teploučký a čistý s tím zkušenost mám a berou právě až od 30 tt. já se zajímala o to cvíčo a plavčo a bylo mi řečeno že je to pouze v kombinaci s přednáškou a od 28 nebo až 30 tt a stojí to bud 900 kč a pokud je ženských více nad 5 (tuším) tak je cena o něco nižšší. Ale kolegyně tam chodila a pak i rodila a spokojená byla.
Ve Vítkách to díost flákají a nic moc. 1x jsme tam byla zadara kámoška mi to zajistila dělá na rehábce tak mě její kolegyně tam vpašovala, ale moc se mi to nelíbilo, ve vodě jo, ale zase to cvičil někdo jiný a místo 30 min. se cvičilo max. 15!
12. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já myslela třeba že by ti to doporučila kamarádka nebo tak, vidíš já na Vítkovice celkem slyšela chválu, chci tam zas rodit :slight_smile:. Zavolám na ty fifejdy, mám nejvyšší čas a uvidím :-, ještě kdyby tam tak nabízeli hlídání dětí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já jdu příští neděli poprvé cvičit a plavat na rehabky do poruby. tam se může chodit od 10tt a lekce stojí 150,-
já jsem z toho předporodního kurzu jelen. chápu to tak, že od 25tt se už může chodit?
12. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus do té fakultky se dá jezdit i přes víkend? to by pro mě bylo nejlepší :slight_smile:
12. lis 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek