• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka myslíš 24.12. :wink: To je kráááásnéééé, závidím. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Snad se mi povede biřmování na velikonoce, akorát nevím který rok :sweat_smile:
Tak jak jsou do 9kg tak je asi vemu, resp. pošlu chotě.
7. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo jsem se spletla v měsíci :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: jsem to ale ťula :wink: nad biřmováním jsem ještě neuvažovala
7. říj 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no bodejť, všechno popořádku pěkně :slight_smile: Budeš to mít úžasný zážitek, při půlnoční :dizzy_face:
7. říj 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka No Radek tu zeleninu jí jak kdy, někdy všechno, někdy skoro nic...ale nejhorší je to s tím pitím...moc nechce čaj ani vodu...:frowning2: My teď začnem teprve s masem a až potom ovoce. Jojo taky nosíme 74...už myslím od léta. No mám z MMB dvoje lacláčky, jedny jsou od NEXT a druhé Disney a úplně super...malý je v tom frajer...a poštovné bylo malé...myslím jen 37 v druhém případě tuším že 40...to se dá...to v normálních e shopech je kolem stovky.
Ty tu píšeš v úplných hádánkách :grinning: ...copak je 24.4. o půlnoci? No tak jak psala andelka spíš bych myslela 24.12. Vánoce :grinning: Biřmování teda vůbec nevím co je...sice jsem to slovo už slyšela, ale vím o tom kulové :sweat_smile: Ale ty už křtěná jsi, když jsi měla svatbu v kostele, ne? Tož co by to tak mohlo být :grinning:

...já jak doberu Pampersky, co mám doma, zkusím jiné plínky, nějak s nima přestávám být spokojená :unamused:
7. říj 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no ono tam mělo být 24.12. jsem si to spletla :wink:

Jinak my už papáme i přesnídávky a ovoce. Maso zatím nedávám, ale taky se už na to chystám. Zrivna včera měl dany na sváču banán a borůvky a byla to mňamka. Akorát nevím co furt vymýšlet mu uvařit, naštěstí mám kuchařku, takže skoro každý den vařím. Dávám i do mražáku a pak to jen vytáhnu a je navařeno. Zrovna teď jsem mu doděla oběd na zítřek. Bude mít brambor, cuketu a hrášek :wink:

Jo a já křtěná jsem. Biřmování je duchovní dospělost :grinning: :grinning: :grinning: a mě čeká 1. svaté přijímání :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. říj 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Aha a co je 1. svaté přijímaní :grinning: :grinning: To jsem se toho moc nedozvěděla :grinning: Tohle jde úplně mimo mě.
Jé to jsme měli dnes...brambor a cuketu, ale Radeček to skoro nejedl :frowning2: Nechutnalo mu to. Taky vždy uvařím a má to na dva dny. A už nevím jak a co všechno kombinovat. Na ovoce se docela těším, ale jen abych mu to neujídala :grinning: Tu planou zeleninu mu nezávidím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 tak já mám fakt super kuchařku a když to ochutnám tak je to strašně dobré. Jestli chceš tak ti můžu nějaké recepty poslat. :wink: je tam i na ovoce :wink: Už jsem to taky vařila a fakt supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer :wink:
svaté přijímání je když si jdeš pro tzv. oplatek. Bere se to jako že přijímáš tělo kristovo. Na 1. přijímání chodí už děti, ale jelikož mě k němu nedovedli tak jsem se rozhodla že si to užiju teď . :wink: :wink:
7. říj 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do pendreka - jsem to tu sáhodlouze psala a blbec jsem si to nechtě smazala :angry:

oplatek - myšlena hostie :wink: Příležitostně se přijímá "podobojím" tělo i krev Páně - třeba o velikonocích, nebo já to měla při křtu rovnou i první přijímání.
K prvnímu přijímání chodí děti, které byly pokřtěné jako miminka - napřed chodí do náboženství a připravují se na 1. svaté přijímání - ono je dost složité záležitost eucharistie, co ta hostie je, vysvětlit, tak k tomu musí být příprava. Pak když děti dospějí, uděluje jim biskup biřmování, další "duchovní level", získají dary Ducha svatého, sami vyznají svou víru, že chtějí být členy společenství, prostě už sami za sebe, že se znovu rozhodli pro Krista.

@zofinecka tak to mu bude chutnat, mňam :slight_smile: Dany si musí ještě počkat, chtěla bych měsíc ještě jen kojit. Já mám knížku Jídelníček kojenců a malých dětí z Grady, taky je to dobré. Ale beru cokoliv. I si opisuju z Betynky recepty :sweat_smile:
7. říj 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no dobré recepty jsou ještě v Máma a já, podle toho taky vařím :wink:
7. říj 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já mám Máma a já jen dva exempláře :sweat_smile:
7. říj 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jak jsem měla Eli,t ak jsem si to vytrhávala a schovávala, takže klidně něco pošlu co mám odzkoušené :wink:
7. říj 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka @andelka ...díky za vysvětlení, už je mi to jasnější :slight_smile:

@zofinecka to bych byla moc ráda za ty recepty...tak jestli bys mi mohla něco poslat...předem děkujuuuu :slight_smile:

7. říj 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já bych taky chtěla recepty - mám z toho trochu vítr, z těch příkrmů a vůbec vaření pro prcka.

@jaro2008 není za co :slight_smile:
7. říj 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka @jaro2008 až budu mít chvilku tak vám něco pošlu do IP :wink:
8. říj 2010 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jé, děkuju :slight_smile:
Hm, tak plínky z Globusu nebudou neb jsem někde založila kartičku klubu :frowning2:
8. říj 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dneska u nás je v centru inverze tak jsme šli jen na plavčo a pak hned domů, teď spinká jako šípková, ale dneska měla svůj den tak pořádně makala a včera měla suprový den v tak dobré náladě jsme ji dlouho neviděli, poslední dobou spíše byla protivná. Jinak už říká ma, ba, ta, pa tak čekám kdy něco zdvojí a bude z toho slovíčko
Na poradně jsme byly včera pochváleny. Váží 6550 g a pomaličku máme začínat s příkrmy a pořád hlavně kojit, ale raději ze začátku mám kupovat výživy ve skleničce než vařit, to až si na to zvykne kvůli dusičnanům, apod.

Jaro: už začínáte s příkrmy? A taky stále kojíš?

Zofi: mohla bys ty recepty i mě poslat? Díky moc.
8. říj 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 tak nám dr. zase řekla že můžeme klidně vařit :wink: ne každé mimčo chce jíst ty skleničky. Mě to dany třeba nejí. Já radši uvařím a mám to levnější a hlavně vím co si do toho dám :wink: a recepty ti pošlu :wink:
8. říj 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já bych taky prosila recepty, kujuuuuuuuu :slight_smile: A jestli mi napíšeš i ten název knížky
8. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo pošlu a název je 100 nejlepších kašiček pro malé děti od Annabel Karmel :wink:
8. říj 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já na ni dostala tip od kámošky a je fakt super. Někdy si ty recepty upravuju podle sebe, ale je fakt že danečkovi moooooooooooooooc chutná :wink:
8. říj 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Děkuju za recepty :slight_smile:

@katy007 jojo už jsme začali se zeleninou...od zač.září a dneska měl i poprvé maso...a k tomu ještě kojím a to docela dost, ve dne v noci (2x- 3x v noci, přes den co 1,5 - 2 hodiny)

8. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jé, to kojíš jak já :slight_smile: nás mrkvička čeká za měsíc, tak jsem zvědavá. Hele, a nekoukají se na tebe lidi jak na cvoka, když řekneš že kojíš tak často? Na mě furt hledí. Ale mi prostě v bdělém stavu Dany ty obligátní 3 hodiny nevydrží, tak ho přece nenechám o hladu :sweat_smile:
8. říj 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka My jsme mrkev teď museli na čas vypustit, protože to malého zacpalo.
No ani ne..blbé ale je, že jak je teď venku už zima, tak už se mi prso vytahovat nechce (a prckovi už by asi byla i zima, dneska mi šla od pusy pára...tak jsem vytáhla fusak, i když na slunku to ještě bylo celkem dobré, ale i tak mi bylo na ruce zima), tak to musím na procházky vždycky tak nějak načasovat, aby mi vydržel...ale naštěstí jak je chladno, tak tu procházku skoro celou prospí. Doktorka říkala, že v půl roce už by i mohl vydržet celou noc bez kojení...ale jak to udělat, že :grinning:
8. říj 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo a po koupání mu vždycky rychleji vyhládne, tak ho nakojím i po hodině :grinning:
8. říj 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
za chvíli vyrážíme do shoppinu. Jinak u nás dneska nádherná noc - uložila jsme Adélku v 19,30 jako obvykle a vzbudila se až v 5 hod. mezitím vůbec, klepu na dřevo, aby i nadále takto spinkala nebo se max. 1x za noc vzbudila 3x to bylo náročné, ale asi měla ten růstový spurt :wink:
9. říj 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no ono když přejdeš na zeleninku tak je to úplně zase jiná strava a proto miminka se s tím musí vypořádat a kakání je tuhší. Proto já dávám danečkovu fenyklový čaj a to pomáhá. Ještě jedna rada. Pokud ti nechce pít čaj z flašky, tak zkus kouzelný jrneček od Aventu s bílou hubičkou :wink: ta je pro malé mimča a nebo taky záleží co máš za láhve. Třeba mu nevyhovuje dudlík a chytne se na jiný. :wink:
9. říj 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni k té mrkvi já u druhého už jen jeden den ne tři dny Sára pak nemohla kadit a plakala tak, že jsem řvala s ní....za mě teda příkrmy budu dávat max jeden den jednodruhová a druhý den v kombinaci s bramborem, jako osobně jsme nezažila nebo neznám nikoho , kdo by měl alergii na naši českou zeleninou mrkev, brambor, brokolice apod.....
je fakt že s prvním prckem už si člověk udělá určitý obrázek a má ty zkušenosti, každé děcko je jiné.
9. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 tak to je stejné jak u nás, i s těma procházkama i koupáním :sweat_smile: Jak bylo teplo, tak jsem klidně sedla a nakojila, ale teď už ne, tak buď trvá procházka hodinu (když neusne) nebo tak 3h (když usne). Jinak fakt co 2hodiny, z čehož minimálně 30 - 45min zabere kojení, brknutí, takže zbývá 1 - 1,5h čistého času :sweat_smile: Za tu dobu se toho moc nestihne, i kdyby mi ho někdo hlídal. Takže jsem vlastně pořád s ním.

@zofinecka ta naše ťula též flašku nechce a s dudlíkem dělá véééélké cavyky. Tak abych se po tom Aventu už mrkla, což? Než zkoušet savičky :confused:

@katy007 tak to jste měli super noc :dizzy_face:
9. říj 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no každé dítko je jinačí :wink:

@lucenek jo tak u druhého už je to něco jinačího to je fakt. :wink: Já taky davála na začátku jen jeden den mrkev, úak jsem zkusila druhý den třeba brokolici a pak jsem to míchala s bramborem, nebo květák brokolici, mrkev brokolici a tak.. Je to fakt lepší a navíc každé mimčo je jinačí.

např. jsem zkoušela poprvé dávat Danymu banán a že ho namixuju s mlékem a on to teda moc nechtěl. Tak jsem vzala banán a normálně jsem ho lžičkou vždy trochu naškrabala a bylo to. To mu strašně chutnalo.

Jo a ještě jeden tip. Abych nemusela kupovat ty drahé přesnídávky tak si je vařím doma. Včera jsem prostš udělala jablko s broskví, ale musí se to oloupat i ta broskev. Povařila jsem to v neslazené jablečné šťávě a namixovala a dneska dala danynkovi a tak mu to chutnalo, že snědl skoro půl misky na sváču :wink: a dá se to kombinovat s různým ovocem a dát do skleniček a zavařit a je domácí přesnídávka. :wink:
9. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a kde bereš tu neslazenou jablečnou šťávu?
Jo a když bych pak vařila něco, kde je v receptu kojenecké mléko(i na různé zřeďování), tak co mu mám dát? MM ne, toho nemám dost navíc. Vím, že se pak má u jednoho druhu zůstat, no tak bych koupila něco levnějšího, když to nebude mít vyloženě na pití. Jenže se v UM vůbec neorientuju.
To s tím škrábáním banánu dělala sestřenka, bylo to super - bez nádobí :grinning:
9. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek