• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@andelka no já kupuju jablečnou šťávu v DM tu jejich ve sklince, která je pro děti od ukončeného 4. měsíce. Ale můžeš klidně i jablečný džus 100%, tam taky není cukr.
A UM záleží na tobě. Já třeba Danymu dávám Sunar, ale je dobré i Hami, Beba. A prvně bych zkusila mu dát zeleninu bez mlíka a pak pokud by to moc nechtěl, tak bych tam dala mlíko a postupně bych ho dávala míň až by ho tam neměl vůbec. :wink:
9. říj 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka aha, dík, zlatej DM :slight_smile:
Jo jasně, samotnou zeleninku budu zkoušet, max. zředit koj. vodou. Ale později v receptech koj. mléko je, tak ptoto. Nebo pak na nemléčné kaše do mlíka.
Ty příkrmy jsou jak druhá maturita :sweat_smile:
9. říj 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já vařím z obyčejne vody. Kojeneckou vodu nepoužívám. A kaše kupuju mléčné :wink:
9. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo - nemohl by být furt jenom kojený? :sweat_smile: mi jde z toho hlava kolem - myslím že budu chodit často pro rady :wink:
Já už nějaké kaše mám, ale nevim jaké :sweat_smile: jsem zkusila něco koupit jak bylo 2+1, ale kaši mu chci dávat až později, tak po novém roce.
9. říj 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Myslím, že u něho to není lahví...už dvakrát třikrát vypil celou flaštičku ...vodu nebo čaj jsme zředili švestkovou šťávou od Hipp, tak má taky regulovat stolici a to vypil, pak ale už to nechtěl a ani z flašky ani z lžičky, teď mu dávám neslazený ovocný čaj pro děti od 4.měs. a pár lžiček vypije. Ale nic moc teda :frowning2: A s holou převařenou vodou to bylo ještě horší.
@lucenek Začali jsme jen s mrkví a pak jsem to kombinovala s jinou zeleninou, ale vždy až po pár dnech, kdyby měl nějakou reakci. A mudr. říkala, že některé děti mají z mrkve zácpu. Tež jsem řvala s ním, jak tlačil a a plakal :frowning2:
@andelka Já kojím jenom 10 minut, někdy chce i méně minut a pak rychle vystřelím (když chci někam poblíž sama) a taťka nebo babička pohlídají. Ale i tak je to trap tam a trap zpět a během toho ještě volám, jestli nebrečí...
Taky si jsem si při začínání s těmi příkrmy říkala - ZLATÉ KOJENÍ :slight_smile: Mlíko je hned po ruce, teplé jak má být, nic se nechystá a prckovi to chutná :slight_smile:
@katy fajná noc...hmm taky bych takovou chtěla...ale jednu dobu se Ráďa taky tak budil,ale pak se to zase vrátilo .
9. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no tak já kojím fakt dlouho, asi mi to blbě teče. Takže mám toho času mezi kojením méně - ale taky je to jen šup šup - ale nekontroluju po telefonu :grinning: hlídává mamka, ta má moji důvěru :slight_smile:
9. říj 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já byla v Hypernově a nakoupila pár skleniček příkrmů byly v 50% slevě,. ale nevím roč garance až do r. 2012. Na kaše jsme taky koukala,a le ty jsme nebrala, s němi ještě chci počkat.

Andělka: já taky kojím jak Jaro max. do 15 min.

Jaro: tak mám se připravit, že bude mít Adélka zácpu? A kolik toho příkrmu už sní? Mě dr. říkala max. 3 lžičky a pak každý den o trošku více, 3 dny po sobě to samé a pak něco jiného, pak zkusit obě zkombinovat a potom zkusit i masem. Dáváš už kaše? Vaříš nebo kupuješ příkrmy?
9. říj 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a máme po oslavě :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. říj 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
celý den jsme byli u našich. Mamka už mi dala penízky ať nám nakoupím ježíška, pak ji to dovezu a pod stromečkem budeme strašně překvapení :grinning: Teď vymyslet, aby pro mě a R. to vyšlo nejlevněji ať toho Románkovi můžu nakoupit co nejvíce.
@katy007 krásná noc, taky doufám, že se to u nás spraví a bude spát s max. 1 přestávkou. A jaké si koupila ty skleničky? Já jsem posledně neměla moc času se v tom probírat, protože malý už pobrekával.
9. říj 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já nemám o malého taky strach, když je s ním taťka nebo babička...ale jsem nervózní z toho, jestli třeba nepláče a tak...jinak vím, že se o něho umí postarat :slight_smile:
Asi si to mlíčko musí Daník pořádně vychutnat :slight_smile:

@katy007 Nemusí mít zácpu, to určitě nemá každý...Kaše nedáváme, ty asi až začneme až po ovoci...ty by ho asi teď taky zacpaly...A vařím ... nekupuju...jen první dvě skleničky s mrkví jsem koupila...

@aaadus My jsme byli u tchýně :frowning2: Ach jo...to je něco na moje nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já už taky přemýšlím o Ježíškovi pro malého :slight_smile: Už se těším až bude pod stromečkem valit ty svoje velká kukadla na dárky :slight_smile:

@zofinecka A jaká byla? Eliška si to určitě pořádně užila...dort vypadal skvěle!!! :slight_smile:
9. říj 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 my jsme byli u tchýně minulý týden. Jako dobré no, malému koupila soupravičku, kterou už mu jednou koupila, jen ve větší velikosti :sweat_smile: A mě dala na svátek prošlou bonbošku a stříbrný náramek (podle mě není stříbrný, je koupený v Řecku a vůbec se neleskne) a já náramky nenosím, maximálně hodinky. Ježíška od ní se děsím a už předem tuším co dostaneme - já nějakou otřesnou bižuterii, které hned letí do koše, R. svetr nebo košili jak pro starého dědka (to nechávám tak 3 měsíce v zapomění a pak to letí do poplenice) a Románkovi koupí soupravičku u ťamanů a nějakou příšernou hračku (i když podle ní ještě hračkám nerozumí :angry: ) Já jsem totiž mamce říkala, co by se nám zešlo a že mám pro Románka vybrané nějaké hračky, že bych to objednala a oni zaplatili a měl by to u nich pod stromečkem. A ona mi hned donesla peníze, ať to koupím podle sebe. Tak jsem ráda. A na Vánoce se těším strašně moc, jak to tak vidím, dárky bude mít jenom Románek.
9. říj 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no asi jo, nevim, ale spíš bych řekla, že mi to mlíčko pomalu nebo nějak málo teče, i odstříkávání je boj. No tak se bobek musí dýl snažit, než zaplní bříško. Ale on je maminčina přísavka, užívá si to :sweat_smile:
Já mám koupených pár skleniček na zkoušku, asi 4 první mrkvičky, s tím se nebudu vařit :sweat_smile: A pak od každého něco různé druhy, různý výrobce - má to dlouhou trvanlivost, i ty kaše.
Jinak že pláče nervozní nejsem, mi někdy řve půl dne, i když jsem s ním...

@zofinecka jo tááák, já su debil. A jaká byla? super?

@aaadus tak to je mazec, tchýně fakt perlí. To já si můžu z obou stran gratulovat. NA vánoce se taky moc těším :dizzy_face:
10. říj 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka @jaro2008 joi ELi si to samozřejmě užívala a dosstala spousty dárečků. Až budou fotečky tak hodím. Dort byl mňam mňam.

jinak k příkrmům. Já nekupuju a radši uvařím. I tu mrkvičku jsem uvařila a zamrazila a je to lepší než ty skleničky. Mě osobně ty skleničky nechutnají a daneček je taky nemusí. Já vaím i přesnídávky, protože to danečkovi chutná více než ty kupované. :grinning:
10. říj 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si dneska zavzpomínala jak se mi narodili moje dvě dětičky. Daneček v 1.00 ráno a Eliška před chvilkou v 11.45 :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jé, to je krásný :dizzy_face: Eli byla moc statečná :slight_smile: a co Daneček?
My jsme teda kvůli rýmě neočkovali, ale hodili jsme řeč o režimu stravování, když máme v rodině alergii na lepek a hlavně mlíko. Takže máme rozhodně do konce 6.m. kojit, pak zeleninu, pomalu, pak maso a teprve až zvládne plně toto, tak ovoce a to tepelně zpracované. Kaše ne, max. tak od 8.měs. speciální nemléčnou Sinlac.
Jinak prcek roste pěkně, přibral za měsíc 470g, má teď 7 420g a 66cm. :slight_smile:
11. říj 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no ELi měla nečekané očkování, ale bylo poslední. Daneček to zvládl v pohodě. První píchanec nic a u druhého si pobrečel, ale jen chvilinku. Však mu to kojení neuškodí :wink: je to jen dobře :wink:
tak my od minula přibrali 360g takže pohodička :grinning: JInak dnešní váha je 8130g :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no je to holt kus chlapa a na paní dr. se pořád usmíval :wink:
11. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jste přibrali více jak my, ale ještě pořád váží Románek o 120g více :grinning: A tu speciální kaši máš kvůli té alergii na lepek?
11. říj 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jsem se koukala jaké je to usměvavé mimčo :slight_smile: Dany úsměvy hrozně šetří, na cizí - ale na paní doktorku se smál, asi se mu líbí - a tentokrát ani nebyla žádná zrada :grinning: Daneček je fakt kus chlapa, je vidět že mu chutná, že dobře vaříš :wink: Eli i Daneček jsou hodně podobní na taťku, že jo?

@aaadus no toš vy nám vždycky o kousek utíkáte :grinning: Tu speciální kaši máme kvůli tomu, že půlka manželovy rodiny má potíže s reakcí na mlíko. Vyloženě nesnášenlivost bílkoviny kravského mléka jim asi nikdo nediagnostikoval, ale co jsem tak vyslechla a vypozorovala, tak mají problém. A švagr je celiatik + to mlíko. Ten Sinlac je nějaký spešl hypoalergenní a dělá se do vody ne do mlíka. Protože i nemléčné klasické kaše se dělají do UM a to je na bázi kravského. Jsem se koukala kolik to stojí - myslím, že kaši hodně dlouho neuvidí :sweat_smile: A přitom mám nakoupené různé od Nestlé a Hami, jak byla akce - nechce je někdo?
11. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jsme dneska byli s manžou na NT screeningu a bylo to SUPER!!! Sice trvalo, než se prcek natočil, tak jak pan doktor potřeboval na NK a pak šíjové projasnění :slight_smile: ale byl způsobný a jen si tam tak hověl oproti minulým disco kreacím :grinning: Pan doktor nám pustil nahlas srdíčko a to mi skoro slzička ukápla ... bééé to bylo strašně dojemné!! :dizzy_face: manža z toho byl taky na měkko, ale pak dělal jakože nic že jo - drsňák :slight_smile: Já jsem poznala i mozek :slight_smile: heč!!! Kombinované riziko máme 1:23 000 takže prostě SUPER!!!
Jen já si myslela, že to všechno prozkoumá, jako kde má nožičky, ručičky, vnitřnosti a tak a ukáže nám to .. ale nevadí :wink: Říkal že je vše v pořádku, tak mu věřím :slight_smile:
Poradnu mám 25.10 tak se těším, i proto že jsem si nenechala vytisknout fotečku - zase :pensive: No a už máme domluvený 4Dutz na 23.11 :sunglasses:

Jo a k celovečerním nevolnostem, které začínají být fakt vyčerpávající, se přidaly od neděle i ranní a ty jsou ještě horší :frowning2: ale tak hlavně, jak se má mimísek dobře!!!

JInak jsem se namíchla v CAčku páč jsem si šla za odměnu vybrat nějaký mimiobleček :slight_smile: hodinu jsem se tam v tom přehrabovala a pak mi u pokladny řekla, že to je ale ze sady a někdo to tam omylem hodil :rolling_eyes: Grrrrrr!!! a já sadu nechtěla a jiný taky ne, tak jsem si aspoň koupila svetr :grinning:

No a zítra to vidím konečně na ty tanečky :sunglasses: tak už se těším na majatobíka :slight_smile:
12. říj 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry gratuluju k super výsledku NT :dizzy_face: je to krásný zážitek a i na chlapy to působí :slight_smile: Nám říkal kde co má, ale nijak detailně, hlavně že kompletně je mimčo v pořádku :wink:
S těmi nevolnostmi mě to mrzí, potvory, místo aby končily, rozšiřujou se na celý den, co?
CA teda sranda - ale aspoň sis koupila něco pro sebe, uvidíš jak potom budeš kupovat spíš mimču než sobě :wink:
Škoda že má Dany ještě rýmu, a dneska jsou myslím masáže. Já budu chodit asi jen na cvičení - jenže zrovna příští středu jdeme dopoledne na očkování, takže to taky nepůjdem do Krtečka. Tak snad někdy později.
13. říj 2010 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Dneska se mi dopoledne nechtělo ven, tak jsem šoupla malého do postýlky a usnul sám, hurá. A měla bych jít žehlit, ale táááááááááák se mi nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@jankabry to je dobře, že je NT v pořádku. Já jsem takové štěstí neměla, ale díky bohu se to nepotvrdilo.
@andelka @zofinecka včera mi přišel mail od té fotografky a přestěhovala se do Hrabůvky na ulici Hasičskou. Zítra se konečně jdeme fotit, pak vám poreferuju jaké to bylo.

A pár foteček našeho uličníka
13. říj 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus mi malý usnul u kojení a už 45 minut spí :slight_smile: já jdu věšet prádlo
Románek je kus chlapa už, perfektní - a ta fotka s medvědem :grinning:
Jejda, do Hrabůvky, tak to je pech. My musíme někde v Porubě - to asi vzdám :unamused:
13. říj 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, nepojedete někdo do Sam baby někdy? Potřebovala bych tam plínky, pro nás je složité jak se tam dostat, manžela tam speciálně pro jednu věc nechci MHD vláčet, tchán má toho hodně a s kočárem už vůbec se tam nedostanu. A poštovné vysoké.Tak jen kdyby náhodou :wink:
13. říj 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já právě usínání u kojení odbourávám a zatím se daří
13. říj 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no u nás to jinak nejde, jinak než v kočárku, v manduce nebo při kojení neusne a na jiný systém nemám nervy. :unamused: Jak to děláš ty?
13. říj 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus my se jdeme fotit v pátek a už mi taky psala že je v Hrabůvce :wink:
13. říj 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka když vidím, že usíná, tak ještě do něj dloubu jestli bude pít nebo ne a když ne, tak ho prostě vzbudím a dám do postýlky. Má tam toho medvěda, plínku, do toho se zachumlá a usne. Večer mu nechávám rozsvícenou lampičku. Jsem se na to ptala té paní, co k ní chodíme na cvičení a říkala, že už je dost velký na to, aby usínal u prsa tak jsem to ještě ten den zkusila a funguje to. Večer byl problém v tom, že se bojí po tmě.
@zofinecka aha, jsem myslela, že se budete teprve objednávat. Co bereš Danečkovi na oblečení? Já pořád nevím co mu vzít
13. říj 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus beru mu bílé bodýnko, pak riflíky, ještě bude mít zahradníčky a objednala jsem si super pletenou čepičku na focení na fleru a k tomu modré pletené ponožky co jsem měla doma. :wink:
13. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak s tím usínání. Mi daneček večer usne u flašky a Eli byla to samé a hodně dlouho. Až byla větší tak u té flašky neusla a tak jsem ji dávala dudlíka a četli jsme pohádku a ona usla. No pak jsme ji samozřejmě museli odnaučit od dudlíka, ale nebylo to nic hrozného. Vůbec u toho nebyl kraval jak se někdy stává a zvládla to v poho a už hodně dlouho spí bez dudlíka :wink: A teď dokonce usíná jak po obědě tak večer sama a večer vždy nechám rozsvíceno v kuchyni světlo nad linkou, tak aby ji to moc nerušilo a ona sama usne :wink: Všechno je to o zvyku a jednou se to to dítě naučí :wink:
13. říj 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek