• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Ahoj holky,
Adi: já prvně rozvařila ve velkém hrnci jablka s min. vody, vedle jsme rozvařila mango, jahody (ty jsem pak přes sítko propasírovala, aby tam nebyla zrníčka) a pak mixovala a šupla k ním mango, jahody a banány k jahodám jsem musela přidat 1 vrchovatou lžíci hr. cukru do té várky - cca 1 l v mixéru bylo to hodně kyselé, mango ani banán nebyl třeba. Ještě mám borůvky v mrazáku i jahody, jen ty jablka sháním.
A pak cca 20-30 min. zavařovala v hrnci, voda do 2/3 skleniček.

Andělko: Daník má nějaké problémy s koníky?
19. říj 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 můj Dany ne, ten je spíš líný se přetáčet, ale sem tam to zkusí ťula malá :slight_smile:
19. říj 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 nikdo nemá problémy s koníky, jen se u našeho Daníka dr. divila že se ještě nevzpírá na ručičkách, ale když jsem ji řekla že se přetáčí, tak neřekla ani půl slova :angry: :confounded:
19. říj 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 já vařím vždy společně. Jabka + hruška, jabka + broskev atd. a pak to jen namixuju :grinning:
19. říj 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no bodejť, takový šikovný kluk :wink: příště se jí poptám co říká na lepek, poněvadž jsou dvě možnosti jak předcházet alergii - buď do 1roka lepek vůbec (tak to bylo u neteří) nebo lepek postupně od 7měsíce a zároveň kojit (což po jednom roce už není tak časté). Tak jsem zvědavá. Švagr je celiatik.
19. říj 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: aha já právě nevěděla, tak to je fajn, že nikdo nemá problémy, Adulka taky nedělá kliky, včera mamka říkala, že byla na kolínkách na chvilku, ale já ji tak zatím neviděla. :frowning2:
19. říj 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 neboj všeho se dočká a ani se nenaděješ a už budete slavit 1 rok :grinning:
19. říj 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, to tak rychle uteče. Dneska jsme byli v klubu maminek, kamarádka má o 5 týdnů staršího kluka a ten už se plazí, zvedá na rukách, péruje na čtyřech a je fakt veliký, ten už nosí 80. Ten můj vypadal jak ťulík. Ale můj a však on se to všechno časem naučí :slight_smile: Jsem ráda, že mám ještě miminko a ne "velkého kluka". :wink:
19. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
19. říj 2010 ve 21:22 • fotografkaostrava
ahoj holky hodím vám tu pár dalších receptů- Je to pro děti ve věku 6 - 7 měsíců

Sladké brambory se špenátem a hráškem

25g nesoleného másla
50g pórku
375 sladkých brambor
50g mraženého hrášku
75g čerstvého mladeého špenátu, bez tuhých konců

Maslo rozpustíme a orestujeme pórek doměkka, pak přidáme sladké brambory a vaříme zvola 7-8 min. Přidáme hrášek a špenát a vaříme další 3 min. Zpracujeme na pyré.

Brambor, mrkev, kukuřice

25g nesoleného másla
50g cibule
175g mrkve
200g brambor
250 ml zeleninového vývaru nebo vody
50g konzervované nebo mražené kukuřice
1-2 lžíce mléka

Máslo rozpustíme a orestujeme cibuli. Přidáme mrkev a restujeme 5 min. Pak přidáme brambory, zalijeme vodou nebo vývarem a vaříme 15 min. Poté přidáme kukuřici a vaříme ještě 5 min. Zoracujeme na pyré a přidáme mléko.

Rybi filé se sýrovou omáčkou a zeleninou

15g nesoleného másla
50g pórku
110g mrkve
250ml horké vody
50g hrášku
150g filetů
150ml mléka
3 kuličky černého pepře
1 bobkový list
1 snítka petržele
25g nesoleného másla
50g strouhaného čedaru

Máslo rozpustíme a přidáme porék a restujeme 2-3 min. Přidáme mrkev a zalijeme horkou vodou a vařímé 15 min. Přisypeme hrášek a vaříme dalších 5 min. nebo dokud zelenina nezměkne.
Mezitím dáme na pánvičku rybu spolu s mlékem, pepřem, bobkovým listem a petrželí. Zvolna vaříme 3-4 min. nebo až bude ryby hotová. Pak ji jimně porkájíme a dáme stranou. Z vývaru vyndáme koření.
Uděláme sýrovou omáčku:
15g nesoleného másla
15g hladké mouky
200ml mléka
40g čedaru

máslo rozpustíme, vsypeme mouku a 1 min. mícháme tak, ay se utvořila hladká pasta. Pomalu vmícháme mléko, přivedeme k varu a vaříme při mírné teplotě několik min., až ude směs hustá a krémová. Vmícháme sýr a necháme roztavit.

Uvařenou zeleninu scedíme a smícháme s pokrájenou rybou a sýrovou omáčkou. Zpracujeme na pyré a můžeme přidat vývar.
20. říj 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji dětičkám dobrou chuť :wink:
20. říj 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka ty jo, to jsou dobroty jak pro dospělého.
20. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus taky mi to tak někdy připadá jak ty recepty čtu. Jak vždy ochutnám tak je to střašně dobré.
Dneska měl daneček na obběd sladkou bramboru, mrkev a hrášek a ylo to mooooooooooooooooooooooooooooooooooc dobré :wink:
20. říj 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a tu sladkou bramboru kupuješ kde? A kolik je z toho množství porcí? Mě jen trošku zaráží některé suroviny pro tak malé děti - čedar, hl. mouka, pepř, mléko (teda pokud se nemyslí UM nebo MM)
20. říj 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus já tu knížku z které jsou recepty měla doma z knihovny a vrátila jsem ji, i u Honzíka řeším co mu dám a co ne takže z toho nevařím, skoro nic nebylo použitelné pro mě jako matku která to řeší a zavádí příkrmy podle tabulek
20. říj 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdo chce plejádu mega receptů hodntě mi maila do IP pošlu dětské nápadité recepty...
tak malým dětem bych taky nedala mlíko pepř....jako ne tohle jsme srab tohle sára měla cca když měla 20 měsíců...samo bez pepře....
20. říj 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek já to dávám Tomovi tyhle recepty ale pepř pořád nepoužívám, nevidím pro to důvod a nestěžuje si, sní vše. ani na sladkosti ho neučím, pribináčka apod dostane příležitostně raději mu dám holandii nebo jihočeský a ted jak začal jíst Honzík jogurt tak zas začal jíst jen bílý jogurt, prostě jí to jeho bráška tak to jí i on. já bych za ty recepty byla ráda, hned ti jdu poslat emeil do IP
20. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no ta skladká brambora tam nemusí být, ale dá se koupit v tescu. No záleží jak velkou porci dáš dítěti, kolik toho sní. Já ty suroviny nevážím, ale dělám to odhadem, takže mám tak asi cca 3-5 porcí a někdy i více. :wink:
20. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono to koření je jenom na chuť. Je to fakt už pro větší děti a vůec jim to nevadí. Já vařím i vývar podle knížky a v poho. Není to nijak ostré je to fakt jenom pro tu chuť :wink:
20. říj 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já se jenom ptám, nikdy jsem sladkou bramboru nejedla. Ale recepty super, jen si trošku poupravím suroviny. Jsi mě tak navnadila na to domácí vaření, že se asi vykašlu na skleničky a budu kuchtit. A když toho navaříš hodně necháváš to v ledničce nebo zamrazuješ?
20. říj 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus á to zamražuju. :wink:

@smardik no tak já nejsem ten typ člověka a maminy co by vyřila podle tabulek. Naše ELi taky jedla podle této kuchařky a v poho. A když měla 9 měsíců tak už jedla normální jídlo s náma. :wink:
20. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já jo nevidím jediný důvod proč riskovat, normálního jídla si ještě užijí až až
20. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu na ty maily.....
zofi taky nejsem zastáncem chuť polívky dostaneš z vyvařené zeleniny, já kupuju babymix z albertu zmraženou směs a to je paráda, nepotřebuju skoro nic krom špetky soli.
Mě přijde v 9m jíst jídlo jako dospělák )mléčné, smetanové základy, koření) torichu drsné, ale je to tvoje věc, já bych to nikdy neudělala....Sára až ve dvou letech přišla na čokoládu a podobné blbiny a ted holt s tím nic neudělám, ale jsme ráda, že jsem vydržela a dostala pořádný základ jídla a jí mi vše...uf uf
20. říj 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máte to tam....snad všem došlo
20. říj 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no mi ELi jí taky všechno a čokoládu taky neměla dlouho. Ano jedla naše jídlo ,ale jí jsem to vždy méně osolila a nekořenila :wink:
20. říj 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já pochopila že kořeníš pepřem atd..když jsi to psala že to dávaš na chuť do polívek třeba......
20. říj 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no pepř dávám do polívky ale jenom kuličku, takže to není poznat :wink:
20. říj 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já radši nic písnu jeden prima receptík, jak si tu polívečku uděláte..uvidíte že si vzpomenete na "Něco ze svého dětství".....taková dobrota to je
nastrouhám 3-4 mrkve, v hrnci rozpustím máslo..množství dle mrkve ale jen do vsáknutí, na máslo mrkvičku krátce orestovat, zalít vodou a přidat vitana natur bujon zeleninový, povařit 20 minut přidat dětskou krupičku a rozšvedlané vajíčko,pokud jsou po krupici hrudky mixnout v mixéru, a mňamina je hotová.....lepší povíku pro děcka neznám, jo říká se jí jesličková :dizzy_face:
20. říj 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek tady tu polívku vaří mamka do dneška a je moooooc dobrá
20. říj 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jj já jak ji ochutnala v tu ránu jsme si vzpoměla na to jak jsme byla prťavá.....
20. říj 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek