• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Ahoj holky :slight_smile:
hlásíme se z poradny v půl roce - 7700g a 68cm :slight_smile: A už můžeme začít s příkrmy a klidně můžu vařit. Takže co dr to názor :wink:
@katy007 omluvíš nás prosím v pátek na plavání? Malý dostal ATB kapky do nosu, tak nemůžeme :frowning2:
26. říj 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no asi to tak bude. Každá dr. říká něco jiného a ne každému miminku chutná vařené nebo kupované :wink:
26. říj 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo a takovou váhu jsme měli ve 4 měsících :grinning: Jsem zvědavá kolik bude mít teď na poradně a kolik bude hlavně měřit :wink: Nic jdu vařit na zítřek oběd a upéct tetě buchtičku, ať může mlsat :grinning:
26. říj 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já mám doma i nějaké skleničky kdyby náhodou mladému pánovi nešmakovalo domácí, ale snad nebude problém :slight_smile:
26. říj 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no však uvidíš. Mě Eli třeba chtěla jenom skleničky a Daneček je zase úplný opak a skleničky nechce :wink:
26. říj 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus to jste teda šikovní :slight_smile: Já Daníkovi taky tipuju, že bude mít 68cm, ale víc jak 7,5 kg asi mít nebude, to nás určitě zase předhoníte :sweat_smile: My jdeme až 15.11., to má zrovna manžel narozky :slight_smile:

@zofinecka jo jo, to můžu odpřisáhnout, 7 770g jste měli :confused: a taky jdete 15tého, že? A na kolik hodin?
26. říj 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo jdeme, ale už na 13.00 :frowning2:
26. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka ale já ti pisnu jak jsme dopadli :wink:
26. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to mělo být pro tebe a ne pro mě, ale že bych si pisla sama sobě? :grinning:
26. říj 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jé, my až 15.30, ale určitě si tady povykládáme :slight_smile:

@aaadus kecám, bude mít snad jako Románek, vždyť v 5měs. měl 7 420g :sweat_smile: já furt nechápu jak rychle roste :sweat_smile:
26. říj 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jj. Začnu 1.11. ať se mi to dobře pamatuje. Ale už se na to těším :slight_smile:
@andelka Románek teď moc nepřibral, jenom 160g za 3 týdny. Aspoň už mi tak rychle neporoste a vydrží mu oblečení dýl jak měsíc :sweat_smile:
26. říj 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus tak to je krásné datum :wink: tak ať mu chutná :wink:
26. říj 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus pěkné datum :slight_smile: jo jo, taky se těším až neporoste takovým tempem, a oblečení vydrží dýl. Ještě že mám extendor, jinak by spotřeba bodyček bylo o dost větší :sweat_smile:
26. říj 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem...tak jsem si vás pročetla, ale na všechno se mi reagovat nechce :grinning: Tak jen na poslední stránku...

@aaadus pěkné míry :slight_smile: Radeček měl minulý týden rovných 7 kg. Mně taky doktorka neříkala nic o tom, že bych měla dávat skleničky a nevařit...říkala, že je to jedno, podle toho, co mu bude chutnat...a vařené mu chutná...tak vařím...skleničky měl jen dvě, úplně na začátku-tu mrkev. Už měl i maso na oběd, a taky mu připravuju na svačinku ovocné pyré.

@jankabry gratuluju ke zjištění pohlaví miminka :slight_smile: Máte vybráno nezvyklé jméno...

@andelka @zofinecka Vy chodíte vždycky spolu ve stejný den, že :slight_smile: My jdeme až na konci listopadu.

U nás se zatím nejdéle drží velikost 74 :slight_smile:

26. říj 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jj chodíme ve stejný den a většinou i celkem na stejnou hodinu :wink: My už taky papáme maso :grinning: A taky máme vel. 74 :wink:
26. říj 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry takže další posila tady, jo? Gratuluju k chlapečkovi :slight_smile: a že je všechno jak má být :slight_smile: přeju krásné nakupování. A je super, že ti dali tak dobře vycházky. Jo a jmkéno jste vybrali zvláštní, ale pěkné, mně se taková jména líbí. Kdyby byl druhé mimi kluk (což tuším že bude :sweat_smile: ), tak by se mi líbil Jeremiáš, ale to mi neprojde, tak jsme předběžně vybrali Dominika, kdyby se náhodou teoreticky nepovedla Anežka :grinning:
27. říj 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 chodíme ve stejný den a vždycky na to přijdeme až potom tady :grinning: ne že bysme se tam domlouvaly :grinning:
My taky 74 a doufám, že dlouho vydrží :slight_smile:
Takže Radeček je dobrý jedlík, jo? No jsem zvědavá na tu moji přísavku :sweat_smile:
27. říj 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka neboj já si myslím že vám ta anežka vyjde a my se ořimluvíme za Anežku co? :wink:
27. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: jasně že omluvím, ale možná tam raději zavolej nebo pošli sms, aby ti nepropadla třeba hodina.

Dneska Aduš dostala brokolici a taky ji moc chutnala, zítra ji dostane ještě jen tak a pozítří to už bude mít menší porci tak tak zamíchám brambor.

Jaro: jak u vás vypadá denní jídelníček? Jak často kojíš a podáváš i čaj? Dáváš na noc kaši?
27. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 ty budu vařit a dělat přesnídávky. Dneska jsem se v obchodě dívala jako kolik vůbec ty velké skleničky a přesnídávky stojí a byla jsem v šoku. A jediné přesnídávky bez cukru jsou Babylove a stojí 24,- :sweat_smile: Ale jsou dobré

Dneska je venku nááááádherně, byli jsme na procházka a pak jsem udělala pořádek s venkovníma kvítkama, zahrabala jsem psovi díru, aby ji za 5 minut mohl zase vydrabat :angry:
27. říj 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já proti těm jménům nic nemám, ale vždycky si představím, jak se na něho bude volat, když bude miminko, malý klučík-holčička a dospělý...a někdy to jde dost těžko...aspoň mě to tak připadá. Ale je to každého věc.
No jedlík...chutná mu to, ale nedojí to celé...většinou tak 3/4 té porce...ale jinak je to pořád velká přísavka...mlíko nadevše :grinning:

@katy007 Už jsem to tu myslím psala…kojím co dvě hodiny, v noci je interval o něco delší…ale jak kdy… Čaj mu dávám během dne po lžičkách-z flašky nechce a i z té lžičky jen tak trošku…moc mu to nejede…mám ovocný sáčkový…pro děti od ukonč.4.měsíce, na bylinkový se šklebil úplně, granulovaný mu dávat nechci.
V době oběda má zeleninu nebo zeleninu a maso, odpoledne ovocné pyré – vše doma uvařené… + kojení, kaše nedávám žádné…
27. říj 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus Jooo dneska bylo kráááásně, taky jsme byli venku :slight_smile: Domácí jsou mňam mňam :slight_smile: Nejsem si jistá, ale myslím, že i Hamánek nebo jak se to jmenuje má některé bez přídavku cukru, ale nevím to určitě.
27. říj 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 na Hamánky jsem se dívala a cukr tam byl. Někdy žasnu co oni do toho dávají. Jako třeba Sunárek s mlékem - naivně jsem si myslela jako že tam je UM a ono tam polotučené mléko. Nebo jsem viděla hotovku jakési špagety - už od pohledu to bylo bléééééé
27. říj 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 však já jsem neříkala, že proti nim něco máš :wink: je fakt, že některá jsou třeba zvláštní, ale nakonec je to o zvyku :slight_smile: Asi to pak budeme mít stejně, taky kojím co 2hodiny, v noci je interval delší. Kaše taky dávat nebudu, jen tu zeleninu, pak plus maso a pak ovoce, až zvládne plnou dávku na oběd. A můžu se zeptat, proč mu dáváš čaj, když kojíš? To se nemusí, ne?
27. říj 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka pokud dáváš příkr, tak miminku po zelenině stačí dát už jenom čaj. Teda pokud už toho sní tolik že to nahradí mlíko, není třeba mu dávat ještě mlíko po zelenině, když to má místo něho :wink:
27. říj 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. říj 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka však to poznáš sama :wink: My máme teď problém vždy večer. Malý mi nechce pít před usnutím mlíko. Na večeři má kaši a pak když chce spát tak vypije tak asi 90 ml mlíka a někdy ani to ne :angry: :unamused:
27. říj 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus aha, tak to jsem se spletla :slight_smile:

@andelka já jsem to myslela všeobecně...ne že ty jsi říkala, že bych já proti nim něco měla, ale že já...chichi teď jsem se do toho zamotala :slight_smile: No však si asi rozumíme...

Já vím, že kojo stačí co se týče tekutin, ale on jich potřebuje co nejvíc...kvůli kakání...moc se mu do toho nehce, ale už je to lepší...on toho čaje stejně moc nevypije...jen pár lžiček...a tak ho po tom obědě ještě dokojím...a on chce (nepije třeba tak dlouho jako jindy, ale třeba si cucne...)...tak myslím, že to nevadí...někdy třeba po té ovocné přesnídávce už mlíko nechce a vzpomene si hodinu po svačince...tak mu dám potom...Já to neřeším nějak přesně..kdy mlíko dát a kdy ne...spíš podle jeho potřeb...snad to není špatně :sweat_smile:
27. říj 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jo jo, jasnačka :slight_smile: a vy plánujete druhé mimčo? A zhruba kdy? A máte jména? Mě lanaří manžel že chce brzo :confused: :sweat_smile:
Já zatím právě kojím podle jeho potřeb, tak si myslím, že to budu dělat jako ty :wink:
28. říj 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Neplánujeme-zatím.ale chtěli bychom mít druhé...nejraději holčičku, ale klidně i druhého kluka...Mně doporučili otěhotnět nejdřív za 2 roky-kvůli císaři...no dřív bych asi ani nechtěla...ale za ty dva roky bych se chtěla začít snažit (ale je třeba větší byt)...aby mezi nimi nebyl víc jak 3 roky rozdíl...taky už mám teď 30...Jméno pro holčičku mám...to jsem hlásila už teď v porodnici, než se narodil Radeček - chtěla bych Evu...manželovi se líbí Jana...a pro kluka nevím...líbí se mi třeba Petr...Adam... takové ty krátké...
Fakt? Už tak brzo by chtěl druhé :slight_smile: A necháš se zlanařit? :slight_smile:
28. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek