• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@jaro2008 no, jsem docela nalomená, i když původní plán je příští rok v zimě, až bude mít Dany 1,5 roku. :slight_smile: Tak uvidíme.
Po tom císaři to chápu, to je jiné.
Taky bych chtěla tak do 3,5 roku věkový rozdíl mezi dětma, tak radši zkoušet dřív než později, vždyť než my se trefíme, tak to bude náročné asi - dřív to bylo v pohodě - byla chuť, čas, energie, teď není nic z toho :sweat_smile: a do budoucna to bude asi jen o trochu lepší. Já bych do 30 chtěla druhé mimčo, tak to mám akorát ty 3 roky :wink:
Koukám, že se ti líbí klasické jména, kterých "za nás" bylo plno, dneska už je to tak průměr se mi zdá - ale Petr nebo Adam se mi taky moc líbí :slight_smile: Holčičí se mi líbí trošku víc Eva než Jana. No ale my budeme mít pochopitelně tu Anežku, když se Zofinecka přimluví tam nahoře :wink: :slight_smile:
28. říj 2010 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka jojo já se přimluvím. A s chutí u nás to nebylo zas tak špatné :grinning: i po porodu to bylo v poho a taky jsem plánovala rodíl 3 roky a nakonec to dopadlo jinak. Taky jsem si myslela že nám to bude trvat dýl a ono ne. :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@zofinecka U nás by už byla občas i chuť, ale energie chybí, takže dosud nula nula nic :frowning2: A přes den děcko nepsací, večer ani nemluvím, po 20h jsme oba mrtví :unamused:
To je fajn, jak vám to vyšlo, a obě děti 11 :slight_smile:
28. říj 2010 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
asi zkusím koupit Aduš i kaši a trošku ji dát na noc. Dáte mi tip jakou koupit? A kolik by tak za den měla vypít tekutin? Co dávám příkrm tak dávám i pár lžiček čaje, ale nevím kolik by čaje měla cca vypít,pořád i kojím. Aby neměla málo tekutin nebo naopak žábu v břiše. Zatím jsem vařila pytlíkový fenyklový pro děti, je i instant. bez cukru?
28. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@katy007 já od začátku kupuju jen instantní :wink: a nejlepší kaše jsou buď Nutrilon a nebo Hami :wink:

@andelka no tak to my máme celkem v poho a spací děti. :grinning: A jsem ráda že nám to tak vyšlo přesně na den. A světe div se i já jsem 11. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@zofinecka Danečkovi to vyšlo ale těsně, že? :slight_smile: Fakt, 11 to je úžasné :slight_smile:

@katy007 já teda s čaji nevím, ještě jsem to nezjišťovala. Doma mám jen fenyklový bio pro děti, ale piju ho já. Kaše budu dávat až později a nemléčné bezlepkové. Buď instantní, nebo kdyžtak uvařím - pohankovou, jáhlovou, rýžovou...kupují se ve zdravé výživě - já je jím teďka :sweat_smile:
28. říj 2010 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka jj těšně. Narodil se v 1.00 ráno a já jsem taky 11. :wink:
28. říj 2010 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Tak šup na to :slight_smile:

My teď míváme hodně špatné noci :frowning2: Nejhorší je to nad ránem...kolem 4 hodiny :frowning2: Někdy nechce spát i dvě hodiny...

@zofinecka Pěkná náhoda s těmi datumy :slight_smile:
28. říj 2010 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaro2008 U nás teď taky nic moc. Je vzhůru snad 6x, naštěstí často hned usne, když mu dám trochu napít, ale někdy tež trdluju hodinu a děcko kukadla jak zrcadla :sweat_smile:
29. říj 2010 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Já doufám, že je to jen dočasné, jinak nevím nevím, už teď jsem úplně vyřízená :frowning2:

29. říj 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaro2008 Já už jsem si skoro zvykla :confounded: On se budí různě, jako miminko co 2hodiny, pak 3x za noc, pak 2x, pak zase 3x, teď 5x, tak uvidíme.
29. říj 2010 v 18:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
včera jsme byli na veletrhu hraček a v domění co vše nepovezeme o hraček po autosedačku a je tam velké kulové! Jen oteplené punčocháče jsme koupili.
U nás taky častější buzení, kolikrát ve 2,30 už nechce spát povídá, víská, ruší a pak pláče pač žádná odezva, že si půjdeme hrát a povídat. Kolikrát je mi ji líto, ale to se nedá tak brzy bantovat. :frowning2: :cry:
30. říj 2010 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, promiňte, že se Vám lezu, ale jsem taky z Ostravy a chtěla jsem se zeptat, ve které porodnicijste rodily. Zvažuji Fifejdy a Ostravu-Porubu. Jaký je tam přístup k rodičkkám?Byly jste tam spokojené?
30. říj 2010 v 16:35  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Bejatka: já rodila na FN v době, kdy Fifejdy jely na 1/2 kapacity, byl tam cvrkot, stop stavy, ale přístup ke i mimču byl max. profesionální, personál je milý a ochotný, nemůžu nic vytknout, někdo tvrdí že je to tam jak na běž. pásu, ale já to nemůžu potvrdit, pokud budu ještě rodit zase tam. Na 2. místě byly Fifky v případě stop stavu FN.
30. říj 2010 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejatka333 já první rodila na FN a už bych tam rodit nešla. Měla jsme sice porod v poho, ale na šestinedělí nám vůbec nevysvětlili kojení, pustili jen DVD a když jsem něco potřeboavala po sestře,tak byla strašně protivná. Druhé jsem rodila na fifejdách a tam jsem byla spokojenější. SKvěle nám vysvětlili kojení a když jsem si nevěděla s něčím rady tak přišli a poradili bez rečí :wink:
30. říj 2010 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejatka333 Ahoj. Já doporučuju Vítkovice, (i předporodní kurz super) - rodila jsem císařem...primář super, sestry, doktoři na porodním, novorozeneckém i šestinedělí super...ve dne v noci pokud jsem něco potřebovala pomohli, sami se chodili ptát jestli je vše ok, pomohli s kojením, vysvětlili, poradili...a to jsem tam byla 10 dní a ani jednou jsem si na ně nemohla stěžovat (a vaří tam moc dobře :slight_smile: )...jestli bude druhé mimčo tak jedině tam...já mám negativní názor na Porubu...i když běžná vyšetření v těhotenství ok.

30. říj 2010 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
...musím se pochlubit s Radečkem...plazíme se :grinning: Zatím teda dozadu, ale je to sranda a taky se už pokouší postavit se na všechny čtyři... :slight_smile:
30. říj 2010 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaro2008 tak to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Naše Eli dělala to samé :wink: Jo Vítkovice jsou taky prý dobré a na FN bych opravdu už nešla :wink:
30. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@bejatka333 já rodila ve FN, i jsem tam chodila na různá vyšetření a byla jsem spokojená, příště tam půjdu určitě zas. Rodila jsem ale v noci, kdy byl všude mír a klid, stop stav neměli, na porodním jsem se moc neohřála, ale co bylo, byla jsem spokojená, s přístupem, profesionalitou, péčí...na šestinedělí taky dobrý, jen jedna doktorka divná, jinak sestry fajn, jedna úplně super. Chodili se ptát i v noci, když jsem něco potřebovala nebo nevěděla, neuměla, pomohli, s kojením žádná hitparáda, já problémy neměla, paní na pokoji jo a to jí pomáhali. Takže za mě bez problémů. :wink:

@jaro2008 šikulkaa :dizzy_face: co noci, pořád blbé? Dany se včera vzbudil 5x, dneska 6x...tak jsem docela KO, snad to je jen přechodné, třeba růstový spurt :confused:
30. říj 2010 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

k těm porodnicím. Vždyť Fifejdy to je veterina nejvyššího kalibru! Fakt nevím, jak sympatičtí, tam jsou lékaři či sestry, ale ta neodbornost je šííílená :confounded: Za vše třeba mluví to, jak sestry z MNO chodí rodit do Vítkovic :slight_smile: a já tam teda nikdy nikoho sympatického nepotkala, ale nebyla jsem na porodnici no .. ale na gynekologickém oddělení a dobrá hrůza, jak sestry tak doktoři :unamused: A ostatní odbornosti plus ambulance to je prostě fakt lepší zaskočit si k nejbližšímu veterináří :confounded: Já to mám třeba nejblíž, ale nechodím tam ani akutně a jednu dobu jsem po další špatné zkušenosti zvažovala, ne v žertu, že si nalepím ke zdravotní kartičce lísteček, aby mě v případě bezvědomí a neodkladných stavů nevozili právě na městskou :sweat_smile:
31. říj 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jankabry s porodnicí na fifejdách zkušenost nemám,mě od toho odradilo jak to vypadá ale nesouhlasímm že odbornost ambulancí je hrozná, já tam chodím s Honzíčkem na kardiologii a nemůžu proti nim říct ani slovo, všechno šlo dobře a sotva zjistili jakou má Honzík vadu už volali do Motola a za týden už jsme byli v Motole, vše co měl ve zprávě z fifejd v Motole potvrdili, žádná chyba nebyla, až do operace Honzíčka hlídali,ted tam po operaci zase chodíme a to co zjjistili na kontrole po operaci pak zase potvrdili i v Motole,takže já mám dobrou zkušenost. ještě jsem byla na Fifejdách kalmetizaci a taky žádný problém
31. říj 2010 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@jankabry silná slova holka
jsem zdravotník a s rychlou jezdím do všech nemocnic a tyhle slova bych si nedovolila,...
neházela bych to takto všanc a říkala fifejdy tragoška, tamto a ono
já se setkávám spíše s kastací oddělení,osobně třeba FN neurologie ženy tragedie a MN neurologie ženy paráda :dizzy_face:
je to o lidech, já tam kde jsem nebyla a nebo neměla s rychlou tu čest nesoudím, není to vhodné
ehm k prodnicím každá má svůj názor, jedné se nelíbí xicht jedné sestry, další narazí na někoho se špatnou náladou JE TO O LIDECH
KDEKOLI narazíš na blba doktora (to vím taky z vl. zkušenosti)a na špatnou náladu kohookoli z personálu vím, nemá se to ale taky jsme jenom lidi a upřímně miluju hysterky jak mi jančí v autě takže tady by byla dobrá kritika na obě strany

a věř mi až tě rychlá v ohrožení života poveze kamkoli (hlavní je dle rajonizace dle trv. bydliště)tak se budeš modlit ať už jsi ve špitálu a pomůžou ti :wink:
31. říj 2010 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@smardik pavlíček a spol šli prej k nám do FN je to tak? Budu muset s malou se přkopčit k němu
31. říj 2010 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucenek ještě jsou na Fifejdách- v prosinci jdeme ještě na fifejfy ale od ledna budou právě ve FN, taky budem jezdit tam,jsem spokojená a jinam nechci
31. říj 2010 v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@smardik jj přehodím se k němu osobně, ať bude tam nebo onam :slight_smile: My máme kontrolu v květnu a sestřičkja Anička z ambulance ta slovenka bude tam nebo jde s nima nevíš???
31. říj 2010 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucenek mi známá říkala že odchází jen Pavlíček a Gruska nebo jak se píše to fakt nevím ale jak jsme tam byli před 14dny tak někdo říkial že se stěhuje celá ordinace takže všichni ale jistě to nevím. ta slovenka je fajn ale ta mladá co tam bývá,taková trošku při těle je hrůza
31. říj 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
gruszka je primář ten nepustí ten flek kvůli vybudování kardia ve FN mladou nevím neznám, při sonu psala taky Anička
31. říj 2010 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucenek nevím jen jsem to slyšela že jde i Gruszka ale já fakt nevím, necháme se překvapit po novém roce ale my určitě přecházíme taky za Pavličkem, počkej zkusím to najít co mi ta známá psala a jak najdu pošlu do IP
31. říj 2010 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemusíš se optám Aničky je to známá :wink:
31. říj 2010 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@jankabry já jsme na Fifejdách ležela loni na gyndě a až na pana primáře, který mi řekl něco, co mi na psychice moc nepřidalo (možná jen měl špatnou náladu nevím), ale jinak si tam nemůžu na nic stěžovat (kromě jídla teda :grinning: ). A věř, že v tu chvíli kdy mi bylo nejvíc ouvej mi bylo úplně fuk, kde budu, hlavně ať mi pomůžou a taky pomohli a teď mi tu doma lozí půlroční poklad. Paní doktorka na příjmu moc hodná i když jsem jí tam jenom brečela a brečela. Rodila jsem sice ve FN, ale příště to budou Fifejdy nebo Vítkovice :wink:
31. říj 2010 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek