• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
No holky určitě to o lidech je. Já se tam ale za celý svůj život a nikdo z mé rodiny a širokého okolí, NIKDY nesetkal s profesionálním přístupem. Několikrát mi tam určili špatnou diagnozu, vždycky mě odpálkovali s úrazem větou stylu "si to něčím mažte" a naposledy jsem takhe po téhle "diagnoze" skončila s naraženýma žebrama a vším okolo na měsíc v krunýři ovšem to jsem s tím musela na fakultku, když už jsem bolestí nezvedla ruku :rolling_eyes: Několikrát mi tam, když jsme se snažili o dítě, naordinovali léky, které mohou těhotenství ohrozit a ani se mě neptali, zda jsem těhotná. Kamarádku teď takhle 14dní zpět poslal neurolog na dva rentgeny v oblasti pánve aniž by se vůbec obtěžoval zeptat, zda je těhotná - snaží se dva roky o mimi... až sestra na RTG se jí na to těsně před RTG ptala a pak se jí vysmáli, že jí přece test dělat nebudou - mají tam laboratoř, je to otázka hodiny maximálně ...
Manžel ve zdravotnictví pracuje i když ne přímo jako lékař, ale přehled má široký díky tomu, že jezdí po nemocncicích v celé ČR a nezná doktora, který by o MNO mluvil nějak pozitivně - pokud se o ní mluví globálně. Neříkám, že tam není pár dobrých doktorů a pod. ale z mého pohledu a tady se někdo ptal na názor :wink: prostě tahle nemocnice NIKDY!!!
s tou spádovostí mám štěstí, že bydlím na pomezí mezi Víktovickou a MNO, tak by mě snad hodili tam :grinning:
31. říj 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejatka333 Já rodila taky ve fakultce a na porodním úplná spokojenost a na šestinedělí taky nebyl problém. Sice jak která sestřička, ale jak říká Lucenek je to o lidech. Na blba můžeš narazit kdekoliv. Už kvůli vybavení a novorozenecké JIPce bych tam šla znovu, nikdy nevíš jaké komplikace se vyskytnou...
31. říj 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunka21 já rodila a dva týdny dříve a byla jsem na fifejdách a malému padaly ozvy a pořád někdo chodil se ptát a pořád mě kontrolovali a dokonce tam byl i primář. Takže já tam byla spokojená a nemohla jsem si stěžovat a menši komplikace taky byli. Dokonce mi hrozili císařem :wink:
31. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry spádovost je to o ulicích dokonce i čísla hrajou roli...takže to se fakt modli
31. říj 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no my třeba taky spadáme pod fifejdy :grinning:
31. říj 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jasně, doktoři dělají všechno, co je třeba ať je to kdekoliv :wink: , ale představit si, že mi prcka po porodu převezou do jiné nemocnice a já jinde... Já měla těhu cukrovku, takže jsem volila raději to lepší pro nás pro oba, kdyby náhodou...Samozřejmě je to individuální a 100lidí=100názorů :wink:
31. říj 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejatka333 já si myslím, že to celkem jedno - někdo je spokojený tam, jiný onde, je to převážně o lidech a ti jsou všude různí, záleží na koho narazíš, jestli jsou oni sami zrovna v pohodě a tak. Kamarádka byla spokojená ve Vítkovicích, švagrová na Fifejdách (rodila tam dvojčata), já ve FN. Sama jsem se rozhodovala spíš podle toho, co je nejblíž a kde už to trochu znám, dobře porodit se dá podle mě všude. Třeba FN má asi nejlepší zařízení, je tam nejvíc odborníků (myslím jakože komplikované nebo rizikové případy se rodí tam, že je tam nejlepší vybavení), ale zase co se týče kojení si hodně holek chválí Fifejdy, že se tam fakt věnují a naučí.
Až proběhne rekonstrukce MNO, tak to podle mě bude zas o něčem jiném. K primářovi chodím na normální gyndu, asi 5 let a jsem spokojená. Někdo brble, ale mi vyhovuje, moc toho nenakecá, ale jinak OK.
1. lis 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasím s Weru a jejím názorem, každopádně si myslím, že když to na ženu příjde tak ji je jedno kde rodí, zda jsou stěny s obrázky a personál v takové uniformě, hlavně ať to má rychle za sebou a vše je v pořádku, pak když má mimčo u sebe tak ji nevadí, že pokoj nemá novou výmalbu.

A o výše napsaaném komentáři ala veterina se raději vyjadřovat nebudu, nechci se hádat a potom co bych o tomto napsala by hádka resp. výměna názoru 100% vznikla.
1. lis 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 tak jsme se byli podívat na tu výstavu hraček a o ničem. Akorát se mi tam líbila jedna logická hra, chtěli za ní dost a teď lituju, že jsem ji nevzala
1. lis 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, prostě každý natrefí na jiné lidi, v dobré či špatné náladě a tak .. stane se, že se někdy špatně vyspí a z toho pak hodnotit celkový dojem nejde. Když jde do tuhého je člověk rád, že se o něj postarají. Já nikomu neberu pozitivní zkušenosti. Kamarádka na MNO léta a líbí se jí tam. Nevím, čím to je, ale já s tou nemocnicí mám fakt jenom ty nejhorší zkušenosti :frowning2: asi mám smůlu no ... ale za celý svůj život - mám nás tam vozila i jako děti - jsem se tam nesetkala s dobrým přístupem a hlavně profesionalitou. Když vypustím přístup a sympatie, tak by tam měla zůstat fundovanost a to jsem tam prostě nikdy nenašla :unamused: Asi mě tam prostě nemají rádi .. já fakt nevím, čím to je ... ale ani nikdo v mém okolí vyjma asi 3 kamarádek, s tou nemocnicí nemá dobré zkušenosti. Já tudíž mám negativní názor na tuhle nemocnici, nechápu, proč je to tak nepochopitelné ..
Třeba na fakultce jsou fakt profesionálové, ale tam mi opravdu vadí neosobní přístup. Jsem asi cíťa :grinning: Kamarádka tam teď byla na hospitalizaci ve 28.tt a podepsala reverz, protože to tam nemohla vydržet .. prostě všude jsou lidi a lidi.
Já jsem tudíž pro Vítkovice. Je to můj názor. Jsem tam spokojená, milý personál, sestry ... zachránili mi tam život. Někomu se ale zase nebude líbit tam :wink: Proto je těch nemocnic tolik a času do porodu spousta, aby si to každá z nás mohla rozmyslet :sunglasses:
1. lis 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry já nevím jak ostatní ale já negativní názor chápu a beru,máš s nimi blbou zkušenost ale podle mě to jde jednoduše vyřešit-mám blbou zkušenost tak už tam prostě nejdu a jdu raději jinam a je to vyřešeno. ale srovnávat je s veterinou mi fakt přijde přehnané, aspon tak to vidím já,jak ostatní nevím
1. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry No já mám zase blbou zkušenost s FN. Létak jsem tam chodila na endokrinologii a teď jsem přešla k jinému dr. a musím říct že tam je to jiné než na FN a taky je tam lepší dr. :wink: A ještě nemám dobrou zkušenost s ortopedii, to jsem musela jezdit až do Kroměříže a na kožní tam už taky nepůjdu. Asi tři měsíce mě dr. léčil na plíseň, kterou jsem měla údajně na rukou a dával mi na to různé mastičky a pral do mě léky a pořád to nepomáhalo a když jsem šla ke kožní na HOrnickou polikliniku a řekla jsem ji co mi řekl dr. na FN a že jsem jako děcko měla atopický ekzém, tak mi řekla že je to atopický ekzém a žádná plíseň. A pak jim tam věřte :wink: :grinning:

Ale o Vítkovicích jsem taky slyšela chválu a taky jsem nad nimi zvažovala, ale nakonec jsem jela na Fifejdy :wink:
1. lis 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Už je to o něco lepší...už se nebudil tak často a pak hned usnul a neplakal.Tak snad je to za námi :slight_smile:

...k těm Vítkovicím...ještě malá poznámka...takové plus...na pokoj za vámi přijde rehabilitační sestra a naučí vás jak držet miminko a pár poloh...a pak sociální sestra a ta zase vysvětlí kde vyřídit papíry a co je potřeba...:slight_smile: A tím, že jste tam min.5 dní (v Porubě myslím jen 3dny), tak vám ukážou koupání a pak si to za dohledu sestry zkusíte samy a pak už úplně samy :slight_smile: Malému se žloutenka rozjela později (v Porubě bych už asi byla po těch třech dnech doma a jela znovu do porodnice), tak se to stihlo zachytit a pořešit tam ...Nevím jestli je to i v Porubě, ale tam vám i půjčí na pokoj zdarma odsávačku mléka...a když už jste doma a máte problém s kojením...stačí tam zavolat laktační poradkyni...:slight_smile:
1. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 tak v porubě nic takového není. A odsávačku tam taky nepůjčovali. ALe na fifekdách půjčovali odsávačku a držení miminka nevysvětlovali, ale já jsem byla druhorodička a domů poštěly 4 dny po porodu a den porodu se nepočítal :wink:
1. lis 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve FN tuším vysvětlovali manželovi kde má co kdy zařídit :slight_smile: koupání mi ukazovala sestřička, myslím že sama jsem ještě nekoupala. A rodila jsem v pondělí ve 4h ráno a byla jsem tam do čtvrtka dopoledne. Ještěže tak, dýl už bych tam lezla po zdi, hrozně jsem chtěla domů, stýskalo se mi.
Jinak by se mi Vítkovice zamlouvaly, ale od nás je to daleko, nemáme auto a i návštěvy by to měly daleko.
1. lis 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: mě na FN el. odsávačku půjčily. A koupání, oblékání mi taky ukázaly a druhý den jsem koupala já a ony se koukaly zda to dělám správně a pak mi malou poprvé donesly na pokoj sestřička vedle mě sedla a ukazovala mi kojení, pak přivezli i to video a pak jsem ještě 1x žádala sestru aby mi ukázala i jiné techniky kojení to bylo den před odchodem domů. Pač jsem se chtěla naučit i jiné metody než jen v leže.
1. lis 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 no tak mě neukázali ani jak se oblíká nini na FN a kojení mi taky nevysvětlili. ALe koupání nám ukazovali ale nekoupala jsem tam
1. lis 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak já nevím jak jsem tam byla já tak buď byla vyjímka nebo fakt to nechápu i 3 maminám co byly se mnou v průběhu pobytu se věnovaly stejně.
1. lis 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 no tak u mě teda ne a když jsem něco chtěla, tak mě málem seřvala co chci :wink: tak se to tam možná změnilo. Ale u Eli jsem byla vystrašená a nezkušená, ale teď jsem se pořád na něco vyptávala :grinning:
1. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak to já se furt ptala, ať se tuří jak chtějí (ale netuřily se) možná jsem fakt měla štěstí na personál, ale pravda jedna sestra mi pila krev nebyla příjemná a Aduš 1x dokrmila Nutrošem protože plakala a to mě nasmolila fest! Mlíko jsem měla dost dokonce i odstříkané kdyby náhodou někdy chyblo a ona byla shnilá a dala ji trošičku nutroše! Však jsem ji hned ráno seřvala jak mi to jiná sestra nechtěně práskla.
1. lis 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ve FN ukázali jak oblékat, jak koupat, i jsem koupala, kojení také ukázali. Sice každá sestra mi ukázala jinou polohu, jsem z toho byla trošku nesvá, ale později jsem zjistila, že to vůbec nebylo na škodu. Některé novorozenecké sestry mi nebyli moc sympatické, ale já s nimi problém neměla. Já byla vyčůraná, jsem si na pomoc pak zavolala tu příjemnou sestru :grinning: . Ony ty sestry mají rozdělené i pokoje na kterých slouží, tak i pokoj od pokoje možná hraje roli.
Holky, doufám, že nevadí že jsem se vám sem tak vtěrla :sweat_smile:
1. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunka21 no je to asi hodně i lidech a nevadí :wink:
1. lis 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 mi taky ukazovali, ještě jednou jsem si pak zavolala sestru k převlíkání malého, bála jsem se ho převlékat sama a no problem. Daníka mi taky jednou v noci nakrmili UM, Bebou, to bylo, když nám děcka na pár hodin vzali na novorozenecké, abysme se mohly trochu vyspat :sweat_smile: takže mi to vůbec nevadilo, já jsem v porodnici stejně ještě mlíčko neměla, takže nebylo co odstříkávat. "Kolegyně" vedle měla problémy s kojením, po císaři, tak vím, že ji chodili kontrolovat, bo jí to moc nešlo a měla půjčené kloboučky. Mně ukázali kojení vleže, bylo to tak pro mě nejpohodlnější. To DVD už jsem znala, polohy jiné taky, taik jsem ani neměla potřebu se nějak ptát.

@werunka21 co blbneš? Jsi z Ostravy, jsi - a my už taky nejsme těhulky :sweat_smile:
No, já si dodneška pamatuju super sestřičku, co většinou u nás sloužila noční, ta byla bájo. Ostatní tak normální :slight_smile:
A řehtala jsem se, jak mi druhý den zvonil telefon a volala mě sestřička na odběry a prej: "Paní magistro, přijďte si na krev" :grinning: Jsem koukala jak puk, bo to bylo furt "maminko, maminko" a najednou "paní magistro" :sweat_smile: Ne, fakt, co jsem tam byla, tak nemůžu říct na sestřičky vůbec nic špatného. Jen ta jedna doktorka, co dělala malému UTZ byla divná, z té jsem fakt rostla. Naštěstí jsme ji potkali jen 2x, tak se to dalo přežít.
2. lis 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko,tak jsme dneska vyzkoušeli další oddělení na Fifejdách, tentokrát chirurgii a taky si nemůžu stěžovat
2. lis 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik co se stalo? :confused: Snad nic vážného?
2. lis 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus neboj nic vážného, jen jsme včera zjistili že Honzíčkovi nevytáhli v Motole jeden steh a jak jsem ho včera přebalovala měl to kolem celé červené tak jsem tam volala co s tím a že se mám dojet ukázat tak jsme včera byli na kardiologii a zjistili že tam má steh tak že ho máme jít vytáhnout ale včera jsem sebou neměla jídlo tak jsme jeli až dneska ho vytáhnout,vytáhli to a za týden kontrola. měla jsem štěstí a narazila na super sestru a dr. kteří ho vzali hned jak jsme přišli i když před námi bylo asi 15lidí, oba strašně příjemní i jsem byla překvapena jak moderně to tam vypadá ve srovnání třeba s porodnicí
2. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a musím to pochválit bráchu,včera asi zachránil jednomu pánovi život-aspon teda doufáme že to ten pán přežil
2. lis 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdár holky, musíme se pochlubit. Daneček měl včera poprvé už rýži se zeleninkou a moooooooooooooooc mu to chutnalo :wink:
2. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik uf, tak ještěže to nebylo nic vážného :slight_smile:

@zofinecka doteď jedl jen samotnou zeleninku nebo jak? Nás čeká premiéra příští týden, tak jsem zvědavá. :sweat_smile:
2. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka
@aaadus holky, máte už nějaké fotky od té fotografky? My jdeme ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jak se sbalíme, co udělám se sebou, furt nevím co malému, asi bude nejčastějc jen v plínce - žádné extra oblečení nemám.
@majatob Půjdeš zítra do Krtečka na cvičení? Je cvičení, že?
2. lis 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek