• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka ale samotná mrkev mu tak nejela. A taky jsem mu dnes koupila mrkev s natí, protože ta normální se mi nějak nechtěla uvařit a byla pořád tvrdá. A dala jsem mu tam místo oleje máslo. A my sporťák jěště nee, místa tam má ještě dost.
3. lis 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo máslo je super. Taky vždy zeleninu orestuju na másle a pak dusím ve vodě :wink: No ty máš asi větší a prostornější korbičku :wink:

@andelka tak třeba ji dostanete. Strašně se jí líbila, takže ji určitě využije. a já mám pod danečkem univerzální vložku od Emitexu :o) a je fakt bomba. Jsem ji koupila už pro Eli aby neseděla na to matroši z čeho je ten kočárek a super. Taky ho máme v leže :wink:
3. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka vařila si ten sladký brambor? Zatím se chystám vařit ty klasické kombinace, ale pak budu vařit podle té knížky 100 nej kašiček. Jj, korbičku máme velikou.
3. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo vařila jsem ho a je to oravdu sladké, ale může to být i obyč brambor :wink: já taky na začátku vařila klasické kombinace a pak až podle knížky :wink:
3. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka třeba jo, si ji vyreklamuju :grinning:
Ty máš dobré vychytávky :slight_smile:
Jo, tak vařím klasicky polívku, orestovat zeleninu a zalít vodou :slight_smile:

@aaadus a co Románek, už kaká? Bylo to tou samotnou mrkví?
3. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no to víš prostě vždy na něco narazím na internetu :wink:
3. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka http://www.na-dlani.cz/detail.php?zbozi=1775341 máme přímo tady tuto, ale kupovala jsem ji ve Woku a tuším že tam byla levnější :wink:
3. lis 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka to je dobré vědět :slight_smile: je to fajn věcička :slight_smile:
3. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já vím, že může být i obyč brambor, jsem to myslela pro zpestření. A ještě dotaz (slibuju, že pro dnešek poslední :grinning:) když zavařuješ přesnídávky tak to ovoce vaříš dohromady? A vaříš i banán nebo ho tam přidáváš čerstvý?
@andelka už kaká, jsem ho musela v půl 5 ráno komplet celého převléct :sweat_smile:
3. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus tak to je fajn :slight_smile:
3. lis 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus já přesnídávku s banánem nevařila. Danček mi to moc nechce, ale klidně může ke konci přidat na chvilku i banán :wink:
3. lis 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já toho našeho chlapa fakt nechápu. Přeotičí se na břicho a jelikož mu nejde se plazit, tak se pak rozčiluje že mu to nejde a na záda se nepřetočí truhlík jeden :grinning:
3. lis 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: my taky zatím nemáme přehozeno na sporťák, ale asi za chvíli budeme muset, Aduš tam sice vejde, ale chce koukat ven což v korbičce ji moc nejde.

Aduš: tak jak jdou příkrmy? U nás v pohodě, dnešní menu je špenát :slight_smile: , kaká taky dá se říci pravidelně, ale dříve to šlo slyšet, teď je nějak diskrétní, ale vždy má toho v plence trošku tak nevím zda je to normální nebo má nějakou "polozácpu" Už jsi zkoušela i maso? Já ještě ne a vaříš z bio zeleniny, nebo jen skleničky? Můžeš mi vzít na cvíčo tu knihu o kašičkách abych se na ni koukla? Dneska budu muset spěchat na 17 hod. mám dnes výjmečně NJ
4. lis 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: já uvařila jablka a pak přidala do mixéru banán a pak zavařila :slight_smile:
4. lis 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 zatím Románkovi šmakuje. Včera měl brambor a mrkev, uvařila jsem mu 2 mrkvičky a 2 brambory že mu zbyde ještě na dnešek a houby houby, snědl 2/3 tak mu teď vařím novou várku a snad mu zbyde i na zítra. Nevařím z bio zeleniny ani nedávám skleničky, používám normální zeleninu - ptala jsem se na to mudry. Knížku ti vezmu a mám ještě jednu - Polévky a kašičky pro nejmenší kdyby ses chtěla podívat, třeba tam najdeš nějaký fajn recept.
4. lis 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: budu moc ráda, já ti mohu nascanovat a poslat své recepty co jsem kdysi někde opsala. Já zatím dávám skleničky a jak dojdou vařím, moc jsem jich nebrala, dneska zkusím ten špenát a když tak pak ho koupím levněji v Makru a budu míchat s bramborem a masem. Když děti nesmí min. do 1 roku ani bio listy.
4. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 nebo když tak vem ty recepty a já si je doma ofotím nebo opíšu. Ty skleničky jsou pěkně hnusné, jsem zkoušela tu mrkev a s mrkví to moc společného nemá teda. A ta barva, nevím nevím no. Ale špenát budu kupovat ze skleničky.
4. lis 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 zapoměla jsem ti odpovědět na to maso - ještě nedávám, až za 14 dní od zavedení zeleniny a mám dávat krůtí a králíčí, kuřecí moc často ne (cosi obsahuje a už nevím co). A maso budu mít bio, tak si to naporucuju do těch tvořítek na led nebo udělám balíčky do fresh fólie a budu mít na zimu vystaráno. A kuře asi koupím bio, ale u Alberta ho mají pořád vyprodané a v Tescu nevím jestli mají bio maso.
4. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj

@katy007 a z čeho je teda ten špenát ve skleničkách...?? Když se nesmí ani neskleničkový bio špenát? Když je něco označeno bio, tak to musí být bez všelijakých hnojiv a tak, ne?
@andelka vydrž, to přejde...u nás to trvalo týden a teď musím zaklepat na dřevo je zase celkem klid...budí se zase 3x jako dřív a hned usne a je to bez křiku...
@zofinecka my ještě jezdíme v hluboké korbě a doufám, že do Vánoc ještě vydrží :slight_smile: Ještě tam má celkem dost místa a to jezdíme i s fusakem.

4. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 právě že špenát by se do 2 let měl dávat jenom ze skleniček kvůli dusitanům. V těch skleničkách je to hlídané
4. lis 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus No to je mi jasné, ale existuje i neskleničkový špenát a je bio...tak to musí být taky hlídané ne?
4. lis 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
...teď si něco čtu na netu a uvnitř mrkve - v tom středu - jsou taky dusičnany...
4. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 to nevím jestli je to taky hlídané když to není určené přímo pro děti. A o mrkvi vím
4. lis 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
...jen taková myšlenka...taky chci pro své dítě to nejlepší, ale pokud v Ostravě a nejen tady...budeme dýchat ty smrady a škodliviny...zvláště teď na podzim a v zimě, tak to nějaký špenát ve skleničce stejně nevytrhne...já mu dávám neskleničkový bio špenát (to je asi jediná bio potravina u nás doma...sama nejím bio a kojím, tak předpokládám, že to jde všechno do mlíka)...ale nejí to každý den a nejí to po kilech...
4. lis 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus to by se to nesmělo jmenovat bio...
4. lis 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 tak vy máte asi větší hlubokou korbu.

a jinak já ELi dávala normální špenát asi od 10. měsíců a žije a je v poho. :wink: Kupuju normál mražený :wink:

@aaadus jak jste na tom s fotkama? Jinak já nekupuju ani bio maso ani bio zeleninu. Dokud jsme měli zeleni ze zahrady, tak jsem vařila z ní, ale teď už musím kupovat :wink: a v poho mi to jí. Občas mu koupím i skleničku, ale musí to být husté, protože ty řidší mi nechce a je fakt že ty skleničky mi moc nechutnají.

A ještě ke skleničkám. Jestli si holky myslíte, že ve skleničkách není sůl tak jste na velkém omylu. Asi od 8, měsíce je ve skleničkách i sůl. :grinning:
4. lis 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka pro fotky si jedu zítra. A maso když bude domácí tak toho využiju. a my ho kupujeme každý rok, není to kvůli malému
4. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo tak když máš možnost koupit domácí tak toho je škoda nevyužít. No mě se taky neozvala, tak doufám že se mi brzy ozve. :grinning:
4. lis 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka mě psala maila včera, že si můžu přijet dneska nebo zítra. Dneska mi to časově vycházelo blbě, tak tam pojedu zítra po plavání.
4. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek