• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka aha, takže ty co vybere jsou vyvolané (je tam i ta velká?- kterou máte?) a zbytek je na CD? Tak to je super :slight_smile:
6. lis 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka No na CD jsou i ty vyvolané. a na velké na té desce mámtady tyto
6. lis 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Super foto :slight_smile:

@andelka díky... Tak Daneček už taky začal papat zeleninu...koukla jsem na fotky :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jo jo, vyšlo mi to logisticky nejlíp. Měli jsme začít někdy příští týden a já jsem chtěla, ať ty první 2-3dny na to nejsem sama, kdyby něco, taky jsem to chtěla mít vyfocené, příští víkend jedeme ke tchánovců, tak jsem chtěla, ať už tam jí normálně (jakože tchýně uvaří jednu bramboru zvlášť :sweat_smile: ), takže mi ideální přišel tento pátek, jsme si začátek jeho jezení všichni užili :slight_smile:

@zofinecka a ty na tu desku taky vybírala ona, jo? Jsem teda zvědavá co vybere. Vy jste s Aduš fotogenické, fakt vám to slušelo, tak snad to nebudu Danečkovi moc kazit - naštěstí hlavní je prcek, takže moje ruka nebo rameno budou snad OK :sweat_smile:
7. lis 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka fotky nádherné a ta pletená čepičky nemá chybu :dizzy_face:
7. lis 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Jojo však týden už nehraje roli...to je dobře, že mu chutnalo :slight_smile:
7. lis 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo vybírá ona, ale já mám dvě, jelikož mi nechala udělat jednu za tu čepičku, ikdyž jsem ji říkala že za to nic nechcu :wink:
7. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka tak to je bezva, že ti udělala za to dvě :slight_smile:

@jaro2008 dneska zbuchal celou sklinku 125g :slight_smile:
Akorát pak jak kakal, tak jsem měla pocit, že to jím jen prošlo a zas vyšlo ven, úplně to tak vypadalo v plínce :confused: včera kakal jen trošku potom. Je to normální?
7. lis 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo je to normální. Potřebuje se vyrovnat s novou sstravou. Já jsem dávala na začátku fenyklový čaj, když se mi zdálo že to má moc tuhé a nemůže se vykakat :wink:
7. lis 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
My už zase trdlíkujeme od 5:45 a za chvíli razíme ven. Ráno jsem musela malého komplet převléct a umýt jak se pos*** :sweat_smile: Včera jsme byli na čapkárně na wellnes a bylo to super, za 14 dní jdeme znovu.
8. lis 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka tak to on kaká bez problémů, fakt žádnou potíž nevidím. A dneska měl v plínce ráno zas mrkvičku, taikže to vypadá, že včera to byla ta z předešlého dne a dneska včerejší oběd. A bylo toho o dost méně než snědl, tak v něm asi něco zůstalo k zužitkování :sweat_smile:

@aaadus jé, a byli jste všichni? Jak to probíhalo? To by se mi líbilo, ale mojeho bych tam asi nedostala, on ani nemá plavky :sweat_smile:
Jinak my jsme zas byli kolem 5h vzhůru delší dobu, naštěstí pak jsem ho ještě ukojila a spali jsme do 8h. Jinak zas se budil :unamused:
Románek v noci kaká? Dany ne. Ale i tak zas používám na noc papírovky, protože látkovky mi to nemůžou pobrat, jak se často budí a pije, tak často čurá, musela bych ho v noci přebalovat a to se mi nechce, stačí že jsem co 2 hodiny vzhůru :confounded: Jinak na ven i na návštěvy používám látkovky a ještě nikdy se mi nestalo, že by mi něco proteklo - s papírovkama furt, vaječina až nan zádech a děcko se musí kompletně převléct a to mě nebaví. :angry:
8. lis 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka néééé, byli jsme sami, Románka hlídala babička. Jeli jsme hned po obědě, takže jsem byla v klidu, že nebude mít hlad. A když je třeba ho zabavit tak mám doma ty kukuřičné křupky, ty on rád. A tam plavky nepotřebuješ, chodí se tam v prostěradle. Jo, Románek má ve zvyku kakat nad ránem, to je fakt potěcha.
8. lis 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky po delší době :slight_smile: Mám na vás zkušené maminky dotaz ohl. mimioblečení. Koupila jsem hooodně výhodně setík pro mimi ve velikosti 0-3 měsíce. Má to 28kousků, jsou tam bodyčka, kalhotky, dupačky, bundičky a tak ... všechno krásné a značkové. Jsem trochu vedle z číslování 0-3 měsíce, páč tam píšou že to je na mimi dlouhé 56-62, ale vždyť u našich velikostí je mezi 56 a 62 dost rozdíl, ne? :confused: no uvidíme, bylo to za pár korun, když tak pošleme dál, kdyby nám to bylo malé :sunglasses:
ale hlavně - všechna bodyčka jsou s krátkým rukávkem. Co mám pořídit na to? Mimi čekáme v dubnu, to bude ještě chladno .. Koukala jsem včera v baby expertu na nějaké andělíčky a tak .. trička na to? na doma a ven bundičky? nevííím jsem z těch mimivěcí mimoň :sweat_smile:
díky moc!
8. lis 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus aha, tak to jste museli mít super :slight_smile: Já nechávám malého taky hlídat, když někam potřebuju, ale max. hodinu, když co 2h kojím. A to se toho moc stihnout nedá. Ale chystáme se s mužem do kavárny, jako "zamlada", to hodina stačí a je to kousek od baráku, kdyby něco :slight_smile:

@jankabry ono to značkování má každý jiné - třeba Tescové mi docela sedí, měla jsem od nich i 0-0, pro malé mimi, i 0-3. Záleží jak velké budeš mít mimi, Dany měl 48cm, takže 56 mu byla dost velká první měsíc, 50 - 62 nosil první tři měsíce, něco déle, protože výrobci to nemají úplně stejné. Bodyčka nosí některou 62 doteď, i když jinak už má 74 a něco málo ještě 68. Tescové bodyčka třeba (nebo i CA) jsou dost široké, mají i dost dlouhé rukávy, ale Danymu byly brzo krátké, takže používám extendor (i kvůli látkovkám), ten doporučuju.
Do měsíce jsem Danymu nedala nic přes hlavu, necítila jsem se na to, měla jsem zavinovací košilky, body a propínací overalky.
Trička s krátkým rukávem dávám i teď, na to bavlněný kabátek nebo tenčí mikinu. Ven dávám různé kombinézky nebo teplé overalky (pod to věci co nosí normálně doma) nebo podšité kalhoty s bundou.
Neboj, do toho se dostaneš, kdyžtak dokoupíš aktuálně co bude potřeba. Třeba květen byl chladný, takže se užily teplejší věci, ale od června bylo horko a já jsem neměla skoro žádné ty tenučké košilky co byly za nás, tak jsme je pak horkotěžko sháněla.
8. lis 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry ono záleží jak velké mimi se ti narodí. Malý mě 48cm a vel. 0-3 mu byla velká, docela dlouho nosil vel. 0-0 takové kompletky body s dlouhým rukávem a polodupky. Jestli máš hodně krátkých rukávku, kup trička s dlouhým rukávem. Já to tak dělám i teď že mu dám body s kr. rukávem, na to tričko s dl. rukávem a bundičku nebo teplou mikinu, podle počasí. Dobré je, že když se mu to tričko vrhne tak mu netáhne na záda. A já teda jestli můžu za sebe radit tak si potom ve slevách nakup nějaké zimní oblečení. Já si ho nakoupila docela dost a pak jak se z ničeho nic ochladilo byla jsem za to ráda.
8. lis 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka malý je totiž pěkný "vychcánek" a když ho někdo hlídá, tak vydrží dýl bez jídla a jak se pak vrátím domů ani se na mě nepodívá :sweat_smile: Ale jak má hlad, to jsem mu dobrá
8. lis 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus koukám, že ti naši kluci byli jak přes kopírák :sweat_smile: máme podobné rady :slight_smile:
No, Dany u mamky vydrží dýl jak u manžela, to je fakt :confused:
8. lis 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankabry holky ti už snad řekly všechno co jsi asi chtěla slyšet. KAždé mimi je janačí a jinak roste. Náš Danýs měl při narození 47 cm, takže jme taky měli ten první měsíc vel 50. a asi od druhého měsíce vel. 56. ale z toho strašně rycle vyrostl. Vel 0-3 je spíše brána jak 62. což je pro některá miminka dost veliké. Nám to teda bylo veliké a musela jsem dokupovat menší, ale člověk nikdy neví jak velké bude mimi a jak rychle poroste. :wink: Jinak na krátky rukáv koupit kabátky a mě se osvědčili na propínání, jelikož tomu malému miminku se to nemusí přetahovat přes hlavičku. :wink: A na ven jsme měli jednu soupravu teplejší a pak jsme dostali jedny teplejší zahradníčky. Ale ti se kdyžtak dokupovala až podle počasí a něco jsem měla ještě po Eli. A mimčo není třeba amoc navlíkat, aby se nespotilo. :wink: Ale to všechno přijdeš neboj. Jak se oteplilo tak se mi šikli overalky. Ty jsou fakt bomba a taky jsou super na spaní. A jestli si nevíš rady co pořídit tak někde na internetu určitě najdeš výbavičku pro mimi, takové ty základní věci co mimi potřebuje.

Jinak my s hlídánám nemáme problém, ale to je tím že nekojím. :grinning: Danečkovi je jedno jestli je s taťkou nebo babi. :wink: ALe že bych šla někde pryč tak to ne. Já tak max. na Hoďku na nehty a teď mám slíbené od mamky že můžu chodit cvičit jednou týdně. Takže začnu :grinning: no a abychom si někam zašli s manžou tak o tom si můžeme nechat jenom zdát. Hold nenechám doma mamce dvě děti :wink: Ikdyž jedeme na nákup, tak bereme vždy jednoho s sebou , málokdy se stane že jedeme bez dětí :wink:
8. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka jsem se tě chtěla zeptat - na jedné fotce jsem zahlídla takový trojrámeček, to je z Ikei? Chci nechat udělat našim nějaké fotky a samo se nemůžu rozhodnout pro jednu :sweat_smile:
8. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jo je to z Ikei a mají ho i v světlé barvě a dokonce mám doma i na pět fotek, tam budu dávat fotky teď a budo to mít nad gaučem :wink:
8. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka i na 5 jo? To je super, nebudu muset tak složitě vybírat
8. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jj je to super. Uvažu že našim něco takového pořídím do obyýváku, když ho budou mít nový, ale jenom asi na ty 3 to jim bude stačit. :wink:
8. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka a na jak velkou to je fotku?
8. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. lis 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka děkuji :slight_smile:
8. lis 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus nemáš zač :wink:
8. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka: každý výrobce jinak značí např. mám od kamarádky dost věcí z UK a vel. 2-4 měs.- a je to Aduš teď akorát a to má 66 cm (bych chtěla vidět ty UK novorozence) :grinning: a a naopak od švagrové jsem dostala 62 jak se přišla juknout na nás z porodky a měla to krápeček větší - naše větší 50.

Adi a Zofi: máte moc krásné fotky už jsem koukala. :slight_smile:
8. lis 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 jj UK vel. jsou nějaké větší, též to nechápu :wink:
8. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak asi tam mají takové drobné novorozence :grinning: chudáci UK matky :sweat_smile:
8. lis 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 no asi jo. Nevím jak to tam mají. :wink: Ale švagrové se narodil v Anglii chlapeček a měl 53 cm. :grinning: :grinning:
8. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek