• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
zOFI: Tak to asi dělá ten fish and chips :grinning:
8. lis 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 jj to bude ono :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY NEMÁTE NĚJAKÝ KONTAKT NA PLAVÁNÍ KOJENCŮ V ODPO HODINÁCH NEBO O VÍKENDU?DÍKY
9. lis 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj babenky, je tu niektorá tehu, čo ma termín v květnu 2011 a je z OV alebo okolia? vďaka za info, potrebujem skonzultovať niektoré lek. strediská, cvičenia a pod. a zatiaľ som len na SK koníku a tam si baby radia kde a čo a ja teda moc nezapadám, tak hľadám babenky z okolia Ostravy :wink:
10. lis 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm já jsem měla termín květen 2010, klidně poradím :wink:

Jsem vám ještě nenapsala jakou jsme měli dneska katastrofální noc - včera jsme byli na očkování jenom Prevenarem a malý od půl 10 do půl 12 plakal až se zalykal. Pak ve 12 usnul a do 1 ze spaní pobrekával.
10. lis 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus ahoj, prosím ťa, kde si chodila na tehu vyšetrenia, tie špeciálne, ako napr. NT v 13. tt, tehu screening v 20.tt? Ja som bola na NT v gyncentre a neviem, možno som len natrafila na nie správneho lekára, ale ak ma tam ešte môj pošle, tak už tam nepôjdem, taký prístup... no odflákol to podľa mňa... a nervózny bol akýsi, drobček sa mi v brušku mrvil a neposedel, stále sa otáčal a on len že to nejde, že je moc aktívny a že tam bude so mnou aj 2 hodiny a nakoniec mi tam napísal po 2 minútach tie hodnoty čo nameral a nečakal kým sa už inak otočí...
teraz som v 14.tt a v tom 20. by som chcela aj 3D + morfolog. - screening, ale tam už asi po tejto skúsenosti nie...
a ešte mám dotaz k tehu cvičeniu, chodila si niekam, vieš mi doporučiť nejaké centrum? našla som v ov pár na nete, ale neviem kde je to aké dobré a čo na to maminky, čo tam chodili...
vďaka, že si mi odpísala, snáď som ťa nezavalila moc otázkami :wink:
10. lis 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm na ty speciální vyšetření jsem chodila do fakultní nemocnice - byla jsem tam na NT screeningu, ve 20tt + ještě navíc na echo srdíčka kvůli špatným výsledkům NT. 3D UTZ v Ostravě nevím, my jsme byli v Hati u Hlučína a to jen proto, že tam mají až do večera (manžel je pořád v práci tak proto). Na cvičení jsem chodila taky do fakultní nemocnice - plavání + cvičení. A pak jsem chodila na gravidjógu. Obojí vřele doporučuju.
10. lis 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm taky jsem měla termín v květnu 2010 :slight_smile: na NT jsem byla ve fakultce, utz ve 20tt jsem měla u svého gynekologa a na 3D jsem nebyla. Na echo srdíčka jsem byla na fakultce a velká spokojenost :slight_smile: na cvičení jsme chodily s aadus spolu asi od 16tt až skoro do konce těhu a bylo to fajn :slight_smile: Já jsem jinam nechodila, fakultku mám nejblíž, nemáme auto a většina těhu proběhla v zimě :wink:

@aaadus teda, to jste měli noc :unamused: My už máme očko za sebou, dávala jsem to naráz a každé další mělo reakci slabší, Prevenar skoro žádnou :confused: hexa trochu zlobila.
10. lis 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já si teda myslím, že to bylo očkováním. Uvidíme jak dneska.
10. lis 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus
@andelka
vďaka baby!!! tak ja skúsim fakultku, tiež ju mám vlastne najbližšie... uvidím, čo všetko mi bude robiť ešte môj dr. a na čo budem musieť ísť niekam mimo
a môžem sa ešte spýtať, rodili ste obe tiež na fakultke v porube alebo? mali ste pri pôrode svojho lekára alebo nie? aký tam je personál.. počula som veľa spokojnosti ale aj neskopojnosti, no vyber si, že? :slight_smile:
10. lis 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm jj, rodila jsem na fakultce. Spokojená jsem tam vcelku byla, asi jsem měla štěstí na sestříčky, ale příště zvolím jinou porodnici :wink: A svoji lékařku jsem u porodu neměla i když jsem to plánovala, ale nevyšlo to. Nakonec to bylo úplně fuk.
10. lis 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus ak sa môžem spýtať, čo ti v porube nesedelo? keď by si tam už nešla... a kde by si šla po 2. krát, do vítkovíc? ja mám ešte čas, ale už nad tým sem-tam rozmýšľam a hlavne zháňam referencie... záleží asi ako natrafí človek aj na personál a ich momentálnu náladu, že? :slight_smile:
10. lis 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm pořádně mi nevysvětlily jak se o mimčo starat, jak ho obléct, jak ho držet a jako blbá prvorodička jsem nevědala, na co se zeptat. A podruhé nevím kam, to je ještě daleko :wink:
10. lis 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm já jsem taky rodila v Porubě a spokojená jsem byla, příště půjdu zase tam :slight_smile: U porodu jsem měla doktorku a asistentky, mojeho doktora ne, ten dělá v jiné porodnici. Byla jsem spokojená se vším personálem kromě jedné doktorky, ta byla nějaká divná, ale setkala jsem se s ní 2x, tak to se dalo. Ukázali mi jak přebalovat, oblékat, koupat, nosit ne, byl většinou v zavinovačce, tak co tam chcete řešit :sweat_smile: držení a polohování jsem pak trénovala podle knížky Něžná náruč rodičů pěkně doma v klidu, až jsem se s mimčem trochu otrkala. Jinak mě taky spousta otázek napadla až později a to jsem se pak ptala pediatričky nebo zkušenějších kamarádek co už mají větší děti :slight_smile:
10. lis 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus hm.. to je tým personálom - ako práve človek natrafí... no taký základ predsa musia povedať a jasné, že teba ani nenapadlo, na čo všetko sa spýtať... to človek zistí až postupne, vďaka za info!!!
10. lis 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka vďaka za info, no to som zvedavá, ako to zvládnem, mama 100 km odtiaľto, budem cez skype vyzvedať :grinning:
10. lis 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm ahoj tak já první dítě rodila na FN a moc jsem teda spokojená nebyla. Hlavně mi vadilo, že mi vůbec nevysvětlili kojení a když jsem něco potřebovala tak sestry byly ještě protivné :frowning2: a u Eli jsem na kurz předporodní nechodila.

druhé mimi jsem rodila teď v květnu, vlastně jen o pár hodin později než andelka a šla jsem tentokráte na Fifejdy a tam jssem byla nadmíru spokojená. Jak porodo a péče o mě, protože jsem měla menší komlpikace, tak i na šestinedělí. Vždy když jsem něco potřebovala tak sestra přišla a poradila a kolikrát mi i ukázala kojení, když jsem si nevěděla rady. Sestry se chodily ptát pořád jestli něco nepotřebujem. Sice prostředí nic moc, ale personál byl lepší.

Dobré reference má taky Vítkovická porodnice, ale tu už nevyzkouším :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Na předporodní kurz jsem chodila do Kaštánku k paní Čurdové. Má tanečky a cvičení vždy se to střídá každý týden. Byla jsem tam mooooooooooooooooc spokojená :wink:

@aaadus tak třeba to fakt bylo tím očkováním. My taky dávali hexu a prevenar najednou. :wink:
10. lis 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka nám to vyšlo nějak blbě, že měl 3. dávku Prevenaru zvlášť
10. lis 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus hm tak nám to vyšlo společně s hexou :wink:
10. lis 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka vďaka za info, ja sa ešte dohodnem s mojim dr., viem, že on operuje na fifejdách, ale to prostredie teda fakt nič - moc, som tam raz za ním bola, keď som mala problém... ale tak tých pár dní by som to hádam prežila... ale ak by mal ešte s inou nemocnicou zmluvu, by som šla inde... uvidím.. vítkovice sú super, ja som tam bola na jednom zákroku a bola som spokojná, personál bol fakt ochotný a prostredie tiež pekné.. akurát tam môj dr. zmluvu nemá.. tak ešte uvidím, ale dík za info aj za typ na cvičenie, už som to pozerala, no nie, že by som mala zrovna chuť na tančeky, ale na tie loptové cvičenia by som chodila, lebo som doma na nemocenskej a chýba mi pohyb, predtým som behala po kancli s papiermi ako blesk a teraz len doma za pc a za sporákom :slight_smile:
10. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm jak psala zofinecka, že nechodila na kurz před prvním prckem, tak já jo, jsem kurzový typ :sweat_smile: chodila jsem do fakultky, tam jsme se bavily konkrétně o porodu, o fungování šestinedělí, o kojení...takže jsem byla ve fakultce "jako doma" a cítila jsem se fakt dobře a připraveně (ale zas jsem měla rychlý porod a bezproblémové poporodní období včetně rozkojení). Jinak se v cizím prostředí necítím dobře ( a v jiné nemocnici jsem nikdy nebyla), i tak mi bylo smutno a těšila jsem se domů. :sweat_smile:
Jakékoliv cvičení fakt doporučuju, mě to těhu tak fajně uteklo, cítila jsem se moc dobře asi i díky tomu pohybu a pokaždé jsem se nemohla dočkat bazénu :slight_smile: i doma jsem pak cvičila na baloně (fitlopte) :slight_smile: a doma v 1. době porodní jsem se po něm válela furt :slight_smile:
10. lis 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@mcm 3D dělají v Gynetu,je to ve Výškovicích,jsou moc příjemní,Chodím k dr.Kudělkové,ale byla jsme i u Kudělky když moje dr nebyla a taky fajn(a to jsme zvyklá na doktroku.-) )
JInka já rodila 3x nve Vítkovicích a super :wink: a šla bych tam znovu :slight_smile: (ale už nepůjdu,3x mi bohatě stačí :grinning: )
Kurzy jsme neměla ani u jendoho těhu-u prvního to ještě nebylo tak rozjeté jako ted,u druhého jsem když jsme mohla začít chodit na kurz,tak skončila v nemocnici a vylezla z tama až měsíc před porodem a byla jsme ráda že se vůbec hýbu a po3 jsme zas už nestíhala-prpsřední dcera měla necelé 2 roky,takže trochu problém s hlídáním.je to malý dábel. :slight_smile:
Zkus rozklinout tady ten odkaz a najet přes něj na jejich stánky,mě to nějak nejde,vypadáto,že maj asi výpadek :slight_smile:
10. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut ahoj, vďaka, ale do gynetu už asi nepôjdem.. ja som bola u dr. langera na NT a bol tak neochotný a nervozny, neviem, či sa niekam ponáhľal alebo prečo.. no odradilo ma to...
vítkovice sú dobré, len môj dr. tam nemá zmluvu, tak ešte uvidím
11. lis 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka vďaka, je to asi o tom, ako kto natrafí na personál a aký majú práve deň... no nejako to dopadne, ešte mám čas zberať doporučenia a potom urobím nejaký sumár a rozhodnutie :wink:
na cvičenia určo chcem ísť, doma fakt som skoro bez pohybu, trošku čo vyjdem do zahrady a hlavne nie som zvyknutá byť tak dlho doma - mám nemocesnkú od 6. týždňa a ešte mi to príde dlho do května :grinning:
11. lis 2010 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm tak to je náhodička. Já dr langera znám velmi dobře a osobně :grinning: A nikdy mi nepřipad nějak nervózní, ale zrovna asi neměl svůj den :wink:
11. lis 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka asi áno, tiež to tomu pripisujem... až tam nakoniec volal aj môj dr., lebo mi ešte poskytli aj nejaké info, čím ma totálne doplietli a tým, že som to mala aj v doklade o vyšetrení zapísané, tak tam dr. volal, aby mu nemýlili pacientky :grinning: hold, každý sa niekedy zle vyspíme
11. lis 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka ale zase z pohľadu pacienta, si vezmi, že ja sa tam teším, že uvidím drobčeka a na druhej strane som nervózna ako to vyšetrenie dopadne a keď to lekár odflákne, tak ti to nepridá na nálade a určo nevylepší názor na to pracovisko a toho lekára... a mal rovnaký pocit aj môj partner a to som mu nič nehovorila a v aute cestou domov mi povedal sám od seba, že si myslí, že to ten lekár pekne odflákol, ale už to neriešim, len tam už na 3D ísť nechcem
11. lis 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mcm jj to chápu. Já ho znám spíše v soukromí a ne jako lékaře :wink: Ale až s ním budu mluvit tak mu řeknu ať se chivá k pacientkám příznivěji :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my máme dneska den blbec. Jsem měla jít cvičit a nejdu nikam protože ELi mi ráno zrvracela a teď spí :frowning2:
11. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek