• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
břišní tance mě vůbec neberou, pilates jsem zkoušela jako netěhu a moc mi to teda nešlo. o tom plavání v imperialu vím a dalo by se tam chodit i o víkendu jen tak si zaplavat. slaná voda je přece lepší než normální se říká ne?
12. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, břišní tance jsou zajímavé, ale teď s tím začínat - no nevím. Pilates se mi líbí, mám doma DVD, ale cvičila jsem jen jednou (ostuda zdechlá jsem), tak tipuju, že po porodu se to pak bude hodit.
Ještě je teplá voda na Čapkárně, ale to je jen normální bazén, ani krásný hotelový ani slaný :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
čapkárna je fajn, ale tam nemůžu :frowning2:
12. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy díky moc za info o Fifejdách a odkaz o Porubě. :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo mně taky žádná brožura nepřišla,ale našla jsem si to na netu.......
12. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: pozor teď bys Čapku nepoznala, je krásně zrekonstruovaná a byla to moje stavba a nervy jak prase! :grinning:

Adi: proč nemůžeš? A co Ještěrka? tak je taky teplo. V Imperiálu je hodně malý ten bazén a když jsou hotelový hosté tak je to jen na šlapáka. To se můžeš hned naložit do vany se solí. :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky fajn bazén je ještě v atomu :slight_smile: chodím tam plavat s malým a teplá voda :slight_smile: ale zatím nevím jak to tam vypadá když je otevřeno pro veřejnost, to zkušenost ještě nemám ale chci tam jít
12. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: jo jo, já vím, už jsem tam letos byla :wink: Mají pěkné nové kachličky :grinning: akorát bazén je trošku přimenší - imperialový neznám.
12. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anděl: menší je to 25 m, pravda Poruba je 50 m :wink:
12. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Jsem rozmlsaná Porubou, no. Nemám ráda moc lidí, to se nedá pořádně zaplavat.

Tak co holky, který bazén kromě fakultky vyzkoušíme? :wink:
12. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: tak to musíme koupit neopren :sweat_smile: na Čapce musíš vychytat čas a plaveš i sama, ale já spíše pojedu na ještěrku tam je taky pořád prázdno, ale až ke konci měsíce, mám teď po nemoci ještě strach.
12. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy mám zakázané chodit do bazénu, kde to není přímo pro těhule. jak jsem ležela v nemocnici, přijali tam paní, která si byla zaplavat a dostala mega zánět močáku, celá se klepala a sotva chodila. děkuju pěkně, cvičení mi bude muset stačit. a taky mám strach, že by mě někdo mohl kopnout do břicha, některé děcka jsou strašně rozpustilé a nedivájí se napravo nalevo
v porubě na bazénu jsem byla jen jednou a chytla jsem pořádnou angínu, byla tam strašná zima a ledová voda
12. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já posledně na porubáku chtla močák tak od té doby tam taky nechodím.

Holky vy to cvíčo na fakultce budete platit každou hodinu zvlášť nebo nějakou permici?
12. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy první lekci si zaplatím zvlášť a když to bude dobré, koupím si pernamentku za 500,- a fakultka ti dá ještě 100,- navíc :wink:
12. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aduš: tak to je fajn a ti partneři si to tu poslední ne v měs. musí zaplatit zvlᚡˇt taky 150 Kč? A co se tedy tu poslení ne i s nimi cvičí?

Jinak info pro pracující těhulky, teď jsem byla pro info na personálním a zjistila jsme následující:
MD se počítá z posledních 12 odpracovaných měsíců = tj. v našem případě s Lenkou od 02/2009 - 01/2010 a na dovču máme nárok v plné výši a lze ji buď vyčerpat celou před nástupem na MD nebo po ukončení MD poběží souběžně s rodičovákem tak dostaneme souběžně 2 peníze. :slight_smile:

Jaro: kterou variantu budeš volit? Já asi tu druhou pokud nebudou šílené mrazy, nebude mi zle, apod.
12. lis 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy jo tak s tím placením to nevím, zeptám se přímo na místě. vím, že plavat se plave dohromady, cvičení nevím a pak ještě pouštějí nějaké video. na mě to bylo moc informací najednou :grinning:
12. lis 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak na Porubu jsem chodila plavat tak cca od dubna/května a dobrý, nepostihlo mě nic. Ale raz jsem si taky řekla s kámoškou, že budem chodit plavat a byly jsme tam v únoru a pak jsem byla 14 dní doma s nemocí, takže v zimě někam, kde je teplo. A nejlíp v době, kdy tam nikdo moc není. Asi budu chodit dopoledne, když jsou děcka ve škole :sweat_smile:
V té fakultce, taky to vidím tak, že si zaplatím první lekci a uvidím, jak se mi to bude líbit a když jo, tak si koupím permanentku a nechám si ji proplatit.
Ještěrka je v té jedné dědině u Ostravy, že jo? já už jsem zapomněla. Nevíte, jak by se tam dalo z Poruby dostat? Asi busem, ne? Bus jede skoro všude :slight_smile:
12. lis 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď říkali v tv, že prasečí chřipka je už ve Valašském Meziříčí a Šumperku. nějak se to k nám blíží :confused:
12. lis 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: je v Bartovicích je to stále OV a jak tam jede tam bus 28 nebo 38 z Frýdlantských mostů, i z Hranečníku a taky tam stojí busy co jedou zvířova, Karviné, apod.

Adi: neboj, myslím, že zbytečně mezi lidmi vyvolávají paniku viz. ten muž co zemřel na "prasečí chřipku" a ve finale umřel na leukemii a jelikož měl oslabený organizmus tak umřel, oslabilo mu imunitu i obyčejné nachlazení nebo rýma! Už mě v TV tím štvou. :angry:
12. lis 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: No, to by byl docela výlet, ode mně je to z ruky, ale toš, dalo by se, na zkoušku.

Jo, včera též bylo v Sama doma o tom a ty vakcíny co přijdou, tak stejně jsou jen pro někoho, pro ohrožené skupiny, což jsou např. lidé s kardiovaskulárními chorobami, plicními nemocemi a třeba před nebo po transplantacích...jmenoval i těhotné nakonec, od 2. trimestru. Ale fakt je, že u většiny lidí to proběhne stejně jako normální chřipka a a tu mívají i těhotné, když je holt sezona. Blbé je, když to chytne někdo, kdo už je i tak vážněji nemocný.
12. lis 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se toho nebojím, ale manžel z toho dělá věda. nejraději by mě nechal očkovat (já nechci ani náhodou) a prý mě raději nebude moc vodit mezi lidi :sweat_smile:

můžu se vás holky zeptat jak se vaší manželé staví k těhotenství? chodí s vámi na utz (nemyslím každý,jen ty nejdůležitější), koupili něco sami od sebe a tak?
já jsem toho svého asi pěkně naštvala. chtěla jsem,ať jde se mnou na ten velký utz, že bysme to měli pěkný dárek k vánocům, vidět našeho syna tak detailně. no a on mi odsekl, že dělám, jako by se mnou nikdy nikde nebyl (byl jednou, pak jak jsem byla na ty klky,ale to musel a teď na genentice - za tady návštěvy navíc nemůžu). ráno jsem mu napsala smsku,ať si teda zkusí přehodnotit své hodnoty (je totiž workoholik jak blázen) a dodala jsem,pokud mi chce napsat něco hnusného, ať raději nepíše. podotýkám, že si zatím vše co se týká těhotenství (doktoři,oblečení,výbavička) platím ze svého a vydělávám daleko daleko míň než on a ještě platím jídlo.
já vím,že chlapům to docvakne později, ale trápí mě to
12. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: no já tam budu jezdit autem, busem ani náhodou, to bych hned zas byla nemocná, pěšky na Čapku, tu mám za chalupou.

Aduš: to je mi líto. P. se mnou chodí na velké UTZ teď půjde po druhé a už 14 dníse ptá kdy ho zas vezmeme, že chce vidět piškotka. Teˇ%d je pracovně mimo OV tak denně si voláme a ptá se co nového, po každé návštěvě musím informovat ukázat UTZ fotečku, apod. A 1 UTZ i vyšetření platil P. a pak mě vzal na sváču a na oběd :grinning: A taky až mu za Prahu příjde odměna tak slíbil, že ji celou dáme na dětský pokojíček tak klepu na dřevo, aby peníze nešly někam jinak :slight_smile:
12. lis 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: toš já na všechny bazény krom porubského musím MHD, si nevyberu.

Adus: No, mě si manžel hýčká. Teda ne, že by mi nebo veverce něco koupil, v tom se nevyzná (i když mi nedávno referoval, že ve futuru je nové hračkářství, ale že si říkal, že něco kupovat je ještě brzy), oblečení nekupuju moc ani já, protože skoro všechno podědíme. Ale na UTZ na screeningu byl ochotně a rád a na velký půjde samozřejmě taky. Fotkama mrněte se strašně rád chlubí, i když je na to prd vidět :grinning: A pořád mi hladí bříško a kontroluje, jestli už roste. A právě teď přišel z práce a vyprávěl mi že potkal krásné miminko v kočárku, že mi ho chtěl přinést domů :grinning: a taky si všímá kočárků, miminek a kojících maminek. A vždycky se po příchodu z práce ptá, jestli byla bleška dneska hodná, jestli nezlobila :grinning: Je zlatej, hrdej a těší se, i když ví, že sranda to nebude.
Mně by chování tvého muže taky mrzelo, zvlášť v téhle době. Ale víš, jestli to není tím, že se víc bojí, díky tomu, čím jste si prošli, že se to obává ukázat, ty city a že se těší a tak. Možná mu to teď ani nepřijde tak "aktuální", že je to prostě ještě daleko a neuvědomuje si to tolik. Přece jen, chlapi hormony neovládají v těhu tak jako nás.

S tím financováním je to u nás úplně jiné, jsme v jiné situaci. Já nepracuju, takže manžel platí všechno. Vždycky, když pro mrně něco koupím, tak mu to ukážu a kocháme se spolu. Jestli ti váš systém vadí, tak si s ním sedni, promluv a vymyslete lepší, který ti bude připadat víc fér.
12. lis 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když po něm chci,ať se mnou někam jde, hned spustí tu svoji písničku, že někdo vydělávat musí a furt dokola. Já vím, že máme hypotéku, ale kdo ji v dnešní době nemá a myslím, že mnozí vydělavájí mnohem míň než my a taky žijou. Jako mi nevadí, že si platím věci sama, tady jde o princip - můj plat (teď PN) versus jeho výdělky. Nejlepší je, že on jako že jo,že peníze mi dá a skutek utek a já se prosit nebudu. Jo hold se bude muset zamyslet nad tím co je pro něj důležitější jinak to dopadně špatně a to bych nerada.
12. lis 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaadus,tak to je mi líto,že má tvůj manža k těhotenství takový přístup.Andělka má pravdu v tom,že oni to ti chlapi většinou neprožívají jako ženy,ale aby se oháněl prací a penězi a nechtěl s tebou nikam chodit......... :unamused:
Můj manža je naprosto nadšený tatínek čekatel.Na miminko jsem dlouho čekali,dlouho se nám nedařilo otěhotnět,tak si to ted oba pořádně užíváme.
Nakupovat manžel miminku sám nenakupuje.Myslím,že nemá šajn,co by koupil.Oblečky jsem mu párkrát ukázala,ale to ho taky moc nezajímalo,ale vždycky se usmněje a dělá,že ho to teda zajímá.... :dizzy_face:
No a my máme peníze společné.Já taky vydělávám mín než manžel a nemocenská je samozřejmně ještě menší,než plat.Tohle nechává manžel na mně.Ví,že nejsem rozhazovačná/i když u mimi věcí trošku jsem a budu :slight_smile: /takže říká at kupuju,co uznám za vhodné.
No a k dr se mnou chodí pokaždé!Jednou jsem ho dokonce nevzala,aby nevypadal jako nejnadšenější až fanatický tatínek.A pak mi to pořád vyčítal,že chtěl miminko vidět.A doktorce jsem to říkala a ta mi říkala,že neni sám tak nadšený.Že takových tatínků je spousta.Takže je mi jasné,že tě to musí moc mrzet.
Jo a taky chce se mnou jít na prohlídky porodnic a na předporodní kurz slíbil,že bude taky chodit se mnou/a to jsem ho vůbec nepřemlouvala,nebo tak./
Tak možná,kdyby mněl nějakého dalšího tatínka v okolí,který by byl takto nadšený,že by mu to došlo.......Nemáš někoho takového po ruce???
12. lis 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme dlouho nečekali, povedlo se hned napoprvé. Já jsem třeba myslela, když nám řekli po těch odběrech klků že je vše ok a že budeme mít chlapečka, že mi aspoň koupí tu blbou kytku jako vděk a bolestné. Je pravda, že dítě jsem chtěla více já, ale kdy vysadím antiko jsme se domluvili společně. Já nevím jak si s ním promluvit, aby mi neujely nervy a nerozbrečela se. On ani nechápe to, že se mnou teď mávají hormony a jsem cíťa. A nadšeného tatínka poblíž nemám, bohužel.
12. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak konečně pátek :slight_smile: snad mi to v práci rychle uteče.

Adi: víš chlapi jsou hodně složité bytosti a neumějí své pocity dávat najevo tak jako žena! To že zatím nijak neokukuje oblečky, 10x za den ti nevolá zda tě někde nepíchlo neznamená, že vás nemá rád a že se na malé netěší, hold někomu to déle trvá než si to uvědomí. Třeba můj otec taky nikdy nikam s mamkou nešel, nijak se nezajímal o přípravy na mimčo, ale jako otec byl vzorný a je do teď!
Teď jsi asi více emocialnější než obvykle, navíc máš za sebou pobyt v nemocnici, vyšetření klků a měla jsi obavy o mimčo a i když je teď vše v pořádku tak asi pořád nějakého červíka v hlavě máš a bojíš (ale i my se bojíme resp. já se taky o prcka bojím i když žádné kompilikace nemám a neměla jsem , ale to je asi normální vztah) takže raději moc na pilu netlač, užívej si tento krásný čas a manža se možná časem taky přidá a že ti nekoupil kytičku? hold některé chlapi to nenapadne a zapomenou i na narozeniny partnery ale nedej bože jak v den jeho narozenin už ráno nestojíš ve špalíru! :grinning:
Co se týče peněz tady taky vždy bývá kámen úrazu a lidi se nejčastěji hádají kvůli nim! jednou jeden koupil to, podruhé zas ten utratil za kravinu, apod. My s manžou máme stejnou výši platu, každý svůj účet a každý už x let co jsme ještě nebyli manželé platí to a druhý zase ono a i tak jsm ese nejednou porafali.
tak klid a uvidíš, že manža se sám přidá a rád. Víš nutit do něčeho někoho taky není 2x dobré, pak by se to otočilo proti tobě a mimču a pak by mohli padnout i slova, které by vás oba mohli jednou mrzet.
13. lis 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a včera jsem se hecla a přidala nějaké fotky do albíčka :slight_smile:
13. lis 2009 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, hormony jsou pěkné potvory. Někdy jsem štěstím bez sebe (zvlášť,když koupím nějaký obleček :grinning: ) a jindy mám zase pocit, že jsem na všechno sama (to bylo zase včera). Večer jsem se vybrečela, dneska si pospala a je zase dobře. Zvlášť, když prcek ráno děla v břichu kotrmelce či co to bylo, ale je to nádherný pocit.
Manžel má taky své priority, které jsou pro něho důležité, třeba aby jsme dítě nechali pokřtít, na štědrý den musí jet k rodičům a nepočká na boží hod, svatba musela být v kostele a já mu se vším vyhovuju, když vím jak je to pro něj důležité. Tak on by naopak mohl vyhovět mně. Třeba na ten štědrý den to je pro mě těžké, když jsme u našich,pak je jedeme ke tchánovcům (jsou rozvedeni) a neužívám si tu vánoční pohodu. Ale vždy to překousnu.
Dnes se jdu podívat do shopping parku, snad přibyde nějaký nový úlovek do výbavičky, to jsem pak šťastná jako blecha :grinning:
Holky už nakupujete vánoční dárky? My už jo, protože pak se mi s břušenem nebude mezi tolika lidmi chtít chodit. To nemám ráda, jak se ti lidi na vás tlačí, smrdí, soplí. Nemáte nějaký nápad co koupit tchýni? Já jsem viděla, že v globusu prodávají dárkové kartičky, to by bylo ideální. Ona je v důchodu, moc peněz nemají a takový dárek se mi zdá praktický.
13. lis 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
A albíčko už jsem si taky konečně založila, včera jsem fotila o 106 :grinning:
13. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek