• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Duplo máme taky myslím, že se bude hodně opakovat v seznamu vánočních dárků všech :slight_smile:
16. lis 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo pro ty 2nebo 3leté duplo určitě bude i kamarádka ho má :slight_smile:
16. lis 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už máme duplo jakési taky, ale asi to dostane až na příští vánoce :sweat_smile: na tyto plánuju kouzelný hrneček, jídelní židličku, pěnové puzzle, leporela, plastové kostky a nějakou hračku ještě. Já vím, že dostanu knížku Hrajeme a zpíváme si s nejmenšími :slight_smile:
16. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my teda budeme zabezpečovat. Spoléhat se na to, že je mamka učitelka a já v podstatě skoro taky, radši nebudem. :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Luci, u vás je to pořád taková idylka? Žádný problém, všechno zvládáš, nic neřešíš? Až mám z toho někdy špatný pocit, že já nezvládám - nestíhám skoro nic, pořád něco řeším a u vás je to tak dokonalé a s dětma žádný problém :wink:

My máme doma ďáblíka...Radeček se plazí rychlostí tryskáče, jak je na zemi, tak jsem mu v patách, protože se vrhá na sušák, na květináč, pod stůl, k radiátoru, už na sebe málem svrhl koš s prádlem...a Xkrát jsem ho dala pryč a řekla, že tam nesmí, stejně tam furt leze a láká ho nejvíc to, co je nebezpečné :slight_smile: Takže až bude lozit po čtyřech (na kolínkách už je a strašně se mu to líbí, tak už zbývá jen to, aby přišel na to, že musí pohnout rukou vpřed) a pak chodit, máme se na co těšit :grinning: Zabezpečovat budeme každopádně vše co půjde...on nenechá nic na pokoji...Na rukách už taky moc být nechce...na zádech skoro vůbec...Jediná šance, kdy mu můžu udělat jakš takš v klidu oběd je v okamžiku, když usne ...jinak jsem zpocená až na prdeli...Budeme kupovat pro něho ohrádku...

Jinak koukám, že vám děti hezky rostou...já teď nevím, kolik malý váží...před měsícem měl rovných 7 kilo...do poradny jdeme na konci listopadu. Ale on má nějaké rychlé spalování nebo co, ani když jí zeleninovo masový oběd, odpoledne ovoce k tomu pořád a hodně mlíka, tak má stejně pořád hlad co dvě hodiny...

17. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 neměj špatný pocit, prostě někdo si hraje na dokonalou matku, já osobně tomu nevěřim...
květináč u nás byl v oblibě taky...nejlíp po tom co jsme vytřela :grinning: jednou jsem odfotila i jak tlačí hlínu.... :grinning:
a ohrádku jsme měla taky 150 x150 a paráda bez toho bych se fakt neobešla....někdo tvrdí že to jde...já teda nevím z povahy svého povolání mi Sára nesmí do kuchyně když vařím a vařit s děckem???neexistuje...na záchod taky v klidu gor když víš, že je v prostoru, kde se mu nemůže nic stát....
ono ty potřeby rodičů a dětí se vrbí během růstu...někdo se bez toho neobejde, druhý to považuje za blbost....v podstatě jde jen o to ochránit děcko at tím že si ho vemu na wc a rychlostí blesku se vy...nebo si ho dám do ohrádky a provozní rychlostí se vy....
Hlavě aby mamka byla spokojená, klidná a prcek to vycítí :wink:
17. lis 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 @lucenek já si nehraju na dokonalou matku. Prostě ELi takové věci nezajímaly, nic jiného v tom není. A my doma květináče na zemi nemáme. :wink:
17. lis 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jo a ohrádku jsem taky nevedla a v poho
17. lis 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak se nedohadujte :wink: . Každé dítě je holt jiné, některé je šikovné a stačí mu říct a jiné si prostě říct nedá :wink: . Zatím si užívám toho, že malého najdu tam, kde ho položím a hrozím se toho až toto období skončí :sweat_smile:
17. lis 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vidím že opět tady byla hádavá slina :sweat_smile:
17. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jen zabezpeč co jde, my máme taky nechci riskovat že si ublíží když to jde udělat jinak. U nás to bylo jednoduché se zabezpečováním protože krb nemáme a kytku na zemi jsme měli jen jednu a to jsme pak přestěhovali ale už není nějak nám chudák uschla, rohy na nábytku nemáme vybírali jsme vše když jsem byla těhotná tak jsme vybírali s ohledem na malé dítě, krb nemáme takže mám akorát chrániče v zásuvkách a už máme přikoupené další protože do nového bytu je jich třeba víc a pak mám na 2šuplících ty kryty-mám tam důležité papíry a pak ve skřínce kde mám uklízecí prostředky a přestěhovala jsem léky do výšky a to je asi vše bych řekla co máme

@lucenek já třeba ohrádku nemám v našem 2+1 už není kde dát ale s klukama nevařím - vařím když oni spí - teda Honzíčkovi vařím ráno hned jak se vzbudí a to si hraje v postýlce a já to postavím,ty jeho jídla jsou uvařené hned takže to je dobré a pro nás vařím přes poledne-Tom chodí ve 12 a vstává v 15 a Honzík jde spát ve 13 takže pak vařím do těch 15 to v pohodě stíhám a pokud je to nějaké jídlo co trvá dýl nebo je nějak náročnější na přípravu tak to dělám když je manžel doma když může jede vařit a druhý hlídat kluky
17. lis 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka no třeba to tak pojmenuj, ale nejméně polovinu lidí tady sere jak všechno máš nej, všechno umíš nej a tak dále.......sebereflexe...ta ti chybí
zbytečně znervozňuješ holky a dáváš jim pocit,že jsou to neschopné matky...tohle si neuvědomuješ?

@smardik u nás to šlo, ale taky tak tak naštěstí je to na přechodnou dobu
17. lis 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek: podle čeho soudíš že Žofi tu štve více než polovinu lidí? Předpokládám, že mi asi neodpovíš, vždy když jsem se tě na něco zeptala jsi mi neodpověděla. Asi tě taky štvu :sweat_smile:
17. lis 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jak přestane Tom bud spát nebo přestane usínat s mlíkem a bude mít normálně oběd před 12 tak to budu muset vyřešit jinak ale zatím mě to takhle vyhovuje, no a pak asi pořídím takovou tu ochranu na sporák nebo budu vařit jak dojde chlap z práce, uvidím až za pochodu jak to bude
17. lis 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofinecka: holky mají pravdu, teda hlavně lucenek. Jsem z Tebe otrávená, že mě ani nebaví tady psát. Máš nutnost všem psát, jak Ti úžasně spí děti, zatímco ostatní tady řeší, že se xy dní nevyspaly, jak máš supr, že je můžeš dát na zahradu, zatímco ostatní řeší, že musí chodit s kočárkem ven i v nečasu, pže nemají ani balkon, jak ti skvěle všechno jedí, pijou, kadí, čůrají a prostě jak jsou dokonalí. Jako trochu pokory by ti opravdu neškodilo...nemyslím si, že chlubením, jak jsi dokonalá si získáš lidi....
a totální kravina je říct, že nakážu malému dítěti, aby mi nelezlo do šuplíku. Než bych mu to dvacetkrát do hodiny zakazovala, tak tam raději nalepím z ikei pásek a je to. Ano, vypadá to u nás jako v nedobytném hradu, ale mám dobrý pocit z toho, že dítě není omezováno a já se můžu jít vyčůrat s pocitem, že na sebe nestrhne vařící hrnec ze sporáku. Stačí prolézt ikeu a nakoupit pár drobností. Vrátka na schodiště, lepky na rohy stolu, ochranný štít na vařidlovou desku a jak píše Lucka, nejdůležitější je zabezpečit skříně, kde jsou léky, čistící prostředky atd.....ale jasně, je to každého věc, pokud Tvé děti nemají potřebu do těch skříněk lézt, supr, nemusíš si nábytek hyzdit těmito chránitkama. Ale nedělej tady z nás krávy, že stačí říct sotva ročnímu děcku, že tam prostě nepůjde a ono tam nepůjde.....taky mám pedagogické vzdělání, ale tohle nás tam neučili :sweat_smile: :sweat_smile:
17. lis 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 světe div se odpovídám
nesoudím mám IP od holek co tu chodily....
a nestačím odpovídat všem nečtu to denně, nedočítám...potřebovalas něco?Když tak od toho jsou zmínky nebo IP že...na to reaguju

@smardik jj tu zábranu má kámoška z Ikey vychytaná věcička....
17. lis 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 podle mě lucenek odpovídá ale fakt je že ona taky chodí do diskuse dost málo tak jak něco od ní chci píšu jí do IP - zatím asi 3x a vždycky mi odpověděla-třeba další den ale nestalo se že by mi neodpověděla

17. lis 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no pak ji asi fakt koupím, budem mít ted nový sporák a prý tam je nějaká dětská bezpečnostní pojistka ale vůbec nevím jak to funguje ale zábrana bude třeba protože pojistka nezabrání tomu aby to na sebe třeba shodil
17. lis 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek já si teda nemyslím, že by Žofi štvala polovinu holek tady a mě osobně to teda nesere, že má takové šikovné děti :wink:
17. lis 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus mě taky ne ale styl jak to podává, to je rozdíl
17. lis 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jj dobrá věc dá se to na všechny typy...taky mám rohy,zámky, a na tu zábranu se taky chystám..potřebuju ještě misky a různé serepetičky
17. lis 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus jen tak dotaz ty zofi věříš vše co píše?
17. lis 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek já taky ale časem ted to ještě u nás není třeba díky tomu spaní, furt spí s mlíkem a já si furt pohrávám s myšlenkou ho to odnaučit ale nechce se mi do toho jak mlíko nedostane bude řvát jak hysterka a vzbudí mi akorát Honzíčka
17. lis 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik buď ráda za mlíko...Gojgyna se odstavila ve 20m...a chtěla jsme do tří let...ale prostě šmytec..ale pijem actimela meltu s mlíkem jako maminka má ráno kafe tak Sárula musí mít taky kafe :grinning:
17. lis 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek tak my s mlíkem problém nemáme-ale myslím UM a ne kojení to už není dávno ale jinak mlíko pije dost-před spaním v poledne, večer před spaním a jednou v noci a jinak mléčné výrobky taky nejsou problém-ted mi týden odmítá snídat cokoli jiného než jogurt
17. lis 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: jako já bych ji to i věřila, prostě děti jsou různě šikovné, ale podává to tím stylem, že všechny ostatní, co to tak nemají, tak jsou blbky a to mě na tom neba. Myslím že každá se rády chlubíme umem svých dětí, ale jde to podat i jinak, aniž by to uráželo ostatní....já ji to přeju, má dvě krásné zdravé děti, co může chtít víc, ale trochu pokory k ostatním by neuškodilo....říká se tomu společenské EQ..ale o tom se na pajdáku určitě učila :wink:
17. lis 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek když jsi tu dotaz jakou máš zkušenost s hospitalizací dětí v nemocnici, teda spíš s reakci na to? Honzík je od té nemocnice strašný ve spaní, ubrečený, mám pocit že se víc upnul na jídlo a furt se to nelepší, já doufala že jak přijdem domů a uvidí že je doma s námi a že mu nikdo nic nedělá že se to zlepší ale je to hrůza pořád :frowning2: :frowning2:
17. lis 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik já myslela Um my se dostavily od koja v 9m a 18 ti dnech, pak Nutrilon a pak šmytec
@ia. no tak to jsou první 2dokonalé děti co znám :slight_smile:
@smardik třeba věřím :wink: Ale to je fuk :wink:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek