• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@lucenek mi se odstavil už v 5měsících po menstruaci a Honzík v té nemocnici
17. lis 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik to je hospitalismus :frowning2: my to měly taky od korunky....ale lepší se to, nic jiného než čas a zapomenutí nepomůže.....
17. lis 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardi, ale já mám taky dokonalé dítě :grinning: :grinning: :grinning: ale zatím jen jedno :grinning:
17. lis 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to my tady všechny máme přecenej děti ne?
17. lis 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik je fakt že ani gojgyně nechutnalo v době MS
17. lis 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek dík jsi mě uklidnila snad to přejde je úplně jiný než byl :frowning2:

@ia. tak já teda dokonalé děti nemám a přiznám to, jako pro mě jsou ti nejlepší na světě ale přiznám že nejsou dokonalí v jídle, ve spaní apod.
17. lis 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no u nás začli problémy s kojením jak jsme dostala MS-hned po šestinedělí ale ustáli jsme to i když se nechtěl přisát ale zvládli jsme to, u druhé už jsem ho musela přikrmit UM - stříkačkou no a potřetí už se odstavil a moje mlíko do pusy nevzal
17. lis 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik já to myslela s humorem, že pro nás jsou dětičky prostě dokonalé a ideální, samozřejmě vím, že to tak není, ale pst nahlas to neřeknu :grinning: a navíc, dokonalost rovná se nuda, když je něco ideální, tak je něco špatně :grinning:
17. lis 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik no je to cesta na dýl, ale určo zapomene u tak malých dětí je paměť zejména krátkodobá, tak snad......u nás taky už lepší a to jsme byli ve špitlu 13.9 takže celkem rychlovka, ale záleží od dítka
17. lis 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. přesně vystihnutá podstata věci...mít krásně nalajnovanej život být dokonalý...se rovná že se nic v životě nenaučíš, než když máš trable.....právě ty jsou důležité pro to zocelení, naučení se životu jako takovému.....
17. lis 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucenek: párkrát jsem se tě ptala (už nevím na co je to zpátky) a ty jsi v diskuzi byla x příspěvku dodala, jen můj dotaz vždy asi přehlídla, ale asi nečteš důsledně , ale to je jedno, příště písnu do Ip.
17. lis 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 to je možné...tyhle ty zmínky jsou fakt přehlednější a já s nima ráda pracuju......
17. lis 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. jsi mě uklidnla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: takže vlastně jsem na tom super že mám normální dětičky

@lucenek snad to bude u nás lepší, jsme doma od 23.8 a nic moc, o něco málo lepší to teda je ale ne o moc- po návratu z nemocnice jsem ho musela uspávat,jinak plakal a plakal a ted už mi usne večer sám ale přes den vůbec,to mi usne jen v kočáru a jinak jedině jak ho uspávám-lehnu si s ním nebo vezmu domů kočár jinak ne a od nemocnice chtěl strašně jíst-po té operaci pil i 240 ani ne co 3hodiny, ted už se teda vrátil na 180 ale co 3hodiny ani o minutku později :-
17. lis 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik no anestezie holt mění....Sára zas na nikoho nekoukalal kdokoli jí oslovil hned na silu zavřela oči a nechtěla..., pak na ruce a schovat se......každá věková etáž má prostě svoje
17. lis 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek: a hlavně co je to dokonalost? každý ji má nastavenou jinak...pro Tebe je Tvoje svíčková dokonalá, pro mě bude dokonalá, až když si ji dosolím (příklad) atd...takže dokonalost je vlastně naše vnitřní nastavení.....
17. lis 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. jj rozumím jak to myslíš..... :wink:
17. lis 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek Honzík zas řval sotva viděl bilou nebo modrou barvu-světlou, jak nás příjmali v tu neděli tak v pohodě všechna vyšetření-teda kromě ECHO ale to byl problém vždycky ale nechal si vzít krev bez řevu, rentgen taky, EEG taky z toho měl akorát tak srandu ale jak jsem pak k němu nastoupila řev a řev sotva se jen sestřička nebo dr. příblížila tak řev a strašně špatné spaní-usnul jedině v kočárku co měli na oddělení jinak nikde. no a co mě ještě hodně překvapilo je že já čekala že jak nastoupím k němu a uvidí mě že se bude smát a vůbec,skoro se na mě ani nepodíval a byl vážný, usmál se na mě až víc než po týdnu jak jsme byli už doma a ještě mám pocit že ho operace zpomalila ale to je asi normální
17. lis 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik jj neboj to přejde
17. lis 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: uf to jsou starosti, tohle by malé děti neměly vůbec zažívat :pensive: držím palce, ať se to co nejrychleji zpraví :dizzy_face:
já mizím, dítě mi likviduje noťas a chce si hrát.....
17. lis 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek už at to je bych se chtěla už i vyspat po 2letech ale hlavně ho je mi líto, je neštastný a slzavé údolí a já se na něj ani zlobit nedokážu
17. lis 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. páčes
17. lis 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ia. mi jedno dítě spí-v kočárku v ložnice a druhé posvačilo a dívá se na krtečka
17. lis 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 je fakt, že málo používáš ten klik odpověz, nebo stačí když dáš @nick a nám se to zobrazí, že jsme sháněné. Hodněkrát se mi to stalo, že byla na mě od tebe reakce, dotaz, ale bez toho a málem jsem to přehlídla :wink:

No, ad Zofi - každej jsme nějakej, občas z ní chytnu depku, že jsem moc pinktlich, že nedávám lepek, mlíko, nevařím z normální vody, nedávám ovoce, jeden druh zeleniny víc jak 4 dny, sháním bio maso...Dany se nepřetáčí, v noci se budí a přes den spí jen v kočárku venku (což je úspěch, už máme režim, že po příkrmu a nakojení oblečem a jdeme ven a on 2hodiny spí). Ale každé děcko je jiné, i maminka. Však i já mám být na co pyšná, tak se brzo dostanu zas do pohody. :slight_smile:
17. lis 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak se povedlo aspon trochu porežimovat? to je super to je začátek pak budeš postupně pomalinku dodávat další aktivity a uvidíš bude odměna :wink:
dělej si to jak chceš máš pocit že to je nej? tak to je jen dobře :wink: Spokojená matka-spokojené dítě
17. lis 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no, docela to jde, jakž takž. Kolem 8 vstáváme, posnídám, malý si hraje, pak kojím, pak většinou dělám něco v kuchyni, tak je v lehátku a hraje si, pak jí, pak jdeme kolem 13h ven, přijdem dom, kojím, hraje si, já něco dělám doma nebo přijde mamka, kolem 19h koupeme, pak kojím a jde spát. Teda měl by, někdy to vyjde, někdy ne, že ho zlobí bříško, tak jsme v obýváku, chovám ho, houpu, poprdí, vykadí se, pak jdem do postele, nakojím znova a spí. Ale dost často se budí, tak 4x minimálně. Uvažuju zkusit večer kaši, jestli to nepomůže, přece jen už je velký (má 8 kilo). Nemusí to zabrat, ale může.
Jo, něco nehrotím, něco zas bych chtěla dělat podle sebe, tak dělám :slight_smile: malý baští zatím pěkně, tak mám radost, pořád kojím, MS nikde, Dany je zlatíčko jinak, nemáme potíže s opruzeninama...fakt člověku stačí málo ke štěstí :sweat_smile:
17. lis 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Lucko, OK... - jen jsem se zeptala a myslela jsem to všeobecně, nejen co se týče toho zabezpečení bytu...a jesti to máš s dětmi takto bez starostí a vše zvládáš hravě - tak to máš fajn, ale z toho, co tady píšeš to někdy vyznívá až neuvěřitelně dokonale...jak se řeší nějaký problém, tak u vás je to v poho :grinning:, žádný problém :grinning: to jsme nepotřebovali :grinning: atd....schválně tam dávám ty zubící smailíky...ty mě totiž vždy přišly, jako by se vysmívaly...když jsi to tam tak napsala...a jak psala i.a. a lucenek...ten styl, jak to podáš ve mě často vzbudí dojem, že ostatní jsou neschopní a u vás je to pohodička (proto se mi někdy sem ani nechtělo psát, my řešíme furt něco)...ale nebydlím s vámi, tak nemůžu posoudit, jak to doopravdy je...
...tak doufám, že vše v dobrém...asi jsem to tu trochu rozpoutala i já...

@lucenek Lucko, vy jste měli dřevěnou ohrádku, že? A dá se to skládat nebo je ta ohrádka napevno jako třeba postýlka? Jsou i dřevěné rozkládací? Viděla jsem na netu i takové ty síťované, vypadalo to jako cestovní postýlka nebo co...Máme malý byt, asi si tu polezeme po hlavě, ale bez ohrádky už to nedávám...s tím WC jsi dobře vystihla :slight_smile: Nechat malého na zemi a jít na se vy... to nepřichází už v úvahu...

@smardik my máme jednu palmu na zemi, tak nevím, co s ní :frowning2: A plno kablů pod stolem...a obývák spojený s kuchyní, takže tam ty skřínky musíme sto pro zajistit...švagrová mi jednou říkala...lehni si na zem ať vidíš svět očima dítěte, které se plazí-leze a uvidíš, co všechno musíš schovat - zabezpečit, na co dosáhne...no něco na tom bude :slight_smile:
Je to smutné, když mají tak malé děti takové nepříjemné zážitky :frowning2: Držím palce, aby na to Honzík brzy zapomněl.

@andelka kdy vlastně přijde první MS?...já furt kojím...ve dne v noci a zatím jsem ji neměla...U nás je teď "zajímavé" usínání...někdy v devět, někdy v půl deváté a dneska až v deset večer :frowning2: Furt blbne a já nevím, jak ho zklidnit, aby si přestal hrát...když ho dám do postýlky, tak tam dělá psí kusy a pak začne řvát, že tam nechce být...v noci se taky pořád budí...už asi taky dáme brzo kaši...ale když ho ani oběd na delší dobu nezasytí, tak nevím nevím...někdy si říkám, jestli se v noci nebudí ze zvyku, někdy ho zkusím vzít jen na ruce, ale neuklidní se, až u prsa a to cítím, že pije...tak má asi žízeň nebo hlad...Máš pravdu, ke štěstí stačí málo...mě třeba, když se malý vykadí :slight_smile: S tím ještě pořád bojujeme...
17. lis 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 proč se omlouváš? je to svobodný server kde se můžeš svobodně vyjádřit mě už to akorát přestalo bavit a tak jsem se vyjádřila....spíš víc cítím že nebýt s rodičema na báraku a mít mamku za zadkem tak je realita jiná.....ale už to nechci komentovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
k ohrádce -byla na pevno ty dřevěné jsou lepší v tom že se dá u nich stavět, ty síťované byť skládací jsou naprdlačku...to máme na plavču a děcko to div nepřeklopí jak se dere ven nohy vtlačené do té sítě
máme 54m2 a dalo se to i s ohrádkou :wink: zas ve 20m jsem ji zrušila

@andelka mě kámoška radila přisypat trochu krupičky do mlíka ale vy kojíte tak spíš tu kaši prubni uvidíš
18. lis 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko :slight_smile: u nás se fakt blýská na lepší časy, Honzík spal od 20 do 2,napapal se a spinkal až do 8 :slight_smile: :slight_smile:, ještě Toma odnaučit noční mlíko a vyspím se :slight_smile: :slight_smile:

@jaro2008 kamarádka má dřevěnou ohrádku a přijde mi lepší než ta plastová-ta byla na plavání jak jsem chodila s Tomem a nic moc stabilní podle mě, dřevěná se mi zdála lepší a jsou různé rozměry těch ohrádek. s kytkou moc neporadím nevím jak to doma máte bud někde přenést nebo nějak zabezpečit, fakt je že Tom se párkrát hlíny najedl a nechutnala,párkrát letěla k zemi a dobrý
18. lis 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kytky věčné téma co šlo dát vejš dala jsem, ale taky jsem měla megapalmu co prostě nešla, tož jsem ji tolikrát odháněla, občas se najedla hlíny, pleskání přes ruce a jednoho dne ji nto přestalo zajímat, cesta na dlouho to je fakt....
18. lis 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no, při plném kojení do 6 měsíců věku, by za ideálních podmínek ekologického kojení MS přijít neměla. Pak záleží už na tom, jak často mrně pije, aby nebyly přestávky delší než 6 hodin (což u nás teda nehrozí) a aby se kojilo i v noci (nejvíc se vyplavuje prolaktin). Já se pořád cvičně sleduju podle STM jak to mám naučené, a žádná změna. Myslím, že bych snad i poznala, kdyby se blížila první ovulace. Ale většinou je první MS varovná, tj. bez ovulace. Tak jsem zvědavá. Zatím jsou MS prázdniny fajn :slight_smile:
Jinak my včera šli spát až kolem 22h, furt se vrtěl a nechtěl usnout, tak jsem ho vzala do klubíčka, lehla si s ním na gauč a muchlali jsme se všichni tři, to ho zklidnilo, vyprděl se a po dalším kojení usnul. Ale dneska se vzbudil po 3 -2,5 - 2,5 - 2h. Taky jsem zkoušela ho ponosit, uhoupat, dát dudlík, hladit, ale nepomáhá to, jen prso.
@lucenek uvažuju o tom, podívat s epo ohrádce z druhé ruky, na MMB a tak, používá se to chvíli, ale asi to bude potřebné, když jsem sama doma a nemám oči všude - teda až se začne víc pohybovat. A jo jo, kdybych nekolila, tak mu mlíko zahustím už dávno. Ale on flašku nezná a ani nepozná, tak budu muset lžičkou trošku. a kdy myslíš? Před koupáním? Nebo až po koupání než kojím před spaním?
18. lis 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek