• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@werunka21 já vím že bývá, ale kamarádka mě v září zlanařila sem :slight_smile: Navíc spíš se dostanu v neděli do kostela v Pustkovci než do Mikuláše, ten je malej a není tam zázemí. Ale stejně většinou jezdíme do Přívozu :sweat_smile:
17. led 2011 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka my právě chodíme na mši do Mikuláše dozadu do kapličky s dětmi. Je to přenášeno kamerou, tam děti nikoho neruší a my si s nima i sedneme a jsme i klidnější, když nerušíme přímo v kostele
17. led 2011 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 to tam je? A kde tam vzadu? Nějak si nemůžu upamatovat že by něco takového tam bylo :confused: V Pustkovci je to právě taky, to samé. V Mikuláši vím že bývalo hodně plno v neděli, bývalo i dost lidí v týdnu večer.
17. led 2011 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Jak se jde bočním vchodem do sakristie. Tak je to (kaplička) hned za dveřmi. Převlékají se tam ministranti a slouží to i jako farní knihovna. Jinak když se příjde o chvíli dřív do kostela, tak se dá najít i místo k sezení. Jako těhu nebyl nikdy problém. Ale s malým to na dlouhé sezení není, to asi znáš :slight_smile: , tak chodíme tam.
17. led 2011 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 to není no, my ho máme vždycky napřed v kočárku, většinou usne a když se vzbudí, tak ho máme buď na klíně nebo s ním někdo chodí. Aha, už si upamatovávám kde to je :slight_smile: a je vás tam moc?
18. led 2011 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Jak kdy. Těch mší je v neděli několik. Někdy jdeme na 9h a někdy na dětskou v 10:15h. Záleží jak se nám chce. Stejně tak to asi berou i jiné maminky. Protože někdy je nás tam víc (cca pět) někdy méně, ale vždycky se tam nějak změstnáme i s kočárkama :slight_smile:.
18. led 2011 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 tak to bych někdy zkusila :slight_smile: Já jsem vždycky chodila na 10.15, ale nevim že by to byla dětská :sweat_smile: ale už je to dlouho, tak 5 možná 7 let. Pak už jsem poznala manžela a chodili jsme do Přívozu. Tam je to taky samý prcek a kočárek, naši známí většinou, ale je to daleko a není tam zázemí. Tak že bychom to střídali.
18. led 2011 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Jsem si říkala, že Přívoz je trochu z ruky. V Porubě je ještě v 6:30 ráno a v 18:00, tak je víc možností. Ale to využíváme jen vyjímečně. Tak se třeba někdy potkáme :slight_smile:
19. led 2011 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 to my bysme nemohli v 6.30 (to ještě spíme) a 18h (to už chystáme koupání), takže jedině dopoledne, asi nejlíp na 10.15. V Přívoze chodíme na 10.30.
Třeba jo, už jsem tam moc dlouho nebyla, ani nevim kdo tam teď slouží :sweat_smile: I když i v Přívoze se to mění, býval tam jeden kněz a na mši chodilo tak 5 lidí a dneska bývá plný kostel a faráře máme tři :slight_smile:
19. led 2011 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka My to máme taky tak. I když už asi měsíc náš mladý stávkuje v pět ráno a už nechce spát :angry: ale já bych ještě spala a večer už taky koupeme. Ale když jsme třeba měli vítání občánků, tak jsme šli už na tu šestou ráno :slight_smile: . Slouží tam pořád ten stejný (křtil nám malého, fotku mám v albu). Už je tam spoooooooustu let a má tam mladého pomocníka. Jednou jsem tak ze srandy říkala, že kdyby nebyl kněz, že by stál za hřích :grinning: :grinning:.
19. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 no já jsem tam chodila právě když tam jeden mladý byl, i mě křtil, ale to už je dávno, rozuměli jsme si, no babky měly vždycky kecy :sweat_smile: Teď už je jinde. Ale ono jich tam vždycky bylo víc. V Pustkovci sice chodím na setkání ale v kostele se moc necítím, přijde mi tam moc lidí na můj vkus, není si kam sednout pořádně. Tak omrknu Mikuláše. :slight_smile:
19. led 2011 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Jemu se tam ti mladí dost mění. Vím jak jsme se brali (2,5let zpátky), tak tam byl taky jiný. Však se přijď podívat a uvidíte. Myslím, že to máte i blíž než do Pustkovce ne? Jak procházkou tak i autobusem :slight_smile:
19. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 No, myslím že busem to vyjde nastejno, pěšky asi taky +- ale prostě v Mikuláši jsem "začínala" a chodila tam často, do Pustkovce málokdy, jsem tam křtěná jen proto, že to tak zrovna vyšlo. Měli jste krásné křtiny malého, je jak panenečka :dizzy_face: My jsme křtili skoro až v 5měsících. Ale bylo to taky super :slight_smile:
19. led 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Manžel je křtěný taky teprve před rokem a v Mikuláši. To se divým, že jsi byla křtěná jinde, když jsi měla přípravu tady. Asi se to kdysi bylo jinak.
Děkuji :slight_smile: , malému byly tři měsíce a je drobek do teď :grinning: . Naštěstí to tenkrát celé prospal :sweat_smile: , jinak by v peřině nevydržel. Šlo asi jen o 15minut. V Mikuláši se křtí až po mši. Bylo to šup šup, brácha sotva stíhal fotit :grinning:
19. led 2011 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 no, Pustkovec byl dohromady s Porubou, takže jsme na mše chodila do Mikuláše a někdy odpoledne do Pustkovce, na přípravu jsem chodila na faru do Pustkovce a jelikož jsem chtěla aby mě křtil ten kdo mě připravoval, tak to muselo být v Pustkovci, bo tam měl zrovna v neděli dopo bohoslužbu on. :slight_smile: Bylo to v roce 2001.
Aha, no u nás jsou křtiny vlastně celou dobu, během mše, takže prcek musel vydržet hodinu. Nejdřív byl v kočárku, pak jsem ho měla na rukách. On nebyl nikdy moc spací dítě a už vůbec ne, když se to po něm chtělo :grinning: Když bysme to chtěli mimo mši, tak jen v sobotu. Můj brácha taky fotil :slight_smile:
19. led 2011 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka My jsme právě poslali babičku na mši v devět. My jsme šli na těch deset, s tím, že jsme ji dali malého v kočárku jak jsme se míjeli před kostelem. Ona ho povozila. Malý zatím usnul a spal a spal a spal a prospal i ty křtiny :grinning:
19. led 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 tak to vám vyšlo úžasně :slight_smile: a slavili jste to potom? My jsme měli rodinný oběd, v restauraci kde jsme měli svatební hostinu :slight_smile:
19. led 2011 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéééé to jste se měli :slight_smile:. My jsme dělali oslavu jen doma, takovou normální rodinou.
20. led 2011 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 my bysme se domů nevešli :sweat_smile: tak jsme měli zamluvený stůl v restauraci a bylo to fajn, nemuselo se nic chystat, jen tchyně upekla dva dorty :slight_smile:
20. led 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, pokud tady zavítáte ještě někdy :sweat_smile: mám dotaz, jestli byste nedoporučily nějaké dobré kadeřnictví, nebo kadeřnici - chtěla bych udělat něco s vlasama, dejme tomu i třeba nějaký melír, přeliv, nějaký šmrncovní sestřih, ale mám blbé vlasy, tak potřebuju někoho, kdo mi udělá na hlavě něco solidního, i když přesně nebudu vědět co chci :sweat_smile: prostě kdo se ve vlasech vyzná. Mám je dole vlnité, narovnávat je nechci, jen ať se s tím při stříhání prostě počítá, případně toho využije. Celkem je mi i jedno klik to bude stát, já teď za sebe skoro neutrácím, ale na jaro bych chtěla změnu. Tak kdybyste měly tip, sem s ním :slight_smile:
4. únor 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Tak o takovou kadeřnici bych měla taky zájem :grinning: . Mě stříhá bráchova přítelkyně, je vyučená kadeřnice, tak zneužívám ji, ale domluvit se s ní...mám dojem, že rychlejší je vpadnout někam do kadeřnictví, :stuck_out_tongue_closed_eyes: a že jich tady je fakt požehnaně. Taky bych s tím potřebovala už něco udělat :sweat_smile:
4. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@werunka21 no já moc neexperimentuju, ale už pomalu jsem k tomu dozrála, zvlášť když vypadám jak Danyho sestra :sweat_smile: tak bych potřebovala někoho, kdo se v tom fakt vyzná.
4. únor 2011 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Hlásím, že jsem dneska objevila novou kavárnu, nahoře na Hl. třídě jak jezdí tramvaje, vedle té malé pošty. Prý se tam nekouří, mají tam dětský koutek - se stoly pro hosty, ale mimo hlavní část kavárny, takže to neruší. Tak super :slight_smile:
15. únor 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak trochu odlehčím náboženské téma, které teda nemusím....
v březnu jsou zápisy do školek je v Porubě nějaká slušná, s prázdninovým provozem a dobou kolem 6-16.30?
20. únor 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
@andelka na hlavni tride kousek od librexu je fajn kadernictvi,ted si nevzpomenu na nazev...akorat ceny jsou teda trochu vyssi :slight_smile:
20. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucenek no záleží kde v Porubě. Všechny školky mají provoz od 6.00 - 16.30 a prázdninový provoz mají téměř všechny podle domluvy a vždy dají vědět pokud jede jiná školka :wink:
20. únor 2011 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
koukám že už to tu začíná zase hezky žít :slight_smile:

@andelka já vím o dvou fajn kadeřnictvích kde jsem byla spokojená ale není to teda v Porubě pokud to nevadí, jedno je v Marianských Horách-hned u zastávky tramvaje tam mi dělali svatební účas a byla jsem tam i pak a spokojenost, tohle se mnou paní udělalala http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2267643 a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=2267646 tam bych řekla cenově normální a pak je ještě fajn přímo v centru, je to hned naproti Lasa narohu ale tam jsou fakt mastní, nechala jsem si dělat i melír a platila jsem necelých 1500 ale spokojená jsem byla a fotky http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3323067 a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3323066 a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=3323064 když tak ti pošlu číslo do IP kdybys chtěla

@lucenek my už naštěstí máme školku zařízenou,vzali mi ho dvou ale bude asi chodit do té co je dál
20. únor 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zofinecka Tak to máte v Porubě fajné, u nás je školka pokud vím, tak 6:30-16:00 a o prázdninách vůbec nebo max.14 dní :frowning2:
20. únor 2011 ve 23:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@petulka77 no u nás se ten prázdninový provoz střídá :wink: Taky třeba 14 dní jedna školka a dalších 14 dní další školka a vždy jen jeden měsíc, ale vždy je nějaká alternativa na jiné školce kde ti dítě vemou :wink:
21. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucenek přesně tak, vím, že mamka vždycky o prázdninách pracovala, když nejela jejich školka tak na jiné. Bývá to u nás tuším jeden měsíc jedna a druhý druhá (ale třeba nejsou od 1.7. do 31.8., ale o pár dní začínají později a končí dřív, musí se to nachystat na další rok a tak) , teď jsou školky spojené po dvou pod jednou ředitelkou. Mamka dělala na třech, naposled nejdýl na Sokolovské, tam se mi to líbí :slight_smile:
@majatob jo jo, o tom vím, ale nemám zkušenost, tak právě jdu po zkušenostech. Cena je vyšší, to je mi jasný, též si nevzpomenu na název.
@smardik dík za tipy :slight_smile: v tom u Lasa jsem kdysi byla se ségrou, byly jsme tam 2 hodiny, zaplatila plno peněz a nějak jsem neměla pocit, že by to byla extra změna :sweat_smile: ale zas tam bylo moc příjemně a taky záleží kdo stříhá. Dík za ukázky, pěkný :dizzy_face:
21. únor 2011 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek