Těhulky z Ostravy

Ahojky,našla by se tu nějaká těhulka z ostravy?já jsem se tady nastěhovala s manželem tak tady moc kamarádek nemám,a už vůbec ne těhu.myslím že by nebylo špatný pokecat o starostecha radostech těhulek... 🙂
andelka
17. led 2011
@werunka21 já vím že bývá, ale kamarádka mě v září zlanařila sem 🙂 Navíc spíš se dostanu v neděli do kostela v Pustkovci než do Mikuláše, ten je malej a není tam zázemí. Ale stejně většinou jezdíme do Přívozu :-N
werunka21
17. led 2011
@andelka my právě chodíme na mši do Mikuláše dozadu do kapličky s dětmi. Je to přenášeno kamerou, tam děti nikoho neruší a my si s nima i sedneme a jsme i klidnější, když nerušíme přímo v kostele
andelka
17. led 2011
@werunka21 to tam je? A kde tam vzadu? Nějak si nemůžu upamatovat že by něco takového tam bylo =-) V Pustkovci je to právě taky, to samé. V Mikuláši vím že bývalo hodně plno v neděli, bývalo i dost lidí v týdnu večer.
werunka21
17. led 2011
@andelka Jak se jde bočním vchodem do sakristie. Tak je to (kaplička) hned za dveřmi. Převlékají se tam ministranti a slouží to i jako farní knihovna. Jinak když se příjde o chvíli dřív do kostela, tak se dá najít i místo k sezení. Jako těhu nebyl nikdy problém. Ale s malým to na dlouhé sezení není, to asi znáš 🙂 , tak chodíme tam.
andelka
18. led 2011
@werunka21 to není no, my ho máme vždycky napřed v kočárku, většinou usne a když se vzbudí, tak ho máme buď na klíně nebo s ním někdo chodí. Aha, už si upamatovávám kde to je 🙂 a je vás tam moc?
werunka21
18. led 2011
@andelka Jak kdy. Těch mší je v neděli několik. Někdy jdeme na 9h a někdy na dětskou v 10:15h. Záleží jak se nám chce. Stejně tak to asi berou i jiné maminky. Protože někdy je nás tam víc (cca pět) někdy méně, ale vždycky se tam nějak změstnáme i s kočárkama 🙂.
andelka
18. led 2011
@werunka21 tak to bych někdy zkusila 🙂 Já jsem vždycky chodila na 10.15, ale nevim že by to byla dětská :-N ale už je to dlouho, tak 5 možná 7 let. Pak už jsem poznala manžela a chodili jsme do Přívozu. Tam je to taky samý prcek a kočárek, naši známí většinou, ale je to daleko a není tam zázemí. Tak že bychom to střídali.
werunka21
19. led 2011
@andelka Jsem si říkala, že Přívoz je trochu z ruky. V Porubě je ještě v 6:30 ráno a v 18:00, tak je víc možností. Ale to využíváme jen vyjímečně. Tak se třeba někdy potkáme 🙂
andelka
19. led 2011
@werunka21 to my bysme nemohli v 6.30 (to ještě spíme) a 18h (to už chystáme koupání), takže jedině dopoledne, asi nejlíp na 10.15. V Přívoze chodíme na 10.30.
Třeba jo, už jsem tam moc dlouho nebyla, ani nevim kdo tam teď slouží :-N I když i v Přívoze se to mění, býval tam jeden kněz a na mši chodilo tak 5 lidí a dneska bývá plný kostel a faráře máme tři 🙂
werunka21
19. led 2011
@andelka My to máme taky tak. I když už asi měsíc náš mladý stávkuje v pět ráno a už nechce spát ]-( ale já bych ještě spala a večer už taky koupeme. Ale když jsme třeba měli vítání občánků, tak jsme šli už na tu šestou ráno 🙂 . Slouží tam pořád ten stejný (křtil nám malého, fotku mám v albu). Už je tam spoooooooustu let a má tam mladého pomocníka. Jednou jsem tak ze srandy říkala, že kdyby nebyl kněz, že by stál za hřích 😃 😃.
andelka
19. led 2011
@werunka21 no já jsem tam chodila právě když tam jeden mladý byl, i mě křtil, ale to už je dávno, rozuměli jsme si, no babky měly vždycky kecy :-N Teď už je jinde. Ale ono jich tam vždycky bylo víc. V Pustkovci sice chodím na setkání ale v kostele se moc necítím, přijde mi tam moc lidí na můj vkus, není si kam sednout pořádně. Tak omrknu Mikuláše. 🙂
werunka21
19. led 2011
@andelka Jemu se tam ti mladí dost mění. Vím jak jsme se brali (2,5let zpátky), tak tam byl taky jiný. Však se přijď podívat a uvidíte. Myslím, že to máte i blíž než do Pustkovce ne? Jak procházkou tak i autobusem 🙂
andelka
19. led 2011
@werunka21 No, myslím že busem to vyjde nastejno, pěšky asi taky +- ale prostě v Mikuláši jsem "začínala" a chodila tam často, do Pustkovce málokdy, jsem tam křtěná jen proto, že to tak zrovna vyšlo. Měli jste krásné křtiny malého, je jak panenečka x-) My jsme křtili skoro až v 5měsících. Ale bylo to taky super 🙂
werunka21
19. led 2011
@andelka Manžel je křtěný taky teprve před rokem a v Mikuláši. To se divým, že jsi byla křtěná jinde, když jsi měla přípravu tady. Asi se to kdysi bylo jinak.
Děkuji 🙂 , malému byly tři měsíce a je drobek do teď 😃 . Naštěstí to tenkrát celé prospal :-N , jinak by v peřině nevydržel. Šlo asi jen o 15minut. V Mikuláši se křtí až po mši. Bylo to šup šup, brácha sotva stíhal fotit 😃
andelka
19. led 2011
@werunka21 no, Pustkovec byl dohromady s Porubou, takže jsme na mše chodila do Mikuláše a někdy odpoledne do Pustkovce, na přípravu jsem chodila na faru do Pustkovce a jelikož jsem chtěla aby mě křtil ten kdo mě připravoval, tak to muselo být v Pustkovci, bo tam měl zrovna v neděli dopo bohoslužbu on. 🙂 Bylo to v roce 2001.
Aha, no u nás jsou křtiny vlastně celou dobu, během mše, takže prcek musel vydržet hodinu. Nejdřív byl v kočárku, pak jsem ho měla na rukách. On nebyl nikdy moc spací dítě a už vůbec ne, když se to po něm chtělo 😃 Když bysme to chtěli mimo mši, tak jen v sobotu. Můj brácha taky fotil 🙂
werunka21
19. led 2011
@andelka My jsme právě poslali babičku na mši v devět. My jsme šli na těch deset, s tím, že jsme ji dali malého v kočárku jak jsme se míjeli před kostelem. Ona ho povozila. Malý zatím usnul a spal a spal a spal a prospal i ty křtiny 😃
andelka
19. led 2011
@werunka21 tak to vám vyšlo úžasně 🙂 a slavili jste to potom? My jsme měli rodinný oběd, v restauraci kde jsme měli svatební hostinu 🙂
werunka21
20. led 2011
Jéééé to jste se měli 🙂. My jsme dělali oslavu jen doma, takovou normální rodinou.
andelka
20. led 2011
@werunka21 my bysme se domů nevešli :-N tak jsme měli zamluvený stůl v restauraci a bylo to fajn, nemuselo se nic chystat, jen tchyně upekla dva dorty 🙂
andelka
4. únor 2011
Holky, pokud tady zavítáte ještě někdy :-N mám dotaz, jestli byste nedoporučily nějaké dobré kadeřnictví, nebo kadeřnici - chtěla bych udělat něco s vlasama, dejme tomu i třeba nějaký melír, přeliv, nějaký šmrncovní sestřih, ale mám blbé vlasy, tak potřebuju někoho, kdo mi udělá na hlavě něco solidního, i když přesně nebudu vědět co chci :-N prostě kdo se ve vlasech vyzná. Mám je dole vlnité, narovnávat je nechci, jen ať se s tím při stříhání prostě počítá, případně toho využije. Celkem je mi i jedno klik to bude stát, já teď za sebe skoro neutrácím, ale na jaro bych chtěla změnu. Tak kdybyste měly tip, sem s ním 🙂
werunka21
4. únor 2011
@andelka Tak o takovou kadeřnici bych měla taky zájem 😃 . Mě stříhá bráchova přítelkyně, je vyučená kadeřnice, tak zneužívám ji, ale domluvit se s ní...mám dojem, že rychlejší je vpadnout někam do kadeřnictví, :-p a že jich tady je fakt požehnaně. Taky bych s tím potřebovala už něco udělat :-N
andelka
4. únor 2011
@werunka21 no já moc neexperimentuju, ale už pomalu jsem k tomu dozrála, zvlášť když vypadám jak Danyho sestra :-N tak bych potřebovala někoho, kdo se v tom fakt vyzná.
andelka
15. únor 2011
Hlásím, že jsem dneska objevila novou kavárnu, nahoře na Hl. třídě jak jezdí tramvaje, vedle té malé pošty. Prý se tam nekouří, mají tam dětský koutek - se stoly pro hosty, ale mimo hlavní část kavárny, takže to neruší. Tak super 🙂
lucenek
20. únor 2011
tak trochu odlehčím náboženské téma, které teda nemusím....
v březnu jsou zápisy do školek je v Porubě nějaká slušná, s prázdninovým provozem a dobou kolem 6-16.30?
majatob
20. únor 2011
ahoj holky 🙂
@andelka na hlavni tride kousek od librexu je fajn kadernictvi,ted si nevzpomenu na nazev...akorat ceny jsou teda trochu vyssi 🙂
zofinecka
20. únor 2011
@lucenek no záleží kde v Porubě. Všechny školky mají provoz od 6.00 - 16.30 a prázdninový provoz mají téměř všechny podle domluvy a vždy dají vědět pokud jede jiná školka 😉
smardik
20. únor 2011
koukám že už to tu začíná zase hezky žít 🙂

@andelka já vím o dvou fajn kadeřnictvích kde jsem byla spokojená ale není to teda v Porubě pokud to nevadí, jedno je v Marianských Horách-hned u zastávky tramvaje tam mi dělali svatební účas a byla jsem tam i pak a spokojenost, tohle se mnou paní udělalala http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=226... a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=226... tam bych řekla cenově normální a pak je ještě fajn přímo v centru, je to hned naproti Lasa narohu ale tam jsou fakt mastní, nechala jsem si dělat i melír a platila jsem necelých 1500 ale spokojená jsem byla a fotky http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=332... a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=332... a http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=332... když tak ti pošlu číslo do IP kdybys chtěla

@lucenek my už naštěstí máme školku zařízenou,vzali mi ho dvou ale bude asi chodit do té co je dál
petulka77
20. únor 2011
@zofinecka Tak to máte v Porubě fajné, u nás je školka pokud vím, tak 6:30-16:00 a o prázdninách vůbec nebo max.14 dní 😞
zofinecka
21. únor 2011
@petulka77 no u nás se ten prázdninový provoz střídá 😉 Taky třeba 14 dní jedna školka a dalších 14 dní další školka a vždy jen jeden měsíc, ale vždy je nějaká alternativa na jiné školce kde ti dítě vemou 😉
andelka
21. únor 2011
@lucenek přesně tak, vím, že mamka vždycky o prázdninách pracovala, když nejela jejich školka tak na jiné. Bývá to u nás tuším jeden měsíc jedna a druhý druhá (ale třeba nejsou od 1.7. do 31.8., ale o pár dní začínají později a končí dřív, musí se to nachystat na další rok a tak) , teď jsou školky spojené po dvou pod jednou ředitelkou. Mamka dělala na třech, naposled nejdýl na Sokolovské, tam se mi to líbí 🙂
@majatob jo jo, o tom vím, ale nemám zkušenost, tak právě jdu po zkušenostech. Cena je vyšší, to je mi jasný, též si nevzpomenu na název.
@smardik dík za tipy 🙂 v tom u Lasa jsem kdysi byla se ségrou, byly jsme tam 2 hodiny, zaplatila plno peněz a nějak jsem neměla pocit, že by to byla extra změna :-N ale zas tam bylo moc příjemně a taky záleží kdo stříhá. Dík za ukázky, pěkný x-)

Začni psát odpověď...

Odešli