• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@levandule_vanilkova ahojky, já bydlím kousek do Alšáku, ale už mám též větší dítě, jedno teda. Ještě nechodí, takže mu stačí koukat z kočárku, takže dvakrát denně brousím Porubou :wink: .Taky jsem rodilá Ostravačka a v Porubě bydlím celý život :slight_smile:
17. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova Ahoj já jsem taky z Poruby, ale Alšák už mám trochu dál...tam na procházky s malým nechodím. Mám chlapečka - 14,5 měsíce - Radek :slight_smile:
Máš pěkné fotky s bříškem :slight_smile: Za chvilku už bude Natálka na světě... :slight_smile:
17. čer 2011 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@zofinecka Já si v tomhle městě připadám totálně ztracená - to víš, v Praze se metrem dostanu kamkoliv a tady jsou jen tramvaje a busy, v kterých se ještě nevyznám...taky jsem tu nenašla žádnou fajn kavárničku...to v Praze bo v Brně (kde jsem taky chvilku bydlela) jsem hned pár oblíbených měla. :slight_smile: Nechci se někoho dotknout, ale i mentalita některých lidí je tu trochu jiná, zvláštní...no snad si zvyknu :wink: Tak to se určitě těšíš, až malá bude aspoň na pár hodin ve školce, že... :grinning: upřímně obdivuju maminky, co mají dvě tak malé děti jakoby naráz... takže vážně poklona :grinning:
17. čer 2011 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova ahoj, ja si tu nikdy nezvykla a to uz tu bydlim 8 let :sweat_smile: ale uz jen jeden jedinej tyden a s Ostravou se navzdy rozloucim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. čer 2011 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Ahoj...no já se zatím po Porubě byla podívat jen tak letmo, když jsme byli zkouknout byt a je to fakt moc hezká část Ostravy, na kočárkování bych řekla ideální :slight_smile: příjde mi taková klidná a hlavně je tam hodně zeleně. Takže určitě uvítám i nějaké postřehy o bydlení v té oblasti, od někoho kdo tam bydlí dýl :wink:

@jaro2008 Děkuji. :slight_smile: No už aby to bylo. Zaprvé mi bříško začíná trochu vadit a v tomhle počasí je to utrpení a za druhé začínám trochu nervovat z porodu, takže bych to chtěla mít už za sebou než ty nervy vystupňují někam kam nechci :grinning: Škoda, že nemůžu vidět i tvoje fotečky malého, jestli teda nějaké na svém profilu máš...
17. čer 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob ahoj, no abych byla úplně upřímná - Ostrava mi taky prostě nějak nesedla. Prahu znám nejlíp žila jsem celý život kousek od ní a pořád jí mám za svůj domov a chci se tam zase jednou vrátit, pár měsíců jsme bydleli i v Brně - taky moc hezký a zajímavý město, ale Ostrava to je oříšek...nevím čím to tak je - možná tím že miluju kulturu, historii a tady není takový vyžití...možná je to mentalitou zdejších lidí...vážně nevím :unamused: Proč sis tu nezvykla ty?
17. čer 2011 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova ja ani nevim, doma se citim byt jinde a porad jsme to k tomu tak nejak smerovali, ze stejne udelame vsechno pro to abysme se vratili tam...mozna kdybych vedela, ze uz tu zustanem, tak to bylo jiny, ale takhle jsem to porad brala jako takovy prechodny obdobi a popravde ani se moc nesnazila k Ostrave ziskat nejakej zvlast vrelej vztah :slight_smile: navic tu skoro nikoho neznam, pravidelne se tu vidam jen s jednou maminkou a casto jsem si tu pripadala sama, to asi udelalo taky hodne...
17. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova já tě provedu, neboj. Poruba je skvělá, v jiné části bych ani bydlet nechtěla, muž sem musel za mnou. :grinning: Kavárniček, cukráren je tady plno a plno malých hřišť pro děti, kočárkuje se skvěle...A že v Ostravě není vyžití...haha, stačí sepořádně koukat :wink: já jsem historik a Ostrava má historii takovou, jaké snad žádné jiné město nemá. Jinou než Praha nebo Brno (oboje moje oblíbená města :slight_smile: ), ale má, takovou svou, zvláštní, musí se do toho trochu proniknout, ale kultury a historie je tu spousta. A mentalita - no, Ostrava je rázovitá a lidé taky. :sweat_smile: A proto je Ostrava taková jaká je a jinou bych ji nechtěla a doufám, že se odtud do smrti nehnu :dizzy_face:
Samozřejmě co mám malého jsem toho zas tolik neviděla a nezažila, jako dřív, když byl čas a nemusela jsem řešit kam se s ním dostanu nebo hlídání. Ale byli jsme na vánočních trzích, na velikonočním jarmarku, v ZOO, na výstavě Jan Lucemburský, v kině a chystáme se na podzim na koncert při svatováclavském festivalu. Někdy mám pocit, že zajímavých akcí je tu příliš na můj volný čas a finance :sweat_smile:
17. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob já myslím že to je hodně tím, žes tu přišla později a doma jsi prostě jinde. A taky že jsi spíš "přírodní člověk", ne velkoměstský. A že jste to brali jako přechod. Kdybyste se rozhodli tu zůstat, tak by to bylo asi jiné, to se pak člověk víc zajímá a i víc se otevře a to vnímání se změní. :wink:
Příští tejden? Ajaj, to nám nějak nevyšlo.:-/
17. čer 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka asi jo, kdyz ja se nikdy nesmirila s tim, ze bych mela nadosmrti zustat zavrena v byte...pritom jsem vyrostla jen ve meste, ale dusi me to proste tahne uuuuplne jinam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak treba pristi tyden jeste muzem nekam vyrazit :wink:
17. čer 2011 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob příští týden už ve st a pá něco mám, jinak zatím ne :slight_smile: akorát počasí nic moc, ale přinejhorším můžu přijít k vám, bude zas školička :grinning:
No právě, že tě to táhne jinam. Já zas nevím co bych dělala v baráku se zahradou :sweat_smile: Když už, tak malej, novej a zahrada jen tráva. A ve městě, žádná dědina ani okrajová část :grinning:
17. čer 2011 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka my budem pryc pondeli, stredu a patek a ve ctvrtky chodi vetsinou z realitky, tak pro me by bylo idealni utery :slight_smile: a nejlip odpoledne :grinning:
17. čer 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
holky koukám že je vás tu dost, chci si objednat nějaké věci pro kluky z tchiba ale nechce se mi platit to jejich hrozné poštovné, nechcete někdo něco objednat že bychom se o poštu podělili a pak bych to do ostravy dovezla?
17. čer 2011 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova v jednom máš pravdu v Ostravě není žádná kavárna kde by člověk mohl vzít děti aby tam bylo pro ně vše a neotravovali. měla jsem s holkama v Brně sraz v kavárně Veselá kavárna a to bylo fakt super a už chystáme další sraz zase v Brně ale v jiné kavárně je prý větší, ale fakt kdyby něco takového bylo v Ostravě nebo okolí je to super
17. čer 2011 v 18:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob Taky to tu beru jako přechodné bydliště, ale tím, že jsem se teď často stěhovala z místa na místo, tak i kdybych tu byla jen krátce nechci tu jen přežívat, ale i užívat :slight_smile: Beru to jako novou zkušenost, přítel se tu narodil a je tu doma a já jsem zas doma v Praze ... všechno se to ale nejspíš bude odvíjet od toho jak se mu tu bude pracovně dařit a podle toho se zařídíme do budoucna...ted je pro mě nejdůležitější moje princezna a aby jí nic nechybělo až příjde na svět :dizzy_face: Tak držím palečky aby jsi v novém bydlišti byla spokojená a šťastná :slight_smile:

@andelka Jé tak toho si cením. Bude fajn vidět Ostravu i z jiného pohledu než z toho přítelova :wink: . A že je Poruba pro děti jako stvořená, to sem taky slyšela. Když jsme byli na prohlídce bytu a realitní agentka viděla, že mám bříško, půl hodiny mluvila jen o tom, co se tu dá s dětma dělat, kde je jaká školka a hřiště, až jí přítel musel zarazit, že by jsme se taky rádi dozvěděli něco o našem novém bytě :grinning: No do kultury a historie Ostravy jsem popravdě ještě nepronikla. Památek je tu pomálu a panoráma Vítkovic a dalších technických staveb není nic pro moji romantickou duši :grinning:
17. čer 2011 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@smardik S těma dětma jsem kavárny ještě neřešila, ale to příjde :grinning: Jinak já jsem taková, že si k různým místům vytvořím citový vztah a pak se tam chodím odreagovat a odpočinout si. S přítelem máme rádi dobrou kávu, čajovny a taky rádi ochutnáváme nová jídla, věřím, že to půjde tohle všechno skloubit i s malou. Pravda je, že jsem žádnou příjemnou kavárnu tady v Ostravě ještě nenavštívila, takže kdybys měla nějaký tip, tak sem s ním :wink:
17. čer 2011 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova všechno jde skloubit s dítětem jen se musím chtít, já nemám názor že mít dítě do 3let znamená sedět doma. Fajn kavárna je v Ostravě ale v centru, v Porubě nevím
17. čer 2011 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@smardik Já bych ani doma neseděla...to prostě neumím. No však se nehodlám pohybovat jen v Porubě - to bych se tam za chvilku zbláznila a do centra to není zas tak daleko :slight_smile:
17. čer 2011 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova dobře zjistím název, já vím kde to je ale název nevím, v pondělí pojedu kolem tak se podívám :slight_smile:, a ve středu výlet do fakultky to se mi nechce vůbec, jedinou výhodu to má že koupím mast klukům na zadek
17. čer 2011 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova no, panorama vítkovic je trochu jiný druh romantiky. Já jsem taky spíš na ty klasické památky, ale v centru stačí jen zvednout hlavu a ty baráky jsou krásné :slight_smile: A těch klasických památek je kolem Ostravy hafo, tady kolem je prostě všechno.
Kavárnu mám teď ráda nového Labužníka, nebo Maledu, nebo Milky bar, Cafe boulvard a hodně moc u Kávového zrnka. Do Labužníka chodíme i s malým. Jinak vyloženě s ním do kavárny moc ne, když byl malej a vydržel v kočárku tak jo, ale teď už moc ne. Pro větší děti je pak třeba Človíčkov v Lasu nebo Jojo u Shopping parku - to ale z doslechu, na to je Dany ještě malej. Spíš s ním jezdím jen tak, nebo jdem na školkové hřiště. Chodíme k rybníku u zámku nebo v dolině na Pustkovci, na starou Porubu kolem kostela, na Myslivnu...
Jinak já ač rodilá Ostravačka, tak o její historii jsem se začala zajímat až na vysoké škole :sweat_smile: a byla jsem překvapená. Ale teď už toho vychází dost, jsou knížky i výstavy..
V těhu jsem ráda chodila do centra do Sedmého nebe. Já jsem typický kavárenský povaleč :sweat_smile:

@majatob oki, beru, úterý odpoledne :slight_smile: ještě se ozvu
17. čer 2011 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova je fakt že praha je o něčem jiném, ale i tady se dá kam jít. A navíc myy bydlíme v domku a máme pro děti zahradu, takže ideální. A jízdu tady taky za chvilku zvládneš neboj. vše se dá najít a dostat a když nevíš tak se zeptáš. :wink: Já doé kaváren taky moc nechodím, spíše chodím s dětma do parku a tak a nebo hodně jezdíme na kole. :wink: A porod zvládneš neboj. Já ted už jenom vzpomínám jak to bylo krásné. Já rodila Danyho o 15 dní dříve :grinning: . A děti mám velmi málo od sebe, ale dá se to.Někdy jsou na facku, ale jinak jsou to moje zlatíčka.
17. čer 2011 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Na Hlavní jednu cukrárnu zavřeli a druhou naproti otevřeli, ale ještě jsem tam nebyla, jen jela kolem, musím prubnout :slight_smile: Tady je co chvíli něco nového. Ale s malým mimčem jsem jezdila jen venku a taky bylo dobře. My ani nemáme auto, s malým jsem moc MHD jezdit nechtěla když byl malý a taky jsem to jen v Porubě zvládla docela v poho :slight_smile:
17. čer 2011 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova Buď v pohodě, porod určitě zvládneš :wink: A v které porodnici chceš rodit? A fotky...mrkni do pošty, klikni a uvidíš :slight_smile:

Poruba je ta nejlepší část z Ostravy, jinam bych nešla a to ještě jen do určitých částí Poruby. Ostravu ocení asi jen rodilí Ostraváci :slight_smile:

@andelka ...a k rybníku U Pokorného nechodíš? Ty chodíš i na Pustkovec...do doliny? Myslíš to velké fotbalové hřiště? Co tam? Teda tolik kaváren znáš? Já si pamatuju jen starého Labužníka...na Lenince už jsem nebyla ani nepamatuju (ty kavárny jsou všechny na Lenince?) a v centru Ostravy snad už 100 let (centrum nemám moc ráda).

Asi budu exot, ale já jsem s malým ještě nejela MHD :sweat_smile:

@zofinecka Luci, v třebovickém parku...je tam něco pro děti? Tam je na začátku u toho altánu cosi, že...je to i pro malinké děcka? Tam už jsem tež dlouho nebyla.

@smardik Já ne, díky za nabídku...pro malého jsem nakoupila na MMB, v Tescu a u kamarádky na celé léto. Už musím šetřit :slight_smile:
17. čer 2011 ve 23:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaro2008 ne ne, myslím to u Pokorného, mamka tomu říká v dolině, chodívají tam s děckama ze školky :wink: A pro mě už to je zas Pustkovec, protože tudy procházíme když jdeme k Duze.
Jo, v podstatě všechny jsou na Lenince. Já zas chodím většinou takový okruh stará Poruba - 17.listopadu - Pustkovec - Třebovice - Leninka - tam se většinou pohybuju :slight_smile: On Dany toho ještě moc nevyžaduje, když nechodí, ale rád se houpe na takových těch zvířátkách s pérem, nebo kde to jde tak leze, trošku ho nechám sklouznout na skluzavce...a takových malých hřišťátek je tu hafo, hlavně na páťáku, tam to je za každým barákem. Nebo chodím k mamce do školky, ta je od 15h otevřená pro všechny, on si tam rád všechno obchází, hlavně vláček.
Centrum mám ráda, ale nebyla jsem tam hodně dlouho co se malý narodil, s ním pak až na vánočních trzích a pak na velikonoce. V MHD byl poprvé ve 3týdnech když jsem musela na sociálku. Do půl roku většinou cestu prořval, ale pak už to bylo v poho a teď jezdíme v pohodě a docela často.
18. čer 2011 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Aha...jak to že jsme se tam ještě nepotkaly? Já tam chodím denně. Nebo větší okruh až k řece, ale jak malý začal chodit, tak už dlouho v kočárku nevydrží a chce chodit sám a to pak daleko nedojdeme, protože furt zkoumá něco v trávě nebo jak vidí děti, tak se žene za nimi. Tak chodíme spíš jen k rybníku krmit kačeny a ryby. Nebo na Pustkovec často chodím. Tam je pár hřišť a čisté pískoviště. Zvířátka na péru jsou fajné, ale musím dávat pozor, je to dobré na vyražení zubů :unamused: A kde - ve které školce to je? No já jsem se právě bála toho, že tam bude řvát a ještě mám v paměti jak jsem jezdila denně do práce tramvají a busem ty smradlavé, uchrchlané a tlačící se lidí a to vedro...takže jsme jeli s malým buď pěšky nebo autem...ale jednou určo budem taky muset :slight_smile:
18. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
holky znáte super hřiště v Porubě, nevíte je nějaké někde u fakultky? jedu na kardiologii tak at Tom nemusí sedět uvnitř že by šel s dědečkem na hřiště, ale nějaké slušné ty za panelákem stoleté ne
18. čer 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jaro2008 no já tam chodím jak kdy, zas moc často ne, ale pak se stane že klidně dva dny po sobě jsme tam :slight_smile: Já právě zas dělám delší trasy, když ještě sedí v kočárku a kouká.
Chodíme na Sokolovskou a ještě je dobré u školky u kostela sv. Mikuláše, nevzpomenu si na název ulice, je to vedle školy exilu. Tam je i umyvadlo s vodou, automat na kafe, wc.. na Sokolovské si víc polozí.
Tak u nsá to jinak nešlo - ale jezdíme hlavně mimo špičku, nebo hned 9 z vozovny, odtamtud vyjíždí, takže se nastupuje v pohodě. Jezdíváme MHD od nás až do Nové Bělé :slight_smile:
18. čer 2011 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@smardik jé to já tak nutně nepotřebuju vědět :wink: ale když půjdeš okolo tak klidně mrkni a dej vědět :slight_smile:

@andelka No z těch kaváren co jsi mi vyjmenovala znám jen tu u Kávového zrna...mám k ní takový zvláštní vztah, protože se tam odehrálo důležité rozhodnutí v mém životě, takže asi tak :slight_smile: No musím si to v té Porubě všechno projít, zkouknout a vyzkoušet, aspoň budu mít zase pár dnů co dělat :grinning: jinak to kavárenský povalečství máme asi stejný :wink:

@zofinecka tak to máte fajn, že máte domek se zahrádkou, je vypustíš na zahrádku a nemusíš se o ně tak bát :slight_smile: Já vyrostla na vesnici ve velkým domě s velkou zahradou, ale co jsem s přítelem tak bydlíme vždy jen v bytě a docela jsem si zvykla...ale domek by jsme chtěli oba, tak nám to snad jednou vyjde :slight_smile: S těma dřívějšíma porodama mě nestraš :grinning: až se přestěhujem a trošku zabydlíme tak teprv může malá na svět...jen ať si tam ještě chvilku zůstane :grinning:

@jaro2008 Já vím, že zvládnu, jako každá - ale strach mám velikej - jako každá :grinning: Ráda bych rodila na Fifejdách - doporučil mi to pan doktor Malík, ke kterému chodím, byla jsem se podívat na nové porodní sály, když ještě nebyli v provozu a fakt luxus :slight_smile: Akorát jsem teďka ve čtvrtek chtěla jít na den otevřených dveří, abych viděla i šestinedělí a novorozenecké oddělení, tak jsme tam s přítelem přišli přesně v jednu, kdy začíná prohlídka, doktorka nám řekla, že se zrovna rodí a nikdo nemá čas ať chvilku počkáme, no a po hodině a půl jsme to čekání vzdali - tak snad další čtvrtek :slight_smile: A kde si rodila ty?
18. čer 2011 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova no ta je přímo na Alšáku, tak to jsem si říkala že budeš znát. :slight_smile: Mají tam jídelní židličku pro prcka, tak tam asi brzo všichni tři zajdem, až bude mít m dovču tak dopo, kdy tam není moc lidí a tudíž by se tam nemuselo kouřit (myslím že moc oddělené to není a já to cítím hodně).
Kdyby nebyly Fifky pro nás trochu z ruky, tak bych teď chtěla rodit taky tam, jak jsou opravené :slight_smile: ale asi nakonec budu na fakultce, jestli teda se další mimi povede, že. Akorát si tam udělám jiný pořádek jak minule.
Na oddělení šestinedělí jsem byla v dubnu na návštěvě a dalo se, jen to bylo strašně malinké oproti FN. Že postýlku měla maminka v nohou postele až za procházecí uličkou. Ve FN jsem měla malého vedle, stačilo vztáhnout ruku. Ale možná tam mají i jiné pokoje, byla jsem jen na jednom, dvoulůžkovém.
18. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@levandule_vanilkova já jedu v pondělí kolem tak se kuknu :slight_smile: a porodu se neboj, bolí to ale dá se to zvládnout, já mám v plánu časem ještě třetí, poslední :slight_smile: a rodila jsem ve Vítkovích
18. čer 2011 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek