• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@levandule_vanilkova To věřím, taky jsem měla obavy. :slight_smile: Já jsem rodila ve Vítkovicích, ale císařem...malý byl koncem pánevním...než mi ho stihli naplánovat, tak mi v den, kdy jsem měla jít za primářem na prohlídku, praskla ráno voda a už se jelo, čekali jsme na taťku, který byl v Čechách, až dojede (neměla jsem bolesti), ale pak už se začínalo něco dít, tak jsem na něj nečekali a v 9:20 hod. 1.4.2010 ( o 12 dní dříve než jsem měla termín) byl malý na světě, měla jsem jen to umrtvení do pasu a super, malého jsem viděla hned, jak ho vytáhli a pak mi ho ještě ukazovali zabaleného v peřince, srandovně se na mě šklebil...a jak mě převezli na pooperační, tak mi ho zas donesli, kdykoliv jsem chtěla...a na normálním pokoji už byl pořád se mnou...ale pobyli jsme si tam 10 dní, kvůli žloutence...byla jsem s Vítkovicema spokojená, podruhé asi zase tam.

@smardik u fakultky nevím...větší a moderní hřiště je nad Duhou...poblíž restaurace Zahrada...pak je něco podobného jak je Fr.Čechury poblíž Olympie nebo spíš poblíž Opavské mezi panelákama...obojí je to dřevěné (ne ty železné), malinké je pak u ul.Slavíkova na Pustkovici.

@andelka na Sokolovské? Myslíš tu MŠ u MUDr.Králové? Nebo je ještě na tenis.kurty, ale to je dál od Sokolovské...no delší trasy už jsou zatím za námi, ale uvažujeme o sedátku na kolo, že bychom shodily špeky a jeli s malým...
18. čer 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 já chci právě u fakultky jedu tam s Honzíkem na kardiologii-poprvé zatím jsme chodili na Fifejdy a nevím jak to tam chodí víš jestli se čeká dlouho apod. tak at může být Tomášek venku, poveze nás můj tatka tak by mohl být venku s dědečkem
18. čer 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Tak to bohužel nevím :frowning2: Ať to Honzíkovi dobře dopadne. Jedete na kontrolu?
18. čer 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 nevadí mě to jen tak napadlo, vezmu mu motorku to mu bude stačit. jo jedeme na kontrolu ale mělo by to být dobré protože v březnu jsme měli velkou kontrolu v Motole a byli spokojeni, další kontrola až za rok. my právě zatím chodili na Fifejdy ale náš dr. a ještě jeden přecházel právě do fakultky a já jsem s ním spokojená takže přecházíme z fifejd za ním a ted jdeme poprvé, to tam budu ještě hledat kde to je :slight_smile:, fifky jsou oproti tomu menší
18. čer 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Tak držím palečky :slight_smile: No s hledáním, to mi povídej, párkrát jsem tam zoufale něco hledala :grinning:
18. čer 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 dík už mám nervy, furt se bojím že se to může zas zúžit a půjde znovu ale snad ne když je to už skoro rok v pořádku. letí to 16. srpna to bude rok od operace, zatím nejhorší den mého života. no já to bude hledat a vzhledem k tomu že to máme už na 9 a vstávají kolem půl osmé, než se vypravíme, dojedem tak moc času nebude. jdu mrknout na net jestli tam je mapa
18. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ted jsem našla pavilon péče o matku a dítě, to je tam kde je porodnice ne? jestli jo vím kde to je
18. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik no, nemyslíš spíš dětské oddělení? To je hned jak vlezeš hlavní bránou a dáš se doprava. Porodnice je víc jakoby dál dozadu. Ale péče o matku dítě by měla být porodnice.

@jaro2008 Sokolovská je na vozovně :wink:
18. čer 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já právě našla na netu že dětská kardiologie je v Pavilon péče o matku a dítě, 2. patro a my jdem na dětskou kardiologii ale v papírech je že to je v přízení tak to asi bude na tom dětském, budu se muset poptat
18. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik no, v porodnici je v přízemí pohotovost a příjem, v 1. šestinedělí a ve 2p porodní pokoje pokud si pamatuju. I když - vlastně na echo srdíčka jsem byla tam, jakože v porodnici. Je to zmatek nějaký. :confused: Nejlepší se asi zeptat na vrátnici. NA dětském jsme byli hospitalizovaní loni, ale co všechno tam bylo už nevím, pamatuju si jen rentgen.
Možná si trochu pletu patra, že co myslím že je přízemí tak je u nich -1 nebo tak nějak, ale na to echo jsem byla určitě tam, jen nevím co za patro to bylo.
18. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka zeptám se to bude nejlepší, máme jít na kardiologii a má to být v přízemí, poptám se a uvidím jen mám raději jak jdu na jistotu.

třeba v Motole to byla fakt úžasné informace tam mají zavřené takže nejsou a my tam lítali jak debili, až na třetí pokus jsme dorazili správně
18. čer 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik já si taky radši zjišťuju dopředu ať pak nebloudím. Ale tohle je fakt záhada :sweat_smile:
18. čer 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik pavilon péče o matku a dítě..hrom název pro porodnici a dětské....
dětská kardio je v dětském pavilonu s lodičkou v přízemí kde jsou ambulance...nevlezeš rovnou do těch skleněných dveří jakoby na lůžkové a dět. příjm.ambulanci ale kousek vlevo
18. čer 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mi fakt stačilo bloudění v Motole a bloudění s dvěma děckama které se bojí dr. nic pro mě, stačí že jeden den je ta kardiologie a jeden den psycholog s Tomem

@lucenek díky super :slight_smile:
18. čer 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka my jsme tam byli na snídani takže tam moc lidí nebylo, ale je to tam příjemný....Doufám, že nebudu mít tak rychlej porod abych to tam nestihla, protože se mi tam vážně moc líbilo a všude slyším chválu na personál :slight_smile: Jak to myslíš s tím "pořádkem"? No já bych se chtěla dostat na nadstandartní pokoj - hlavně z toho důvodu, že všichni moji známí jsou z okolí Prahy a když za mnou pojedou, tak by bylo složitější se trefit do těch dvou návštěvních dob po jedné hodině :unamused: a na nadstandartu mají neomezené návštěvy, ale uvidíme...

@smardik V centru se mi moc líbilo v kavárně Černá hvězda..? myslím že se jmenuje, je na kraji Stodolní...
18. čer 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova no, bláhově jsem si myslela, že o bondingu se snad dneska nemusí ani mluvit, že to je samozřejmost, zvlášť, když i něco takového popisovaly PA v kurzu. Ale bohužel - jako by to bylo cizí slovo. a já jsem neměla ani náladu ani čas s nima něco řešit a když mi došlo, že to nebylo tak jak jsem chtěla, bylo už pozdě. Ale vím, že se ve FN dá domluvit hodně věcí, takže příště si to prostě musím ošéfovat jinak. Asi budu mít dulu, aby mi pomáhala tohle ohlídat a prosadit. Jinak jsem byla spokojená a taky podruhé už budu jistější a zkušenější, a taky nerada měním prostředí a tu už to znám. A všichni to budou mít za mnou blízko. Návštěvy byly dvě hodiny odpoledne, manžel to stíhal akorát z práce.
Na nadstandardu bych jako prvorodička lezla po zdi, jsem společenský člověk.
18. čer 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Vítkovice byla první z těch porodnic o které jsem uvažovala, ale prý tam mají docela často stop stav a když jsme byli ve čtvrtek na dni otevřených dveří na fifejdách (které se stejně nakonec nekonali) přivezl tam saniťák nějakou maminku na porod císařem, jakože tam mají plno - bo tak nějak jsem to pochopila z toho co jsem zaslechla :confused: No sem zvědavá, kde nakonec zkončím :grinning: Plán je jet jako první na Fifejdy a pak se holt uvidí :sweat_smile:
Tak jít na císaře bych se bála, samo že když nebude zbytí tak se tomu nijak bránit nebudu, ale musí to být divný pocit, když ti řežou bříško a ty si tam tak jen ležíš. :slight_smile: Bolelo to? nebo si něco cítila když ti malýho vyndavali? Promiň že se tak blbě ptám, ale můj nejtěžší lékařský zákrok bylo nandavání sádry na ruku :grinning:
18. čer 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to mě mrzí, miminko by se hned mělo přiložit mamince na bříško-to je prý moc důležitý. To základní vyšetření se dá udělat mamince na bříšku a s vážením a měřením se může chvíli počkat. Taky sem někde četla, že je dobrý zkusit přiložit co nejdřív miminko k prsu, protože má hned po narození nejsilnější sací reflex či co, ale to nevím jak se u nás praktikuje...A to se už snažíte o druhé mimi nebo zatím jen plánujete? :wink:
18. čer 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova jo jo, tak jsem si to představovala a mělo by to tak být, ale tady o co si neřekneš to nemáš, pro ně jsou ty jejich zajeté postupy jednodušší. Takže příště si řeknu, vím že i tam to jde. Oni mi ho přiložili chvíli po narození, už zabaleného, ale nechtěl. Pak ho dali na vyhřívané lůžko a byli jsme dvě hodiny sami, tak jsme si prcka vyndali a přiložili a chytil se krásně. Pak nám kojení moc pěkně šlo celou dobu až do odstavení minulý týden. :slight_smile: jo jo, už se snažíme, teda teď máme před sebou první měsíc, minule to nevyšlo, ve správnou dobu jsem měla zdravotní problémy, takže jsme ji prošvihli :sweat_smile:
18. čer 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova V den, kdy jsme rodila tak tam byl cvrkot, jak na mě na pokoj asi odpo nebo k večeru nakoukla porodní asistentka (která byla tak hodná, že mi nafotila malého hned jak ho vyndali z břicha, mám i foto, jak se stříhá pupeční šňůra, jak ho ošetřují atd.), tak říkala, že už mají stop stav. Taky jsem se trochu bála, ale byli tam všichni moc hodní, říkali mi, co se bude dít...vůbec to nebolelo...ani to píchnutí do zad...a ani jsem nepoznala, že už řežou, najednou řekli, že to trochu zatlačí a najednou byl malý nade mnou :slight_smile: Dost divný pocit ale byl, když mi otírali nohy než mě přendali na vozík a zvedli mi je tak, že jsem je viděla a já je vůbec necítila...tak jsem se začala smát, protože to bylo jakoby tam byli cizí nohy...no nechtěla bych být ochrnutá...brrr. Pak jak odeznívalo to umrtvení, tak už to bolelo, ale dostala jsem kapačky proti bolesti. A pak ještě bolelo první vstávání, to jsem napoprvé nezvládla...takže zase kapačka...ale pak už to bylo jen a jen lepší. U normálního porodu to taky bolí .takže to je vyrovnáné, ale bolest se rychle zapomíná.
U mě se malý přicucnul tak intenzivně a jak jsem byla v té blbé poloze, tak i trochu nešikovně, že mi poranil bradavky, ale pak se to zahojjilo a teď se toho malého ceconě nemůžu zbavit :grinning:
18. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 my většinou právě chodíme hned na ten začátek a je to tam i pro malé děti. Je tam písek a motorka na pružině jako houpačka pak houpačky a klouzačka. Takže super a ještě ráda chodím do Třebovického mlýna :wink:
18. čer 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@levandule_vanilkova jo ve Vítkovicích je stop stav často ale trvá třeba půl dne nebo tak, není to že by to trvalo třeba 3dny, já to u Honzíka stihla tak akorát, 2:30 jsme přijeli a od 4 byl stop stav, malého mi k prsu přiložili hned po narození celého špinavého od krve :slight_smile: ale bylo to krásné a byl u mě
19. čer 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jé tak to budu držet palečky aby to vyšlo podle vašich představ, já bych asi na to neměla odvahu, zatím stačí jedno - sem sama zvědavá jak zvládnu jen tu jednu princeznu...ale kdo ví, třeba si taky za rok řeknu, že by jsme rádi ještě do páru :wink:

@jaro2008 tak to si měla v celku v pohodě porod....každý způsob porodu - klasický nebo císařem má asi svoje pro a proti...no dobrovolně bych na císaře asi nešla (znám pár ženských, který si za to zaplatili aby tak mohli rodit, i když neměli komplikace) ale kdyby se vyskytli nedejbože nějaké komplikace a já musela, tak se díky tobě už tolik bát nebudu :wink:
21. čer 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek díky tobě jsme našli kardiologii v pohodě, díky :slight_smile:. Honzík je v pořádku, teda z toho málo vyšetření co si nechal udělat, brání se dost statečně tak i když se mi i dr. do toho nechce v září mu daji nějaké léky na zklidnění at se jde vyšetřit, bohužel to jinak nejde

už máme i závěr co je Tomáškovi, s tím ještě musím na neurologii, psycholožka doporučuje jít na 2nebo 3 dny do nemocnice a udělt tam podrobné neurologické vyšetření tak se musím rozhodnout a sháním logopeda, to je taky zábava
22. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova Fakt? To je hezké :slight_smile: Určitě tvůj porod dopadne dobře, na komplikace nemysli :slight_smile:
22. čer 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Nemáš to s klukama jednoduché...:frowning2: Hlavně, že je Honzík v pořádku a s Tomáškem víte co a jak. Držím palce ať je vše dobré!
22. čer 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžete mi prosím poradit, kde jsou v Ostravě k vidění kočárky Inglesina?
28. čer 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cara.m Zkus Babyexpert ve Vítkovicích ... tam jich mají spousty vystavených - jen nevím jestli zrovna tento :wink:
28. čer 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova děkuji za info, volala jsem tam a nikdo mi to nebere :angry: chjo zkusím znova, ale dle netu je mít asi nebudou :frowning2:
28. čer 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cara.m Oni mají teďka nějaké nové stránky, určitě bych se tam zajela podívat. Mají jich tam celkem dost, některé jsem v životě ani nikde neviděla. :slight_smile:
28. čer 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek