• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Čau čau maminy...prosím vám, co máte stejně staré děti jako já...jak jim čistíte zoubky? To je u nás skoro nadlidský výkon...malý nevydrží na chvilku být v klidu a pusinku sice otevře (někdy :grinning:), ale na chvililinku a strčí tak jazyk nebo se do kartáčku zakousne a nebo prchne. O nějaké správné technice myslím u nás nemůže být ani řeč, Spíš to je jen takové šmrdlání...když mám na to jen setinu vteřiny než tu pusu zase zavře. Zkoušela jsem mu dát svůj kartáček, aby mi jako čistil zuby...a já jsem mu mezitím čistila ty jeho...to se povedlo jen asi jednou a pak už se se spíš soustředil na to, jak mi kartáček vrazit do krku nebo do oka a když se soustředí, zavře pevně pusu. A čistíte už pastou nebo jen tak vodou ať si nejdřív zvyknou? A už jste byly u zubaře s prcky? Díky :slight_smile:
29. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Leni já chodím od roka pravidelně...čistíme tak že já si čistím taky a ona mě napodobuje jako technika taky skomírá, ale lepší šmrdlání jak nic no..a zkus vyměnit pasu :wink:
29. čer 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Ahojky,zkus sehnat ten navlékací na prst,je(nebo alespon byl)ze silikonu,já ho měla u té nejstarší a byl super,u těch druhých dvou už jsem ho nepotřebovala,holky si kupodivu nechaly v poho čistit zuby normálním(za to ted mi ta nejmladší s oblibou ten kartáček skousne a nechce pustit,nebo mi tam furt cpe jazyk apd blbosti :grinning: )
U toho sna psrt je jen trochu nevýhoda,že děti pak zkouší kousat :grinning:
Jinka u zubaře jsme byli poprvé už před rokem,dr říkala,že i když jí tam nemá pořádně co prohlídnout(Natálka měla oproti prvním dvou holkám ,v roce sotva 4 zuby)tak at si pomaličku zvyká a nemá z ní potom strach(ale stejně řve když tam jdem,ona vidí že TErka brečí,takl preventivně začne taky,i když jí nikdo nic nedělá :grinning: )Naštěstí mámme super zubařku :slight_smile:
29. čer 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 já mám ten náprtsek silikonový (tuším že Canpol) i malý zubní kartáček Mam, no malému se líbí jak si čistím zuby já, ale jakmile mu něco dám do pusy, tak to kouše a dělá kraviny, tak je to též taková rychlovka, no. A zatím bez pasty.
Jinak uvažuju o zubaři pro malého, ale nevím kde hledat. Moje nebere ani děti pacientů. Tak někoho na soukromno či jak? Jednu dobu jsme jezdili k jedné do Opavy, byla skvělá, ale ty ceny, tý jo, to byl mazec. Máte někdo tipa?
30. čer 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek ,@lenlut, @andelka Díky za odpovědi. Zkusím nějakou tu dětskou pastu, třeba by ho to navnadilo...ten kartáček na prst nemám...máme ten dlouhý MAM...někdy ho drží malý a i já zároveň...no budeme zkoušet šmrdlat dál :grinning: U zubaře jsme ještě nebyli...mám obavu, že malý bude řvát...u dětské mudr.taky řve...to bude zážitek...no ale budeme muset...jen jsem zvědavá, jak ho přesvědčí, aby otevřel pusu a ona mu ty zuby prohlížela...to nedovolí skoro ani mně :grinning:
30. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ono asi budeš muset ty zubaře obvolávat a zjištovat jestli ho někde nevezmou,protože prý zubaři nejsou.Možná že @lucenek bude vědět,jestli třeba u nich na fakultce nebo na poliklinice neberou.
Ale jinka jsme slyšela,že zubař ke ketrému chodí rodič je povinný vzít i jeho dítě pokud nemůže sehnat jiného,ale jak je to v opraxi nevím.Naše vzala holky automaticky :slight_smile:

@jaro2008 Naše prohlídky probíhaly a probíhají jen a pouze za řevu a kontroly zoubků tak za řevu :grinning: Ale do pusy jí násilím nelezla a neleze,většinou využije toho jak řve,že má otevřenou pusu a hned jí to zkontoluje,nástroje zatím neopoužívá.jde jen o takovéto zkouknutí.Přitom řevu má tu pusu dostatečně otevřenou aby jí tam viděla,takže jí ty zoubky v rychlosti spočítala,zkontrolovala stav a jdem.Máme naštěstí super zubařku,která ty maličké děti netrápí tím že musí tu pusu otevřít za každou cenu :slight_smile:
30. čer 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut ve fn je závodní a pro neošetřitelné děti, ten mi vzal Sáru taky ale už mám po známosti jinde...už ve FN nepracuju takže jsem nemohla tam zůstat u zubáka
30. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky z Poruby, jakého pediatra navštěvujete? Od pana gynekologa mi byla doporučena Mudr. Markéta Králová...má i velmi dobré hodnocení na znamylekar.cz .... já jsem chtěla prvně k doktoru Mudr. Davidu Zemanovi ... tak se teď nemůžu rozhodnout :cry: :grinning:
30. čer 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Luci ty už jsi pryč ze špitálu,už nejezdíš se záchrankou? :slight_smile:

@levandule_vanilkova my chodíme k Dr.Fialové do centra,ale ta nebere,má plno :frowning2:
30. čer 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut Aha, tak nebudeme jediní :slight_smile: Už bych měla jít taky k zubaři, tak se té svojí zeptám, jestli vezme i malého.

@levandule_vanilkova My chodíme k MUDr.Králové, je fajná! Jen by to chtělo nějaký malý obrázek pro děti po očkování třeba...to jsme vždycky dostávaly jako děcka...ať mi tam malý tak neřve a nebojí se...příště s sebou něco vezmu ať se něčím rozptýlí...
30. čer 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenlut nejsem ve Fn ale jezdím na záchrance to není jeden a ten samý statut zaměstnavatele

@jaro2008 my dostáváme obrázky i omalovácí.... :confused:
30. čer 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek Fakt??? Teda a my ani jednou a malý mi tam vždycky tak žalostně pláče :frowning2: My chceme taky obrázek!!!!!!! :slight_smile: A přitom u sestřičky je veselý a hned jak vejdeme k doktorce...bůůůůů...ale to až teď poslední dobou, nevím, co se mu nelíbí :frowning2:
30. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 si prostě řekni.....nebo...neboj raďo..dostaneš od paní doktorky obrázek.... :grinning:
30. čer 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek To je dobrý :grinning: Zkusíme :slight_smile:
30. čer 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek aha,tak to jo,já myslela že spadáš pod fakultku :slight_smile: takže ty seš teda přímo na záchrance?
30. čer 2011 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Mno nám zatím asi obázky nic říkat nebudou :grinning: ale asi se přihlásím taky k ní. Ještě se zeptám - to je nějaká starší doktorka? A nepamatuješ si jestli dělá první prohlídku miminka u tebe doma? Děkuju.. :wink:
1. črc 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova Je mladá a prohlídky doma nedělá, musíš s miminkem tam.
1. črc 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já chodim s klukama na novou hut k Bláhovi ale jestli bere nové pacienty netuším, mě vzal po známosti i kluky a ted asi půl roku k němu chodí i manžel. S Tomem chodím od roka a dá se tu ale s Honzíkem se přiznám že jsem ještě nebyla, chci jít ale jen vidí dr. a má hysterák takže jsme nebyli
1. črc 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova já chodím ke Králové a spousta holek tady taky tam chodí a je fakt super :wink:
@jaro2008 ELi si čistí zuby už sama a pastou jak měla rok tak jsme pastou nečistili a Danymu taky nečistím pastou. Jen mu to ošmydlám. A u zubaře jsme byli poprvé až měla Eli tak 2 roky. Sama zubařka mi řekla že je ještě čas a i to říkal dr. dětská. Takže není kam spěhat. A my chodíme k zubařce kde chodím já i manžel. Naštěstí mi děti vezme :wink:
1. črc 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova taky chodíme ke Králové :slight_smile: a zatím spokojenost veliká. Kamarádka se odstěhovala do zábřehu, ale u ní zůstala tady. Mně prostě sedí. Na první prohlídce jsme tam byli když měl malý 8dní. Domů nechodí. Akorát jsem si asi ve 30tt zavolala jestli mají volno, nahlásila TP a jak se jmenujem a pak po příchodu z porodky se objednala na kontrolu novorozence.
@jaro2008 Očkování mi též probrečí, ale záleží jak které. Některého si ani nevšimne, asi nějaká látka víc štípe nebo co. Teď jsme byli v pondělí na Prevenaru do dupky, trochu breknul, ale pak se ke mně přitulil a koukal a dokonce Dr ukázal i jak se má a jak je veliký. Jinak většinou ani ťuka, musí mi holt věřit :grinning: Místo obrázku dostal ode mně za statečnost křupku :slight_smile:

No toho zubaře musím nějak pořešit. U svojí jsem byla naposled v těhu. Zkusím se pak zeptat, třeba se někdo odstěhoval, nebo umřel...
1. črc 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka když on říká každý něco jiného...mně tež dětská doktorka říkala, že je ještě čas, ale hodně lidí říká, že hned v roce k zubaři nebo někdo dokonce s prvním zubem...tak jak se budu objednávat já, tak se zeptám, jestli už jo nebo ještě ne :slight_smile:

@andelka dřív plakal až jak dostal píchanec, teď pláče už ve dveřích jak ji vidí :frowning2: A aby něco předvedl (a že toho už umí hodně) tak to nehrozí...tak mi to musí taky věřit :slight_smile:
1. črc 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když jsem šla k zubařce v malého 8.měsících a on tam byl se mnou jako doprovod, tak ho rovnou zaregistrovala a prohlédla taky (to měl jen jedničky dole) :slight_smile: . Takže my máme první prohlídku za sebou :grinning: .
Radila nám během dne ať si žužlá kartáček na zuby, na noc a v noci žádné sladké čaje a neusínat při kojení (to se ovšem snadno řekne :sweat_smile: :frowning2: ). Jinak během 2měsíců mohou odejít kořeny a konec...
1. črc 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka
@andelka
@jaro2008 Holky děkuju moc za info, pomohly jste mi se rozhodnout. V pondělí tam brnknu. :wink:
1. črc 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 určitě radši dřív :slight_smile: on i ten zubní průkaz má první záznam ve 12 měsících, my když začli chodit s tou nejmaldší,tak úplně porpvé jsme tam sní byli v jejích 9-10 měsících,holky měly pravidelnou kontrolu a dr se zároven i zeptala jestli chci zkouknout i ji, a ikdyž jsme říkala,že má sotva 3 zoubky,tak říkala,že to nevadí,ale at si zvyká na prostředí a na ni at se pak nebojí, ale nechávat první kontrolu až na 2 roky to už se mi zdá dost pozdě :slight_smile:
JInka co se týče čištění-zuby čistím i TErce já,i sama zubařka říkala,že je důležité aby ty zoubky byly pořádně vyčištěné(hlavně na noc) a že tohle zvládnou jakžtakž děti až kolem 6 roku.Takže nepjprve jim je vyčistím já a pak je nechám at si to došmrdlají :slight_smile:
1. črc 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 mi dr. říkal kolem roka jít k zubaři-nemusí to být přesně v roce, klidně už 11 měsících nebo až ve 14 ale prostě kolem toho 1roku, už se mě dr. ptal kdy Hanyska přivedu tak ho vezmu, pořve si a bude to. A k tomu čištění první si čistí kluci sami-pastou a pak jim je čistím ještě já
1. črc 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werunka21 usínání u kojení ... to se teda fakt lehce řekne, ale hůř odnaučí...a u nás je ještě pořád i noční buzení...no nestraš...to už by měl asi zuby na odpis...první zub vylezl v lednu...

@lenlut, @smardik ...zkusím se nakopnout a zavolám zubařce a objednáme se oba :slight_smile:

Jak se jinak máte v takovém škaredém počasí?
3. črc 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008
já fajně nová práce, víc peněz, manža taky má novou práci, Sára zlobí stejně, objednala jsme dortík na oslavu kompletuju dárečky..... :dizzy_face:
3. črc 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek To je super, moc gratuluju! Sára bude mít 3.narozeniny, že. :slight_smile:
3. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 nakopnem se vzájemně,taky se musím objednat i kluky

u nás nic nového, jen at už je hezky, ti dva jsou protivní jak nemůžou ven, Hanys neví kde by vylezl, co by prozkoumal
3. črc 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky zítra už budeme konečně přestěhovaný do Poruby do nového bytečku...hrozně se těším, i když okolo toho bude ještě spousta zařizování. Aspon mi ale uteče to čekání :wink: Jenom ti blbci z čezu nám zapnou plyn až někdy ke 20. červenci ... nemáte některá na půjčení elektrický dvouvařič? :grinning: Jinak se přidávám k tomu, že to počasí vypadá spíš na listopad než na začátek léta.. :confounded:
3. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek