• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@levandule_vanilkova 15 tisíc...no děkuju nechci...to je masakr...do Prahy by mě nikdo nedostal ani heverem :slight_smile: No co vím, tak u RPG jsou rozhodně větší a to mnohem větší nájmy než třeba v DB. Raději bych koupila byt a platila hypotéku nebo úvěr a v součtu by to dělalo totéž ale nedotovala bych RPG...Jako na přechodné bydlení proč ne :wink: To je fajn, že je nově zrekonstruovaný, často bývají ty bytu v ne moc hezkém stavu. To pak máte v pohodě, navíc, když po těch 15 tisících je to teď pro vás míň :slight_smile:
15. črc 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova já na fifkách rodila před osmi lety a porod jakš takš o.k. ale ty pokoje na šestinedělí katastrofa - dva pokoje maj společné wc, takže v případě, že je hodně lidí tak je to pro 6lidí!!! katastrofa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale personál byl super!
Ted jsem rodila před měsícem na Fakultce a super, jak porod, tak šestinedělí, všichni milí a hodní :wink:
15. črc 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jestli sis všimla, tak spousta bytů RPG je prázdných, buď že někdo umřel, nebo jim dal vale. a Bakala to opraví a dá mnohem větší nájem. Můj brácha bydlí v RPG a je to děs. My když jsme sháněli bydlení, tak nebylo moc na výběr, protože RPG v žádném případě a na družstevní by nám nepůjčili. Takže máme v osobním ve staré zástavbě, též pálka jak Brno, ale pěkný byteček a je náš. Kdybych nevěděla, že tady chci zůstat, tak bych šla klidně do pronájmu, i RPG. Ale na trvalé bydlení ani omylem. Sice teď opravují, ale ty baráky se musí opravit komplet i vnitřně a to by nestihli ani za 100let. A nájmy fakt hrozné na Ostravu.
16. črc 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova vítám tě v Porubě :slight_smile: ať se vám tu pěkně bydlí :dizzy_face: už se těším až tě provedu s kočárkem :slight_smile:
16. črc 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jj, však to jsem měla přesně na mysli :wink:
16. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 jsem to psala spíš pro levandulku :grinning: takové zasvěcení do místních poměrů :grinning:
Co Radeček a spaní a kojení? Kdyžtak do IP. :wink: Myslím na vás. Nepůjdete někdy zas k rybníku?Nebo jinam? Já nebudu mít příštích 14dní hlídání, tak si musím vymyslet program, aby mi to rychle utíkalo :slight_smile:
16. črc 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Pak ti písnu do IP, ju :slight_smile:
16. črc 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no teda jak to tak čtu, tak sjem ráda že máme rodinný barák a nemusím splácet hypotéku ani nemusím platit nájem. Já bych nedovedla bydlet v bytě :grinning: :grinning:
16. črc 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka to buď ráda. My bychom taky i rádi domeček, ale kde na něj vzít, že? Navíc mně zatím stačí uklízet 2+1 :grinning:
16. črc 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domeček...no jéééje, ten bychom taky brali všemi deseti, ale jak píše andelka...kde na to vzít....kdyby byl aspoň pozemek...ale takhle s normálním platem bychom mohli koupit leda nějakou rozpadlou chajdu. Leda vyhrát pár melounů :grinning:
16. črc 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Ahoj, můj syn se jmenuje Adam, s kočárkem chodím často na Alšák a zpět.
@levandule_vanilkova Ahoj, já myslím, že se ti bude v Porubě líbit, je to tady pro maminky s dětmi jak dělané. Pořád jsi 2v1? A budeš rodit ve fakultce? Tak ať se porod vydaří a vše dopadne co nejlépe :wink: Já jsem se taky do Ostravy nedávno nastěhovala.
17. črc 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 Musíš zase to brát tak, že v Praze jsou o něco větší platy, ale stejně je to dražší, neříkám, že ne. Taky si neumím představit celý život bydlet v pronájmu...vyrostla jsem ve velkým rodinným domě ze zahradou na vesnici - na byt jsem si sice zvykla ale chtěli bychom s přítelem domeček - ale to je ještě ve stavu vysněné budoucnosti :grinning:
@andelka Právě si mi potvrdila co jsem nedávno četla že Bakala a jeho RPG koncern tu na ostravsku lidem pěkně pijou krev právě kvůli mega privatizaci těhle bytů. :slight_smile: Ale právě že tu nechceme - alepon v tomto konkrétním bytě - zůstat, tak jako dočasný pronájem dobrý :wink: Jinak děkuji za přivítání. :slight_smile: S těmi procházkami s kočárkem to už nebude dlouho trvat věř mi. :grinning:
@1luciferka1 Jako nadstandarty jsou luxusní, a klidně bych ho zaplatila, jenže sestřička nám na prohlídce řekla, že se na ně vypisuje pořadník snad ještě před porodem, takže mám asi smůlu. Ale jinak si myslím, že těch pár dní se tam dá přežít, důležité je že je tam fajn personál jak říkáš. :wink:
@isabell87 Ahojky. Mě se tu líbí moc. Máme okna do klidné ulice plné stromů a zeleně, včera jsem dokonce asi hodinu pozorovala z okna dvě veverky :grinning: Ano pořád jsem - jak říká kamarádka - jak Kinder vajco :grinning: Rodit budu na Fifejdách, takže to je městcká nemocnice, pokud jsem ty názvy dobře pochopila :slight_smile: A ty bydlíš kde v Porubě?
17. črc 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova Já bydlím, jak je ta krásná prodloužená hlavní třída, krásně zarostlá :slight_smile: A taky je tam spousta veverek :grinning: Tak pak poreferuješ jaké je to na Fifejdách, já rodila na fakultce v březnu.
17. črc 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabell87 já rodila na fakultce v roce 2008 a už bych tam nešla. Mám špatnou zkušenost se sestrama na šestinedělí. A loni jsem rodila na fifejdách a naprostá spokojenost. Sice pokoje na šestinedělí nic moc, ale ten personál se nedá srovnávat. :wink:
@levandule_vanilkova já taky chttěla nadstandart na fifkách,ale nevyšlo to. Zrovna v tu dobu bylo hodně maminek přede mnou v pořadí :grinning: , ale i tak sjem to zvládla a pokud bych rodila ještě jednou tak zase fifejdy :wink:
17. črc 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Tak to já mám zkušenost z fakultky úplně obrácenou, než jakou má pověst. Na šestinedělí jsem byla moc spokojená. Ale porod byl hrozný, personál mě zklamal, vlastně vše kolem porodu.. ale možná to bylo tím, že měli zrovna hodně porodů najednou, tak byli nepříjemní a spěchali.
17. črc 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabell87 já měla porod celkem v poho, až opravdu na to šestinedělí. O kojení nám nic neřekli jen pustili dvd a když jsem potřebovala pro eli jednou příkrm, tak mi ještě sestra vynadala co chci :confounded: a vůbec se nechodili ptát jestli něco potřebujeme. Na fifkách tam chodila sestra pořád a ptala se a když mylý potřeboval příkrrm tak přišla a bez řečí dala a ještě i kontrolovali zda nám jde kojení a nebo ne a vždy ochoctně pomohly. :wink:
17. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova no jo, tady je bakala jako nadávka :grinning: je to děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já jsem byla na fakultce spokojená jakž takž. Porod bezproblémový, všichni hodní, klídek, rodila jsem v noci...ale o bondingu snad v životě neslyšeli. Tehdy mi to tak nepřišlo a byla jsem spokojená, ale pak se mi to začalo rozkládat v hlavě a viděla jsem, co mohlo být jinak. Ale příště tam půjdu zase, protože vím, že se tam ledacos domluvit, jen na to musí být čas a člověk se nesmí dát.
Na šestinedělí taky v poho, hlavně jedna sestra byla super. Chodily průběžně. ptaly se, kontrolovaly kojení, příkrm malému dali bez řečí jednou v noci (kolegyně vedle mně vždycky nakojila a pak si řekla o dokrm a bez problémů). Též mi něco vadilo, ale celkově dobrý. Spíš jsem si neměla s kým pokecat, stýskalo se mi a chtěla jsem jít domů.
17. črc 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já na fifkách porod nnic moc, zato šestinedělí naprostá bomba :dizzy_face: a fakultka opak - porod super a šestinedělí vzhledem k tomu, že už jsem byla druhorodička, tak vpoho, jinak bych byla asi taky nasraná, že přístup víceméně bez zájmu :confounded: ale byli milí a hodní, ale jestli budu rodit potřetí, tak asi prubnu ty Vítkovice :grinning: jinak mě ty pokoje na fifkách vadily proto, že poslední den byly vedle na pokoji tmavší spoluobčanky a byl to masakr - v koupelně a na wc na zemi krev, ztrácely se vložky apod. ještě že to byl poslední den :rolling_eyes:
17. črc 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky bych chtěla u dalšího porodu ledacos jinak, to jsem si říkala už ted, ale to je člověk v takovém "šoku", že se na nic nezmůže, ale asi bych příště chtěla dulu, která to zařídí :wink: a jak jsem hledala tady v ově, tak jedna byla moc sympatická :dizzy_face:
17. črc 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 já mám na jednu dulu kontakt z týdne respektu k porodu - Jana Jarolímková, s tou jsme si sedly. Ale možná prubnu zas manžela, už ví co se bude dít a když nikam aktivně nepoleze a bude stát u hlavy, případně na druhou dobu porodní půjde za dveře, tak to snad tentokrát ustojí. Já minule rodila dost rychle, nebyl čas se vykecávat co chci a nechci. Přitom vím, že se tam dá domluvit plný bonding při porodu císařem, nebo i ambulantní porod - ale jinak sami od sebe, nic moc, no. Možná i záleží na PA a Dr, na které člověk narazí. Když se člověk neozve, tak to dělají rutinně jak jsou zvyklí a hotovo. Prostě se musí člověk domluvit a nejlíp předem.
Já jsem s ebyla na Fifkách podívat v dubnu za kamarádkou - sestry fakt milé, ale návštěvní hodiny pro nás nic moc a byla na dvoulůžkovém a tam se člověk sotva otočil a mimča měly postýlky v nohách postele maminky, tak to by se mi nelíbilo teda. Ve FN byl aspoň prostor. Kdyby ještě upravili šestinedělí, tak by to bylo super teď po rekonstrukci sálů.
Ale my máme FN nejblíž, takže nemám moc co řešit, a už to tam znám. Chodila jsem tam i na různá vyšetření.
18. črc 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,
měla bych dotaz pro těhulky, jestli tu mezi Vámi nějaké jsou :slight_smile:
Dnes jsem našla kontakt na soukromou porodní asistentku - www.porodniasistentka.com a chtěla bych k ní od 9.8. na kurzík.. jelikož mám termín 8.9., byl by třikrát po třech hodinách za 650,- (takový zrychlený), ale má krom mě jen jednu maminku... Není tu někdo, kdo by se přidal??
19. črc 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@levandule_vanilkova ahojky...držíš se??? :slight_smile: Každý den, jak zapnu koníka, si na tebe vzpomenu, jestli třeba uuuuž? :slight_smile:
20. črc 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Copak? Manžel byl moc aktivní a neudělalo mu to dobře? Holky já vám ale stejně závidím, co jste měli normální porod...snad se toho taky dočkám, i když to musí hodně bolet, mě po tom císaři přišlo, že to šlo tak nějak mimo mě...jestli mi rozumíte. O bondingu i u císaře jsem četla před porodem, ale jak jsem byla na sále, tak jsem si říkala, že to není moc proveditelné, plenta hned přede mnou, jedna ruka připažená, druhá natažená...ale Radečka jsem viděla hned jak ho vytáhli a pak za chvilku znovu ještě na sále zabaleného. Tak aspoň něco :slight_smile: Ale tělo na tělo musí být lepší.
20. črc 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem rodila ve fakultce a naprostá spokojenost, nesetkala jsem se tam s nikým nepříjemným, sestry ochotné, vše vysvětlily, samy od sebe chodily kontrolovat a vysvětlovat a jinak stačilo zazvonit a hned přišly. Nevíte v Ostravě o nějakém bazarku s levným dětským oblečením?
21. črc 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv123 já chodím často k nové radnici. A jinak v Porubě je hodně sekáčů, na Dětské, u Vltavy, na Hlavní a pak ještě na staré Porubě Beruška, ale to nevím ulici přesně, u školy exilu.

@iv123 aktivní byl asi tak, že nechtěně prošel kolem postele když šel pro batoh s foťákem, mrknul náhodou dolů a viděl co neměl a bum - intimní život na rok v tahu. Blbá náhoda.
No já si normální porod ani neumím představit, třeba když napřed rupne voda, pak hodiny na sále...já dojela do porodky 2 hodiny před narozením malého, to byl takový fofr, že jsem si ani nestačila pořádně uvědomit že rodím. Takže pak to byla náhlá změna, fuk fuk a najednou živé miminko v postýlce vedle mě :confused: :slight_smile: U toho císaře ho dávají mamince k obličeji, nebo jakoby na prsa, na hrudník, aby se obalilo jejími breberkami. Je to trochu složitější ale dá se to, dokonce i na fakultce :sweat_smile: Já jim malého příště prostě nedám a hotovo. Pokud bude vše v pořádku. Zkontrolovat a otřít ho můžou i na mně.
21. črc 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím, jsem taky z poruby.. nicméně k tomu RPG, tak naši taky bydlí, ale v karviné, opravovali jim fasádu, no opravovali - fasáda vypadá asi tak, jakobychom to malovali my dva s manželem! hrůza! prostě jen zaplácnout, aby to na oko vypadalo dobře.. já jsem ráda, že už v RPG nebydlím..

co se týče fakultky, tak taky můžu říct, že porod super, všichni moc příjemní, šestinedělí pokulhává, ale vyloženě nepříjemní nebyli.. ale jak je tady už psáno, mohly by se sestry tomu kojení pověnovat více, než jen pustit po třech dnech dvd, kdy už jsem měla prsa úplně ko a v nich stále velké kulové, ale s příkrmem nebyl problém, byla jsem na pokoji hned naproti sesterny.. ale, zase na druhou stranu, když už jsem byla zoufalá, tak sestra přišla, zkontrolovala prsa, ukázala a pak mi řekla, že v těch prsou bohužel nic nemám.. no, co se dá dělat, holt jsem se mi kojit nepodařilo.. teď čekáme druhé a půjdu tam znovu, páč to už si na šestinedělí poradím sama a už se nebudu zbytečně stresovat.. a máme to kousek :slight_smile:
21. črc 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Aha, no to se mu ani nedivím, já to vidět naživo, tak sebou seknu :sweat_smile: No blbá náhoda. Měla jsi krásný porod, žádné dlouhé trápení, pěkný fofr :slight_smile: Určitě to jde, ale je tam fakt málo místa, ta plenta je strašně blízko obličeje, tak nevím, jestli na hruď by ho dali a ani bych na něho nemohla šáhnout rukou...jsem se jich zapomněla zeptat, proč byl vlastně malý otočený hlavou nahoru, jestli měl krátkou šňůru...No jsem zvědavá na druhé, jak to bude...:slight_smile:
21. črc 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iv123 Já do sekáčů nechodím, ale super je mimibazar.cz , ten využívám hodně.
21. črc 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaro2008 no já asi taky. Já neviděla fakt nic, fakt vůbec, ani placentu, nic, vůbec mě nezajímalo co s tím dělají :grinning: No on je každý porod jiný. Tak jsem taky zvědavá jednou na ten další. :sweat_smile:
21. črc 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dobré zkušenosti s laclik.cz, pak je třeba ještě brumla.cz

Porod na fakultce byl pro mně méně příjemný, než pobyt na šestinedělí :unamused: Asi to bylo tím, že když jsem zrovna rodila, tak byly rozběhnuté 3 porody a nikdo na mě neměl moc čas, lékař byl nepříjemný a na všechno se strašně spěchalo.. Ale na šestinedělí jsem byla spokojená, trochu mu vadil ten režim - teď je vizita, oběd, kontrola, vyšetření a když chtěl jít člověk třeba do sprchy, na záchod, nebo zrovna kojil... tak se musel přizpůsobit jim, ale zase na druhou stranu to asi jinak udělat nejde, je tam nějaký režim a bez něho by to asi nefungovalo a na tu chvíli to vydržet šlo..
21. črc 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek