• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
ahoj holky, konečně jsem zase na netu :slight_smile:

sraz bude kdy? :grinning: Kaceenko, v nejhorším půjdem ve dvou, co?

Parybko,
mýdlový sliz si vyrobíš sama, na netu jsou jen návody. Je to extra levné, ekologické, nealergizující, vhodné i pro mimča nebo exematiky, na bílé i barevné prádlo, od teploty 40stupňů více (při praní na nižší teploty se hůře rozpouští). Při extrémně špinavém prádle nebo chceš-li mít něco opravdu sněhobílé, se přidává lžíce či dvě soli na skvrny zn. Ulrich, kterážto je poměrně levná a taky biologicky odbouratelná:slight_smile:. Výroba trvá cca 20 minut a je to taková zábavná ale snadná alchymie - nachystané množství ti bude stačit na nevím kolik praček, ale já peru 2x týdně a vyrábím si sliz jen cca co dva měsíce. Jestli jsem tě neodradila, napiš si o "recept" sem nebo do IP.
14. čer 2007 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se k vám ráda přidám, ale jelikož mám rizikové, tak bych dala přednost centru :confounded: at nemusím tolik cestovat.
15. čer 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pro všechny zájemce recept na sliz:

Suroviny:
kostka nastrouhaného surového mýdla (např. jádrové mýdlo - "Jelen")
kelímek sody na praní (je třeba dávat pozor na to, jestli je soda krystalická nebo prášková!!! Krystalické se dává 2,5dc na jednoho jelena, práškové stačí třetina/polovina)

Postup:
Do kyblíku s trochou horké vody nastrouháme mýdlo a co nejlépe rozmícháme. Dolijeme 10-12 litrů horké vody a za stálého míchání přidáme sodu. Celá příprava trvá přibližně 15 minut, po vychladnutí vznikne hustší "sliz" (do dalšího dne může i úplně ztuhnout).

Použití:
Dávkování: 1 až 2 kelímky (250 - 500 ml) podle stupně znečištění, dávkujeme stejně jako běžné prostředky přímo do bubnu pračky nebo do dávkovače. Doporučuje se ke hlavnímu praní přidat ještě podle tvrdosti vody trochu sody a místo aviváže 100-150 ml octa jako dezinfekci a změkčovadlo. Ocet jako máchadlo je doporučován i pro atopiky.

Trochu z praxe - nelekej se, že to moc nejde rozmíchat, vypadá to vločkovitě, ale hmota se do dalšího dne překvapivě "zhomogenizuje" a vypadá asi jako hoodně hustý bílý šampon :grinning: . Já ho nabírám obyčejným porcelánovým hrnkem (kelímek nemá ucho a taky by se asi při hustším slizu prohýbal).

Cena: Jelena kupuju v drogerce za 7-15Kč, jak kde. Soda stojí myslím do dvaceti korun, na jednu várku spotřebuješ ale sotva půlku. Takže suma sumárum za cca 25 korun máš 12 litrů slizu :grinning: . I kdyby se ti neosvědčil, peněženku ti tahle zkouška nezruinuje :wink: . Zatím nevím o nikom, kdo by s ním nebyl spokojen. Někdo ho používá i na mytí podlahy, to jsem nezkoušela, jsem zvyklá na jar....

Výhody:
účinný, bioodbouratelný = ekologický, nedráždivý, bez kdovíjakých chemikálií, levný

Poctivě nevýhody slizu:
- na extra špinavé prádlo je třeba přidat sůl na skvrny (ona ale ani Lovela nevypere všechno)
- aby se v pračce rozpustil, chce to 40 stupňů nebo víc
- není parfémovaný, takže prádlo z pračky nesmrdí špínou, ale ani nevoní. Řeším to 3-5 kapkami aromaolejíčku při posledním máchání.
15. čer 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíš, že můžu dát tam, kde se dává aviváž ocet + aromaolejíček dohromady?
a díky za upozornění ohledně sody, doma jsem našla akorát práškovou :slight_smile: a už rozpouštím...
15. čer 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevím :confused: :confused: ale asi bych to nemíchala :wink:
já totiž dávám někdy ocet a někdy tu vůni (někdy nic), oblečení mám raději voňavější...prostě to střídám.
Držím palce ať se dílo povede :grinning:
15. čer 2007 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky peru ve slizu, asi před 6 týdny mě popadla mánie "žijeme zdravě" a od té doby slizuji, byl to vlastně můj první příznak jeste nevědeného těhu :grinning: . Někdy taky dávám ocet a někdy aroma olej, a někdy nic. Podle toho co peru. Ale je fakt, že můj nosík je ted citlivější na ty chemické prášky, nějak více to vnímám, ale asi to bude taky tím těhu. Hlavně je to levná záležitost, dělá mi dobře chodit v obchodě kolem regálu s klidným svědomím, že to už fakt nemusím mít. I bez aviváže se obejdu a to jsem kdysi avivážovala furt.
15. čer 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,vy žijete!! :grinning: tak to je fajn :slight_smile:
mě je celkem jedno kde ten sraz bude,hlavně se nějak domluvme nebo mi doma hrábne! :grinning:
15. čer 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky.. dneska mi naskočil 13tt :grinning:
sliz se povedl, čekala jsem, že bude tošku hustší, zkusíme ho "přelít" do petlahví. Vychází to zhruba jeden hrnek na pračku? nebo dva?
mihapiha: a kam dáváš ten olej? do kolonky pro aviváž? nebo si nějak stopneš pračku a rovnou dovnitř na prádlo?
16. čer 2007 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeden hrnek stačí až nadhlavu, aby prádlo pak nešedlo. Jinak olej dávám do kolonky pro aviváž s trochou vody. Nebo i někdy ocet ředěný s vodou. To slizování je trošku alchymie, ale je skvělá :sunglasses:
16. čer 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co sraz? přes týden můžu kdykoliv, třeba v 15h před Fontánou...? Den navrhněte vy....

můžeme nejdříve obejít tři blízké bazárky a jestli něco zbyde v peněžence, dáme si nakonec pizzu :grinning:
16. čer 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
docela ráda bych vás viděla, ale až do Hrabůvky nepojedu (kvůli rizikovému). Mám klidový režim.
A na bazárky mě zatím neužije, přece jenom jsem ještě na začátku. :pensive:
Takže asi beze mě...
16. čer 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky můžu kdykoliv,a je mi fakt jedno kde... :slight_smile:
16. čer 2007 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě je to taky jedno,hlavně se už domluvme! :grinning:
16. čer 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže středa 15hod sraz před Fontánou, jo? Já se na ty bazárky těšíííím :grinning:

Kdyby něco, hodím tu na sebe tel. číslo 775 305 927.
18. čer 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě to vyhovuje,těším se... :slight_smile:
18. čer 2007 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak super kaceenko, jestli nemáš místo vlastní fotky nějakou cizí holku, určitě se i poznáme :grinning: .

a kdopak se ještě přidá...????
18. čer 2007 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s.arik-neboj,nemám,jsem to já v celé své kráse :grinning:
18. čer 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, a co kirax?
18. čer 2007 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem na nemocenské a nemám vycházky, tak se přidám příště :wink: Užijte si to a dejte si dobrou pizzu :sunglasses:
18. čer 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
těším se na 26 tt, kdy už budu taky plašit za oblečkama. Ale zatím ne, z pověrčivosti, ze strachu...
Takže holky, až budete mít někdy cestu do centra, tak se s vámi ráda uvidím :slight_smile:

mihapiha: holky jsou všechny kolem 24-26 tt a na nás to není ještě ani vidět, co? stejně bychom jim jenom dělali křena... :grinning: :sunglasses:
19. čer 2007 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já příjdu taky..já tu fotku nemám,ale budu se k vám hlásit :grinning:
19. čer 2007 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, holky jsou už zasloužilé těhule... Já taky jeste nic nemám kromě kočárku, to stačí až nadhlavu! :sunglasses:
19. čer 2007 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
parybko, na mě to taky ještě nikdo nevidí :wink: nosím volné trika, takové ty univerzály ani pánské ani dámské. O mém těhu ví jenom ti, kterým jsem to řekla. I když kdybych se oblékala do úplého, poznat by to šlo - ploché bříško si vzalo dovolenou :grinning:

mihapo, já toho z výbavičky neměla do 22tt nic, začala jsem nakupovat asi před měsícem. Už mi chybí jen ten kočárek (šátky už mám tři :sunglasses: ) a 5-6 kousků oblečení...jinak je všecko doma.

kirax, snad se poznáme, zítra v 15h asi moc holek před Fontánou postávat nebude :grinning:
19. čer 2007 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže potvrzuji že v 15h budu u Broadwaye před Fontánou. mizím teď z netu, pa, doufám že tam nepříjdu sama!
20. čer 2007 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
neboj já příjdu taky! :slight_smile:
20. čer 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co holčiny, jak bylo na srazíku? Obešly jste ty bazárky a koupili něco prckům? :sunglasses:
22. čer 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, nejlepší bazárek je u Mastonu:slight_smile:někdy zopakujem :grinning:
napíšu víc zítra, musím domů....pa
22. čer 2007 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky,
jsem nova, jeste doktorsky nepotvrzena tehulka, tak se k vam pridavam, bydlim ve Svinove...
Jak pak bylo na srazku??
26. čer 2007 v 07:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
byly jsme jenom dvě :cry: tak se příště polepšete!!! :grinning:

Závěry ze schůze:
kaceenka má větší břicho než já :astonished:
a nejlepší bazar v okolí Fontány je v Mastonu :grinning:

kdopak by šel ještě někdy koukat na hadříky?
27. čer 2007 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
s.ariku, tak koukám, že si dala na můj tip v mastonu :slight_smile: :wink:
Já tam posledně nechala 1121kč :grinning: , ale z toho 4 kilča stál hopsací osel, který byl teda nový a malá ho dostane až na vánoce, pač nedošáhne na zem.
A byla ses podívat v bazaru domino? To je v těch věžákách u polikliniky, je ale pooodstatně menší než v mastonu, ale taky se tam dají koupit dobré kousky.

Vy jste měli nějaký srazík?
27. čer 2007 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek