• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@andelka aha no on ma ten monitor ze v ordinaci u sestry, takze si to toci sam ty a ke komu chodis myslim gyndare. Ja ted mela problem sehnat pediatra, tak jsem nakonec u judr rasikove naproti mc donaldu
10. dub 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 no tak záleží co bude pro tebe lepší, jestli by tě předal do porodky, když to může dělat on. Já chodím ke Spoustovi do Apromedu, a dětskou máme u Bohemky.
10. dub 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jj tam jsem byla jen jednou na vstupni...
10. dub 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi:Já se nebojím:slight_smile:zatím,větší strach mám v nákupních centrech,z těch mám panickou hrůzu,se člověk otočí a ve vteřině je děcko v čudu...proto malou sebou neberem jak jdeme nakupovat,pokud to není vyloženě nutné....Až bude malá chodit do školy,budem ji pořizovat takové ty hodinky s čipem nebo co to tam je nainstalované,a teď mě suďte:grinning:
Holky,kde jste byli na 3D nebo 4D UTZ,a kolik to asi tak stojí letos?Pokud jste tedy na tom byly díky:slight_smile: za info,jinak jak jste tady probírali pediatra,tak já chodím s malou k Zemanovi k Duze a doufám,že mi tam veme i druhého prcka....to by snad neměl být problém
10. dub 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky jsem z Hrabůvky, bydlím kousek za městským úřadem Ostrava-Jih. Ráda bych vyrazila s někým někdy ven, čekám teď druhé dítko, jsem ve čtvrtém měsíci a mám doma už skoro dvouletého klučinu Robinka. Momentálně se s manželem rozvádíme, bydlíme teď sami takže bych se potřebovala trochu odreagovat... No a jinak mám pejska, který by taky uvítal kamaráda. Tak mi kdyžtak napište. Jsem se dneska přihlásila poprvé, tak snad najdu kde jste mi napsali odpověď.. :slight_smile: Ale já na to příjdu.. Terezka
10. dub 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budu moc ráda když se mi ozve někdo z Hrabůvky, kdo má dítko, které je zhruba stejně staré jako Robinek. Máme u baráku ve kterém máme byt parádní oplocenou zahrádku s pískovištěm a tak.. takže by si děti mohli pěkně pohrát, my se poznat, pokecat.. Ráda poznám někoho nového. :grinning:
Bydlím tu už dlouho ale nikoho s dítkem tady neznám, všechny kamarádky jsou bezdětné popřípadě někde v trapu na vysoké. Takže ahojky a těším se . Terezka
10. dub 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkazmrr ahoj já mám Eli 3 roky ta chodí už déo školky a taky skoro dvouletého klučinu Danečka, ale jsme z třebovic, ale není problém dojet :grinning:
12. dub 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Ahojky jsem moc ráda že ses ozvala, určitě se na někdy domluvíme, ráda vás poznám. Jen bych zatím počkala až bude ještě hezčí počasí a taky teď mám docela lítačku. Rozvádím se s manželem, ten už u nás asi tři týdny nebydlí a tak teď pořád něco vyřizuju, jsem ale ráda že je konečně pryč a mám od něj pokoj, neuměl se k nám chovat.. :frowning2: S těmi našimi úřady je to na zbláznění, kdybych neměla rodiče, tak než by něco vyřídili, tak by jsme už dávno zemřeli hlady... :unamused: No až budu mít všechno nezbytné z krku, tak se ti určitě ozvu a domluvíme scuka. Zatím určitě budeme v kontaktu alespoň tady..
A jak se vlastně jmenuješ a kolik ti je? Mi bude v listopadu 25. A co zvířátka, máte rádi.. My máme doma jednoho pejska. By jsme mohli někdy udělat procházku do bělského lesa nebo vyrazit kamkoliv na výlet, ráda chodím do hor, s dětma na kratší a nenáročné trasy ale taky fajn..
Tak zatím ahojky. Terezka
13. dub 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jsem z Ostravy a jsem ve 29. týdnu, můžu se k Vám přidat? V pondělí nastupuju na porodní kurz do vítkovické nemocnice, máte některá zkušenost?
14. dub 2012 v 01:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnyk ahoj. Tam chodila kamarádka a prý to bylo super. Já chodila na předporodní přípravu do RC Kaštánek k Čurdové a super :wink:
@terezkazmrr určitě tě ráda poznám :wink:
14. dub 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnyk já chodila na těhotenskou přípravu na fakultku, na tu polikliniku - cvičení, plavání a přitom povídání, chodila jsem v obou těhu, od asi 16tt až skoro do konce a super :dizzy_face: . Škoda že je to moje děcko taková přísavka, jinak bych chodila i na cvičení po 6nedělí.
14. dub 2012 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Čauky holky. Škoda že jsem sem nezavítala dřív. Já jsem nevěděla ani že takové těhotenské přípravky existují, při prvním těhotenství jsem žádné maminky neznala a tak mi nikdo nemohl dát tip no a teď to taky moc nadějně nevidím, jak říká andelka.. taky mám doma přísavku. Neustále všude se mnou.. :slight_smile: :slight_smile: No ale zvládla jsem to i bez toho. Je ale fakt že by bylo fajn se dozvědět něco od odborníků, u toho si zaplavat, zacvičit s ostatníma těhulkama :sweat_smile: No nevadí, není všem dnům konec. Pa Terezka
14. dub 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezkazmrr já taky u prvního nechodila. Chtěla jsem ale během těhu jsem měla pořád nějaké problémy, tak to nešlo a u druhého jsem už chodila :wink:
14. dub 2012 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky ..

no já do porodního kurzu nechodila, páč čekáme dvojčátka a tam jsem si říkala, že to nevyužiji, když z 80 % se tyto děti rodí císařem .... ale kdybych čekala asi jedno a neměla žádné problémy, tak bych do toho kurzu určitě chodila i z toho důvodu ,že potkáte nové lidi a nastávající maminky :slight_smile: bohužel o tom jsem byla ošizená :slight_smile:

Já se chci zeptat, je tu někdo z Poruby ?? kdo má stejný termín jako my ? rodíme v květnu nebo konec dubna ??? máme taky pejska a už se těším, až budeme všichni chodit na procházky .... tak navazuji kontakt už ted :slight_smile:
15. dub 2012 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, no já právě mám pocit že už je docela pozdě začít chodit na kurz, protože jsem docela dost přibrala a už se valím, ale striktně požadovali až mezi 28 a 32 týdnem první lekce tak jsem sama zvědavá co mě zítra čeká:slight_smile:) Když už jsem navázala na přibírání tak se chci zeptat jak to máte vy. já jsem 29 týden a mám 14 kg nahoře, a to jsem do půlky 4 měsíce měla takové nevolnosti že jsem nebyla schopna opustit postel...:frowning2:( tak nevím.....jinak jsem z klimkovic a tudíž v Porubě dost častu, ale termín mám na konci června:slight_smile:)
15. dub 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem 18 tt,a zatím +1kg,ale myslím,že to poletí nahoru závratnou rychlostí,jelikož mám poslední dobou žravku:slight_smile:
sunnyk:Já jsem z Janové,v Klimkovicích mám rodiče a jezdím tam celkem často,jinak do Poruby taky jezdíme,já se na předporodní kurz nechystám,podle mě je to zbytečný vyhozený peníz,ale brala bych nějaké těhu cvíčo,nebo plavání...
15. dub 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkazmrr
@ostrava8 já bych chodila i kdybych měla rodit císařem, protože mi hodně pomáhalo mít si s kým popovídat o těhotenských problémech, o mateřství, a hlavně cvičení a plavání bylo naprosto super pro tu fyzickou stránku, cvičím i teď po porodu, ale doma. Vlastně jsem teď na posledním těhucvičení byla necelý týden před porodem, vždycky jsem se strašně těšila, hlavně do teploučkého slaného bazénu, člověk se aspoň chvíli necítil jak vorvaň. :sweat_smile:
Tohle teda byla předporodní příprava, na klasický kurz po 32tt jsem chodila taky na fakultku, taky to bylo dobrý, ale stačilo mi to jednou, u druhého to už nemělo smysl.

@sunnyk
@jaruschk na tohle cvičení se můžete přidat kdykoliv, kamarádka se přidala v 26tt, a chodí tam těhulky třeba i od 12tt už. :wink:
Ad přibírání...to je hrozně individuální, stejně jako nevolnosti, strie apod. Já v prvním 8kg, v druhém 11kg (přitom strava a cvičení stejné), teď mi zbyly ještě 2kg, ale ty snad půjdou dolů kojením a procházkama.
15. dub 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnyk ahoj já přibrala k dnešnímu dni už 16 kg a neřeším to, hodne toho necháme v porodce neboj...a když ní, tak pak budeme mít tolika pohybu, že si to vynahradíme.
15. dub 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě by zajímalo,jestli se dá koupit třeba na té Fakultce třeba jen zvlášť hoďka toho plavání pro těhule,aniž bych chodila do toho předporodního kurzu,už mám jedno dítě tudíž se mi to zdá zbytečné,vyhazovat za to prachy,když jsem to zvládla i předtím bez kurzu...Já u první dcery přibrala 10kg,ale to jsem nejprve 10 shodila,jelikož jsem furt blila jak amina,od rána do večera,tedkom je m i sice už relativně fajn,ale nárust váhy bude větší,jelikož jsem téměř od začátku doma,asi od 2 měsíce....ale taky na to prdím,přece se nebudu omezovat,že?!to pak shodím raz dva(teda doufám):slight_smile:
16. dub 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jaruschk myslím že ne, ale jde přijít jen jendorázově, zaplatit si jednu lekci (150kč), je to cvičení a plavání a vyloženě kurz to není, jen si během cvičení povídáme o těhu, porodu, mateřství, kdo má jaký problém...
Je to v neděli od 8.30, což mi vyhovovalo, kvůli hlídání staršího.
16. dub 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaruschk jsou tam volné 30ti minutovky pro veřejnost vždycky v celou začíná skupina páteře, rtěhule a ve 30 končí a od 30 minuty po celou je free pro veřejnost...cena 50? nevím už přesně
16. dub 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme tam volala permice stojí 500 ale má hodnotu 600 je to porg plavání s dětmi pod vedením instruktorky, a ty půlhodiny jsou tam celý týden plus víkendy, takže no problemo
16. dub 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka:Díky,přesně tohle jsem měla na myslí,jednorázový vstup...
16. dub 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jednorázově můžeš v těch půlhodinách, ale sama a nikdo tě nepovede prostě jen tak si sama zavorvanit
16. dub 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek to jsem nevěděla/zapomněla o těch volných půlhodinách :slight_smile: to bych mohla tam jít i po 6nedělí na 30minut, že jo? Já byla zvyklá vždycky jen v neděli na to skupinové těhuplavání :slight_smile: na tom letáčku to volné plavání nevidím :confused:
@jaruschk já si kupovala vždycky permici za 500, vyšlo to na 4 lekce, a dalo se to proplatit pojišťovnou (jsem cpzp)
16. dub 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, prosím nevíte kde je plavání pro miminka v Ostravě?našla jsem ve Fryčovicích, mám to docela blízko, ale je to pro děti od 1 roku, prý kvůli hloubky. Ale já chci začít chodit už teď. díky moc.
@lucenek škoda že jsem to nevěděla dřív, bych vorvanila každej den :grinning: vždycky jsem se na tu neděli do bazénu hrozně těšila a teď mám úplně absťák :sweat_smile:
@andelka podívej se na sekci bazén já ten leták našla na org plavčo v sekci bazén jsou free časy
16. dub 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ia:Já vím,že v Ridera sportu,je organizované plavání miminek,jmenuje se to rybička a vede to Petra Šrámková,je to v areálu Vítkovického atletického stadionu,já jsem tam pracovala :slight_smile: a chodila tam i moje segra s malou
16. dub 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek