• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
andelka mi tam taky furt rukou jezdil a jak mimisa budil, měla jsem co dělat abych nevybuchla smíchy :grinning:
jak s tím zítřkem?
21. lis 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Mně bylo jedno, co mi dělá s břichem, my jsme se tlemili na obrazovku :grinning:

No co? Jdem, ne? Dneska plánovaně odpoledne odpočívám, abych zítra vstala a už se těším, až se protáhnu. :slight_smile:
21. lis 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se koukala na bus a dojedu v 8.07, takže 8.10 jsem u vchodu do polikliniky. To si myslím bude stačit, na cvičení si vlsatně jen obleču tepláky a zavážu tenisky. Budu mít béžovo červenou bundu a na hlavě červený pletený klobouček - tak hledej červenou karkulku kdyžtak :wink:
21. lis 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
OK, budu tě vyhlížet. jak se tak znám, budu tam stepovat už od 8. poliklinika je taková stará žlutá budova a je tam i nápis lékárna že?
21. lis 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, je to ta stará, nápis nevím jestli tam je, ale asi jo, Lékárna je hned v přízemí. No, já tam můžu být i dřív, ale to už by bylo moc brzo, zas tak často mi to v neděli nejezdí. Naproti vchodu přes cestu je zastávka busu 40, tak tam dojedu.
21. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám totiž hrozný zlozvyk být všude o hodně dřív jinak jsem nervozní
21. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky :slight_smile:
Omlouvám se, že vám sem lezu, občas tady "šmíruju" kamarádku, jen v dobrém :slight_smile: Chtěla jsem vám napsat ohledně centra Chaloupka, ale už to stihla Katy :wink: Pak, cvičení v Porubě - chodila jsem na předporodní přípravu, tam teda manželé nechodili, ani jeden, měli jsme cvičení, plavání a diskuzi. Byly to 4 úterky po sobě, pokaždé věnované jinému tématu. Porodní asistentky, které to vedou, byly příjemné, to bylo plus, ale jinak to cvičení celkem nuda. Plavání bylo velmi příjemné, to jsme si pochvalovaly všechny. Diskuze by mohly být jistě lepší, ale maminky v kurzu byly jaksi velmi neaktivní, abych to nějak slušně napsala. Musím říct, že jsem čekala víc. Nikam jinam jsem ale chodit nestihla, takže nemohu srovnávat třeba s Lotosem nebo Chaloupkou. Ještě můžu pak doporučit na srazíky s mimískama Kavárnu Hvězdička naproti Lidlu na Fifkách, mají i webovky. S manželem jsme ale byli na prohlídce porodnice v Porubě, to bylo myslím hodně přínosné, to MM hodně dalo, i když jsme nakonec šli rodit na Fifky. Na prohlídku je nutno se objednat předem.
21. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče výbavičky, tak tím, že jsme zdědili většinou jen klučičí oblečky, museli jsme pak začít nakupovat, když se potvrdila holčička, tu nám mimochodem potvrdil MUDr. Pětroš na FNsP a byl to můj nejkrásnější zážitek co se UTZ týče :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Lepší než 3D a 4D :slight_smile: . Pan doktor se mi velmi počlivě věnoval, probrali jsme pečlivě všechny části těla, bylo to ve 32tt a nejlepší zážitek byl, když hned po přiložení toho mikrofonu se na obrazovce objevila houstička a bylo jasné, že je to holčička :dizzy_face: Do té doby jsem žila pořád v nejistotě. Chlapečka už mám, tak jsem si mic přála holčičku, proto ta radost :slight_smile:
Většinu výbavičky včetně kočárku jsem po neúspěšném výletu do Polského Těšína nakoupila v Sam Baby ve skladu na Slezské a něco na prodejně v Lasu. Mají tam fakt supr výběr i ceny. Např. matraci pohanka-kokos tam koupíte za úžasnou cenu :wink: Byla jsme od začátku na nemocenské, takže jsem věčně serfovala na netu a v Sam Baby jsou opravdu na mnoho věcí nejlepší ceny, navíc výhoda pro nás ostravačky je, že to máme blízko :wink: Pak ještě byla dobrá prodejna na Fifkách u parkoviště u nemocnice, tam měli taky dobré ceny, ale menší výběr :wink: Nevím, zda tam ta prodejna ještě je, ale vím, že další prodejnu má ta firma v Havířově v Elánu.
21. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
aadus: Kdybychom se náááhodou minuly, tak na cvičení hledej malou blondýnku v černém triku s dlouhým rukávem s fialovýma motýlkama, to si nikdo jiný mít nebude :grinning:

petulka: Děkujem za informace :slight_smile: A ty jsi rodila nakonec na Fifkách, jo? A proč? V Porubě byl stop stav? a kdo tě rodil?
Tak koukám, že Pětroš tu vede :grinning:
Jé, další dobrá zkušenost se Sam baby, to je super :slight_smile: Tu matraci pohanka kokos mám vyhlídnutou. :slight_smile:
a propo - vybrali jste dětem krásná jména - moje oblíbená :dizzy_face:
21. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, pamatuji si Tě z BRMSka, měli jsme svatbu ve stejný den, možná si vzpomeneš, tak moc gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ta vložná taška je určitě praktická věc, ale pouvažuj nad těmi kolečky, už jsem měla při mých dvou dětech několik různých typů kočárků (včetně čtyřkolky na nafukovacích kolech) a naprosto vede ten nynější, s otočnými předními kolečky a skvěle odpruženým podvozkem. Je skvěle ovladatelný a žádné běžné nerovnosti terénu ho nezastaví, fakt úžasný. S kočárkem člověk jezdí většinou ty 2 roky a když dítě povyroste, je docela záhul pak pořád nadzvedávat a naklánět kočárek podle směru jízdy, pak si představ, že máš v košíku nějaký ten nákup a začne pršet, to se fakt nadřeš a asi zmokneš, protože jednou rukou to fakt nedáš. myslím to jen dobře, nechci poučovat. A myslím, že jezdit by ses s ním určitě naučila, jsou různé typy, s něktrými se jezdí lépe a s některými hůř, chce to vyzkoušet v obchodě, dát si tam i zátež a zkoušet třeba se vpasovat do malého prostoru pro kočárky v MHD, taky síla. Jezdím MHD docela dost, tak to dobře znám, teď je fakt hodně kočárků, někdy jsou to nervy a čím lépe ovladatelný kočárek, tím je to cestování méně nepříjemné :wink: A za celou dobu jsem potřebovala zaaretovat přední kolečka jen do sněhu, jinak zásadně s otočnými. Je to opravdu relax oproti dřině :wink:
21. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelko, díky za pochvalu jmen :wink: Mně se zase líbí ty vaše vybrané, hlavně Anežka :dizzy_face:

V Porubě jsem chtěla rodit strašně moc, byla jsem z netu načatá, jakože Fifejdy v žádném případě,a le nakonec veliká spokojenost :dizzy_face: Na Fakultce jsem na začátku těhu ležela, pak chodila na kontroly, kursy, prostě všechno. Jenomže můj tehdejší gyndař, Vaščešen nemá ve zvyku odesílat před termínem do pordnice, takže když jsem v den termínu přišla na monitor, mimochodem jsem měla ten den zrovna děsné poslíčky a bylo mi hrozně, a on měl na dveřích ceduli, že tam v ten den nejsou, tak jsem rychle přemýšlela, kam se vrtnu. Byla jsem tam sama a dojela jsem MHD. Blbě mi začalo být až v trolejbuse, takže doprovod nebyl v plánu a všichni byli v práci. Tak jsem si řekla, že do Poruby než dojedu, bude mi ještě hůř a nahoru do porodnice se nevyplazím, do Vítkovické je od tramvaje z Míráku taky dost daleko a Fifejdy jsem měla 2 zastávky, takže jsem jela na Zimák a došla do porodky, tam mě hned převzali do péče a chodila jsem tam už co 2 dny na monitor až do vyvolání. A fakt naprostá spokojenost :dizzy_face: Byla jsme vyzbrojená radami od naší březnové Kozimury, takže pohoda :slight_smile:
21. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak snad jsem vás tady moc neprudila :slight_smile: , Katy dneska asi vybílila Rybnik, to jsem zvědavá, co pořídila :dizzy_face: Tak dobrou a klidnou noc těhulinky :slight_smile:
21. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul:Taky děkuju za pochvalu :slight_smile: Fakt ve stejný den? I rok? Já už si jména tolik nepamatuju, ale možné to je, to je sranda, jak se pak tak různě potkáváme :sweat_smile:
Ty kolečka jsou asi to jediné, co mi trochu vadí. Kdyby měl nějaký kočárek všechno co potřebuju a ještě otočné kolečka, tak jsem happy na 1000%. A jaký máte kočárek? Na starší mimčo, po tom roce už bych sporťák s otočnýma kolečkama chtěla, no. Je to dilema s kočárkama, hrozné.

téda, to jsi měla úplnou kovbojku - sama tramvají :confused: Já mám Porubu v plánu, ale kdyby něco, tak Fifejdy. švagrová tam rodila dvojčata a byla taky spokojená.

dobrou noc a krásné sny přeju :slight_smile:
21. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré poledne všem :dizzy_face:

Tak už jsem povičená :slight_smile: Sice mi to přišlo jako vražedná hodina na neděli, ale aspoň mám delší den :slight_smile: Nejprve jsme šly na cvičení v bazénu - plavání a cvičení s pomůckami a teda žádné leháro, bylo to docela náročné (pro mě netrénovanou). Potom byla 30 minut pauza a následovalo cvičení v tělocvičně, na balonech a žíněnkách a taky super. Doufám, že do května budu mít lepší fyzičku než teď, bo teď mě fakt bolel celý člověk. Ale jinak bezva. Takže příště si pořídím permanentku :slight_smile:
22. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka mě už začínají bolet nohy :grinning: , ale pěkně jsem se protáhla a je mi fajn. asi ale budu trénovat to dýchání ať neodpadnu u první kontrakce :grinning:
22. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelka: my máme Jedo Vedi s korbou Classic, kombinace hluboký+sporťák a já k němu dokoupila i vajíčko, aby šlo nasadit na korbu, na netu ale pokud vím, ten náš kočárek nikde není.
Svatbu jsme měly úplně stejně, pamatuji si Tě z tématu 25.8.2007 :wink:
22. lis 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky kočky a zdravím mezi naámi Petulku :slight_smile:
Aaaduš a Andělko,takže cvičení bylo fajn?Takže budete cjodit pořád?To je super.
Já jsem se ve čtvrtek protáhla na bazénu a taky to bylo moc příjemné.Budu muset jezdit na bazén častěji,ale když já se ted docela bojím té prasečí chřipky :confounded:
Petulku,tos mně potěšila,že jsi byla na Fifejdách spokojená. :slight_smile: Já dost vážně uvažuju,že půjdu rodit tam.
V Samybaby jsem byla v pátek,tak jsem si to tam celé prošmejdila,koupila si odsávačku mléka a jedny těhu kalhotky na vyzkoušení.Jelikož už někdy pocituju,že mně normální kalhotky škrtí.No a jinak jsem tedy jen koukala.Oblečení ted nechci kupovat,jelikož už něco mám a něco mám dostat ještě od mamky,tak ještě počkám............
Jinak na sobě posledních pár dní pocituju hroznou únavu.Nevydržím nic dlouho dělat......tak jdu zase lenošit :wink:
22. lis 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Já též cítím svaly, ale je to fajn. Akorát jsem normálně odpoledne na 1,5 hod vytuhla :sweat_smile: To dýchání bylo brutální, a to jsem se dočetla, že první doba porodní trvá 8-12 hodin - takže taky budu trénovat, jinak to bude muset někdo odrodit za mě :sweat_smile: Taky jsi dostala zápis do průkazky? Já jsem si všimla, že tam mám kolonku - příprava a tělocvik a tam mám zápis od té cvičitelky, že chodím a žádost o spolupráci s doktorem :slight_smile:

petul: Teda ty máš pamatováka :slight_smile: Vy už jste za tu dobu od svatby stihli i mimčo :slight_smile: Ten kočárek vůbec neznám, ani podle jména.

evka: No, pokud to půjde, tak jo. Je tam kapacita jen 12 lidí, takže pokud bude místo a mně bude dobře, tak určitě chci chodit pravidelně. chřipku (jakoukoli) můžeš chtit všude, opatrnost je na místě, ale přece nebudem furt sedět doma.
Já jsem si už koupila kalhotky, normální v obchodě, ale takové nižší pod bříško.
22. lis 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka já jsem úplně hotová a tipuju že tak za hodinu budu úplně tuhá :grinning: jj, v průkajde mám taky zápis, že jsem tam byla. doufám, že aspoň od dr. dostanu pochvalu :grinning:
22. lis 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si fajně schrupla, takže na Superstar vydržím :slight_smile:
No, to jsem zvědavá, doufám, že mi tam nepřistane nějaké omezení, to by mě naštvalo.
22. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jak po víkendu? V so jsme byli v PL v Rybniku, ale celkem nás to zklamalo, už se to tam nějak zhoršilo, anebo my jsme moc rozmlsaní. Více věcí je tedy v malé Zabielkowě. Tak nakonec jsem si jen koupila novou podprdu (ze straých jsem nějak vyrostla) :sweat_smile: ale suprově sedí až mě mrzí, že jsme si nekoupila za ten peníz 2. pak jsme si s P. koupili nové papuče, piškotkovi jsme koupili první botky - kožíškové capajdy a nádherný obleček se želvičkami - hold jak jsme ho viděli neuměli jsme odolat :slight_smile: pak jsme koupili ratanový koš a vyrobíme z něj koš ala Nanán.
V ne jsme se šli projít ke tchýni a tak ledový vítr, že jsme pak seděli u gamat s čajem v ruce a zpět už raději jeli busem.

Tak vidím, že na cvíču bylo fajn a bylo to k čemu, na těch Vítkovicích to bylo tenkrát o ničem. Tak snad se k vám přidám v prosinci :slight_smile:

Petul: nazdar šmíralko :sweat_smile:
23. lis 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: na srdíčko mimča jdu taky toho 30.11. dr. mi naplánovala obě vyšetření v jeden den. i časově po sobě tak je to super, už se s P. těšíme.

Jo holky a už mi hrabe! Dneska se mi zdálo o porodu, jako kontrakce jsem ještě neměla, byla jsem na FN, kde jsem se tak tak dostala, přeplněno, ležely jsm ei na chodbách, prostě všude :sweat_smile:
23. lis 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko
dnes zacala akce Daruj hracku, mrknete na www.rozhlas.cz/hracky treba vyberete dite, kterymu udelate radost pod stromecek :wink: :dizzy_face:
23. lis 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko

majatob já před chvíli dávala tip na daruj hračku v jiné diskusi kde chodím, budeme kupovat hračku už 3rok, zrovna vybírám :slight_smile:
23. lis 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik, my jsme to objevili loni, jsme s tou holcinou doted v kontaktu :slight_smile: a letos urcite vybereme taky, prispivaji na to aj nasi rodice, takze asi zase vybereme spolecne neco vetsiho :slight_smile:
23. lis 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
majatob to je super, já tada vybírám dospělého postiženého, přijde mi že děti si spíš někdo vybírá. Moji rodiče taky přispívají ale ti jsou na tom finančně dobře tak oni něco většíno a my něco menšího :slight_smile:, jednoho už mám vybrané a ještě jdu hledat jestli nějaké dítě nechce hračku do vody-mám tu úplně novou co dostal malý ale nebudem ji používat, má hraček dost tak at ji někomu dáme :slight_smile: je to značka Sassy, originál zabalená tak by třeba někomu udělala radost
23. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik, taky mi prijde zbytecny vybirat miminka a maly deti, protoze ty urcite nezustanou bez hracky :slight_smile: my jsme loni kupovali postylku jedne tehulce co tam byla a pak kdyz poslala mail, ze se ji narodila holcicka, tak jsem to normalne orvala jak me to dojalo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. lis 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
majatob super :slight_smile:, souhlasím malé děti bez hračky nezůstanou a vím že v domovech jsou hraček hromady, koupit něco těm postiženým mi osobně přijde lepší :slight_smile:. TU hračku chci dávat proto že ji doma mám a nevyužije se :slight_smile: ale je nová tak je jí škoda
23. lis 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu kouknout co je to za akci, neznám ji :frowning2:
23. lis 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem jednoho taky vybrala, je to muž 37 let. Můžu to předat i na ČR Ostrava? Nikde jsem to nenašla asi jsem slepýš. Ale jinak myslíte že se to k těm lidem dostane? některé věci mi příjdou hodně drahé a pro postiženého i nepraktické např. horské kolo?
23. lis 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek