• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Ahoj holky,
tak jak vás tak poslouchám tak nevím zda nemám se hecnout a jezdit na cvíčo takovou štreku až do Poruby! Když to tak chválíte jaká je tam super porodní asistentka. To cvíčo vede pořád jedna a tatáž?

Jaro: já se už taky těším kdy 23.12. po poledni zamknu kanclík a pak volno a klídek a ten leden už pak bude brnkačka.

Zofi: necvičí tam dula Čurdová?
8. pro 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme včera dělala ty rafaelo kuličky z Delisy a je to nebezpečně dobré, musela jsme to hned schovat na balkon, je to i celkem rychlé a fakt hodně dobré, 100x lepší než "klasický" recept na rafaelo, asi ještě udělám jednu dávku. Tak holky fakt doporučuji :slight_smile:
8. pro 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
zofi: no to je fakt, ty jsi už zkušená mamča .-)
katy: já jdu naposled v tomto roce 18.12. :grinning: No já si už v kalendáři šrktám dny a mám spočítané kolik pracovních dnů v lednu :grinning: A jak se dělá to rafaelo z Delisy? Mám doma recept, ale Delisa tam není. Jsem si říkala, když nepeču a tohle se nepeče, tak že bych to zkusila .-)
8. pro 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: jo cvičí, prý je super. A nemají jen cvičení, ale i tanečky. :wink:
8. pro 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: 4 bílé kokos. delisy, 1 bílé mléčné vlnky sezemeleš na jemno, přidáš 1/2 pytlíku kokosu a 1/3-1/2 salka, aby to bylo husté, dáš na chvilku vychladit a pak šudláš kuličky a obalíš v kokosu. fakt moc dobré a je to raz dva.

Zofi: já k ní chci taky chodit ona cvičí i tančí i u nás v RC Chaloupka. Budeš chodit i na tanečky?
8. pro 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: díky, mňam až se mi sbíhají chutě :slight_smile: Tak to bych zkusila. Jen si musím sehnat mlýnek :grinning: A dává se tam ještě mandle dovnitř, že? A kolik těch kuliček je z té jedné várky...přibližně?
8. pro 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: nedělej chutě jo? No chtěla bych tam chodit na vše jen jak to půjde, hlavně musím mít hlídání pro Eli :grinning: Já slyšela že je fakt super. Já u Eli na cvičení nemohla chodit, tak si to chci užít aspoň teď :grinning: :dizzy_face:
8. pro 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem volala do FN ohledně té předporodní přípravy a jsem napsaná na kurz co začíná 29.3., předběžně. Paní z porodního sálu byla moc příjemná podle poslechu. Doufám, že neporodím předčasně, že to stihnu :sweat_smile: Já chci pokud možno všechno v Porubě, bo kde se budu pak s pupkem štrachat, že jo.

Katy: Zatím jsme byly 2x a vedla to ta samá :slight_smile:
Jé, kuličky, to bych měla taky zkusit. A to salko, to je kondenzované mlíko, že? a má být slazené nebo neslazené? Asi slazené, že?
8. pro 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: já tam už mandli nedala, ale samozřejmě můžeš ji tam vpreparovat. Já to rozšmelcovala na robotu. A nkuliček bylo cca kolem 40 ks.

Zofi: no já se taky musím dokopat, holky cvičí o sto péro a já nic, ale ve čt chci zkusit Ve vítkovicích balony a bazén 5x to mám zadarmo a pak budu chodit tam jen na bazén a na balony a tanečky k Čurdové za barák, chodila bych do FN, ale nedokopu se jet až z centra do Poruby na 8,30 :frowning2: škoda, že to není přes všední den.

Andělko: kondenzované slazené teď ve Sparu dokonce v akci (včera jsem ho tam kupovala)
8. pro 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to buď rádá že nemáš už jedno dítko, s jedním už to jde hůř. A já taky nechodila u Eli cvičit a porodila jsem v pohodě i bez toho :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: A už víš kde budeš rodit? :wink:
8. pro 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: vím na fakultce, moje dr. tam i pracuje. Možná budu mít štěstí a bude mít šichtu :slight_smile:
8. pro 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Tak to máš toho v plánu hodně docela. Já se těším, že mi Ježíšek donese balon a budu cvičit i doma. Včera jsem byla u kamarádky, rodí v únoru a má taky HZP, tak mi půjčila její DVD od nich, protože to moje mi hraje blbě. Takže budu cvičit s Monikou a pak podle toho, co cvičíme s asistentkou ve FN. Bo já su jinak hrozný pecivál a kor ještě v zimě. Kdybych se nehýbala, tak je ze mě Míša kulička při porodu a to nechcu teda. Akorát už se chcu vidět (nebo spíš nechcu) po Vánocích. Budu se muset trošku hlídat.

Ve Sparu, jo? Si tam zajdu.

Zatím holky pa, jdu k zubaři - ale nebojim se, byla jsem v dubnu na preventivce :slight_smile:
8. pro 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: aha, tak to zkusím - máme ten tyčový mixér a nástavci i s nádobkou, tak to by mohlo jít.
8. pro 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: no já se taky budu muset hlídat, ale zase vím, že po porodu to shodím, vím už jak a jak sse mi loni povedlo dát dolů 12 kg a udržet tak snad to půjde i po porodu.

Jaro: jo tím to taky půjde :slight_smile:
8. pro 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já rodila na fakultce Eli a s porodem jsem byla spokojená. Akorát nám toho moc neřekli o kojení, pustili DVD a tím to haslo, ale je třeba se i te sestře trochu připomenout a při prvním kojení si ji zavolat ať ti to vysvětlí. Já to neudělala a tak jsem ani pořádně nevěděla jak na to. No a taky se pak chystám i za Čurdovou na rady. Já eli kojila jen asi 4 týdny, tak teď bych to chtěla vydržet délem teda pokud to půjde.
Jinak já půjdu zase taky na FN už to tam znám a mám to blízko :wink: :grinning:
Jinak s tím přibíráním v těhu to nebudeme probírat jo? Já u Eli nabrala málo a pak to šlo po porodu hrozně rychle dolů, ale někdo zas při kojení přibírá :wink: , takže je to hodně undividuální :wink:
8. pro 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: přibírání i rostoucí bříška jsou vždy individuální, jen někdo se extra hlídá, skoro nejí, aby nepřibral což není dobře a přežírat se samozřejmě taky ne. Já zatím jedu jen v bříšku a nijak se doma nevážím, jen než jdu na poradnu tak zítra na tu věc budu muset ráno se postavit :frowning2:

Já k Čurdové budu chodit jen cvičit na přednášky budu chodit s Aduš do Lotosu a už se těším. A mám dobrou knihu o kojení, asi si ji ještě v práci okopíruji :sweat_smile: ale pšt :wink:
8. pro 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: jojo je to hodně undividuální, já taky přibírám jenom do břicha a zatím jsem ani moc nepřibrala. Hold mám doma malého žrouta a ten když obědvá, tak mi toho už moc nenechá :grinning:
8. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem zpátky, mám další štempl v průkazce :grinning:

Katy: Já jsem chtěla začít hubnout v létě, byla jsem i zapojená do tématu na BRMS, ale jak jsem otěhotněla tak jsem to vzdala. Ale holky mají dobré výsledky a myslím, že taky vím jak potom na to. Ale fakt radši se trochu hlídat během těhu, než s klidným svědomím tloustnout a pak to složitě shazovat.Jako já nejím úplně zdravě, ale snažím se se nepřejídat a nepřehánět to se sladkým.

Zatím jsem přibrala 0 bod :sweat_smile: Ale jak bude mimčo růst a bříško se zvětšovat tak to poleze. Ale doufám, že ne do závratných výšin. Včera jsem byla u kamarádky co rodí v únoru, taky byla vždycky oplácaná, ale co vím, tak do 17tt přibrala 200g a teď cca ve 30tt má nahoře 7 kilo. Takže vidím, že ani holky při těle nemusí přibrat hodně.

No, já si o kojení nastuduju a poptám se co se dá předem, přece jen, němůžu čekat, že mi pak všechno vysvětlí v porodnici, kde nás bude x a sestry nemusí mít tolik času. Určitě ale chci mít kontakt na laktační poradkyni, abych se měla kam obrátit o radu, hlavně až přijdu z porodky domů. Kojit bych chtěla moc :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak to máš dobrý nebo není to tím, že hami zase tak extra nechutná? Jak je stará Elinka? Necháš si prozradit pohlaví?
8. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: ty jsi zatím nenabrala vůbec nic? Tak to máš fajn, já mám nahoře 4 kg (uvidím co zítra váha ukáže).
Já to kojení zase tak nijak extra neprožívám, samozřejmě bych ráda kojila, ale když to nepůjde tak nepůjde trápit sebe ani mimčo nebudu.
8. pro 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: nedocitam cele.. :slight_smile:
andelko, vsak prave tak by to melo spravne byt, vyhubliny by mely pribrat vic nez normalni a kulatejsi holky... :slight_smile: ja myslim, ze to dotahnu zase na tech cca 16 kilo navic...zatim mam 9, tak by to tak aj vychazelo :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: taky mám 4 kila :slight_smile: Se nějak opičím, co :grinning:
8. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: ELi bude mít 14 měsíců a já vařím a jí to co já, takže to nebude tím kupovaným jídlem. To ji nechutná. Má radši pořádný řízek a brambor :grinning:
A s tím kojením sjem to neřašila ani u ELi. Prostě to už dál neško a tím to haslo. Eli mi totiž hrozným způsobem rozkousala bradavky a pořád se to nehojilo a nedalo se už ani kojit přes klouboučky, tak jsem byla nucena zastavit laktaci a rázem jsem byla v klidu já i Eli. Ono ten stres z toho že to nejde se hodně přenáší na mimčo :wink:
8. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já jsem věděla pohlaví u Eli a teď chci mít překvápko, tak doufám že to vydržím :grinning:
8. pro 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: taky jsem si myslela, že vydržím, zvědavost nakonec byla silnější :grinning: :grinning:
8. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem taky zvědavá a teď jsem si i říkal že jak pljdu na poradnu tak si to nechám říct, ale pak jsem si to zase rozmyslela a navíc to manža taky nechce vědět :grinning:
8. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: tak to pak budem s holkama uzavírat sázky a tipovat :slight_smile: A koukám k tobě do pasu...ty máš vybraná stejná jména pro kluka i holku jako andelka :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo aniž bychom to věděly, tak jsme se trefily stejně. :grinning:
8. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: no, zatím fakt ani ťuka. A to se v rámci objektivity vážím před poradnou několkrát za týden (protože přece jen má váha nějakou toleranc i+- v přesnosti) a pak udělám průměr. A jsem pořád na stejném. Ale bříško mi začíná růst a přes prsa jsem přibrala trošku, o půl čísla. Ale to hned na začátku.

Majatob: no taky si myslím :grinning: Nevím, proč bysme měly být kuličky nejkuličkovatější, když jsme si toho užily dost už předtím. Já jsem si na začátku říkala, že bych hóóódně nerada překročila 80kg (tj. 14 navíc) a v to pořád doufám, spíš, že to bude méně.

My to teda vědět chceme, pokud to bude možné a nebude blbě natočené. Je mi jedno, co to bude, ale bude to kluk :grinning:

Jaro: No, taky jsem si všimla. ale jsou to moc hezká jména. Mně se i Eliška líbí. Kdybysme už neměli v rodině dvě, tak bych měla Eliška, Daniel. Tak jsem zvědavá, kdo nakonec které jméno použije :slight_smile:
8. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: Na mojem "domovském tématu" už sázky proběhly a tuším že to je 4:1, že budu mít holku :wink:
8. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek