• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
anděl: my taky máme r´v rodině dvě Elišky. Jedna je moje teta a zároveň kmotra a po ní se taky Eli jmenuje a druhá je ségra od mažela :grinning:
8. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: a kdy jdeš na velký UTZ a poví ti co čekáš?

Zofi: tak to budeš mít zápřah s 2 malými prcky. No jo co s Hami, šmycel je šmycel :grinning: prý to ale není moc chutné (myslím tím to Hami, apod.) že ovocné přesnídavky jsou dobré (to mohu i potvrdit) ale ty masovo - zeleninové prý nic moc. Raději prý navařit a zamrazit.

jaro: no opičíme se po sobě. Nejdeš náhodou zítra taky na poradnu :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: Já mám taky tetu a pak od sestřenky dcerka. Nějak nechci, aby byly v jedné generaci stejná jména.
Tak mě napadlo, ohledně kmotrů - nevíš, jestli může být kmotrem našeho mimča kmotr manžela(biřmovací pokud vím)?
8. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tady se už křtí :slight_smile: taky bych mimčo nechala pokřtít ( i když věřící nejsem a do kostela nechodím, jen jako turistka), ale je to moc hezké a jednou to třeba dítko využije na vlastní svatbě, ale u nás asi křtiny nebudou, P. není pokřtěn jen já a P. se určitě nenechá pokřtít.
8. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl: kmotr mimča může být kdokoli, ale musí být pokřtěný :wink:
katy: no každé dítko je jinačí. Naše Eli na začátku nechtěla jíst právě to vařené a ani nic jinačího. Dr. vždy říkají začínejte se zeleninou, ale eli měla problém mi vzít i kapku vigantolu ze lžičky. Je to totiž hnusné a tak se ji ta lžička sprotivila. Tak jsme zkoušeli ji dát na lžičku banán a to se chytla. a taky ji vadila lžička, která byla moc hluboká. Na začátek to chce velmi plocou lžičku a pokud se rozhodneš vařit příkrmy, tak to na začátku hodně namixovat ať to vklouzne hezky do krčku a taky jsem si koupila i super knihu o příkrmech, ale momentálněji nemám. Má ji pučenou kámoška. Takže jsme na začátku papali skleničky a ty fakt nebyly nic moc. No a jak jsem zjistila že i v těch skleničkách je sůl, tak jsem se divila a na to jsem začala vařit sama, ale to už se Eli rozjedla a bylo to i drahé to pořád kupovat. No a teď jsem ráda že jí všechno a hlavně se prvně dá polívku a pak jseště druhé :grinning:
8. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: manža taky není pokřtěný, ale podmínkou našeho faráře bylo že jsme se museli vzít v kostele, ale každý to nevyžaduje :wink:
8. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: Na velký UTZ jdu 22.12., tak doufám, že to bude vidět, aby byl dáreček pod stromeček :slight_smile:
Ty příkrmy - prý je lepší kupovat, že jsou lépe kontrolované. doma se vařit dá, ale to bys musela mít všechno bio a fakt dávat bacha na zpracování. A já třeba nevím, kde bych sháněla dobré telecí nebo králičí maso.

zofi: Tak to by bylo super. Mně nikdo jiný nenapadá, než ten kamarád a jeho manželka. Mají mimčo o půl roku starší než my a moc si rozumíme. Takže bych chtěla, aby - když to bude kluk, byl kmotrem ten kamarád a když holka, tak jeho paní. Takže kluk bude Daniel Pavel a holčička Anežka Magdalena - budem držet tradici, my s manželem máme taky další jména po kmotrech. :slight_smile:
8. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím jídlem - já bych to chtěla třeba kombinovat - někdy vařit, někdy kupované. Podle situace asi - ale na to je ještě brzo :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak svatbu v kostele jsme taky neměli, tak uvidíme zkusíme se když tak zeptat jak pochodíme. Pokud tedy i P. bude souhlasit s křtinami.
Jinak je fajn, že malá hezky jí, to švagrové malá těžce sabotuje, musíš naslibovat hory doly, aby něco snědla, pořád jen ťape sladké a pořádné jídlo ne, ale u mě jí a dokonce i zeleninu co doma nejí (resp. oni tam dušenou zeleninu nemají rádi a nevaří) takže u mě jak mám kedlubky tak má boule až za ušima a sní i 3 talířky. Kdyby nesnědla tak ví že nejdeme na dětské hřiště ani nemusím nic slibovat, ví že vždycky jdeme na dětské hřiště. :slight_smile:
8. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: ty příkrmy se zase až tak moc neřeší. Nemusíš mi bio produkty a já když eli koupila příkrm s telecím masem tak mi to nejedla. Každé dítko je jinačí :wink:
8. pro 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: ono to je hodně o tom jak si to dítko naučíš. My jsme jednou byli na návštěvě u známých a naše Eli měla v té době asi 8 měsíců a chtěli ji dát kinder čokoládku a já jsem jim řekla že to Eli nejí, ať ji to nedávají a oni se na mě dívali jak na vraha. Eli se s čokoládou setkala až teď na mikuláše :grinning: a myslím si že není o nic ochuzena :wink:
8. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: Ono to není úplně přesně dané, záleží na knězi - dneska jsou dva tábory ohledně toho (zda křtít "plošně" kde stačí, aby rodiče projevili zájem, nebo jestli je nutné dodržet pravidla). Ale vzhledem k tomu, že při křtu se rodiče zavazují, že budou dítě vychovávat ve víře v Krista, budou ho učit milovat Boha bližní atd., tak většina kněží má problém, pokud rodiče (nebo aspoň jeden) věřící nejsou a nežijí ve svátostném manželství. Jako krásná událost to je, ale má hluboký význam, který by se neměl zlehčovat. Každopádně za zeptání nic nedáte, třeba vás to posune dál, aspoň zjistíte jak by to ve vašem případě bylo a jestli byste do toho chtěli jít :wink:

zofi: Právě proto říkám, že je ještě brzo - kdoví jak to bude, že jo.
Moje neteře spasou na co přijdou (bohužel i nezdravé) :grinning:
8. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: na co bio? Bio potravina není o nic zdravější, ani nutričně kvalitnější, dělali šílené testy a bylo to nastejno. A králíky máme bio - domácí :sweat_smile: a teď jsi mi připoměla v ne jsem snědli posledního ušáka tak musím zavolat kamarádce zda zase němá nějaké kluky ušaté volné. A od P. kolega před váci bude zabíjet mloudou kravku tak bude hovězí masíčko :slight_smile:
8. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
andělka: s tím křtem máš pravdu. Nejenom že to je krásné, ale je to veliká událost v životě dítěte i rodičů :grinning:
8. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Jak to může být nastejno, když bio by se mělo jinak pěstovat? I když jako já bio skoro nic nejím. Ale děti by prej měly. My budem mět bio tak leda co vypěstujem na zahrádce :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: nic se nemá přehánět :slight_smile:
8. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: též si myslím. Akorát u těch dětí to budu víc řešit co dát a co ne. Aby to neublížilo - třeba odkdy lepek, mlíko, pak ta čokoláda a pod.
8. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no co se týče zeleniny, tak já kupovala normální a až byla eli vetší a už jedla i chleba, tak jsem ji začala kupovat i sýry, ale dívala jsem se na složení. Je jich spousta a i vyloženě pro děti a čokoládu jsem nedávala do 1 roku :wink:
8. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: bio budeš mít jen pokud budeš sama pěstovat, ale i na své zabrádce použiješ přípravky aby se ti tam nepustili všelijaké breberky, prostě bez postřiků ti nikdy nic nevyroste, akorát ty použiješ postřik jen s rozumem ,když to bude třeba a v rozumné míře, navíc všude je ozduší špinavé tak to by ta mrkev musela být z Himaláji! Spíše budu řešit ne to jaká je mrkev, ale co mám dítě v puse mě úplně bere moribundus když vidím jak maminy dětem v kočárku koupí to svinstvo z Mekáče!
Ale děti jsou spokojeny, jim to chutná a ony taky nemusí vařit a mají klid!
8. pro 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: my tam asi máme ty breberky, bo pokud vím, tak se s tím nedělá nic, jakt o roste tak to roste :sweat_smile: toš to asi moc bio nebude :grinning: a na samotě u lesa to taky nejni. Holt to bude muset mrně přežít bez bio. Ale co mu dám, to budu řešit taky. Co jsou lidi dětem schopní dát, to taky někdy zírám.
8. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: asi tak nějak. Naše Eli ani neví jak chutnají hranolk, to ji opravdu dávát ještě nebudu. Na to má času dost :wink:
8. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to hodně o tom na co si to mimčo naučíš :wink:
8. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: stejně bude dýchat "bio" OV vzduch, takže bych to neřešila.

No já bych taky dítěti hranolky, tatarku, hambáč nedala a budu ho hnát i jako starší dítě. JAko raz za uherský rok ano, taky si občas dáme hranolky nebo hambáč, ale pořád? Ani náhodou. Já raději doma dělám hambáče s kuřecím masem něco ala steak ze Stodolní.
8. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: :grinning: Máš recht
Já jím hranolky tak jednou za 2 měsíce a hambáč jednou za půl roku a taky žiju :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: přesně tak :wink: :slight_smile:
8. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsme se o tom bavila s kámoškou, přišla za mnou do práce a všude nám tu páchne Mekáč nemají odvětrání nebo hodně mizerné a ona jééééééé vám to tu voní, všechny z toho natahuje. Tak říkala, že se tam zastaví tak jsme ji to rozmluvila a šly jsme na normální meničko. A říkala, že to těch hambů musí dávat nějakou látku, co vyvolává závislost, že si to občas koupila a te´d to musí furt kupovat kdykolv jede někde koklem Meka už zajíždí na drive :frowning2: :cry: sice ona hodně sportuje, ale nic v tom zdravého není jen 0 kcal! A taky to není nejlevnější a hned je stejně po tom hlad.
8. pro 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic holky já vás opouštím. Eli je vhůru a musím ji dát svačinu a pak debordelizovat kuchň. Ven dneska nejdeme jelikož tam stále pršííííííííííííííííííííííííí :angry:
8. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak já právě sblajzla sváču :sweat_smile: akorát jsme neměla toho šlofíka. tak papa zítra já musím do knihovny, ale taky se mi v tom dešti nechce, ale nedá se svítit. Tak snad něco pěkného si půjčím :slight_smile:
8. pro 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se loučím děvčata - jdu vařit, ať má muž co k jídlu až dojde z práce. :slight_smile: Vidím to na brokolicové karbanátky. :dizzy_face:
8. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: jak je děláš? to zní hodně zajímavě. Já dneska vařím na zítra francouzské brambory.
8. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek