• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Tak broko už se mi vaří, z vody pak udělám polívku nějakou zeleninovou.
Normálně je dělám - nakrájím uvařenou brokolici na kousky, přidám šunku (máme jí hodně a jinak by se nesnědla), cibuli na kostičky, trošku česneku, vajíčko,okořením, zahustím strouhankou, vytvořím placičky, obalím ve strouhance a smažím. K tomu bude asi bramborová kaše. Mňam mňam :slight_smile:
8. pro 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem byla na poradně takže jsem přibrala 9kg, odhadní váha Honzíka 1867g a prý je řádně vybaven , doslovně dr. řekl jéžiš ten je , poloha labilní a za 14dní už jdu monitor
8. pro 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
konečně jsem vás dočetla. Dneska jsem tu měla mamku, dovezla mi plno ovoce a džusů abych nepomřela hlady :grinning: i v tom nečase jsme umyly okna, vyprala jsem záclony a pak jsem jela ke švadleně na zkoušku kabátu co jsem si nechala ušít na zimu. je fakt super a už se těším až se v něm budu promenádovat :grinning:
bavily jste se tady o křtu. manžel je věřící, já ne, svatbu jsme měli v kostele. koho za kmotra nemáme moc na výběr. nevíte, jestli musí být kmotr ženatý a i biřmovaný?
katy tož to ty kouličky zkusit ušulat, ale pochybuju že do vánoc vydrží :grinning: a ono to bude stačit nastrouhat na struhadle ne ty oplatky? já robota jaksi nemám, toho budeme pořizovat až se prcek narodí až mu potom můžu vařit domácí stravu
a hambáče od mekáče si taky někdy ne, ale strašně málo. jen když na něho mám straaaaašnou chuť. do mekáče spíš chodím na zmrzlinku s karamelovou polevou :grinning:
8. pro 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: kmotr ženatý být nemusí ani biřmovaný, stačí když je pokřtěný :wink:
a asi se taky hecnu a udělám ty kuličky ale až před vánocemi. Já budu dělat ještě tatrankové rumové kuličky. A aaadus nemusíš mít robota, abys to nasekala. Stačí ti mlýnek na maso. :wink:
8. pro 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi já nemám ani ten mlýnek na maso :sweat_smile: to zkusím na tom struhadle. sice z toho bude binec, ale nějak si s tím snad poradím
manžel cosi plantal že kmotr musím mít stálo partnerku a být i biřmovaný. ale když nemusí tím líp, aspoň nemáme tak omezený výběr. jo a ještě kdy se dává dítko pokřtít? já bych to to viděla někdy na červenec.
8. pro 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak naši Eli byla přítelkyně od mého bráchy a nic nám neřekl že by to nemohla být ona. A my eli křtili až 15. března, takže už byla celkem veliká. A je to celkem jedno kdy to bude. To záleží na vás :wink:
8. pro 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my taky budeme mít křtiny někdy v červenci :wink: :slight_smile:
8. pro 2009 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to chci v červenci proto, že v červnu budu 25 a chtěla bych to s tím spojit ať nemusím vychystávat na 2x. ale do července času dost, snad se vhodný kmotr najde :wink:
8. pro 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo určitě jo :wink:
8. pro 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Jsem to zrovna studovala o těch kmotrech a hlavně musí být pokřtěný, měl by být i biřmovaný (ale nemusí), pokud je ženatý(vdaná) tak mít církevní sňatek a vůbec žít jaksi v souladu s učením církve. Ale všechno se dá probrat s knězem, kterého si vyberete, on poradí a posoudí. Bezva je, když toho člověka zná a vás taky.
My budem křtít někdy o prázdninách, cca po 3 měsících.
Jo a já ty kuličky určitě dělat budu, už je mám na seznamu cukroví - napsala jsem si tam asi 13 druhů, ale všechno určitě nestihnu.
8. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka u nás v rodině připadají v úvahu pouze 3 kmotři - 2 bráchové od manžela nebo přítelkyně od bráchy. takže moc na výběr není
já chci ty kuličky zkusit udělat dneska, snad se mi to povede a jestli jo tak je asi budu zamknout ať je nesním :grinning:
9. pro 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dneska ráno jsme ještě letěla k našim se zvážit jdu na poradnu a doma se mi nějak váha nezdála, rozdíl 5,5 kg to bych tam byla za pořádný soudek! Tak váha je kaput vím o co napsat Ježíškovi. :slight_smile:

Jinak je fajn, že církev už od spousty věcí ustoupila a je benevolentnější. Kamarádka měla nedávno svatbu v kostele a nikdy v kostele nebyla max. jako turistka nikdy se o náboženství nezajímala ani nikdo v rodině, kněz je přesto oddal, dokonce nemusela ani chodit na nějakou "přípravku" , základy o náboženství prostě na nic. jen 1x dorazila, kdy nacvičili nástup, kdy si sednout, kdy se postavit kdy reagovat tak či onak.

Mě by se na křest líbil kostelík v Přívoze. Ty ses tam Andělko tuším vdávala že?

A včera mě večer přepadl splín i slza mi ukápla, a dneska se mě to ještě trošku drží. :frowning2:
9. pro 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: tak my poctivě chodili na přípravu jak na svatbu tak na křtiny a náš pan farář nám řekl že kmotr musí být pokřtěný a v žádném svazku být nemusí. Hodně asi záleží na tom jak kdo to chce, ale musí být oddání před bohem. :wink:
9. pro 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy dneska budu dělat ty kuličky, fakt stačí půl plechovky salka na tolik oplatků a kokosu? když jo nevadí, aspoň ten zbytek budu moct sníst :grinning:
my jsme měli svatbu v kostele ve Svinově, i tam každou neděli chodíme na mše a křtiny bysme chtěli taky tam. na přípravu před svatbou jsme chodili a bylo to docela fajn
9. pro 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: no tak to si tam pak zajděte a určitě nebude problém se křtinami uvidíš. My taky chodíme každkou neděli, teda jenom já a Eli :grinning: A my měli svatbu v Třebovicích, ale já se vdávala dvakrát :grinning:
víte co se mi teď stalo? Naaše Eli říkala ee a tak jsem jim hupla na ničník a ona se vyčůrala, no prostě šikulka. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. pro 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: No, na jednu stranu je fajn, že je benevolentnější, ale taky vocaď pocaď, že. Má to dvě strany. Ale vždycky záleží na knězi, některý na pravidlech lpí a některému stačí málo, aby udělal co lidé chtějí. Taky záleží na pohnutkách. Když se o někom ví, že měl svatbu v kostele aniž by byl věřící, spíš proto, že je tam jiná atmosféra a lepší fotky, tak jak pak asi vypadáme my, kdo vírou opravdu žijeme? Jako pokrytci. Nehledě na to, že když snoubenci vědomě lžou při obřadu, tak co to asi může být za lidi.
jo jo, my jsme se v Přívoze brali i tam chodíme. Náměstí je opravené, tak jsou tam pak i pěkné fotky venku :slight_smile: Křtiny bychom chtěli taky tam, je to naše srdeční záležitost. Než jsem poznala manžela chodila jsem do Poruby, tam je to taky pěkné, kostel je menší. Svinov je taky krásný, nedávno se mi tam vdávala kamarádka. Ohledně kněžích doporučuju Svinov a Přívoz.

adus: U nás v rodině není ikdo kdo by mohl být kmotrem, tak hledáme mezi kamarády.

Holky, dneska mám tááákovou radost - volali z toho fondu bydlení a v pondělí to jedeme dokončit :slight_smile: Příští týden budou všechny peníze na účtě prodávajícího a podepíše se kupní smlouva - tomu říkám dárek pod stromeček :sweat_smile:
9. pro 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my jsme chodili na přípravu, ale byli jsme tam jen 2x, o prázdninách se nekonaly, tak nám to moc nevyšlo. Ale měli jsme potvrzení, že jsme absolvovali předtím Školu partnerství, kde se probíraly v podstatě ty stejné věci, farář to věděl, tak to nehrotil. Oboje bylo supr.

zofi: Malá je opravdu šikulka :slight_smile:
9. pro 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
žofi já si taky myslím že nebude problém. pan farář je fajn a určitě problémy dělat nebude. já sice nejsem věřící, ale do kostela s manželem chodím, člověk tam docela příjde na jiné myšlenky. a v tom Svinově se mi to líbí proto, že tam je taková rodinná atmosféra a vídáš tam jedny a ty samé tváře. třeba katedrála v centru mi přijde taková studená
tak to je šikovná Eliška že se tak brzy naučila na nočník. některé děti nosí ještě ve dvou letech plínky a to se mi moc nepozdává
9. pro 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka to máte krásný dáreček. já vím, když my jsme se stěhovali do nového měsíc před vánocemi
a na přípravu jsme chodili docela často. a kvůli mě farář vše ukazoval v dětské bibli, takže jsem to i já pochopila o čem mluví
9. pro 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Tak to je super, v dětské Bibli :slight_smile: My máme Přívoz taky rádi hlavně proto, že se tam známe, mladí už hodně moc let a i jinak tam jsou pořád ti samí lidi a perfektní kněží. Bohužel, až se malé narodí, budeme muset chodit asi do Poruby, ona je to busem dost štreka na malé děcko. Ale nevadí, chodila jsem tam několik let, jsou tam i mše pro děti a snad i klub maminek, tak to zvládnu. A když bude hlídání, tak pojedem do Přívozu.
do katedrály jsme chodili jeden čas na večerní nedělní, pak se chodilo do hospody pokecat :sweat_smile: Ale to jsme byli ještě mladí všichni, teď už máme rodiny, tak to je jiné.
A křtěná jsem v Pustkovci :grinning:
9. pro 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
äadus: ona sice ještě plínky má, ale už začínat volat což super když ji v pátek bude 14 měsíců :grinning:
9. pro 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, a nevíte jestli musí být křest při nedělní mši nebo je možné jej udělat zvlášť, pouze s rodinou?
9. pro 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aadus: záleží na faráři: My to měli při mši a bylo fakt bomba :wink: Sice je to dlouhé, ale stojé to za to :wink:
Já k nám taky chodím hrozně rádá. Jednak máme suprového kněze a taky máme dětské mše a teď jsme byli dokonce i na Mikuláši v kostele a to byl super zážitek. Jsem se bála jestli se Eli nebude bát Mikuláše, ale pěkně šla za ručičku si pro balíček :grinning: No prostě paráda :wink:
9. pro 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
žofi díky. já vím že je to všechno ještě daleko, ale moc toho o křtinách nevím a manžel má vždy na všechno spoustu času tak sem teda zvědavá jestli to bude schopný zařídit :sweat_smile: mě totiž příjde blbé abych křest zařizovala já když nejsem ani pokřtěná
9. pro 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nám dal náš farář i brožurkuo Křtinách, tak to dostanete nejspíš taky a tam je všechno napsané i co vše potřebuješ ke křtu :wink:
9. pro 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. :slight_smile:
Teda já úplně koukám,kolik tady toho stihnete nakecat. :wink:
Já jsem ted pár dní ležela,jelikož jsem mněla rýmu a pobolívalo mně v krku,ale už je to ok. :slight_smile: Dneska jsem byla na vyšetření té těhu cukrovky.No nic příjemného,jsem ráda,že už to mám za sebou.Ale sešli jsme se tam tři maminky a pěkně jsme podrbali,jelikož jsme tam musely 2hodky sedět a čekat na druhý odběr krve.Já jelikož nemám vůbec vidět žíly,mám ruce úplně rozpíchané a pěkně to bolí.Z levé ruky to nakonec musela sestra odebrat ze zápěstí.Na pravé ruce to naštěstí šlo ze žíly z paže..........
9. pro 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna ta maminka,co tam se mnou seděla říkala,že je u bývalé HZP,která má ten program Manažerka svého mateřství,který se dá čerpat do výše 4500kč.Už jsme si tu o něm psaly.Ale já když jsem byla minulý týden na pobočce proplatit 1000kč za 3D UTZ,tak mi ta paní říkala,že ten program se bude od nového roku upravovat,nebo dokonce rušit. :angry: Asi pojištovna zjistila,že maminek je hodně a začlo jim to připadat,že proplácí těch peněz moc :frowning2:
No a tak jsem se rozhodla ty zbylé 3500kč utratit v lékárně,aby mi třeba příští rok nepropadli.Nebo třeba budou dávat jen 1500kč,místo 4500kč.
Píše se tam,že proplácejí dětskou kosmetiku a léky a kosmetiku a léčiva pro maminky.Máte některá nějaký tip,co by se mi pro miminko hodilo a jaká kosmetika je dobrá?Slyšela jsem,že Johnsons moc ne.Tak jestli máte nějaké tipy,tak budu ráda,když poradíte.
Chci si koupit Bpanten na opruzeniny,nějaký šamponek......A pro sebe ty jednorázové kalhotky do porodnice,prsní vložky,něco na bolavé bradavky,krém na strie,kojící čaj.........
9. pro 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka no to mi neříkej ani ze srandy že by ten program měli rušit když k nim chci od ledna přestoupit. myslím že to nezruší, každá pojišťovna těhulím něco proplácí a prý mají novou pobočku v shopinu tak se tam na to zajdu poptat. ale 1500 je dobrých, furt lepší než nic. já jsem u revírní bratrské pokladny a ta proplácí 300 na vitamíny,300 na předporodní kurz a 300 ještě na cosi.
s kosmetikou moc neporadím, já zatím uvažuju na hipp. ale nakoupím až po novém roce, mám členskou kartu v DM drogerii a poctivě sbírám body, ty pak vyberu najednou a budu mít 20% slevu na celý nákup, takže nakoupím komplet kosmetiku a možná i plenky pokud je budou mít v akci
9. pro 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaduš,myslím,že pořád budou asi proplácet víc než většina pojištoven.Ale je škoda ty peníze nevyčerpat,kdyby to zrušili,nebo snížili.Třeba se to nestane,ale ta paní mně tím postrašila a asi by to jen tak neříkala.Jinak moje ségra k nim taky od ledna chce přejít.Taky říkala,že se tam zajde zeptat,tak kdyby něco zjistila,tak ti dám vědět.
No a já mám taky DM kartu a zbírám body,ale když by mi mněly ty peníze propadnout,tak to to radši koupím třebaže trochu dráž nebo tak v lékárně,ale pojištovna mi to proplatí.........
9. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka no to jasné že pokud si to chceš nechat proplati od pojišťovny že to nakoupíš v lékárně. každá korunka dobrá
já dnes asi půjdu provětrat peněženku zase, přišla nemocenská :grinning: ne, musím nakoupit ježíška pro kamarádky, sobě jsem chtěla koupit nějaké pěkné sponky do vlasů a tak
9. pro 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek