• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
evka: tak já u ELi na začátku používala olejíček Aviril, ten je fakt bomba, ale dobrá kosmetika je Hipp jak píše adus a nebo Nivea. TU Johnosn bych nekupovala. A pokud můžu poradit tak do porodnice se nekupuj jednorázové kalhotky, ale takové ty síťované. Jdou taky koupit v lékarně. Ty jsou mnohem lepšé a lépa drží. A když se to je poveda ušpinit, tak je jednoduše přepereš v ruce a hodíš na topení a za chvikĺku jsou suchéů Já měla dvoje a stačí. Jo a ještě si kup takové ty trhací buničité čteverčky. Ty využiješ na ošetření pupíku a taky na čištění nosánku a oušek. U malých dětí není vhodné používat vatové tyčinky, jelikož ten nosánek mají hodně malinký a tím to nevyčistíš. A ouška se tím taky čistí, jelikož se tím ten mázek nezastrkává dovnitř, jako kdybys to čistila tou tyčinkou.
9. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ohledně bepantenu, tak eli se mi jednou oprudila a bepanten nepomáhal, koupila jsem v lékárně Pytiol a to zabralo a tak zásyp. A na bradavky mi taky nepomohl. Mi sestra na gyndě říkala, jak jsem čekala eli že na bradavky je nejlepší Panenský olivový olej a masírovat a masírovat, a pokud ti popraskají tak Calciovou mast :wink:
9. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem zase viděla video první koupání v porodnici a tam ta PA říkala, že nejlepší je pro mimi obyčejný slunečnicový olej z lékárny. ale mělo to souvislost s odraněním mázku, tak nevím jestli se to používá i potom
žofi to jsem nevěděla že se nesmí použivat ty vatové tyčinky od začátku :confused:
9. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme zpět byla jsem v poradně. vše je Ok rosteme jako z vody - tedy mimčo, já dostala pochvalu, že nepřibírám tuky, že je to jen v bříšku miminka. Mám povolené cv¨íčo tak zítra jdu na plavčo. A co se týče pohlaví jsm etak kde jsme byli 50/50% ještě to na UTZ mé dr. nešlo 100% poznat tak uvidíme.
Po cestě zpět jsme koukla nahoře na Lenince do Textitu, kde měli i pro děti a hned jsme koupila osušku, co má na hlavičce medvídka s oušky zelenkavou, pak zelenkavé pyžamko se žirafkami a suprový letní obleček - něco jako dupajdy, ale s krátkým tričkem a kraťáky, s cvočky jako na džínách krémovo - oranžové :slight_smile: a mám tam vyhlídnuté pro miminko jedno nádherný overelek co bude mít od Ježíška :slight_smile:

Adi: salka bude možná i méně stačit podle hustoty já spotřebovala menší polovinu a taky salko ulizuji je moc dobré :slight_smile:

zofi: malá je moc šikovná to chce nějakou odměnu :slight_smile:

Evi: nestraš že nebudou proplácet! To musím rychle jít nakoupit permice na cvíčo a zaplatit ten kurz a proplatit. Ale zjistila jsem, že na každé pobočce mají jiné informace!
9. pro 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: ono je to opravdu šetrnější než ty vytové tyčinky. Já ty čtverečky používám doteď na ouška. Hezky se to tím vyčistí :slight_smile:
9. pro 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: nebyl jsi náhodou ve Woku? Tam mají suprová výběr snad všeho co ptřebuješ :wink:
9. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: kde je Wok? Znám woka jen pánev :grinning: byl to obchod hned vedle lékarny úplně nahoře a prodavají tam v první části dámský textil JItex a vzadu je dětské a pánské. Ale máš pravdu bylo tak toho hafa ve všech velikostech a vše možné, pak jsem hopla ještě do nějakých dětských potřeb, spíše nábytek, apod. měli vyzdobenou postýlku ve výloze tak jsme se ptala co to stojí, chci to z netu objednat tak říkala 1190 si říkám hergot tam je to 1990, ale tam jsou jen 3 ks, na netu 10!
9. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi,díky moc za rady.Ty buničité čtverečky to je dobrý nápad.A taky možná už můžu koupit nějaké ty ubrousky na zadeček miminka,že?!To mně napadlo až když jsem tě ted četla..... :slight_smile:
Katy já nechci strašit.Taky bych to raději investovala do předporodního kurzu,nebo tak,ale kdyby to mněli od ledna snížit třeba na 2500kč,tak bych o 2000 přišla.A to by byla hrozná škoda.Radši se zásobím tou kosmetikou. :wink:
Já jsem volala včera na předporodní kurz na Fifejdy a tam mně sestra překvapila.Prý si mám zavolat až ve 32tt.Tak jsem jí říkala,že mi to připadá pozdě a ona,že na ten kurz je dobré chodit od 32tt,ale že si mám tedy pro můj pocit zavolat v 30tt.
Já to ale nechápu.Když se zrovna netrefím ve 30tt na začátek kurzu,tak to ho pak jako nestihnu odchodit,nebo jak??Na stránkách Fifejdské nemocnice nemají napsané,kdy ty kurzy začínají.Tak nevim,nevim.Asi budu muset poprosit známou,co tam dělá,aby mi zjistila,jak to tam chodí a nic mi neuteklo.....
9. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to Woko je kousek pod alšáke, je tam vedle květinářství :wink: Já mám od nich kočárek :wink:
9. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka to je nějak pozdě ne ve 32tt? já začínám chodit ve 24tt, končit budu ve 30tt. mám nějakého tucha že porodím v dubnu. a kosmetika se nezkazí, takže já bych nakoupila komplet všechno :wink:
katy to je fajn že prcek roste :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: a ty ubrousky jsou nejlepší od Nivei, ale musí být bez parfému!!!!!!!!!!!!!!!, tak bacha na to :wink:
9. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
katy: jak ses včera ptala, jestli náhodou taky nejdu na poradnu jako ty dneska - tak ne-e, až příští středu. Dneska jsem ale byla na tom ultrazvuku, kde kontrolovali srdíčko miminka. :slight_smile: Všechno je v pořádku jupííí. Mám hroznou radost. Ale malý sebou tak mlel :grinning: A už od 3.doktora mám potvrzené, že je to kluk. A měla jsi pravdu, pan doktor je moc hodný a všechno podrobně ukázal a vysvětloval. Ptala jsem se i na délku mimi, ale bohužel to zase nešlo, Radýsek je tam skrčený, tak zas to nevím :frowning2: No ale hlavně, že to srdíčko je OK :slight_smile:
A gratuluju k dobrým zprávám z poradny a nákupu :slight_smile:.

V shopping parku jsme byli v pobočce ČPZP (HZP) v sobotu - je to super, že to jde i o víkendu...ptali jsme se tam mj., jak to je po narození dítěte a paní říkala, že po narození je dítě ze zákona u té pojišťovny, kde matka. Tak se asi fakt k tomu lednu přehlásím. Ta VZP nabízí kulové. Ale jak píšete, kdoví, jak to bude s příspěvky po novém roce. Ale už to, že se dají věci vyřídit i o víkendu a na tolika místech je velké plus.

zofi: máš hezkou fotku v pasu :slight_smile: Tak WOKO vzala myslím moje mamka útokem...jak jsem u našich, tak taťka říká, že mamka zas na Lenince cosi kupovala :grinning: Musím se tam po Vánocích taky zajít podívat až zjistíme, co nám Ježíšek nadělil.. Mě se líbí hodně věcí ještě na batolátku.cz. A díky za postřehy, co se bude hodit z lékárny...musím si to poznačit :slight_smile:

evka: jéé ty se máš, že tu cukrovku už máš za sebou, já jdu v úterý.

andelka: tak já tedy na tebe tipuju taky holčičku :slight_smile: a na zofi zatím nevím...ale u tebe mě hned napadla holčička :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi: já to taky vyčerpám, předporodní kurz dnes 1500 Kč, teď mám za 200 daňák za krém, něco jsme už vybrala, permice plavčo 500, cvíčo pokud mě bude bavit tak taky bude kolem 1000 tak to tak vidím, že za cca 1000 Kč koupím v lékarně a jsme na nule :wink:
nadstandart. porod by mě stejně nevyšel.
Jinak já budu chodut s Adou na kurz :slight_smile:

Adi: nepůjdeš v út prubnoutto cvíčo jen nevím zda jsou balony nebo tanečky bych musela zavolat..

Zofi: tak já byla jinde a jsem úchylná furt chodím nakukovat na ty poklady do tašky :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky super díky za tipy!!! :slight_smile:
Aaaduš mně to připadá taky právě pozdě.Přece radši dřív,než později,no ne???Asi tam zkusím zavolat ještě příští týden a být více neodbytná.Ségra tam taky chodila a ta sestra co tam bere telefony,jí řekla to samé.Ségra se tam pak ale protlačila dříve a chodila myslím od 27tt.No a já už jsem 25tt,tak nechci nic prošvihnout.Ségra tam byla moc spokojená,tak snad mi to nějak klapne. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi: mě to taky na Fifkách říkali, že dříve než ve 30 tt neberou a mě to taky přišlo celkem pozdě, proto chodím už od ledna a už s emoc těším. :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: nejsi úchylná, já to dělám taky, pořád na ty mini věcičky koukám :slight_smile: A ten splín znám taky...no jo hormony...mě to chytlo v pondělí, tak jsem bulela kvůli takové kravině, teď se tomu směju :slight_smile: Nebo jsme jeli autem a najednou hlásím, že je mi smutno a chtělo se mi brečet a ani nevím proč. A jindy mě zase zaplaví takové pocity štěstí :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro dík za pochvalu :grinning: fotky
jinak v nemocnicích ty předporodní kurzy mají opravdu pozdě a bývají často i plné. Proto já do nemocnice na cvíčo chodit nebudu :wink:
9. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: mě se ale zdá, že je to podobně i v Porubě ten kurz - od 30.tt...
9. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy to máš super,že už máš ten kurz a plavčo domluvené a můžou ti vystavit doklad a zaplatit to do konce roku.Já právě s tím předporodním kurzem nevím,co vymyslím......Ale jak píšeš,nadstandart by mi z toho taky nevyšel,tak to holt utratím ted v lékárně. :slight_smile: Ještě že vás tu mám a píšete tolik rad co nakoupit.Už si to přepisuju na papírek,se kterým zítra naklušu do lékárny.Myslím,že tam budou pěkně čumět. :grinning: :grinning:
Jaro gratuluju k srdíčku.To je super,že je vše jak má být!!!A taky k pindíkovi.Takže malý Radeček?? :wink:
Jo a ta cukrovka nic příjemného,ale dá se to.Nejvíc mně ted bolí ta rozpíchaná ruka. :confounded:
9. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona mi ta paní říkala,že nemám mít strach a zavolat až v tom 30tt.No ale já troch strach mám,že to bude pozdě.........Kdybych alespon věděla,kdy ty kurzy začínají.Vždy je ten kurz na 6týdnů.Tak jak můžou vědět,že když zavolám,že bude zrovna ta prví lekce a že ho stihnu dochodit???
9. pro 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: já na svůj cukrovkový test moc ráda nevzpomínám. Mě z toho bylo strašně blbě a málem jsem zvracela. A u Eli jsem taky chodila pořád po obchodech a koukala kde co mají nového a co bych ji ráda koupila :wink: . Teď už to tak neprožívám :slight_smile:
jaro: ten kurz na fakultce je tuším až od 32tt, ale nevím to jistě a mají velmi omezenou kapacitu :wink:
9. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
zofi, ty se prihlasovala do Kastanka na ten lednovej kurz? nevis co vsechno potrebuji vedet, pani mi napsala at poslu prihlasku po mailu, ale zadnou neposlala, tak nevim, co vsechno jim tam psat :sweat_smile: diky :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji: ještě ne. ale chci tam napsat maila. Ty tam budeš chodit?
9. pro 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: taky gratuluji k výborným výsledkům srdíčka :slight_smile: dneska jsme svoji dr. pana dr. Chovančíka pochválila jsou kamarádi jak jsme pochopila od obou a moc ji to potěšilo :slight_smile: no teď se nám ty poradny trošku změnily, já 18.11. nemohla byla jsme v té Praze tak jsme šla o týden dříve a už pořád chodím asi o týden dříve než ty.

Já jdu na cukrovku 6.1. se tedy těším! To že budu přes svátky ťapat cukroví asi nijak výsledky neovlivní nebo snad ano? :astonished:

Evi: v Přívoze bude začínat předporodní kurz s dulou Čurdovou někdy v polovině ledna, pokud nelpíš tedy na nemocnici.
9. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to jeslti jíš nebo nejíš sladké na to nemá vliv :wink:
maji: tak jsem psala do Kaštánka meila, tak ti oak dám vědět jak jsem dopadla a jestli po mě chtěly ještě nějaké informace :wink:
9. pro 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy a kolik bude ten kurz stát a kde se o něm něco dovím?Mně se na těch Fifejdách líbilo,že je první hodinu předporodní kurz a další hodinu je cvičení na balonech a ve vodě.Jelikož nejsem přímo z Ostravy a tady u nás nic neni,tak bych to mněla při jednom.Jelikož cvičit chci taky někde chodit.Na nemocnici netrvám,jen by mi to asi nejvíce vyhovovalo a neni to tam drahé. :slight_smile:
Zofi určitě to každý jinak snáší.Mně bylo teda nejdřív taky dost blbě. :unamused: Ale jak jsem se pak najedla,tak se to zpravilo.A ted mně trápí jen ty rozpíchané ruce. :confounded:
9. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Našla jsem si na netu kosmetiku SEBAMED.Je to taková dražší na citlivou pokožku.Nemáte s ní někdo zkušenosti????Já totiž trpím na atopický ekzém.Je to dědičné.Tak používám dosti citlivou kosmetiku pro sebe......tak bych potřebovala i pro mimi něco citlivého,aby mu to nevyvolalo nějakou reakci.
9. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi: na sebamed jsem zapomněla ten je taky dobrý. Já jsem dostala vzorečky v porodnici :wink:
9. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi: je to každé út a probíhá to tak, že prvně je cvíčo - střídají se overbally a bř. tance a pak je přednáška (na tu já chodit nebudu) už v př. týdnu chci začít s cvíčem. Stojí to každé 90 Kč, když zaplatíš jak cvíčo i přednášku stojí to 160 Kč, jistě jdou koupit i permice. Najdi si web buď jany Čurdové což je dula, která to vede nebo RD Chaloupka na Repinové ul.
9. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: tak to je to samé jak tady u nás. Já taky budu chodit jen na cvičení, přednášky jsou pro mě zbytečné :grinning:
9. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek