• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
koukám, že řešíte lékárny a přípravu na porod :slight_smile:
Já se porodu jako takového nebojím, ale připravit se chci, ať si pak něco nevyčítám. Takže vím o maliníku, semínku, masáži hráze (je na to spešl olejíček od Weledy) a Epi nu. A holky z mojí domovské diskuze (ani se neptejte kdy se zakládala :grinning: ) zkoušely i odvar z hřebíčku a skořice, když chtěly rodit a povedlo se.
Já zatím nevím, jestli budu EpiNo půjčovat nebo kupovat,budu muset rozhodit sítě a pozjišťovat kdo ho měl nebo bude mít a půjčil by.

Tak jsem se rozhodla, že v pondělí naklušu do lékárny a ještě něco přikoupím. Mám doma paragon jak jsem kupovala Gravimilk (až po návštěvě pojišťovny), tak mi bude zbývat ještě 700Kč. Gravimilk mám vanilkový i čoko a chutná mi to. Tak pokoupím třeba ještě to a nějaké čaje a ještě nějaký Bepanthen, mám jen 2x malé balení.

Jinak já plánuju druhé mimčo tak za 2,5 - 3 roky po prvním. Jestli budou možnosti i na třetí, tak do 35 bych se nebránila, později už dítě neplánuju. Mně měla mamka v 35, sestřenku její v 37 a přijde mi to dost pozdě už. Ale kdyby se náhodou zadařilo, tak to je jiná, že jo. Ale plánovaně ne e.

S tím kojením - vyprávěla moje babička, jak došla k doktorovi a ten na ni: "Matko, přestaňte kojit, jste zase v jiném stavu." Babi bobek měla 20 let a ani ne ročního prcka. Ale to bylo na konci 40.let, do Calibrum Mami ještě daleko. :grinning: Tehdy by to asi paseku dělalo, dneska už se to dá pohlídat, aby ženě ani miminku nic nechybělo. Ale prý se často stává to co Maje, že to tomu staršímu přestane chutnat.
18. pro 2009 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
andelko, s tou babickou je to dobry :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky stává se vám někdy,že třeba mimi celý den nekope????Já už jsem denně cítila,jak se tam vrtí a dneska jsem necítila ještě nic.Jsem z toho nervozní,ale věřím,že jen spinká a že je v pořádku.
18. pro 2009 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
evi zkus si dat horkej sladkej caj a natahnout se, treba sis toho jen nevsimla v tom shonu :wink:
18. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
maja: Jo, moje babi měla fajn historky, moje mamka taky. Škoda že se babi veverky už nedožila, no co se dá dělat. Ale povídat rodinné historky miminku budu, ať ví, co byli jeho předci zač :grinning:

evka: Já malé cítím jak kdy, teď už docela často. Ale někdy dlouho spinká, někdy se zas vrtí o 106. Včera na nákupech kopalo furt, asi bude po tatínkovi, ten nákupy nemusí :grinning: ale též si myslím, že při shonu si to člověk méně uvědomuje. Mně ho dneska uspalo Bachovo vánoční oratorium :slight_smile: Tak třeba mu taky něco pusť, ale na probuzení :wink:
18. pro 2009 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
evka epi-no je takový balonek s pumpičkou, strčíš si ho do pochvy, nafoukneš a učíš se tlačit. tady máš diskuzi
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=42639&vGroupOffset=0
evka někdy se stane, ale mě spíš kope tak cca 15 minut po probuzení, ale to musím zůstat ležet a počkat si na to a hlavně večer kolem 22 hodiny, to je jeho čas :grinning:
jo a ještě prý spouští porod když sníte 2 plechovky ananasového kompotu :grinning:
18. pro 2009 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
jeee, ananas, po tom bych se umlatila :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. pro 2009 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
holky dík za rady.Asi zkusím ten sladký čaj,natáhnu se a budu se sledovat.
Aaaduš,tak jsem zase o něco chtřejší. :slight_smile:
18. pro 2009 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
maja ale 2 plechovky to je tak na posrání a ne na porod :grinning:
18. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
adus, ani posrat se neni pred porodem na skodu :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
maja no to věřím :grinning:
18. pro 2009 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
18. pro 2009 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ja to stejne nechapu, denne sezeru a vypiju tolik mlecnych vyrobku (jen za dnesek 600ml mlika, trochu kefiru a 3 jogurty) a chodim tak jednou za tri dny :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: asi ten ananas zkusim :grinning:
18. pro 2009 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
maja: Zácpa (nebo pomalejší trávení) je v těhu normál. Ale nějaký kompotek by mohl pomoct, nebo Psylium do jogurtu.

Holky, plánujete před porodem klystýr, nebo Yal nebo nic?
18. pro 2009 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
andelko, no kdyby bylo nejhur vim po cem sahnout :grinning: :grinning: :grinning:
ja klistyr :wink:
18. pro 2009 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
já klystýr nebo kompot :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
malý mi na hodku usnul tak jdu na chvíli za vámi :slight_smile:

na nákup do lékarny taky ještě musím jít at to do konce roku stihnu ale je blbé že to musí být z toho jejich seznamu a ne cokoli třeba ubrousky,plínky. I když plínky jsem koupila dneska fajn v hypce a ve středu v tescu :slight_smile:

andelka já klystýr měla jsem ho i u Toma
18. pro 2009 v 17:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ooo, tak na zazivani je prej dobra lzicka olivoveho oleje denne...no to zni lakave co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
majatob to zní fakt lákavě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: s tím naštěstí problém nemám jen žáha hrůza. Už mám napsaný seznam hned zítra jdu do lékarny :slight_smile: a ještě si musím koupit ten maliník, u malého jsem ho pila a porod dobrý :slight_smile:
18. pro 2009 v 18:12  • Odpověz  • To se mi líbí
smardi, prepis seznam aj sem at se jeste inspiruju :slight_smile:
me zaha pali jen po vecech ve kterych je kyprici prasek, takze uz nam nemizi pernicky a nepecu buchty... :sweat_smile:
18. pro 2009 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
maji já hned ho tu dám ale vybírala jsem jen podle toho seznamu co by se hodilo :frowning2: ale zas jim to nenechám že :slight_smile: :slight_smile:, vložky, kalhotky apod. už jsou sbalené v tašce do porodky

mě žáha palí pořád :frowning2: ale noc nejhorší

ten seznam:
Hylak forte
Bepanthen
Pinosol nosní kapky
RENNIE
SMECTA sáčky
STODAL sirup
Gravimilk vanilka
Čaj pro kojící-teekanne, weleda, laros
Emulgel
SEBAMED Baby Dětský šampon
SEBAMED Baby Dětská mycí emulze extra jemná
SEBAMED Baby Dětské mléko 200ml
Sebamed dětský krém na opruzeniny 100ml
18. pro 2009 v 18:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jo takhle, to mas z te pojistovny, uz mi to docvaklo :grinning:
18. pro 2009 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
maji jo z pojištovny jinak právě už nákup mám: vložky, dudel atd. ale určitě si koupím vic balení gravimilku ten mi chutná-vanilkový je mnamka :slight_smile:
18. pro 2009 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
smardik: Ha, tak z tvého seznamu nemám Hylak, Pinosol, věci na žáhu (zatím nepotřebuju) a emulgel. to je všechno pro mimčo? A na co to je přesně? Já se v tom vůbec nevyznám? Ten emulgel měla i evka, to má nějakou značku?
18. pro 2009 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
hele ta smecta je dobrej napad, pripisu na seznam... :slight_smile:
18. pro 2009 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
andelka já právě beru to co bych mohla využít-přece jen mám už doma 14měsíční dítě tak se to hodí, hylek na průjem, pinosol nosní sprej, emulgel na nadýmaní (snad bude Honzík jiný, u Toma nepomáhalo nic ten se prvními 3měsíci prořval
18. pro 2009 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
majatob já doma smectu ani hylak nemám a může se to hodit :slight_smile: tak nač to kupovat za své když mi to proplatí oni :slight_smile:
18. pro 2009 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ty brdo, Tobik vymaloval stenu v obyvaku cernou pastelkou a udelal uprostred koberce rybnicek z piticka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
maji třeba bude mít výtvarný talent :grinning: :grinning: :grinning:
ja se picnu...mela jsem za to, ze si spokojene maluje do skicaku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no ale pekne to vzal, vyfotim... :grinning:
18. pro 2009 v 18:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek