• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Ahojky,
tak my jsme taky prožili vánoce v poklidu. jenom mě teda naštvala tchýně. manžel jí koupil kožíšek velikosti XL, samozřejmě jí to je malé tak že to půjdeme vyměnit jestli to dělají ještě větší. a ona že prý když by neměli větší že mi ho nechá, že se mi to po porodu bude dobré :angry: tak jí říkám, že mám M, někdy L, záleží na značce a ona že prý sama uvidím :angry: jsem to normálně obrečela. ale dneska jsem si koupila pletené šaty velikosti M, takže ať si chuchne babizna jedna. jasné že hned po porodu nebudu jako laňka, ale abych nosila velikost XL myslím nehrozí
jinak jsem si dneska byla změnit pojišťovnu na tu 205, tak jsem zvědavá co za změny od ledna budou. a taky jsem si byla podívat na českobratrské na kočárky a jeden se mi tam fakt líbil, takový huštavý je, asi ho objednám a je za dobrou cenu. asi tento, ale barvu pořád nevím
http://www.imperia.com.cz/web/website/mainmenu/products/marita/m-949/
28. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a zapoměla jsem, dneska jsem měla poradnu. všechno je v pořádku, nechala jsem si napsat hořčík na to moje tvrdnutí břicha a 23.1. jdu na test na tu těhu cukrovku, tož se těším na dobrůtku. jen doufám že jim to tam nepozvracím když to musí být na lačno. já na lačno nevypiju ani čaj natož tak jakousi slaďárnu
28. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás :slight_smile:
já jsem před Vánoci nějak moc kmitala, chtěla jsem všechno stihnout...až mě manžel musel krotit...pak už jsem jen lenošila a chodili jsme po návštěvách - ale to je už taky pro mě namáhavé...za chvilku mě bolí ze sezení záda a tlačí břicho...tak už jsem i ráda, že je po všem. Pod stromeček jsme dostali hlavně věci pro miminko a penízky - ty jsme odložili na postýlku. V albu mám novou fotku :slight_smile:
Ale ty záda, to je ráno vždycky maras - to mě vyžene ven z postele a pak sedím na balonu než to přejde:frowning2:

evka: ať ti to dobře dopadne :wink:
aaadus: gratuluju k úspěšné poradně, taky dlabu hořčík - je to lepší, pomohlo to. A toho testu se neboj...před tím hodně pij vodu...to vám řeknou, to ti pomůže. No jo tchýně, se svojí mám dost špatné zkušenosti, je vykopaná válečná sekera a nebavka.
Na tu pojišťovnu se chystám taky...a to jde už teď v prosinci? Posledně paní říkala, že až od ledna. A na stránkách už mají rozpis na rok 2010:

http://www.cpzp.cz/main/clanek.php?id=2837

Na to mateřství to bude 1500,- a pro novorozence balíček.

Holky, už si zařizujete dětského doktora?? Máte nějaké tipy v Porubě? Včera večer mě chytla nějaká minidepka, že nic nestihnu, že ještě nic nemám zařízené a nakoupené...Už jen 3 měsíce a kousek :astonished:
28. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro já jsem se tam k nim byla registrovat od 1.1.2010. proplatit si nechám buď předporodní kurz nebo pernamentky na cvičení a něco z lékárny. no ale furt je 1500,- více než 600,- u stávající pojišťovny že
na ten test jdu hned ráno na 7, takže den před tím od 7 večera nic nejíst, jenom pít vodu nebo neslazený čaj. já se jen bojím ať neudělám ostudu kdybych se pozvracela :grinning:
já mám zatím vybranou pediatričku v klimkovicích, to mám nejblíž. ale po novém roce jdu ke svému praktickému lékaři a zeptám se ho jestli nezná někoho dobrého. on vždy poradí ty nejlepší doktory z ostravy a i když třeba neberou tak nás tam vždy nějak protlačí
28. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaduš,na tchýni se úplně vykašli.Budeš po porodu kočka jako dřív.Ještě bude koukat,baba jedna! :grinning:
Jaro,tak to teda koukám,že to ze 4500kč zkrouhli na 1500kč,že?!? :confused: :confounded: Ale hlavně jsem teda ráda,že jsem ty peníze vybrala a že jsem jim je nenechala. :slight_smile:
Ségra jde do lékárny ještě dneska a pak musí na poj.Snad tam nebudou moc fronty. :wink:
Nejsi sama,kdo má pocit,že ještě nic nemáš zařízené.Na mně už to taky docela doléhá.Ted po novém roce se to už skulí raz dva.............
Já o doktorovi ještě uvažuju.Tady u nás máme dr kolem 65let a ona ne a ne jít na důchod.Navíc bývá na maminky pěkně drzá a tak. :frowning2: :angry: No ale bydlím od ní 5 minut pěšky.Tak nevím,jestli k ní jít,nebo jestli dojíždět s mimi do Hlučína,nebo ještě dál do Ov.Ale to se mi moc nechce.No uvidím......
28. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka to víš že se na ni vykašlu, ale ty hormony jsou potvory. a kde přesně bydlíš jestli to není tajné? já bych už asi k takové staré dr nešla, protože kdoví jestli když odejde do důchodu najde za sebe náhradu. pediatry nechcou mladí doktoři dělat. já se raději projedu k dobré dr, než poslouchat nějaké zastaralé kecy. a budete k těm dr volat nebo je lepší zajít osobně?
a v pojišťovně fronty nebyly, teda aspoň ne dneska, byla jsem v té nové pobočce v shopping parku
28. pro 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: aha, tak to tam hopnu ještě teď v prosinci do shopping parku, ať to mám hotové :slight_smile: Díky za info. To je fakt, furt lepší než nic jak u VZP :grinning: Nebooooj, určitě to zvládneš dobře :wink: Budem na tebe myslet :slight_smile:

Já s tím doktorem vůbec nevím...a ani nevím, kde berou nové...:frowning2:
28. pro 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro porod bude horší :grinning:
na dětské dr můžete kuknout tady
http://www.detskydoktor.cz/?page=Mesto&mesto=85
28. pro 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaduš bydlím v Dolním Benešově.To je 7km za Hlučínem.A tady je to s doktory fakt bída. :confounded: Já mám středisko opravdu 5min. za barákem,tak mě mrzí,že tu dr. stojí za hopuby. :angry: Nechodím tu ani k obvodní,ani na gyndu,ani k zubařce.A všechny včetně té dětské dr to mám kousek.Mimi bych jen naložila do kočíku a za pět minut tam byla.Jenže..............No a v Hlučíně jde taky dobrá dr za 2 roky do důchodu,tak tam se mi teda nechce a kdo ví,jestli přibírá.A do Ov?Je to sice autem 30-45minut do Přívozu,nebo do Poruby.Podle provozu.Ale přece jen je to z ruky. :frowning2:
Je to super,že mají pobočku v Shopinu.A jak tam mají otevřeno?Každý den?
28. pro 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka no to máš na prd. my bydlíme v Jistebníku, to je 20 minut od Ostravy, ale do těch Klimkovic to mám 10 minut cesty. kámoška tam chodí s malým a je spokojená. a co v Hati, tam by taky měla být dr, švagrová tam chodila.
shopinu mají otevřeno každý den od 10 do 21, takže paráda. a říkala paní, pokud budeš rodit ve fakultce mají pobočku přímo tam
28. pro 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Hati nevím.Ještě jsem to popravdě moc nezjištovala.Ale asi už je na to nejvyšší čas! :sweat_smile: :slight_smile:
S tím shopinem je to fakt super.A že až do devíti večer,to je vážně bomba.Jezdím tam někdy na nákupy,tak je dobré to vědět.Ve Fakultce rodit nebudu,ale rozhodně je to výhoda,že tam mají taky pobočku. :slight_smile:
28. pro 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka no to už je nejvyšší čas :sweat_smile: a kde budeš rodit? Kravaře, Opava?
jo je super že mají v tom shopinu otevřeno tak dlouho a každý den. já tam taky jezdím na nákupy, takže je tam všechno při ruce
28. pro 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jen tak náhodou jsem na Vás "narazila". Můžu se přidat :wink: . Bydlím na Hlučínsku, takže od té Ostravy nejsem až tak daleko. Kamča
28. pro 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie no jasně :wink:
28. pro 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj aaadus, děkuji za přivítání ... tak trošku jsem si vás pročetla a s tou pojišťovnou 205 jste mě teda překvapily, resp. jak to na příští rok "krouhli" :angry: . Abych ještě zítra rychle vyrazila něco nakoupit, ať jim toho tolik nenechám. Zatím jsem vyčerpala 1400,- Kč na I. trimestrální vyšetření a vitamíny. To jsou šoky :fearful: .
28. pro 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie to ti zbývá ještě hodně věcí. být tebou si dnes napíšu seznam a vyrazím do lékárny. nechat jim tam 3000,- jen tak by byla velká škoda a příští rok by jsi neměla nic
28. pro 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi myslíme všechny stejně :slight_smile: :wink: , ale proč ten stát trošku nevyždímat, když to jde :wink: ..jj, nejspíš to tak udělám s tím seznamem a zítra s přítelem nebo sama vyrazím (čaje, vitamíny, sirupy, možná už i něco málo z kosmetiky pro malé /má to nějakou záruční dobu/, zdravotní obuv atd.)
28. pro 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie tak kosmetiku pro mimčo si nakup komplet, nenech jim tam ani korunu :grinning: ale nevím jestli proplatí všechno, holky psaly že někdy jenom to co mají přímo oni napsané ve svém seznamu na netu
28. pro 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějaký seznam mi paní na pojišťovně dala, tak snad se v lékárně domluvíme, večer to projdu a napíšu si, co budu moct :grinning: .. jen je otázka, co budou mít v lékárně za zásoby a stavy vzhledem ke konci roku a inventuram
28. pro 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak kočárek se mi líbí stejný jako Tobě, jen ještě váhám s tou barvou - buď smetanová nebo v té tmavé mřížkované verzi, dokonce jsem je našla na netu za 6 tisíc a něco, ale je to v Brně, i když dopravili by to zdarma
28. pro 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie já jsem ten kočárek objevila dneska. a asi do něho půjdu, i když sporťák nic moc teda, ten bych potom koupila jiný. mě se nejvíce líbí hnědo-béžový nebo černo-bílý. prostě nějaký neutrální i pro druhé dítko. mně ta paní v obchodě říkala že jsou výhradní dovozci do celé ČR a i reklamace řeší přímo u nich
28. pro 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ještě nikde nebyla, přece jen je brzo, ale když tak brouzdám po netu, tak mi to prostě nedá :grinning: , měla by to být kombinace a říkáš, že jako sporťák nic moc? tak uvidíme, ale rozhodně zůstaneme u klasického kočárku se čtyřmi kolečky, žádná tříkolka nebo tak podobně, mám nedobrou zkušenost s řízením a regulací :unamused:
28. pro 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie já si neuvědomila že až v červenci :sweat_smile: mně se ten sporťák zdál takový malý a divný. to si raději koupím Peg Perego GT3, ten je fajný a veliký
28. pro 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak to jo, ale je to škoda, chtěla bych ho využít maximálně bez potřeby dalšího kočárku (sporťáku), no uvidíme .. našla jsem odkaz na ty kočárky http://www.kocarky.info/sortiment.htm, mělo by to být na té Českobratrské v Ostravě
28. pro 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie kukni sem, tady mají nové stránky co mi dneska paní dala vizitku
http://www.imperia.com.cz/web/website/mainmenu/odkazy-web/marita/
žádný kočárek není dokonalý, když má dobrou korbičku je na nic sporťák a naopak. ale oproti tomu co jsem měla vybraný má větší korbičku o 10 cm takže sporťák bude potřeba až někdy v lednu a do té doby na rozmýšelní času dost
28. pro 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka: 2,5 je v pohodě. já se docela děsím další poradny, protože jsem přes svátky fakt mlsala, i teď si zobnu k čajíčku. Ale snažím se jíst i normální věci jako dřív a od nového roku už to bude zase při starém. Na zítra držím palečky :slight_smile:

Holky, tak 1 500 je fakt o dost míň. Ale pořád víc než jiné pojišťovny.

frezie: Ahojky, vítám tě :slight_smile: a určitě to v té pojišťovně nenechej a pěkně provětrej lékárnu :wink:
28. pro 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Frezie.Vítám tě mezi náma.To asi budeme od sebe kousek,co?Já jsem taky z Hlučínska. :slight_smile:
Aaaduš,já porodnici teprve zvažuju.Už asi 3 měsíce. :grinning: :grinning: Byla jsem rozhodnuta pro Fifejdy,ale zvažuju i Opavu.
Na Fifky jdu 7,1 na poradu o předporodním kurzu.Takže se tam porozhlédnu a uvidím.
Anděl,taky myslím,že od nového roku budu baštit zase jako dřív,ale přes svátky jsem se vážně docela přecpala.I sladkého,které jinak moc nemusím.A to je před náma ještě Silvestr. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kočárky máte vybrané pěkné.Já půjdu asi do kočárku Jamper,nebo X Jamper.
28. pro 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Andělko a Evi, děkuji za přivítání. Jsme od sebe opravdu kousek, já bydlím v Kozmicích :slight_smile: .
Jinak ohledně těch kil, jak jsem zpočátku přibírala, poslední dny jsem dokonce zhubla asi 1 - 2 kila. Na poslední kontrole před vánoci jsem měla 51 kg na začátku 13. tt, předtím jsem měla i víc. Ten úbytek přičítám nechutenství z nachlazení, moc tomu jídlu nedám :frowning2: , ani o vánocích mě žravá nechytla. Dříve jsem jedla skoro co 2 hodiny, pořád musela mít něco v záloze po ruce :slight_smile:.
28. pro 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie neboj, ta žravka teprve příjde :grinning: já taky furt nic nic a pak buch a kila letí nahoru
28. pro 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi moc stresuji, bříška mám jen takový náznak, ale říkám si, že jsem pořád ještě na začátku a ono to vše přijde časem, to přibývání, jinak je mi fajn (ani jsem nezvracela, občas mi bývalo jen těžko od žaludku ráno a večer) .. ale vy už jste všechny o dost dál :wink: , tak se nesmím divit :grinning: , že je vás "víc"
28. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek