• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
katy mám ho v albu, až kukneš napiš ať to můžu smazat
4. led 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
není tam zkus znov číhám
4. led 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď
4. led 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem ho viděla je nádherný, hled bych ho pořádně podrbala za ouškem :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
už to zase smazali, to jsou rychlíci. no on vypadá že by se nechal podrbat, ale cizí lidi fakt nemusí, hlavně chlapy a pošťačku :grinning:
4. led 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak je to s tím proplácením u 205? to musí být všechno koupené v lékárně nebo můžu donést i paragon z drogerie?
4. led 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: myslím, že z lékarny, ale už máš nárok jen na 1500 Kč :frowning2: já stihla vybrat ještě 4500.
No a nejsem ani chlap ani pošťačka tak by se možná nechal ukecat. Jak je starý?
4. led 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy jo já vím, že to zkrouhli. buď těch 1.500,- utratím jenom za ten předporodní kurz nebo 500,- za pernici na cvičení a zbytek lékárna. když já mám radši když si zboží můžu sama vybrat a hned si ho očuchat a ne si furt říkat a ještě tamto a tamto mi doneste.
teď na vánoce měl 5 roků. no on už pár lidí rafnul, ale to bylo tím že vlezli na zahradu a nezazvonili. a to byla na brance cedulka pozor pes a zvonek a pro ty co neumějí číst tam ten zvoneček je i nakreslený
4. led 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk to dej celé za kurz a máš to. A cvíčo a lékarnu si kup v drogerce a máš to.
4. led 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem se dívala na stránky lotosu, tak ten kurz co začíná koncem února má už jenom 4 volné místa. to se teda rychle plní. ty už jdeš teď ve středu že? potom napiš jaké to bylo. a jde i manžel?
4. led 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo už teď ve st a P. sand taky půjde, sice prý co tam bude dělat tak jsme říkala poslouchat a popíjet čaj :sweat_smile:
4. led 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: ohledně toho proplácení 205 - měly by to být produkty zakoupené v lékárnách nebo prodejnách zdravotnických potřeb, já stihla ještě v posledním týdnu nakoupit věci v lékárně za cca 2.500, snad mi to ještě proplatí, paní na pojišťovně mě ujišťovala, že v lednu budou brát zbytek dokladů z r. 2009, musím tam co nejdříve skočit, ať o ně teda nepřijdu :grinning:
4. led 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, můžete mi poradit, jak je to s těmi předporodními kurzy a hlášení (přihlášení) se do porodnice, kde bych chtěla rodit? kdy kam mám vůbec jít .. v tomhle jsem úplný "Neználek" :fearful:
4. led 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie aha, tak to si nechám proplatit ten předporodní kurz a je to. a na ten kurz záleží kam by jsi chtěla chodit jestli do porodnice nebo úplně mimo. a tím hlášením se do porodnice myslíš co? jako to, že třeba chceš rodit v Porubě a ať si tě napíšou do "pořadníku"?
4. led 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: hm, jako že bych chtěla rodit v Porubě nebo Opavě a ať se mnou "počítají" nebo je to jedno a když to na mně "přijde", jela bych kam mě napadne?
4. led 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie tak to v Ostravě nefunguje, buď tam přijedeš a vezmou tě nebo pošlou jinam. jde to jenom ve Vítkovicích, ale musíš si koupit zlatou kartu a ta stoji 2000,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: v Porubě bych taky chtěla rodit, chodím tam na všechny utz, mám tam založenou kartu. ale pokud je stopstav tak máš smůlu a musíš se spokojit s jinou porodkou
4. led 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: aha, tak to jo, tak uvidíme, když tak se ještě zeptám svého dr. na příští kontrole .. já mám vše (kontroly, utz, vyšetření, testy atd.) u svého gyn. v Hlučíně, zatím teda nemusím nikam dojíždět :slight_smile:
4. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
frezie: já rodila v Porubě a taky jsem se nijak dopředu nepřihlašoval. Prostě jsme tam jeli a buď nás vezmou a nebo ne :wink: Jinak já taky mám UTZ u svého gyndaře, ale na velký UTZ v 21 - 22. tt jdu jinam. :wink: To asi taky půjdeš, pokud ho teda tvůj gyndař nemá. :wink:
JInak s tím proplácením já si hlavně nechám proplatit to cvičení, to mi stačí :grinning:
4. led 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, volala jsem gyndr kvůli stěrům co mi dělal a objevily se mi kvasinky. Takže si jdu zítra pro recept. říkala jsem mu i, že mi nějak moc často tvrdne břicho, tak říkal, že to vezmem při jednom. Takže zítra odpo jdu neplánovaně ke gyndr. Toš to mám radost. Ale jako když mi během půl hodiny 5 x tvrdne břicho mi už moc normální nepřipadá. :frowning2:
4. led 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže musím zrušit i cvičení a tak jsem se těšila. Snad to zaléčím a bude to v poho, bazén mě moc bavil. :unamused:
4. led 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
konečně venku není taková kosa!

Andělko: kde jsi k tomu přišla? Tys byla i jinde na bazéně než ve FN? Mě dr. říkala, že si raději mám i teď brát do bazénu tampony. Pak dej vědět co ti řekl na to břicho.

Frezie: no POruby se do pořadníku zapsat nemůžeš, leda bys měla nějaké rizikové těhu to jsi tam automaticky i tam pak porodíš i kdyby byl stop stav. Jinak rodit můžeš kdekoliv, v případě stop stavu tě pošlou do porodnice kde spadáš dle bydliště.

Co se týče předporodních kurzů tak všechny porodnice dle mého názoru začíbají trochu pozdě od 33 tt a do když kolem 35 tt porodíš? Já jdu zítra poprvé do centra Lotos k soukromé porodní asistentce, prý je moc dobrá, chodím k ní i na jogu a je moc příjemná. tak ve čt poreferuji jak to probíhalo.
5. led 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
mně se dneska tak dobře spalo, že jsem ani neslyšela manžela jak vstává - a že on neumí vstávat potichu - dupe, se vším tříská, radost no :grinning:
katy takže když půjdu do normálního veřejného bazénu tak si mám vzít tampon? a nenacucá se vodou?
andelka tak to mě mrzí, ale to tvrdnutí je až moc často, to by být nemělo
5. led 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: tampon je bezpečnější než bez, myslím, že se nenacucá, já vždy do baténu beru tampon a nikdy jsem kvasinky ani nic podobného neměla.
Mě se taky dobře spalo, ale já musela ještě z pelíšku vstávat :frowning2: ale za chvíli už taky budu dělat kuli, kuli jako vy :sweat_smile:
5. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy ty už vlastně budeš v únoru nastupovat na MD že? ty jo, to letí . a ten tampon si bereš i na plavání pro těhule nebo jenom do veřejného bazénu? nechodíš někdy plavat na čapkárnu? já uvažuju že bych si tam aspoň 1x týdně zašla protáhnout kosti, ale nevím jak je tam teplá voda ať neprochladnu
5. led 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a ty se budeš nechávat fotit u kači bínové? já k ní chci jít na 100% ale nevím v kterém tt je to nejlepší a chci si to u ní domluvit co nejdřív dokud nemá moc plno. a pak bychom k ní chtěli jít i s prckem, to si nadělím jako dárek k 25. narozeninám :slight_smile:
5. led 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus domluv se s Bínovou co nejdřív, já ji psala v neděli ohledně focení malého a první volné termíny až v březnu
5. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
uf zase nevím, na co dřív reagovat :grinning: Včerejší vstávání do práce bylo teda maras...bylo to jak vstávat v noci...za těch 14 dní doma se mi ten denní rytmus nějak přetočil a teď to byl šok, dokonce i pro pejska, kterému se nechtělo ven, koukal na nás jedním očičkem a byl úplně vláčný, bobek malý. Ale zase si zvykne...aj my...už se mi to v práci krátí :slight_smile:

evka: to je super, že se ti ty hodnoty spravily, škoda, že musíš být pořád na té dietě...

Nanny budem taky kupovat...chtěla bych novou...
No a musím si koupit nové kalhoty, ty těhotenské, co mám, už mi začínají být těsné a nepohodlné, zvláště když sedím :frowning2: Ještě pohodlné jsou ty lacláče, ale ty jsou celkem na zimu tenké a světlé a hned se ušpiní...Zase se přehoupl týden a břicho (už nemůžu říkat bříško) je zas o kus větší, koukala jsem na sebe a vypadám tak na 9. měsíc :grinning: Už mám 6 kg :grinning:
No na ples mi určitě nepůjdem, i když bych ráda, ale to bych nedela...hlavně kvůli hluku, oblečení a ani bych to už neutancovala :grinning:
V sobotu jsme byli na dlouhé procházce, to bylo fajn :slight_smile:
Knížečky taky čtu...mám tu od Pařízka a Velkou knihu mateřství a plno starších časopisů Maminka a předplatné Betynka. A nejradši bych nakoupila všechny časopisy o miminkách v trafice, baví mě tím listovat.
Na focení bych taky chtěla, ale nevím kdy...

andelka: juj, to máš nějak moc často to tvrdnutí, tak moc jsem to neměla, já beru hořčík 3x denně a super...na břicho to zabralo hned, na křeče v nohách do 3 dnů...snad ti doktor poradí. A s tím druhým držím palce, ať se vyléčíš. No já z toho důvodu moc bazény právě nemusím, zvlášť teď...takže chci chodit jen na cvičení na suchu a přednášky.
5. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik fakt? a nevíš jestli je to možné i v neděli? to je jediný den kdy má manžel volno :frowning2:
jaro já jsem teď začala chodit v šatech, to je pohodlíčko. jedny mám přímo těhotenské na širokých ramínkách takže je nosím teď v zimě s rolákem a na jaře pod to hodím tričko s krátkým rukávem. a ještě jsem si koupila pletené šaty a v těch je fakt teplo a hlavně nikde nic netlačí

mi se nic nechce, ale musím jet do lékárny pro kapky do očí pro psa. a vůbec nevím co mám vařit
5. led 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: a už má váš pes ty oči lepší? No s vařením dneska taky vůbec nevím :frowning2:
5. led 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro nemá. ty kapky by tak do týdne měly zabrat a pokud ne tak musíme naklusat znovu
5. led 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek