Těhulky z Ostravy

Ahojky,našla by se tu nějaká těhulka z ostravy?já jsem se tady nastěhovala s manželem tak tady moc kamarádek nemám,a už vůbec ne těhu.myslím že by nebylo špatný pokecat o starostecha radostech těhulek... 🙂
andelka
6. led 2010
aadus: No, v novém bude mamka, tak ta si může uklízet jak bude chtít 😃 Ne, my budeme dělat průběžně oba byty, protože něco si mamka vezme a my koupíme nové a něco si bude muset koupit ona a tak. No sranda to bude. Nejdřív se bude dělat elektrika, pak malovat, pokládat koberec (u nás i u ní), kupovat nábytek...mně to jaro uteče ani nebudu vědět jak.

My pojedem do Sam busem, mám napsáno pár věcí, co bych chtěla a co jsou přenosné. Ty ostatní omrknu a pak řeknu tchánovi o auto. My ty větší teď stejně nemáme kam dát.
aaadus
6. led 2010
lafemme no ahoj, už jsem se o tebe bála. jak to dopadl NT screening? a jak jste prožili vánoce a silvestra?
andelka tak to budete mít fajné takové stěhování 😃 a je fakt, jak se začne zařizovat uteče to rychle. já jsem ráda, že už máme vše zařízeno, protože už mi z toho potom hrabalo jak se furt něco vybíralo - nábytek, kuchyň, světla, no prostě komplet celé vybavení. to už fakt bylo nad naše síly a hlavně nervy
lafemme
6. led 2010
Sambaby je i můj oblíbený obchod 😉 zatím jsme tam koupili přebalovací podložku, postýlku a výplň do povlečení. Chystám se tam na nákup takových těch blbinek(lahvičky, dudlíky, teploměr do vody atd.) a na povlečení, ale to až budem vědět, co to je 🙂

Holky, prosím vás, nevíte, kolik je teda letos porodné a rodičák? Já ani nevím, jestli to nakonec snížili nebo ne :-N Na zprávy zásadně nekoukám :-S
aaadus
6. led 2010
lafemme porodné 13tis, mateřská nižší - podle toho kolik jsi vydělávala, rodičák myslím zůstal stejný. ale nejsem si jistá, rodičák jsem ještě neřešila
lafemme
6. led 2010
aaadus, díky za přivítání 🙂 NT dopadlo výborně..A včera mi brali krev na Triply, tak jsem zvědavá...Vánoce byly v poklidu a Silvestr taktéž, akorát jsem to chtěla už v deset zabalit a jít spát :-N Co ty? 🙂

No mě zajímá právě ten rodičák, protože na mateřskou bohužel nemám nárok, když jsem otěhotněla de facto po ukončení studia :-|
zofinecka
6. led 2010
hollky tak s rodičákem je to tak. Je stejný jako loni. Takže zrychlená forma na 2 roky dostaneš nějakých 11 000, ale mus tam být výdělek asi kolem 14 000 - 15 000 Kč, pak je ta 3 letá forma, tu mám já a mám 7 600 Kč. No a pokud někomu nevznikne nárok na PPM, tak má tu poslední a to dostane na začátku těch 7 600 a pak do 4 let 3 600 Kč, ale přesně nevím jak to je, ale to vám řeknou na sociálce 😉 ,ale ještě mrknu na nějaké stránky, tam to bylo napsane jak to je 😉
aaadus
6. led 2010
lafemme tak jestli bylo NT v pořádku tripply bych nebrala až tak v potaz pokud by vyšly blbě. mi zase při NT vyšla krev katastrofálně a tripply byly v pohodě, tak si vyber. Vánoce byly OK, dostali jsme spoustu věcí pro malého. na silvestra jsem vydržela do 2, ale nový rok jsem skoro celý den prospala 😃 a kdy jdeš na velký utz?

tak ten rodičák nevím, zkus se podívat sem
http://www.rodicovsky-prispevek.cz/penize.php
zofinecka
6. led 2010
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d...
tak tady to je popsané, doufám že vám to pomůže 😉
Jinak k nákupům. Já mám štěstí, že mám už všechno nakoupeno 😃 Jen si musím dokoupit jednu matraci a toť vše, jo a ještě objednám jedno povlečení a asi ještě koupm ten kojcí polštář 😉
lafemme
6. led 2010
zofi, díky, pro mě platí ta poslední možnost. Vybrat si nemůžu, takže je to jako loni, to je fajn, že to nesnížili.
A mám radost i z toho Prevenaru 🙂
andelka
6. led 2010
lafemme: ahojky, to je super, že jsi tady a všechno je OK 🙂
jo a já to mám taky tak . otěhotněla jsem 2 měsíce po skončení VŠ, takže též mateřska nula bod. Ale rodičák na 4 roky nechci, tak to obejdem díky manželovi. Po šestinedělí o něj požádá on, vybere a pak se převede na mě a fertig.

adus: No kdybych měla zařizovat celý nový byt, tak by mě asi trefilo. Naštěstí nám tu skoro všechno zůstane a mamka si vybere nové, co bude chtít.
aaadus
6. led 2010
andelka no my jsme se kvůli baráku málem rozešli, bylo to psychicky hodně náročné
lafemme
6. led 2010
aaadus, Já jsem spala na Nový rok asi do 11 🙂

Já mám taky skoro celou výbavičku od ségry, ale takové ty drobnosti si chci nakoupit sama. Klidně by mi je dala, ale zase chci mít aspoň z pár nových věcí radost 😉

Holky, a jaké máte nebo budete kupovat lahvičky? Jsou prý různé - na čaj, mlíko a kaši...Jsem v tom úplný laik :-N
zofinecka
6. led 2010
andelka: jo tak to taky jde. Já o tom taky uvažovala, ale chtěla jsem tu 2 letou formu a to by mi z mého platu nevyšlo, ale pak jsem si to rozmyslela a zažádala o tu 3 letou formu 😉 Když zažádá manžel, tak jak ti to pak převedou tak už znovu to nepřepočtávájí, takže ti zůstane co vude dostávat on. 😉
lafemme
6. led 2010
andelko, ahoj, taky jsme to tak chtěli udělat, ale bohužel to nepůjde, protože manžel pracuje na živnosťák, platí samozřejmě ZP+SP, ale ne to nemocenské připojištění...Takže nemá taktéž nárok. Prý by si to musel platit taky těch 270dní nebo kolik to je, takže to už nestíháme... :-|

Závidím vám to stěhování...Mě by to bavilo 🙂 Já bydlím od narození ve stejném bytě..Nuda 😃
lafemme
6. led 2010
Ale jako nechápu to...Právě proto, že jsem po škole nedělala, tak by měli být rádi, že chci co nejdřív do práce a ne že to ještě prodlouží o rok, i když nechci ]-( A odkdy se ten rodičák začíná vyplácet, Až po šestinedělí? =-)
andelka
6. led 2010
zofi: no právě. My potřebujem mít 3 roky stejný příjem a ne najednou klesnout. Měli bychom nárok i na 2letou variantu, ale to též nechci. Tak se s tím budeme muset poprat, s tím papírováním. Na to se netěším, ale hlavně když to jde.

lafemme. I já budu bydlet pořád ve stejném. My jsme koupili byt mamce :-N
Tak to je škoda, to budeš mít ten 4 letý. No ale aspoň něco a hlavně že to nesnížili. Ani porodné.
Já jsem na Triplech ani nebyla :-N
lahvičky - jsou stejné, ne? Jen savička je jiná =-)
zofinecka
6. led 2010
lafem: já mám lahvičky MAM . Oni se nerozlišují láhve ale ty savičky, a to je vždy popsané na obalu 😉
a já ych taky chtěla tak dlouho spát, ale to se mi nepoštěstí 😃
lafemme
6. led 2010
Takže na jedné láhvi můžu měnit ty dudlíky podle potřeby? =-)
katy007
6. led 2010
Ahoj holky,
vy jste se zase rozkecaly! Už jsme tu po testech na cukrovku. ZAse to tak hrozné nebylo, sice dost sladké, ale dalo se to - mělo to trošku citronovou příchuť 😉 přečetla jsme si 70 str. a chtělo se mi spát :-N

Dneska jdu poprvé na ten předporodní kurz tak jsme zvědavá 🙂
aaadus
6. led 2010
lafemme já mám lahvičku jen jednu Tommee Tippee a tu jsem dostala. více kupovat nebudu, až kdyby to bylo potřeba jinak je to zbytečné. a ty savičky - máš třeba lahvičku Avent tak k tomu musíš koupit savičku Avent, vždycky od toho stejného výrobce. teda aspoň myslím že to tak funguje :-N
aaadus
6. led 2010
katy no já si říkám kde jsi, jsem tě dneska předběhla a byla tu první heč 😃 no to mi potom musíš poreferovat jaké to v kurzu bylo
lafemme
6. led 2010
Tak to je mi jasné, že od stejné firmy 😃 , ale tak např. jde koupit lahvička Avent a k tomu dva Avent dudlíky - jeden na čaj, druhý na mlíko? Nebo musím zvlášť?
katy007
6. led 2010
Adi: vždyť jsem včera hlásila, že jdu dnes na sladkou vodu. 😉 A jaké to bylo být první? Neboj zítra budu zase já, pokud mě JAro nepředběhne. :-N
aaadus
6. led 2010
katy skleroza no, když já si píšu s tolika holkama že v tom mám někdy guláš a slívá se mi páté přes deváté :-N no super to bylo být první 😃
lafemme tak na čaj i mlíko je snad jeden druh ne? myslím, že se musí dívat na průtok, takže od začátku s malým průtokem, protože když koupíš se silným průtokem a budeš střídat kojení s lahvičkou tak se dítko nebude chtít kojit, protože to pro něho bude velká námaha
andelka
6. led 2010
katy: Já jsem na tebe dneska myslela, jak ti GTT šlo. Takže v pohodě, jo? Já ž se na to psychicky připravuju, i když půjdu až za 3 týdny +-. A dneska máš i ten kurz, jo? Tak to máš super odměnu 🙂
jaro2008
6. led 2010
čau katy: To jsem já jsem nezapomněla...no nejdřív jsem si říkala, kde jsi, ale pak jsem si vzpomněla, že to máš dneska. Prý jestli tě nepředběhnu 😃 No myslím, že nééé, to se mi myslím povedlo jen jednou 🙂 Jsi šikulka, že jsi ten test zvládla...no mě to taky nějak nevadilo vypít, horší to čekání, co. Kdy budeš vědět výsledky?

ahoj lafemme: gratuluju k NT, ty triply budou určo taky v poho 🙂 Já jsem studovala lahvičky a savičky od NUK (máme od nich 2 dudlíky, kartáček na vlásky a teploměr do vody) a tam je to rozdělené podle hustoty nápojů...podle toho je i velký otvor v savičce. Kukni tady:

http://www.nukshop.cz/produkty-nuk.php

My koupíme dvě lahvičky, jednu malou a jednu velkou, pro případ, že by bylo třeba nebo na čaj...myslím, že se to bude hodit dříve či později.
aaadus
6. led 2010
já mám tady tu lahvičku, pro začátek myslím stačí. zbytek dokoupím až to bude fakt potřeba
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrn...
katy007
6. led 2010
Andělka: a kam půjdeš na FN nebo jinam? já byla na FN a čekání uběhlo rychle jsme četla dobrou knihu, klidně bych čekala i déle :-N A výsledek bude mít př. st má dr. na poradně, jinak kdyby to vyšlo špatně tak mi určo zavolají na mobil.

Jaro: na kolik chodíš do práce?

Vidím že už řešíte lahvičky, já zatím nemám a ještě ani po žádné nekoukala a nic nestudovala. Ale zato už mám vyřešenou Nanynku, půjčí mi ji má dobrá hodná duše kamarádka tak jsme moc ráda 🙂
aaadus
6. led 2010
já jdu na cukr 27.1. ke svojí dr. tak to budu mít dohromady s poradnou a výsledek by měl být taky hnedka
katy007
6. led 2010
Já asi koüpím lahvičky v Sam baby až tam pojedu na nákupy všimla jsme si že je tam x druhů tak snad něco vyberu. Snad mi zkušené maminy kamarádky poradí jakou vybrat a koupit.

Začni psát odpověď...

Odešli