• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
aadus: No, v novém bude mamka, tak ta si může uklízet jak bude chtít :grinning: Ne, my budeme dělat průběžně oba byty, protože něco si mamka vezme a my koupíme nové a něco si bude muset koupit ona a tak. No sranda to bude. Nejdřív se bude dělat elektrika, pak malovat, pokládat koberec (u nás i u ní), kupovat nábytek...mně to jaro uteče ani nebudu vědět jak.

My pojedem do Sam busem, mám napsáno pár věcí, co bych chtěla a co jsou přenosné. Ty ostatní omrknu a pak řeknu tchánovi o auto. My ty větší teď stejně nemáme kam dát.
6. led 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme no ahoj, už jsem se o tebe bála. jak to dopadl NT screening? a jak jste prožili vánoce a silvestra?
andelka tak to budete mít fajné takové stěhování :grinning: a je fakt, jak se začne zařizovat uteče to rychle. já jsem ráda, že už máme vše zařízeno, protože už mi z toho potom hrabalo jak se furt něco vybíralo - nábytek, kuchyň, světla, no prostě komplet celé vybavení. to už fakt bylo nad naše síly a hlavně nervy
6. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sambaby je i můj oblíbený obchod :wink: zatím jsme tam koupili přebalovací podložku, postýlku a výplň do povlečení. Chystám se tam na nákup takových těch blbinek(lahvičky, dudlíky, teploměr do vody atd.) a na povlečení, ale to až budem vědět, co to je :slight_smile:

Holky, prosím vás, nevíte, kolik je teda letos porodné a rodičák? Já ani nevím, jestli to nakonec snížili nebo ne :sweat_smile: Na zprávy zásadně nekoukám :confounded:
6. led 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme porodné 13tis, mateřská nižší - podle toho kolik jsi vydělávala, rodičák myslím zůstal stejný. ale nejsem si jistá, rodičák jsem ještě neřešila
6. led 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus, díky za přivítání :slight_smile: NT dopadlo výborně..A včera mi brali krev na Triply, tak jsem zvědavá...Vánoce byly v poklidu a Silvestr taktéž, akorát jsem to chtěla už v deset zabalit a jít spát :sweat_smile: Co ty? :slight_smile:

No mě zajímá právě ten rodičák, protože na mateřskou bohužel nemám nárok, když jsem otěhotněla de facto po ukončení studia :unamused:
6. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hollky tak s rodičákem je to tak. Je stejný jako loni. Takže zrychlená forma na 2 roky dostaneš nějakých 11 000, ale mus tam být výdělek asi kolem 14 000 - 15 000 Kč, pak je ta 3 letá forma, tu mám já a mám 7 600 Kč. No a pokud někomu nevznikne nárok na PPM, tak má tu poslední a to dostane na začátku těch 7 600 a pak do 4 let 3 600 Kč, ale přesně nevím jak to je, ale to vám řeknou na sociálce :wink: ,ale ještě mrknu na nějaké stránky, tam to bylo napsane jak to je :wink:
6. led 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme tak jestli bylo NT v pořádku tripply bych nebrala až tak v potaz pokud by vyšly blbě. mi zase při NT vyšla krev katastrofálně a tripply byly v pohodě, tak si vyber. Vánoce byly OK, dostali jsme spoustu věcí pro malého. na silvestra jsem vydržela do 2, ale nový rok jsem skoro celý den prospala :grinning: a kdy jdeš na velký utz?

tak ten rodičák nevím, zkus se podívat sem
http://www.rodicovsky-prispevek.cz/penize.php
6. led 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena.html
tak tady to je popsané, doufám že vám to pomůže :wink:
Jinak k nákupům. Já mám štěstí, že mám už všechno nakoupeno :grinning: Jen si musím dokoupit jednu matraci a toť vše, jo a ještě objednám jedno povlečení a asi ještě koupm ten kojcí polštář :wink:
6. led 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi, díky, pro mě platí ta poslední možnost. Vybrat si nemůžu, takže je to jako loni, to je fajn, že to nesnížili.
A mám radost i z toho Prevenaru :slight_smile:
6. led 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme: ahojky, to je super, že jsi tady a všechno je OK :slight_smile:
jo a já to mám taky tak . otěhotněla jsem 2 měsíce po skončení VŠ, takže též mateřska nula bod. Ale rodičák na 4 roky nechci, tak to obejdem díky manželovi. Po šestinedělí o něj požádá on, vybere a pak se převede na mě a fertig.

adus: No kdybych měla zařizovat celý nový byt, tak by mě asi trefilo. Naštěstí nám tu skoro všechno zůstane a mamka si vybere nové, co bude chtít.
6. led 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka no my jsme se kvůli baráku málem rozešli, bylo to psychicky hodně náročné
6. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus, Já jsem spala na Nový rok asi do 11 :slight_smile:

Já mám taky skoro celou výbavičku od ségry, ale takové ty drobnosti si chci nakoupit sama. Klidně by mi je dala, ale zase chci mít aspoň z pár nových věcí radost :wink:

Holky, a jaké máte nebo budete kupovat lahvičky? Jsou prý různé - na čaj, mlíko a kaši...Jsem v tom úplný laik :sweat_smile:
6. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka: jo tak to taky jde. Já o tom taky uvažovala, ale chtěla jsem tu 2 letou formu a to by mi z mého platu nevyšlo, ale pak jsem si to rozmyslela a zažádala o tu 3 letou formu :wink: Když zažádá manžel, tak jak ti to pak převedou tak už znovu to nepřepočtávájí, takže ti zůstane co vude dostávat on. :wink:
6. led 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko, ahoj, taky jsme to tak chtěli udělat, ale bohužel to nepůjde, protože manžel pracuje na živnosťák, platí samozřejmě ZP+SP, ale ne to nemocenské připojištění...Takže nemá taktéž nárok. Prý by si to musel platit taky těch 270dní nebo kolik to je, takže to už nestíháme... :unamused:

Závidím vám to stěhování...Mě by to bavilo :slight_smile: Já bydlím od narození ve stejném bytě..Nuda :grinning:
6. led 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jako nechápu to...Právě proto, že jsem po škole nedělala, tak by měli být rádi, že chci co nejdřív do práce a ne že to ještě prodlouží o rok, i když nechci :angry: A odkdy se ten rodičák začíná vyplácet, Až po šestinedělí? :confused:
6. led 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: no právě. My potřebujem mít 3 roky stejný příjem a ne najednou klesnout. Měli bychom nárok i na 2letou variantu, ale to též nechci. Tak se s tím budeme muset poprat, s tím papírováním. Na to se netěším, ale hlavně když to jde.

lafemme. I já budu bydlet pořád ve stejném. My jsme koupili byt mamce :sweat_smile:
Tak to je škoda, to budeš mít ten 4 letý. No ale aspoň něco a hlavně že to nesnížili. Ani porodné.
Já jsem na Triplech ani nebyla :sweat_smile:
lahvičky - jsou stejné, ne? Jen savička je jiná :confused:
6. led 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: já mám lahvičky MAM . Oni se nerozlišují láhve ale ty savičky, a to je vždy popsané na obalu :wink:
a já ych taky chtěla tak dlouho spát, ale to se mi nepoštěstí :grinning:
6. led 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže na jedné láhvi můžu měnit ty dudlíky podle potřeby? :confused:
6. led 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vy jste se zase rozkecaly! Už jsme tu po testech na cukrovku. ZAse to tak hrozné nebylo, sice dost sladké, ale dalo se to - mělo to trošku citronovou příchuť :wink: přečetla jsme si 70 str. a chtělo se mi spát :sweat_smile:

Dneska jdu poprvé na ten předporodní kurz tak jsme zvědavá :slight_smile:
6. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme já mám lahvičku jen jednu Tommee Tippee a tu jsem dostala. více kupovat nebudu, až kdyby to bylo potřeba jinak je to zbytečné. a ty savičky - máš třeba lahvičku Avent tak k tomu musíš koupit savičku Avent, vždycky od toho stejného výrobce. teda aspoň myslím že to tak funguje :sweat_smile:
6. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy no já si říkám kde jsi, jsem tě dneska předběhla a byla tu první heč :grinning: no to mi potom musíš poreferovat jaké to v kurzu bylo
6. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je mi jasné, že od stejné firmy :grinning: , ale tak např. jde koupit lahvička Avent a k tomu dva Avent dudlíky - jeden na čaj, druhý na mlíko? Nebo musím zvlášť?
6. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: vždyť jsem včera hlásila, že jdu dnes na sladkou vodu. :wink: A jaké to bylo být první? Neboj zítra budu zase já, pokud mě JAro nepředběhne. :sweat_smile:
6. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy skleroza no, když já si píšu s tolika holkama že v tom mám někdy guláš a slívá se mi páté přes deváté :sweat_smile: no super to bylo být první :grinning:
lafemme tak na čaj i mlíko je snad jeden druh ne? myslím, že se musí dívat na průtok, takže od začátku s malým průtokem, protože když koupíš se silným průtokem a budeš střídat kojení s lahvičkou tak se dítko nebude chtít kojit, protože to pro něho bude velká námaha
6. led 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Já jsem na tebe dneska myslela, jak ti GTT šlo. Takže v pohodě, jo? Já ž se na to psychicky připravuju, i když půjdu až za 3 týdny +-. A dneska máš i ten kurz, jo? Tak to máš super odměnu :slight_smile:
6. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau katy: To jsem já jsem nezapomněla...no nejdřív jsem si říkala, kde jsi, ale pak jsem si vzpomněla, že to máš dneska. Prý jestli tě nepředběhnu :grinning: No myslím, že nééé, to se mi myslím povedlo jen jednou :slight_smile: Jsi šikulka, že jsi ten test zvládla...no mě to taky nějak nevadilo vypít, horší to čekání, co. Kdy budeš vědět výsledky?

ahoj lafemme: gratuluju k NT, ty triply budou určo taky v poho :slight_smile: Já jsem studovala lahvičky a savičky od NUK (máme od nich 2 dudlíky, kartáček na vlásky a teploměr do vody) a tam je to rozdělené podle hustoty nápojů...podle toho je i velký otvor v savičce. Kukni tady:

http://www.nukshop.cz/produkty-nuk.php

My koupíme dvě lahvičky, jednu malou a jednu velkou, pro případ, že by bylo třeba nebo na čaj...myslím, že se to bude hodit dříve či později.
6. led 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám tady tu lahvičku, pro začátek myslím stačí. zbytek dokoupím až to bude fakt potřeba
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrnecky/Tommee-Tippee-Kojenecka-lahev-C2N-1-ks-150-ml-0-m
6. led 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: a kam půjdeš na FN nebo jinam? já byla na FN a čekání uběhlo rychle jsme četla dobrou knihu, klidně bych čekala i déle :sweat_smile: A výsledek bude mít př. st má dr. na poradně, jinak kdyby to vyšlo špatně tak mi určo zavolají na mobil.

Jaro: na kolik chodíš do práce?

Vidím že už řešíte lahvičky, já zatím nemám a ještě ani po žádné nekoukala a nic nestudovala. Ale zato už mám vyřešenou Nanynku, půjčí mi ji má dobrá hodná duše kamarádka tak jsme moc ráda :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu na cukr 27.1. ke svojí dr. tak to budu mít dohromady s poradnou a výsledek by měl být taky hnedka
6. led 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já asi koüpím lahvičky v Sam baby až tam pojedu na nákupy všimla jsme si že je tam x druhů tak snad něco vyberu. Snad mi zkušené maminy kamarádky poradí jakou vybrat a koupit.
6. led 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek