• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
katy já rodila v NJ, porod rychlý a dost zajímavý, protože jsem hodně sama (manžel jezdí služebně pryč) a ten den ráno zrovna odjížděl a pak se vracel.
ale jak to bylo od noci z neděle na pondělí mne přepadl střevní problémy :frowning2: a taky se přidaly bederní bolesti, ráno jsem si říkala poslíci, a rozehnala je ve vaně. něják mi nedocházelo že by tomohlo být ono. přes den jsem měla ještě vyřizování tak jsem pádila do města pěšo nakoupila věci, atd atd. no doma se i pak přes poledne trochu prospala. ale bolesti jsem měla pořád do zad.
v šest jsem vyrazila na těhu kurz :slight_smile: to už jsem měla bolesti po 10-12 minutách ale představa že budu doma sedět sama, hm nene, tak jsem šla, mimoto mám to asi 2 minuty pěšky. na kurzu už to bylo horší, holky mi nechtěly věřit že mám bolesti a byly, seděla jsem v křesle ani se nehla a jen kroutila palci u nohou jak to přišlo. to už bylo tak co 7 minut. o půl osmé jsem došla domů,najivně si dala vanu - že to přejde, haha nepřešlo ve vaně jsem vydržela cca 4 minuty, pak kontra po 5 minutách. tak tel kamarádce jesti by mne neodvezla :slight_smile:
příjem v porodnici, nevěřili mi že rodím, šl ajsem tam s usměvem od ucha k uchu. v devět po monitoru a vyšetření jsem byla na 5 cm, a kontra po 4 minutách tak tel manželovi, ten vyjel směr k nám. byl za Boskovicemi. přijem okolo půl jedencté, než se převlíkl co zeleného bylo skoro 22:40, a malá se narodila 23.17. takže rychlovka.
porod byl docela rychlý, využilajsem jen sprchu a pak už jsem musela ležet - malá musela dorotovat, tak na boku, a na zádech - pro mne děs protože jsem nakonec vůbec necítila kontrakce. byla jsem dost pošitá ale to už se zapomělo.
6. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo ta ušitá hračka je z plyšáčků z Ikei
:slight_smile:
6. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika ty jo, tak to manžel stihl tak tak. já jsem manželovi zakázala od 1.4. někam jezdit. on taky jezdí pryč, ale do zahraničí a to by určo nestihl :sweat_smile:
6. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
aadas já mohla zakazovat ale co naděláš práce je práce. on jezdí stále, takže jsem s malu stále samy, ale v dnešní době tojinak nejde. na svátky byl doma 4 dny, a malou si řádně užíval.
6. led 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika on podniká, takže to je jenom na něm jak si to naplánuje. já jsem tu říkala že nehodlám rodit sama a že si pak pěkně vezme 14 dnů volna. ale jinak jsem taky skoro pořád sama doma
6. led 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika koukám že jsi využívala šátek, chtěla bych nějaký koupit at jsem s oběma klukama mobilní, busem se s kočárem nedostanu můžeš mi poradit jaký? jedno zda nový nebo starý ale prostě pohodlný pro mimčo i mě
6. led 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
samrdik já mám doma dva, jeden od kamarádky půjčený od firma šanami - pevný, v tom se malé očividně jako novorozenci nelíbilo je takový pevný, teď jsem ho znovu nezkoušela ale zvažuji zkusit. tak jsem koupila nový od firmy madley, je z bavlny jako triko - hodně elastický. všude píšou že je dobrý pro začátečníky, protože když ho hodně utáhneš stejěn se natáhne. ale je tušm jen do 9 kilo váhy dítka. je taky užší než ostatní.

záleží kolik chceš investovat. o tom to je. chce to asi pročíst nějaké stránky. ale elestický bych z druhé ruky nekupovala, pružný - tkaný asi jo.

já teď zvažuji spíše zkusit ušít nosítko mai tei, nebo odobné je nosítko Beco, Manduca možná pohodlnější než šátek, když máš dvě dítka.

zkus různé stránky
nosenideti.cz
branakdetem.cz
medley.cz
zlaticko.cz

je toho spousta. moc jsem asi neporadila co.
6. led 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
hodně kvaldiní jsou šatky amazons, vatanai, šanami, Storchenwiege, každému sedí něco jiného. :dizzy_face:
určitě jsou i tady diskuze na MK.
6. led 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jdu jen narychlo pozdravit.Dneska jsem se pustila do praní výbavičky pro mimi.Možná trochu brzy,ale je lepší to mít přichystané.Zjistila jsem,že mám neskutečně moc bodýček pro novorozence.Opravdu jsem to hrozně přehnala. :sweat_smile: A ještě jsem toho spoustu dostala,tak se mi to nakupilo.A to zatím peru jen neutrální věcičky.Mám pak taky pár růžových na holčičku a modrých na kluka.Ty jsem nekupovala.Ty jsem všechny dostala. :slight_smile:
Peru taky plíny,co jsem koupila od kámošky.Mněla je sice vyprané a vyžehlené,ale pro můj dobrý pocit je peru znova. :slight_smile:
Takže se mi to tady pěkně kupí v koši na žehlení. :slight_smile:
Jaro,Katy krásné nové fotečky bříšek.Jaro já mám bříško řekla bych ještě o malilinko větší než ty. :grinning:
Jinak nějak nestíhám dočítat,tak všechny moc zdravím,snad zítra toho stihnu víc...... :wink:
6. led 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika dík, asi se v noci mrknu na brankudetem a budu číst a číst, stejně nemůžu spát nebo mě malý nenechá, dneska v noci byl vzhůru 3-6 a ted se mi tu zrovna dobývá pod tričko a chce hladit bříško. Vím že těch stránek je hodně i šátků a právě proto jsem chtěla radu od někoho kdo ho má odzkoušený, ale zas každé dítě je jiné, cenově max. ty 2 000 a raději bych nový a pak to prodala za nějakou rozumnou cenu
6. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik tak to vyber na bráně, tam jsou i hodnocení od kupujících u jednotlivých typů
6. led 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardík: šátky se taky prodávají u nás. Máme tu speciální obchod, mají i webové stránky. Majitelku znám a ona to i poradí co je potřeba a jak dlouhý je třeba a dokonce má i kurzy zavazování šátků. ta adresa je www.vbavlnce.cz :wink:
6. led 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak včera jsme byla na prvním předporodním kurzu a bylo to super, por. asistenka byla úžasná tolik věcí řekla a ještě jsme celou lekci nestihli probrat. Byl tam se mnou i P. Bere to hodně do detailu a podrobně. Rovněž radí jak si bylinkami a aromaterapii pomoci od bolestí všeho druhu na co dát pozor a co hned na "uvítanou" připravit pro miminko. Fakt hodně dobrá jsem ráda, že jsem nešlápla vedle!

jinak pro neklidné děti, co špatně spí, tráví, apod. doporučuje nějaké Bachnerovy kapky dát 2-4 kapičky na dudlík, do čaje a dítko je krásně klidné je to bylinné homeopatikum a moc pomáhá a pokud matka kojí a má nějaké obavy, stres, apod. tak užívat taky aby byla v psychické pohodě. Taky tam jsou napsány směsi na křeče, tvrdnutí bříška, apod.

Taky hodně doporučovala pít kopřivový čaj na očistu, proti otokům a 3x denně by měly pít ženy s těhu cukrovkou nebo kvasinky! TAk si jdu koupit a budu si dávat šálek denně.
Co se týče tvrdnutí bříška tak po cca 19,. tt je normální a bežné tvrdnutí až 20x za den tak holky žádnou paniku, že něco není v pořádku, děl. čípek se všem zkrátí při úplňku, nachlazení kdy kuckáme, pšikáme, smrkáme tak pokud se jde hned po úplňku nebo nachlazení k dr. a sdělí nám že se zkracuje čípek tak žádná panika, většinou do př. konzultace se to upraví pač z 80% je to výše uvedeným způsobeno.

Pro ty co užívají magnézko tak pozor! od 34 tt se nesmí užívat většou to dr. zapomenou sdělit a nebrat 3x denně stačí i 1x denně a raději pít minerálku magnesii, mák, mandle.

A jak jsme se jednou bavili s tím RH neg. tak je to takto:
u prvního porodu se nic neděje, po porodu je nutno ihned zjistit jakou kr. skupinu má piškot, pokud taky neg. je vše v pořádku, pokud poz. tak matka musí být do 72 hod. očkována na protilátky! často to dr. opomíjejí je třeba se sama připomenout. V případě že do 72 hod. se žena nenaočkuje, pak má další těhu velké problémy tělo proti mimču bojuje protilátky, je tam poškození mozku, tkání a vys. % potratu. TAk samo pokud žena prvorodička potratí samovolně je automaticky taky očkována na ty protilátky.

Tak to z včerejšího kurzu v kostce vše :wink:

Adi: a nechceš se stavit jak pojedeš do Futura, poradny okouknout? teď bych nafotila, abys alespoň trošku měla představu.
7. led 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: teda tak to bylo vyčerpávajcí. O tom magnézku já vím a u Eli mi dokonce dr. i říkal že se to může je do toho 34 tt :wink:
7. led 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy no teda, to se na ten kurz těším ještě více. a dostaneš i nějaké materiály, protože nevím jestli budu schopná si všechno zapamatovat. a co P.? jaké měl z toho dojmy? a ty bydlíš někde u nádražní že? do centra dojdu kamkoli tak se nějak domluvíme
7. led 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: jo kousek od Nádražní u plynáren. A kamarádka má k vaku i manuál tak není problém. Materiály ke každé lekci dostaneš teď je tam třeba detailní popis masáže hráze je to fajn a na konci kurzu o všem dostaneš ještě i brožuru. P. jaké měl dojmy? :sweat_smile: asi jako každý chlap :grinning: :grinning: :grinning: ale příště jde zase. Ale máme tam jednoho chlapa a včera jsme měla pocit, že rodit tedy bude on! A jednu Ing. tříbarevnou to je šílené!
7. led 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Katy,vyčerpávající příspěvek. :grinning:Ten tvůj kurz vypadá skvěle.Chodíš do toho Lotosu,že?!
Já dnes byla na informativní schůzce ohledně těhukurzů na Fifejdách.Vypadá to dobře,je tam půl hodiny plavání,půl hodinycvičení a hodina povídání.Dohromady myslím pět+jedna lekce.Ale co mně teda zamrzelo,že to neni i s tatínky. :unamused: Manža je ted často doma.Sezona mu začíná až kolem března.Tak by se mnou mohl jezdit.A on by i chtěl.Tak je vážně škoda,že to neni pro tatínky.Ta porodní asistentka sice říkala,že se můžem domluvit a někdy na konci kurzu udělat plavání i s tatínky,ale to se teprv uvidí.
A dík za radu s tím kopřivovým čajem pro diabetiky.To musím zkusit.Už piju hodně mátový čaj,ten je prý na migreny,kterými ted v těhu hodně trpím,tak si přidám ještě kopřivy :grinning:
7. led 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a zeptáš se kamarádky jak moc na ten prodej spěchá. že bysme to uskutečnili až budeš doma? já totiž do města jezdím spíše dopoledne, protože to je malý provoz a v obchodech je málo lidí
evka a máta se v těhu může? já bych byla opatrná
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/bylinky-v-tehotenstvi.html
7. led 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aaaduš,tak to jsem nevěděla,že máta by se nemněla.Poradila mi to jedna těhule,co jí taky trápily migrény.Piju tedy jen bylinkový čaj,co obsahuje mátu.Tak už ji radši pít nebudu.
Je to šílené.Když máš těhu cukrovku,nemůžeš pít nic slazeného a dokonce ani ovocné čaje moc ne.Tak ti zbývá holá voda a bylinkové čaje.A jak tak čtu na těch stránkách co jsi poslala,tak spoustu bylinek by se nemnělo.Tak to mi zbývá opravdu jen holá voda :confounded:
7. led 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
evka tak jedině čaje pro těhotné nebo voda s citronem. a takové ty minerálky co mají 0,1% cukru se taky nemůžou? myslím Poděbradka linie a tak? já jsem taky mátový pila zvesela a hodně rychle jsem přestala
7. led 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo čaj pro těhotné piju hodně,ale já celkově piju hodně čaje a není možné pít 3-4těhu čaje denně. :sweat_smile: Takže piju i jiné čaje.Ten mátový teda piju jen asi dva týdny,co mně začaly trápit migrény.
Jo a minerálky s 0,1procenty cukru by se asi mohly,i když já minerálky moc nepiju.Jak tam vždycky čtu kolik Eček to obsahuje,tak je moc nekupuju.
Taky myslím,že když se nic nepřehání,tak se v těhu může skoro všechno.Ale dík,ohledně bylinek už jsem chytřejší. :grinning:
7. led 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mi taky minerálky moc nejedou, ale protože celkově málo piju tak se sem tam donutím nějakou vypít. a co zkusit zeptat v lékárně, jestli nejsou dia instantní čaje? že by jsi měla změnu ať se neubylinkuješ. v létě by to bylo o něčem jiném, to by voda stačila
7. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Teda, to jsi musela být z kurzu hodně nadšená, že si z něho tolik pamatuješ, já si to hned kopíruju :slight_smile:
S tím tvrdnutím mi taky doktor říkal, že je to normální, ale já jsem si to magnezko stejně vynutila :sweat_smile: Uvidím jak to zabere. pak kdyžtak snížím dávkování. Do 34tt je ještě daleko, ale budu pamatovat, že pak už ne.
Ale o kopřivovém čaji na kvasinky jsem nevěděla, zkusím. Nerada bych, aby se to vracelo.
S tím Rh- je to tak. Už jsem v klidu, měli by mi dělat ještě dva odběry na protilátky a určitě se nesmím zapomenout připomenout a napsat si to do porodního plánu.

Jo a mám na cestě Epi - No :slight_smile:

A přišel mi odkaz na povídání v rozhlase:
http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.php?id=01065945&br=128&s=1
7. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A můžu psát znova :angry: nějak se mi to odhlásilo

Ahojky,

Evi: mátu můžeš i jako těhule max 1-2 x denně máme ji v manuálu bylinné pomoci proti problémy se zažíváním a nadýmáním a navíc na kurzu nám ho i uvařila tak v klidu.

Jinak hodně chválila porodnici na Fifkách a v Opavě že super personál, ketrý má o pacienta zájem, že sice Fifky nemají nejmoderněji zařízeny pokoje a novou výmalbu zdí, ale jinak fakt super, sama tam chtěla rodit, ale byl stop stav, protože v té době nebrala FN malovali tak nakonec rodila ve Vítkách, ale o nich říkala, že se hodně zkazila úroveň, že je hodně komerční a z porodu dělají hl. příjem špitálu. FN taky moc chválila i přístup personálu.

Adi: nespěchá na to, tak klidně se pak domluvíme, já zkusím pokud s ní do té doby budu stáhnout ten manuál k tomu.
8. led 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
katy super, až budeš doma tak se domluvím a můžeme třeba zajít v klidu na kafčo :wink: já už se tak na ten kurz těším jak to tady o tebe všechno slyším, už aby byl únor :slight_smile:
8. led 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: jasně zajdeme do nějaké nekuřácké na něco dobrého. Můžeme to pak spojit i s plavčem na Čapce, ale pokud bude P. doma jistě bude chtít taky na plavčo, ale on si bude plavat své kolečka a my si budeme v klidu plavat a placatit. Já už bych tak rychle a hlavně dlouho v kuse nedokázala plavat, ale snad po porodu se zase vrátím do své formy.
Jen aby tam nebyla ale studená voda, prý už tam není tak teplá voda jak bývala, teď je nejteplejší právě ta Ještěrka.
8. led 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já jsem na čapkárně byla naposledy před 2 lety :sweat_smile: někoho tam pošleme na průzkum a bude :grinning:
8. led 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: tak já tam někdy pošlu P. ať to omrkne jaký je stav, jinak venku chumelí a chumelí!
8. led 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek :slight_smile: no venku chumelí a chumeli a já jdu dneska do školy :stuck_out_tongue_closed_eyes: , biže jak mě se nechce :sweat_smile:
8. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko všem.
Jsem včera koukala do noci na filmy a u toho třídila fotky a dneska jsem se vzbudila až v 10 hodin. :sweat_smile: To už se mi teda dloooooouho nestalo. :slight_smile:
Katy,to jsem ráda,že to s tou mátou nebude tak divoké.Právě si taky myslím,že když to člověk nepije denně a nepřehání to,tak i ty bylinky se můžou.
Jinak jak píšeš o těch porodnicích,tak já právě zvažuju mezi Fifejdama a Opavou.Chtěla jsem rodit v Ov,kvůli tomu,že tam mám ségry a půl rodiny.No na Opavu v poslední době slyším od snámých taky samou chválu.Tak uvidím,ale myslím,že jsou určitě obě porodky dobré. :slight_smile:
Zofi vůbec se ti nedivím,že se ti nechce do školy v tom počasí.Já dneska akorát zajdu nakoupit a jinak nevystrčím nos z domu. :grinning:
8. led 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek