• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Dobré rááááno :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. led 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky,
moni jsem se dívala na net a tam ten monitor dechu nemají :angry: pořád tam mají vánoce, tak nevím jestli trošku zaspali a nestihli aktualizovat. doufám, že tam nebudu muset osobně, se mi nechce :sweat_smile:
jaro děkuji za pochvalu výbavičky. mě to včera nějak chytlo, tak jsem všechno vyházela z krabice, fotila a zase to rovnala :grinning:
a jak jsem se nudila, tak jsem si udělala tabulku kolik už jsem za celé těhotenství utratila (doktoři, vitamíny, oblečení pro mě i pro prcka, knížky,...)
13. led 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré dopoledne holky :slight_smile:
Tak já už se chystám na to srdíčko do FN a moc se těším. doufám, že bude malej spolupracovat a vykouzlí se nějaká fotka, kde bude vidět, že je to kluk :sweat_smile:
13. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsme se vrátili z poradny a vše je OK jsem tabulkový měříme 31 cm a vážíme 830 g ještě mezi 30- 32 tt jdeme na poslední velký 3D UTZ, testy na cukrovku jsou negativní, ještě mě poslali na krev na protilátky tak mi teď smrdí ruka tou desifekcí a nejde to umýt ani za nic! Dneska jsem poprvé v ruce měla nožičku - patičku prcka dr. mi zmáčka břicho, že nožička krásně vylezla a už jsme i hlavou dolů. :slight_smile:
13. led 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy gratuluju k dobrým výsledkům :slight_smile: a to už prcek zůstane hlavou dolů?
andelka normálně závidím, že jdeš k dr. Chovančíkovi, k němu bych chodila každý den klidně :dizzy_face:
13. led 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: no já doufám, že už zůstane. A vypadá to opravdu na holčičku :dizzy_face:
13. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já se jenom ptám, vůbec nevím od kterého tt by už mimčo měla být hlavičkou dolů. jéé, holčička :dizzy_face:
13. led 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No na kurzu KAmila říkala, že nikdy není dáno musí se otočit do toho tt. Někdy se prcek otoči i po cestě do porodnice. A dneska mám zase kurz tak zítra budu zas chytrá jako rádio :sweat_smile:
a už mám hlad dneska mám halušku a už se na ně těším :slight_smile:
13. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj aaadus: no mě to taky čas od času chytne a prohrabuju se těmi pidi věcičkama...teď se chystám, že to všechno rozložím na postel a sepíšu si, kolik čeho v jaké velikosti mám a podle toho ještě dokoupíme zbytek. Ale ti výrobci jsou též dobří...jeden overal mám v 56 a druhý je taky 56 a 100% to 56 není...to jsem viděla už v obchodě...je to větší-tak asi 62.

Útratu raději nepočítám :grinning:

ahoj andelko: tak ať ti to dobře dopadne a pak nám přijď povykládat, jak se ti tam líbilo a jestli prcek ukázal pinďu :slight_smile:

ahoj katy: bezva zprávy, gratuluju k výsledkům i k holčičce...aspoň bude mezi těmi našimi kluky nějaká baba :grinning:. Já se bojím to břicho mačkat rukama, nevím, kde co má, tak abych ho nějak nezmáčkla :grinning: Pěkně rostete :slight_smile:
Já myslím, že se mimi ještě může překulovat ne...ještě tam má místo...ale taky nevím, od kdy se překulí hlavou dolů...ani nevím, kde ho mám já :sweat_smile: A taky doufám, že před porodem bude hlavičkou dolů.
Jéé tak to se těším na tvoje vyprávění z kurzu :slight_smile:

Hokly, já to do toho 27.1. na poradnu nevydržím...už ať tam jdu...strašně se mi to táhne a už bych chtěla malého vidět a slyšet, že je ok...

Ach jo a zase jsem udělala to, co jsem si zakazovala...že si nebudu číst o zkušenostech z porodnic a nakoukla jsem a zas mám depku, protože někteří píšou úplně negativně a někteří zas pozitivně :frowning2: To samé s kosmetikou pro mimi...nemám v plánu kupovat ze začátku nic...jen olejíček a ubrousky...koupila jsem ten Aviril...a kdesi psali, že je blbý, že je modrý a já nevím, co ještě...tak nevím :cry: Už jsem z toho zblblá...

Teď jsou v Tescu slevy na kosme Sebamed...myslím, že 20%...a i nějaké oblečky, plínky...ráno jsem vytáhla letáky ze schránky...
13. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: já už raději nic nečtu a už jen čerpám z toho kurzu. Kosmetiku jsme koupila za zbytek z pojišťovny a mám českou - Batole co vyrábí Alpa kamarádky ji mají a jsou s ní spokojeny a je i levná a kvalitní. TAk snad i naší berušce bude sedět a pokud ne tak se bude mamina mastit kosmetikou s olivovým olejem :slight_smile:
Kdy jdeš a kam na předporodní kurz?

Jinak já v práci už jen 5x = do st př. týdne :slight_smile: TP mi stanovila na 14.4.10
13. led 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: taky jsem chtěla tu českou...a tobě to proplatila pojišťovna? Ty jsi čpzp?
Zatím nevím kdy jdu, protože paní mi řekla, že na únor termín ještě nemají...že teď běží lednový a že mám volat začátkem února. Ale jak mi smardik psala, tak tam ještě několikrát zavolám, aby bylo místo...chci na kurz do Vítkovic.

Jééé ty se máš...já jdu naposled 9.2....skončím dopoledně :slight_smile: No už ty dny počítám :grinning: Tak to budem možná nakonec rodit ve stejný den :slight_smile:
13. led 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
adus, ona říkala, že za tu cenu ho mají pořád, že jsou prý nejlevnější a drahý se jí ptal, jestli ho mají na prodejně a ona říkala, že né, že by ho obj. ze skladu, tak jim tam normálně písni meila, že by jsi ho chtěla :slight_smile:
Jaro, posdtýlky tam mají, ale asi jen 4 ks- na výstavě-zn. nevím jen vím, že tam mají Radek VII s šuplíkem a bez.
13. led 2010 ve 12:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: jo jsem a vše proplatili nebyl problém. No možná budeme pak si domluvíme u sestřiček spol. pokoj pokud nejsi tedy na nadstandartu, budeš rodit ve FN nebo Vítkách?

Moni: někde v OV - Jih je nějaký super obchod pro mimča?

Holky porubačky je tu někde nějaká prodejna s látky? Sháníme s mamkou něco na ovčí fusák, má takovou modrou šustivou látku a chtěli bychom přešít na nějakou veselou dětskou a v centru pochopitelně prd jako obvykle!
13. led 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika: aha, díky :slight_smile:
katy: já se s porodnicí nemůžu rozhodnout...pořád uvažuju jestli fakultka nebo vítkovice. No nadstandart bych brala :grinning: Já mám možná větší strach z pobytu po porodu než ze samotného porodu...nikdy jsem přes noc v nemocnici nebyla...

Látky mají myslím na Opavské...skoro u vozovny...je tam krejčovství...tam by mohli něco mít...Jéé nemáš ten fusak ještě ze svého dětství? My máme po mě a bráchovi a je modrý - nahoře šusťák a vevnitř bílý kožíšek :slight_smile: Už ho mám vyčištěný :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, tak to nevím, ten mimistyl je docela drahý, něco tam mají fajn, ale i drahé, drahší třeba než jinde. Já tak kupuji na mmb, nebo v tesku, ještě něco někdy vyberu v chiccu, ale jinak tak nevím :sweat_smile:
13. led 2010 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: jasně že je ještě po mě! A pořád jako nový a jak kvalitní ne jako teď prodávají ty umělé leskyma či co to je! TAkový kvalitní dnes stojí 5 tis. v Sobolovi! Já ho už taky mám vyčištěný.
A tím pobytem no nevím, ale pokud máš obavu tak spíše bych byla raději s někým na pokoji než úplně sama to můj názor, já v nemocnici byla a v pohodě co se týče ubytování, jinak to byl horor, byla jsme trhat mandle a myslela jsme že bolestí umřu, ani mi to nešlo nijak umrtvit tak jsme zkusila jako kůň.

Moni: díky za info mrknu na web, jistě mají.
13. led 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,
pokud chodíte do Shoppinu tak bacha je tam problém v butiku naproti Hannah s podlahou a praská tam výloha! Je to i na více místech tak se tomu raději vyhněte!
13. led 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak příští pátek jdem do fakultky na 3D...Snad bude mimčo spolupracovat a pěkně se ukáže. Hned potom mám v plánu naběhnout do sambaby a konečně pořídit něco bu´d růžového nebo modrého :grinning:

katy: gratuluji k poradně :wink:
13. led 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: halo halo volám třikrát děkujuuuuu :slight_smile: Představ si, nebýt tebe, tak ten únor na předporodní kurz asi prošvihnu, kdybych volala až na začátku února...volala jsem tam teďka a už jsem se zapsala :slight_smile: ...budu chodit ve čtvrtky od 11.2. 12:30h. Má to trvat 2 hoďky :slight_smile:

katy: tak už taky budu sbírat info na kurzu....kuk o řádek výš :slight_smile: No já si totiž neumím představit, jaké to tam na pokojích je...jestli ty miminka furt nebrečí, třeba budeme mít křiklounka a chudák ta druhá mamina nebo naopak...nebo když nás bude víc na jednu sprchu tak fronty :grinning: No mám z toho trochu strach... :sweat_smile: Taky bych chtěla, aby manžel tam za mnou chodil co nejvíc a mohl i v jinou dobu než jenom v návštěvní hodiny...ale těch nadstandartů stejně moc není, tak ho asi mít nebudu :grinning: Ale kdyby byl volný, tak ho beru.
13. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: ve Vítkách musíš mít nějakou VIP kartu za 3 tácy jinak nemáš šanci na nadstandart a ani tak nemáš jistotu a penízky nikdo nevrátí na FN je to o náhodě. Já nikdy nijak nepřemýšlela zda nadstandart ano či ne. Ještě jsem se ani nebyla kouknout v porodnici, musím kouknout na stránky jak dělají prohlídky.
Jinak pokud v době porodu bude úplněk tak řve celé oddělení to zažila švagrová a bylo jedno kde ležíš! I ve sklepě to šlo slyšet :sweat_smile: všechyn děli spolu drželi basu a řvali a řvali a maminám to rvalo uši!
13. led 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak se jdu podívat co jste nakecali :slight_smile:, malý mi spí venku a bude ještě nejmín 2hodiny

holky já byla na 3D v Ostravě-Výškovicích v Gynetu, stojí to tam sice 890 ale zas jsem měla před 20minut záznamu a 4fotky :slight_smile:, dr. se fakt snaží aby toho bylo vidět co nejvíc

katy gratuluju k úspěšné poradně :slight_smile:, já včera tak úspěšná nebyla nějak mě ty moje dětičky zlobí-obě dvě

já rodila ve Vítkovicích a byla jsem spokojená i když musím říct že k nim mám jednu výhradu a to je s kojením-několikrát jsem musela říkat at mi pomůžou a trvalo jim to, dost dlouho nám pak doma trvalo než jsme se sehrali takže ted už mám kontakt na laktační poradkyni a pokud bude problém budu ji volat at přijde hned do porodnice, v tomhle tom bohužel opravdu mají co zlepšovat. A ještě k tomu nadstandardu já ho původně chtěla ale nebyl volný a musím říct že jsem nakonec byla ráda a to z několika důvodů:
- malý se narodil v sobotu, já jsem u porodu ztratila dost krve a pořád jsem omdlívala takže se mi fakt hodila spolubydlící která zazvonila na sestru at mě jde posbírat ze země, na nadstandartu bych taky bůhví jak dlouho mohla ležet na zemi. Omdlívat jsem přestala až v pondělí někdy odpoledne po 2transfuzích
- když jsem šla na záchod, sprchy, jíst tak jsme se střídali a věděli jsme že někdo u dětí je kdyby něco, přece jen člověk je ze všeho vystrašený a představa že je v pokoji Tomášek sám se mi nelíbila
- no poslední důvod kdybych byla na nadstandardu nenašla jsem super kamarádka-spoluležící byla super a fakt jsme si měli co říct, místo abych po porodu spala celou noc jsme prokecali, zjistili jsme že jsme obě z Orlové, máme stejného gyn. i pediatra pro děti a scházíme se dodnes, hlídáme si děti. takže být volný nadstandard nemám skvělou kamarádku :slight_smile:
- no a upřímně ve vítkovicíh ted stojí nadstandard prý 1000 Kč na den a umím ten využít ty peníze smysluplněji než za pobyt v porodnici
13. led 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy ani ta VIP karta ti ve Vítkovicích nezajištuje nadstandard, zajištuje ti jen že tam porodíš i kdyby byl stopstav nic víc-aspon v roce 2008 to tak bylo

ještě k těm slevám byla jsem dneska v tescu Hrabová a slevy na oblečení fakt slušné, koupila jsem bundičku na jaro za 89 slevněnou z 310, 3 overalky na spaní za 217 a bylo toho hodně ale neměla jsem čas se podívat blíž, ještě mají slevu na plínky-tesco a pampers a nějakou kosmetiku, myslím že i lahvičky pokud někdo chcete kupovat. Ale super slevu prý mají v dm na pampers kdo chcete nakupovat do zásoby
13. led 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro super jsem ráda že ti ten kurs ve Vítkovicích vyšel, jak můžu ráda pomůžu :slight_smile: jen to pořád nechápu jak může být plno když do telefonu říkají stačí volat v únoru apod. asi fakt tlačenka. Miminka furt brečí ale stejně je uslyšíš, slyšela jsem řvát i dětičky z jiných pokojů a se sprchou nebyl problém, stalo se mi jednou že jsem čekala než se někdo osprchuje a to byla jedna sprcha pro 2 pokoje, ted je to prý předělané a každý pokoj má svoji sprchu a svůj záchod
13. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardik: dlouho se s neukázala už jsme si myslela že jsi v porodce. Jinak já rodím na FN ale o těch Vítkách to vím od kamarádek, jinak doufám, že na někoho fajn natrefím na pokoji.
13. led 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy mám ted starosti s malým-podezření ne epilepsii tak ted lítáme po doktorech a zas se mi vrátili nevolnosti a furt se mi točí hlava takže jak můžu ležím
13. led 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smardík: jejda no držím palce aby u malého to byl jen planý poplach a tobě bylo lépe, ty poslední dny před porodem jsou maso.
13. led 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy doufám že to je u Tomáška planý poplach, jistě to budeme vědět příští středu to jdeme na EEG jen je mi záhadou jak ho udržím v klidu, raději jsem se ani neptala jak dlouho to trvá. No a včera mě na poradně vyděsil zas Honzík, dělali mu monitor a dr. se pořád nelíbilo jak mu tluče srdíčko, už zvažoval že mě pošle lehnout si do porodnice ale nakonec ne, třetí monitor byl jakt takž tak mě pustil domů ale vyděsila jsem se pořádně. Nějak se na mě ty moje dětičky domluvili
13. led 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: Teda co to slyším? Takové zprávy :confused: Ale všechno bude určitě v pořádku, s oběma malýma.

Holky, to byla paráda :dizzy_face: Sice jsem půl hodiny čekala, ale nevadilo. Nakonec jsem tam byla sama, manžel se musel zdržet v práci, tak jsme se sešli až potom na oběd. Ale i tak to bylo krásné. Mimčo dopoledne spalo a jak na nás přišla řada tak se vzbudilo a celou dobu bylo hrozně čilé, doktor se smál a byl horzně milý. Moc se mu můj bobišek líbil, taky je úplně ukázkový, všechno má v pořádku. Sice jsem chvílema (no dost často) nevěděla co mi přesně ukazuje :sweat_smile: nebo co mám kde vidět, ale když byl doktor nadšený, tak jsem byla i já, jak mám šikovné mimčo.
A nakonec jsem dostala tři fotky, asi aby to nebylo tatínkovi tak líto. Hned zkraje jsem se ptala, jestli by mi řekl pohlaví, že to sice vím, ale nikdo mi nevěří. Tak jsme pozkoumali a nakonec doktor říkal, že z tohodle už holčička fakt nebude, že je to kluk jak buk. Fotku mám v albu blešky.

katy: dneska zas kurz? Tak to se těším na další informace co přineseš.

Jinak hlásím, že problémy s kvasinkama vypadají zažehnány, léky pomohly. Takže příští týden se chystám zas na cvičení. Už se nemůžu dočkat, jak mi to chybí. :slight_smile:
13. led 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem zpět po celodenním trajdání. byla jsem u kadeřnice na melír. 1.4. jdu ke kači bínové fotit pupek tak jsem se hned u kadeřnice objednala ať mi udělá vlnité vlasy :dizzy_face:
smardik co to slyším? snad bude všechno v pořádku a je to jen planý poplach
katy už se těším na přednášku z kurzu, tam potom budu chytrá jak rádio když budu všechno vědět od tebe :grinning:
13. led 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka gratuluju k dobrým výsledkům :slight_smile:
13. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek