Používáme cookies. Více informací zde. OK

Těhulky z Ostravy, porod v únoru 2016

vd26
11. říj 2015
Ahojky, hledám někoho na povídání, diskutování a připravování se na porod, který nás bude čekat v lednu-únoru 2016. Nejlépe všechny Ostravačky, se kterýma bychom se mohly i sejít, najít společné aktivity, třeba i teď i potom s našimi miminky. Těším se .... 🙂
nikdo17
11. říj 2015
@vd26 ja jsem tak napul z ostravy a frydku a pendluju mezi tim🙂 ale termin porodu mam jinak v unoru🙂
vd26
autor
11. říj 2015
ahojky, to je super a nevadí a kdy presne cekate? ja 4.unora, tak uvidime jak se malemu bude chtit 🙂 ja jsem tehotna poprve, takze je pro me vsechno nove...
nikdo17
11. říj 2015
@vd26 ahojky. ja mam termin okolo 20.2. a jsem tehotna sice podruhe ale poprve to nevyslo takze je pro me tez vse nove🙂 ty jsi primo z ostravy?
vd26
autor
11. říj 2015
ano z ostravy, tak uvidime, kdo se k nam jeste prida, snad se jeste nekdo najde 😃
nikdo17
11. říj 2015
@vd26 a mas uz neco pro mimco pripravene/nakoupene? nebo to beres tak ze je jeste cas?
vd26
autor
11. říj 2015
popravde myslela jsem si, ze uz vsechno budu mit a budu nakupovat od zacatku, ale zatim nemam skoro nic,jen prebalovaci pult od kamaradky a par vecicek 😃 zatim se teprve chystame delat pokojik...
krikri90
12. říj 2015
Ahojte, termín mám 28.2. 🙂 a jsem z Hlučína. Pro malé zatím nic nepořizuju, myslím že je na to ještě čas 🙂
vd26
autor
12. říj 2015
Ahoj,vitej 🙂 a jake mate holky brisko? Male, velke, pribraly jste hodne? Ja zatim skoro 5 kg, rikaji mi, ze to na me moc nejde ani videt, tak jsem zvedava...ale s cim mam problem tak jsou zada, boli me skoro uz od zacatku takze v noci se pretacim s bolestma 😞
krikri90
12. říj 2015
Bříško zatím v klidu schovám pod volnější halenku a nepřibrala jsem skoro nic. Mám asi o 2 kg víc. Hodně za to může to, že jsem celý 3 a 4 měsíc prozvracela a zhubla.. ale teď mám pocit že to břicho roste každý den 🙂
vd26
autor
12. říj 2015
Ja zase cele tri mesice prospala a prolezela. Ted uz se mi ale taky brisko vytahuje kazdy den cim dal vic a maly uz me kope o sto sest 🙂 Taky se mi ted od toho 5.mesice vratilo apetit a chut na jidlo a zacala jsem se dost prejidat 😃 takze se nedivim, ze mi ta vaha stoupa nahoru 😃
krikri90
12. říj 2015
Tak to já jsem se snažila normálně fungovat, a jím sice víc než jsem byla zvyklá ale pravidelně, nemyslím že bych se přejídala. Akurat víc sahám po sladkém. Pohyby už taky cítím pravidelně ale než jsem si zvykla moc příjemné mi to nebylo 😃 hlavně v práci. dělám servírku, takže je to docela náročné, ale chci pracovat dokud to půjde 🙂
nikdo17
12. říj 2015
ja mam bricho celkem uz viditelne. byla jsem hubena tak mam pocit ze uz ted mam velke🙂 jo a zada me tez boli. nekdy si rikam ze kdyz uz boli ted jake to bude dal🙂
nikdo17
12. říj 2015
ja pohyby citim nejvic kdyz si lehnu. jinak je moc nevnimam
nikdo17
12. říj 2015
@krikri90 a taky cekas prvni mimi?
nikdo17
12. říj 2015
holky muzu vedet kolik vam je let?
krikri90
12. říj 2015
@nikdo17. Ano čekám první 🙂 je mi 25 let. Pohyby jsem také nejdřív cítila nejvíce v noci, ale poslední týden už mi dává rány kdykoli,kdekoli v jakékoli poloze a stále si zvykám... 🙂
dadelie
13. říj 2015
Zdravíčko, mohu se připojit? Taky jsem z Ostravy a termín máme 8.2. Je mi 26 a čekáme druhého klučíka 🙂 Už víte co nosíte vy? Jinak já mám nahoře 11kg 8-( , ale začala jsem na 50ti kg tak snad to nebude tak hrozné, ale děsím se Vánoc. Žravou mám neustále. a pohyby cítím už měsíc a řádně. Mám trochu obavy, že do měsíce se prokopne ven 😃
vd26
autor
13. říj 2015
Ja mam za tyden 26 a je to moje prvni mimi, cekam chlapecka, ale jmeno stale nemame 😞 popravde nemuzu se rozhodnout ani jake mu dat prijimeni ptz nejsme svoji tak zvazuju i tu moznost ze by se jmenoval po me. Vy jste vdane? Ja chtela vzdycky male privest do uplne rodiny,celkem mi na tom zalezi, ale nejak to prislo drive... :-N jinak pohyby citim cim dal vice, a taky kdyz si lehnu hlavne, ale uz i behem dne, me to ale nevadi,jsem na nemocenske takze mi to nijak neprekazi..
vd26
autor
13. říj 2015
@nikdo17 a zabira ti neco na ty zada? mi dneska doktor rekl, ze se mam chodit nadnaset do vody, nejlepe teple a plavat a taky mi doporucil nejake cviceni, treba tehotenskou jogu, tak uvazuju i o tom..
vd26
autor
13. říj 2015
@dadelie ahojky, takze ty uz mas jednoho kloucka? a jake to je? ja se porad bojim, ze to s klukem nebudu umet, u nas v rodine byly vzdy same holky, ale ja se toho vseho vlastne bojim tak celkove. Zivot se nam prevrati vzhuru nohama a zatim si to nedokazu predstavit :-N
dadelie
13. říj 2015
@vd26 Já jsem vdaná, chtěla jsem to stejně a naštěstí mám chlapa, který neváhal a svatbu jsme vyřídili během 4měsíců. Na druhou stranu mě mrzí, že jsem si ji nemohla pořádně užít. Dneska bych s tím počkala po až narození.
Jinak mě taky děsně bolí záda, hlavně teda kříže a nepomáhá mi ani ta teplá koupel :-| Ale v noci pomáhá, když ležím na boku, si podložit horní nohu buď manželovou peřinou, když je v práci nebo druhým polštářem. Momentálně používám kojící, který mám z prvního těhu.
dadelie
13. říj 2015
@vd26 Mám no, je to pěkné kvítko a dává mi ted pěkně zabrat😃 Taky jsem z toho měla strach, ale teď když hlídám občas známe malou holčičku, tak mi příjde kluk jednodušší a i když jsem si přála holčičku, ted jsem ráda za toho druhého. 🙂 Mám na mysli třeba konkrétně přebalování, holky to tam mají takové choulostivější dle mého, snadněji se jim tam něco dostane, než do pinďoura :-N
vd26
autor
13. říj 2015
@dadelie Tak to mas fajn, ze jste to tak jeste vyridili, taky jsem ted byla kamaradce na svatbe, ktera si to behem 3 mesicu zaridila, ale jak rikas, neuzila si to taky a bylo ji i spatne..... Na ta zada taky v noci zkousim polstar, a ten kojici uz mam taky objednany, tak uvidime, mam uz ale pocit, ze nepomaha nic 😞
dadelie
13. říj 2015
@vd26 Já tuhle hlášku nemám teda moc ráda, ale je pravdivá. :-N říká se : Pomůže porod 😃
U prvního mě taky bolely, chodila jsem i plavat, ale nezabíralo to. Teď to už kašlu a tiše trpím, stejně pořád lítám za prvorozeným, tak to někdy ani moc nevnímám, večer je to nejhorší.
No já měla to štěstí, že mě tehdy špatně nebylo vůbec. Kdybych se měla vdávat ted, tak bych se na to z vysoka .... Tohle těhu oproti prvnímu je 100 a 1
vd26
autor
13. říj 2015
@dadelie presne tak, vecer je to nejhorsi, pres den clovek dela ruzne veci, tak to nevnima........a odkud jsi z ostravy?
dadelie
13. říj 2015
@vd26 Já z Poruby, ty? A už si přemýšlela kde budeš rodit?
vd26
autor
13. říj 2015
@dadelie kousek za Porubou, z Plesné... prave ze jsem uvazovala, ale vubec nevim, podle ceho si mam vybrat, pry jsou i nejake prohlidky, tak se pak pujdu urcite podivat do porodnic, ty mas zkusenost s jakou?
dadelie
13. říj 2015
@vd26 Je, já bydlím kousek od Globusu 😎 Já rodila na fakultce a rozhodně budu znova. První byl menší než měl být, takže to byla jediná možná volba, jinak by ho z jakekoliv porodnice převezli sem a já zůstala mimo. Mají nejlepší vybavení a vzhledem k tomu, že i teď mám malinkou komplikaci, tak pro klid duše... Byla jsem spokojená
vd26
autor
13. říj 2015
@dadelie Je,tak to je fajn, globus je kousek no 🙂 O te fakultce jsem to slysela, ze na komplikovanejsi pripady maji nejlepsi vybaveni, ale pry ani ty Vitkovice nejsou spatne, no jeste to ma cas, tak uvidim 😛
dadelie
13. říj 2015
@vd26 No do Vítkovic jsem chtěla původně, než se to zjistilo. Pracovala tam známá a byla jsem tam na prohlídce. Bylo to tam pěkné, takové menší porodní boxy, ale útulné. 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli