• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
Ahoj,lilak Nikolka je hodná,přes den se dá říct téměř nepláče,většinou začíná tak kolem šesté večer.Teď jsme byli nastřelovat náušničky,dělala jí to naštěstí teta,je dětská sestřička,to bylo pláče,ani jsem nemohla jít do ordinace,byl s ní přítel.Teď chudinka vysílená spinká,ani nejedla,už vážíme 4900g.V noci už docela hezky spinká,budí se mezi půl třetí a půl pátou ráno a pak tak v sedm nebo osm,to už jde,ze začátku to bylo každé tři hodiny.A co Terezka?
6. srp 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
lussy tak to vůbec nevim, že bydlíš kousek od nás. Ani podle fotky nevim. My bydlíme ve 2. vchodě.Terezce píchaly naušničky přímo v porodnici, když jsme odcházely domu. Vypadá to, že Leninek je ještě celá - zahlídla jsem jí z okna. Taky jsme se domlouvaly, že vyrazíme s kočárkama. A co ty lussy? Jak se cítíš těsně před porodem?
Terezka je zatim taky hodná, pomalu vůbec nebrečí, jen při koupání a když má hlad, to se pak přisaje k prsu a nepustí se 15 min. Měla jsem ze začátku trochu odřený bradavky - mám je plochý, takže musim mít v podprsence formovače, ale teď už jsou zahojený. Honzíka jsme museli už od začátku dokrmovat a kojit přes kloboučky, tak u Terezky je to uplně jiný a jsem ráda, že jí to bumbání jde a přibírá. Jí většinou po 3 hodinách a v noci po 4 až 4,5. To Honzík jedl po hodině a to bylo peklo. Tak zatim pa.
7. srp 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lilak5 - tak my bydlime ve druhem vchode ale odspodu, takze o kousek dal, nez jsem myslela :slight_smile: zitra nastupuju do porodky na vyvolani...jsem na to zvedava, sice jsem si TO predstavovala jinak, ale neda se nic delat...tesim se, ze budu mit mimiska uz u sebe...urcite se pak dohodneme az vsechny porodime a vyrazime nekam na prochajdu...to vubec neni k zahozeni mit dalsi 2 maminy takhle pobliz :wink: tak at Terezka stale tak krasne prospiva...tesim se na osobni setkani!
7. srp 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj:slight_smile:
tak lussy uz porodila holcicku Barunku!dnes kolem 10.30h,miry si ale nepamatuji:(
holky tak vy uz mate miminka u sebe a ja tu sedim a cekam na bourku:slight_smile:vyslapla jsem si dnes nekolikrat schody a vycistila koberec a vysala panimamce(je pooperaci)neco se mi v brisku deje,ale uz nedoufam,ze to bude k porodu...ale ted do 16.8 se budu hodne snazit,aby adamek uz chtel na svet.na vyvolani se mi nechce!to mam nastup 17.8....
moc se tesim na prochazku!
8. srp 2007 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
leninek,držím palce aby to šlo přirozenou cestou,určitě se už brzo dočkáš,držím palce ať má Tvůj porod rychlý průběh a ať si i s miminkem v pohodě
9. srp 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko dekuji!uz se ho nemuzu dockat!
jinak lussy,je po cisari!mala mela omotany pupecnik kde se jen dalo.
holky jsou v poradku!
11. srp 2007 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
leninek,taky jsem byla hrozně natěšená na Nikolku,hlavně,že lussy všechno dobře dopadlo a jsou i s Barunkou v pořádku
12. srp 2007 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: tak my se uz hlasime s barunkou v plne sile :wink: vsechny vas moc zdravime!!!

jinak Leninek vcera odpoledne porodila Adamka - 15.25, 50 cm a 3700 g :sunglasses: psala, ze porod trval 2 hodiny a ze je moooc spokojena :wink: Adamek je pry podobny Robickovi - prvnimu chlapeckovi...

jinak vy jste uz vsechny ostrilene profi mamci...zatim mame idylku, docela ujde i nocni vstavani, mala neni plactiva, breci jen kdyz ma hladik, tak je to zatim OK :slight_smile: jsem zvedava kdy prijde prvi velky sok! :sweat_smile:
18. srp 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,Leninek obrovská gratulace,ať Ti dělá Adámek jen samou radost lussy,takhle jsem to měla s Nikolkou taky,plakala jen na krmení,teď už asi třetí noc spala úplně celou,ale bohužel nás zlobí prdíky :angry: tak se zatím mějte :wink:
18. srp 2007 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,
lussy a leninek moc moc gratuluju :slight_smile: a těšim se na procházku. My to s Terezkou máme podobně - pláče jen když má hlad. Když jí zloběj prdíky, tak se kroutí a tlačí a heká, ale nebrečí. Musim říct, že nám hodně pomáhá rektární trubička - hezky se vyprdí. U Honzíka jsem jí neměla, dávali jsme mu kapičky, ale moc mu nezabírali. Lucko četla jsem tvůj porod - jak jsi se cítila po narkóze? Tak se mějte hezky.
19. srp 2007 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak koukám, že už miminka přibývají hezky na svět. Všem maminkám moc gratuluji a přeji, ať ti jejich drobečci jsou hlavně zdraví a spokojený. My jsme teď začali "teprve" 25. týden a tak jen tiše závidím, protože už bych taky moc chtěla toho našeho drobečka mít vedle sebe. Zatím se přebírám věcičkama, které jsou dostala od švagrové.... Taky se začínám dívat po kočárku a tak jsem chtěla poprosit o radu - většina z vás už má kočárek doma (i s miminkem), tak kdyby jste měli chvilečku (vím, že s prckem už toho času tolik není) a mohli mi poradit či říci vaše dosavadní zkušenosti, budu moc moc ráda - plácám se v tom jak ryba na souši :frowning2:(( Předem moc děkuji za jakoukoliv informaci.
20. srp 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lilak po narkóze docela dobrý,když jsem se probrala,tak už u mé zas byl Péťa s Nikolkou,horší to bylo ve dvě odpoledne,kdy mi konečně po sedmi hodinách od porodu dovolili vstát.V koupelně jsem se málem složila,naštěstí tam právě přišla PA a už mě táhli zpátky na porodní sál,kde jsem slyšela jen z velké dálky,jak na mě mluví,v hlavě mi hučelo.Když mě dali do kupy,tak mě posadili na vozík a odvezli na pokoj.Teď nás pořád zlobí prdíky :angry: ,používáme kapičky,masírujeme bříško,používáme trubičku,prostě zkoušíme co se dá.Holky co jste rodili v Teplicích kdo vás rodil?Jinak maetinba,my máme kočárek Knorr a musím říct,že jsme maximálně spokojeni.Hrozně jednoduše se skládá do auta,což je pro nás docela důležitý.
21. srp 2007 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminy :slight_smile: a tehulky samozrejme taky :dizzy_face:

luci: ja rodila nakonec cisarem a rodil me dr. Rabih spolu s takovym mladochem, myslim, ze se jmenuje dr. Plajko...oba byli naprosto super...absolutne si nemuzu na teplickou porodnici stezovat, spis naopak, ja nemela jediny zadrhel! opravdu jsem byla strasne moc spokojena! sestricky na novorozeneckym odd. byly uzasne (az na jednu) a i sestry na porodnici byly super...doktori take tak...rodila jsem ve spinalu, takze jsem malou videla hnedka jak ji vyndali z briska a vsichni hnedka na sale mi gratulovali, az me to zase dojima, jak si na to vzpomenu :dizzy_face:

maetinba: neboj, ted to hrozne utece, uvidis, ze jo! mne teda aspon treti trimestr utekl asi nejvic, ani se nenadejes a budes mit Matyska u sebe! my mame kocarek Jane Slalom Pro a jsem nadmiru spokojena!! nejlepsi je jit do kramu a tam si ty kocarky osahat...uvidis, ze je to jine,. nez na ne koukat na internet...v Kacence v Trnovanech maji docela velky vyber, tak tam zajdete :slight_smile: jak ti jinak je? nechystas se na 3D UTZ do Usti k dr. Zahradkovi? my tam byli nejak kolem 26. tt a bylo to uuuuuzasne :dizzy_face:
23. srp 2007 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lussy,mě doktor Rabih nastoupil po porodu,když jsem začla krvácet,je to odborník,ale mohl by být drobet jemnější a milejší,tím ml aďochem myslíš asi doktora Lojku,já měla naprosto skvělýho doktora u porodu.Jinak sestry na porodnici i dětské sestry super až na jednu dětskou,která mi odmítla dát v noci pro malou příkrm a místo toho mi vrazila dudlíka :angry: ,jinak si nemůžu na Teplice stěžovat.Tak ať Ti malá pěkně roste a dělá jen samou radost :slight_smile:
24. srp 2007 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mě rodila doktorka Muravčíková (nebo tak nějak) a primář (kvůli tomu, že Terezka šla zadečkem ven). Oba byli moc hodní, taky si nemůžu stěžovat. Lucko, můžu se zeptat - snad to neni moc osobní - proč nekojíš? Jak jsi psala o tom příkrmu, kterej ti pro malou nechtěli dát, hned jsem si vzpomněla, jak jsem u Honzíka bojovala s kojením, musela jsem přes kloboučky a dokrmovat, kvůli plochým bradavkám. Máš taky to samý? Terezku kojim, nosila jsem v těhotenství formovače bradavek. :wink: Zatim pa.
24. srp 2007 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lilak,jasně,že se můžeš zeptat,nevím,jestli to s tím souvisí,ale v těhotenství jsem se dost nervovala,v šestém měsíci mi zemřel taťka a starali jsme se s přítelem o nemocnou babičku,která mi zemřela před třemi týdny,pořád samý nervy,ze začátku jsem kojila,vždycky jsem nakojila,ale bylo to málo,pak teprve jsem si šla pro příkrm,ještě doma jsem to zkoušela,jenže malá mi zhubla v porodnici,což je normální a pak ještě znova doma,když jsme šli po třech dnech do poradny,tak zhubla dalších 400g,prostě se u prsa utahala a pak už nechtěla tahat z lahvičky a hubla.Mám tetu dětskou sestřičku,byla u nás,malou jsem nakojila a pak jsme ji zvážili,nepřibrala ani trošku,když jsem zkoušela odsát,tak za 24hodin pouhých 17ml.Prostě jsme se trápily obě.Obrečela jsem to a po pár dnech kdy malá jen hubla krmím jen Nutrilonem.Jinak o bradavky nejde,to by bylo v pohodě i technika kojení mi docela šla,jen to mlíčko bohužel chybělo. :frowning2: Zato teď malá přibírá a tloustne,v pondělí jí budou dva měsíce a na poslením vážení měla 5 150g :slight_smile:
24. srp 2007 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamči, tak koukám, že teplická porodnice je celkem v pohodě.... Asi na sobě zamakali, protože dřív jsem na ni slyšela pozitivní věci jen velice zřídka.... Je fakt, že jsem tam (na gyndě) letos v květnu s prckem 2 týdny ležela (nějak se moc roztahoval a potrhal nějaké žilky... trumbera jeden) a sestřičky byly super.... Jinak děkuji moc za zprávičky o kočárku... Do Kačenky jsme už zavítali a teď ve čtvrtek (po návštěvě poradny) tam frčím s mamkou - potřebuji nějakého rádce :wink: Tak pak dám vědět, co a jak. Zatím se opatrujte, i svá zlatíčka.
27. srp 2007 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamči,maetinba,po shlédnutí Tvého alba jsem zjistila,že se dobře známe,chodili jsme spolu do školky a pak v hudebce jsme spolu hráli dokonce čtyřhru.Teď jsem ve městě dokonce potkala Tvou mamku,tak hlavně dobře vyberte kočárek.
27. srp 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Lucko nic si z toho nedělej, že nekojíš, taky jsem si to u Honzíka ze začátku vyčítala - skončili jsme po 14 -ti dnech, ale když to nejde, tak to prostě nejde a fakt je, že psychika dělá strašně moc.
Jinak dnes jsem musela na ušní, už mám 2 týdny zalehlý ucho, začalo mi v něm hučet a ke všemu jsem měla závratě. Na ušním bubínku jsem měla silnou vrstvu mazu, takže mi udělali průplach a pak čistili, to bylo teda něco!!! Ve čtvrtek mám přijít na kontrolu. V uchu mi hučí snad ještě víc. Zatim pa.
27. srp 2007 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lilak,tak to Tě lituju,přeju ať Ti to na kontrole dobře dopadne a to hučrní ať co nejdřív přestane,to mussí být hrůza.Zatím pa
28. srp 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, tak na ušním mi po vyšetření sluchu zjistili hydrops - neboli otok šneka. Léčí se to práškama nebo infuzema. Bohužel nic takovýho nemůžu, protože kojim. Doktor mi sice ňáký prášky napsal, ale když mi řekl, že je možný, že malá po nich bude neklidná, tak jsem si myslela svý. Ukazovala jsem je i naší dětský doktorce a taky mi je nedoporučila. Ještě mi na ušnim řekli, že když se to nezlepší, pošlou mě na infuze a budu muset přestat kojit, to jsem zamítla, takže léčit se budu až skončim s kojením. Snad do tý doby neohluchnu, to hučení je někdy šílený :angry:
1. zář 2007 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lilak,to je hrozný,když můžeš kojit,tak se to nějak zkomplikuje,doufám,že to hučení bude brzy v pohodě abys mohla dál klidně kojit.
2. zář 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tehulky :slight_smile:jsem zatim ve 34tt a termin mam 17.10 mozna ze se tam s nekterou z vas potkam jestli ma nekdo stejne termin.U nas je zatim vse v poradku bez komplikaci citim se fajn kdybych to brisko nevidela tak mi ani neprijde ze jsem tehotna,je to nase prvni mimi tak jsme vsichni nateseny.Zatim jeste neni otoceny ale na to mi pry jeste dost casu.Tatinek nam ted odjel na mesic domu a prijede az k porodu tak doufam ze si to prcek dobre vypocita :grinning: Chtela jsem se zeptat jak jste byly spokojeny s Teplickou porodnici?Ja jdu tento tyden podepisovat porodopis.Zatim se vsichni mejte.
4. zář 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vítám veroniku. O teplický porodnici jsme tu už psali. Já byla spokojená, byli na mě hodní.
Jinak v uchu mi hučí pořád, včera jsem měla celkem silný závratě, naštěstí to po 2 hodinách přešlo. Zítra jdu zase na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi doktor řekne na moje rozhodnutí léčit se až přestanu kojit. Tak zatim.
5. zář 2007 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky za privitani :slight_smile:
5. zář 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lussy,jak koukám na Tvé album,tak jsme ležely na stejném pokoji a dokonce i na stejné posteli :slight_smile:.Jak Vám rostou ty Vaše zlatíčka?
12. zář 2007 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky teplicandy:slight_smile:dekuji za gratulace!
adamek je hodne miminko!a jsme za to moc rada,takhle se da zvladnout ten muj malej raubir!jak jsem mela velky strach,ze nebudu zvladat dve ,male deticky tak se to da celkem v pohode!stiham se i namalovat:slight_smile: :grinning:
take jsem byla spokojena s teplickou porodnici.rodila me doktorka Murenicka(snad se to tak pise)
porod byl fakt brnkacka!mela jsem bolistky 2 hodky,a 25minut ty vetsi bolesti ale i tak jsme se s manzelem jeste smali a cemu to tady radsi psat ani nebudu :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: na tri zatlaceni byl adamek venku!chudinka moje,mel omotany pupecnik kolem krcku a byl v obliceji celej modrej!!!ale vse je v poradku.k tematu kocarek.prvni kocarek,mam x-laender a jsem moc spokojena.a druhy sourozenecky kocarek mam jane a take jsem spokojena.chce si kocarek pri nakupu "povozit a treba i s taskou s nakupem,aby jsi mela predstavu jak se ti poveze az tam bude sedet 10kg mimi....kdyz budes brat trojkombinaci.a nedoporucuji svetle barvicky ja ma x-laender zeleno modry a je zadelany od prachu a papani ve vterine....hezky vecer:slight_smile:
16. zář 2007 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,zítra musím s malou na neurologii,nechce pást koníčky a nějak divně se včera během spánku neustále lekala a cukala sebou,tak nám držte palce.Jinak je až moc čilá dneska při podávání kapek nám cinkla v pusince lžička,že by zoubek? :slight_smile: Mějte se
24. zář 2007 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy, nejdříve chci moc poděkovat za rady ohledně kočárku. Už máme vybráno! Manžel je z něj úplně u vytržení a kdyby mohl, tak by s ním po Kačence drandil ještě teď :slight_smile: Vybrali jsme nakonec toho X-landera. Byli jsme tam teď ve čtvrtek po kontrola u doktora, který nás potěšil. Vše je v pořádku, prcek má dle odhadu 1,5 kg a cervix score se konečně ustálilo a už nebalancujeme na kritických hodnotách, tak jsem ráda. Akorát teď docela často tvrdne bříško, ale to je prý už normální. Měli jste to taky? Doktor pro jistotu napsal magnesium, ale zatím žádná změna. Uvidíme.

Lilak - držím palce, ať se to co nejdříve spraví, nebo alespoň nezhoršuje.

Luckaa - tak se musím přiznat, že mne paměť nějak převezla. Teď jsem ležela asi půl hodiny mezi fotkama ze školky a nic.... :frowning2: hlavně mě docela zmátla ta hudebka a ta čtyřhra - to už je pro mne taky hodně vzdálené. škoda, že nemáš albíčko nebo fotečku v profilu, to už bych určitě, ale určitě věděla.... když tak dej další nápovědu, a já budu pátrat dál, snad tu paměť rozpohybuju.... :wink:
29. zář 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckaa - a co malá? Co vyšetření? Doufám, že je to všechno v pohodě. Držím palečky.
29. zář 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek