• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
Ahoj holky,tak EEG dopadlo dobře,epilepsie se neprokázala,ale doktorka říkala,že to není na stopro,protože je Nikolka ještě moc malá a během pár měsíců se to ještě může ukázat.Jinak má v krvi zvýšené 3 hodnoty,což je prý taky možná příčina,musíme hodně pít čajíčky no a ještě nás čeká vyšetření hlavičky UZ,tam te%d má doktor dovču.Jinak jsme byli na cvičení a Nikolka od včera krásně pase koníčky :slight_smile: tak snad bude vše v pořádku.4.10.jdem zas cvičit k sestřičce,Nikolce se to vůbec nelíbí a hrozně plakala a já s ní,ale jde vidět,že cvičení má význam,už se to zlepšuje.Maetinba bydlím v ulici Družby a příjmení začíná na P.A jak píšeš o tvrdnutí bříška tak já osobně jsem to na sobě vůbec nepozorovala.Kdy máš termín?Víš co to bude?
29. zář 2007 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Lucko jak vám to dopadlo na neurologii? Je všechno v pořádku? Naše Terezka je čilá až až. Včera se dokonce ze zádíček otočila na bok, to jsme žasli. Spíš to ale byla náhoda, strašně házela nožičkou a najednou to bylo. Jinak ucho se mi vyléčilo i bez prášků, tak jsme moc ráda, je to úleva. Už ani nemusim chodit na kontroly. Prej se mi to možná rozjelo při porodu - při tlačení. Je to možný, protože tim jak šla Terezka ven zadečkem, měla jsem co dělat abych ji vytlačila.
Maentiba - taky mi tvrdlo břicho a dost často, pití magnesia mi trochu pomohlo, ale ne hned až po delší době, ale ke konci těhotenství už to moc nezabíralo.Tak se mějte a pište, ňák nám to tu vázne :slight_smile:
30. zář 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lilak zatím jsou výsledky v pořádku,ještě nás čeká UZ hlavičky,tak snad to dobře dopadne.Držte nám palečky,lilak je super,že ses dala do kupy i bez léků.Zatím se mějte,pa
30. zář 2007 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

lilak - tak to je dobre, ze uz jsi v poradku...Terezka je krasny vlasacek!!! k jake dr s malou chodis?

luckaa - ty jo, to je trapeni s tema prtouskama :unamused: ale vsechno bdue snad OK, budeme vam moc drzet palce!!! jinak v porodce jsem lezela na pokoji 1, ty teda taky? bylo super, ze tam je sprcha a WC primo na pokoji, to bylo vazne dobre...nechces si taky zalozit nejake album, at vidime jak krasne Nikolka roste?

maetinba - myslim, ze X-lander je moc dobra volba...urcite budete spokojeni :slight_smile: a jakou barvicku jste si pro Matyska vybrali?

U nas vse OK :dizzy_face: Barca roste, je moc a moc hodna, place jen malo, spis se rozciluje jen kdyz se ji neco nelibi...dneska je ji 8 tydnu, hrozne to leti, mam pocit, ze ji mam uz odjakziva :sunglasses: uz asi 14 dni mame dost pevny rezim, vecer papa mezi 6 a 7, pak koupani a v 8 je tuha uz v postylce a na kojeni se budi az kolem 3 az 4 rano, ale pak uz kolem 6 je vzhuru a uz neusne, tak kolem 7 kojeni a pak cely den po 3 hodinach...ale je zlata :slight_smile:

tak se zase mejte a tesim se na dalsi zpravicky o vas holky! posilam pohlazeni mimiskum i brisku maetinby :slight_smile:
3. říj 2007 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy, koukám, že vám drobečkové dělají jen samou radost. My jsme zvědaví, jestli Matýsek bude po nás - taky tak hodnej - nebo ne.... Už začínáme chystat věci a pokojíček. Včera nám konečně přivezli skříň, tak jsme ji do večera skládali a teď jsem tam naskládala naše věci a prďolkovi konečně vyklidila jeho skříň. Takže teď už jen vymyslet, co kde v pokojíčku bude a hurá do toho :wink: Příští týden jedu sepsat porodopis - nakonec budu rodit v Ústí. Naši i manžel jsou totiž celí poprdlený, tak chtěli mít jistotu, že kdyby se něco stalo, tak se tam o prcka hned postarají, kdežto z Teplic by ho museli převážet. Myslela jsem si, že v Ústí neberou, už jsem byla připravená na Teplice a přesvědčovala rodinku, že to bude všechno v pohodě a všechno je jinak. Ústí normálně bere, což mne celkem překvapilo. Už si nás objednali i na předporodní kurz na 31.10.

lilak - to je dobře, že ucho už je v pořádku, určitě to nebylo nic příjemného. Mně už magnesko taky zabralo, tvrdnutí se sice ještě občas objeví, ale už to není tak často, takže je to celkem fajn. Teď jen čekám, kdy se prcek zase otočí hlavičkou dolů. Předminule už otočený byl a teď na poslední kontrole byl zase opačně.... Točí se tam jak na obrtlíku. Tys rodila koncem pánevním? Z toho mám docela strach.

Lussy - také doufám, že X-lander bude dobrá volba. Barvičky byly celkem jasný. U nás je to totiž vždycky takový zajímavý - nevím, co chci, ale vím, co rozhodne nechci.... :grinning: a to byla červená a modrá. Takže pak zbyla béžová, oranžová a zelená. Mně se líbila zelená, manželovi oranžová, takže nakonec bude hluboká korbička zelená a sporťáček oranžový. Teď už se jen dohodnout, kdy ten kočárek půjdeme koupit. Kdy vy jste kupovali kočárek? My jsme chtěli už teď, ale mamča pořád straší, že je to brzy, že ještě máme počkat.... Tak jsme mysleli někdy za 14 dní - kompromis :slight_smile:

Luckaa - tak paměť jsem nerozpohybovala, ale i tak už vím, odkud vítr vane :grinning: docela mne zmátlo to druhé "a" za jménem.... ale nějak mi nedošlo, že asi budeš vdaná a aby toho nebylo málo, tak u mne o víkendu byla Adéla a povídala, že sestřenka má tříměsíční holčičku Nikolku.... a já pořád nic.... No prostě zamrzlej mozek - co jsem doma, tak je to fakt hrozný s tou pamětí. Až nakonec přišla mamka z práce, které jsem to říkala, jestli to nějak nemůže zjistit a nebýt jí, tak mi to asi pořád nevím.... :slight_smile: A bydlíte pořád ve stejném baráčku? Jsem moc ráda, že malá je v pořádku a na jaké cvičení chodíte?

Hoky, budu končit, malej se zase v tom břiše nějak moc ozývá... :confounded: což je ale na druhou stranu dobře :dizzy_face: a navíc si půjdu asi na chvilku schrupnout, protože v noci je to děs - malej je sice docela hodnej, ale nevím proč, prostě nemůžu zabrat. už 4 dny do tří do rána pochoduju po bytě a nic... pak na chvilku usnu a v půl šestý jsem vzhůru... A to přes den nepolehávám, chodím se psem, cvičím, vařím, uklízím..... abych byla večer unavená a ospalá a nic. Takže teď se konečně únava dostavila - teď půjdu spát a v noci zase bdít.... a začarovaný kolotoč může začít. Tak se zatím mějte krásně, pa a pusinu cvrčkům.
3. říj 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, lussy chodíme k MUDr. Tučkový. Jinak v porodnici jsem taky byla na pokoji č. 1 a byla jsem maximálně spokojená. S Terezkou máme podobnej režim jako vy, taky je ve 20 hod v postýlce a budí se většinou ve 3 ráno a pak v 6 nebo 7hod. Když jdu do školky s Honzíkem já, tak jí musim někdy budit, aby se nabaštila než vyrazíme.
Maentibo, prcek se určitě otočí, má ještě dost času. Jo, rodilo jsem koncem pánevním - nic moc teda :frowning2: , kdybych byla prvorodička, tak by mi nejspíš císaře udělali. Rozhoduje přibližná váha miminka a i pohlaví. Pokud má mimi nad 3,500 kg a je to chlapeček, tak se provede císařský řez. Tak zatim pa.
3. říj 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak už máme za sebou poslední vyšetření,UZ hlavičky dopadlo to tak napůl,Nikolka má větší mezeru mezi mozkem a lebkou,takže musíme za měsíc na kontrolu,jestli se to nezvětšuje,pokud to bude stejné,tak se nic neděje,takže doufám,že to tak zůstane,jinak jsme byli zase na rehabilitaci a už je to lepší,jdeme zas za 14dní.Dneska se malá smála poprvně nahlas,byla jsem z toho úplně hotová :grinning: .Já byla v porodnici na jedničce kvůli tomu,že mi dělali po porodu revizi dělohy a jednička je prý jako pooperační,bylo to tam fajn i se skvělou maminkou.Lussy album bude,potřebuju jen upravit velikost fotek,tak musím toho mýho ukecat,snažím se už tři měsíce :angry: .Maetinba tak to jsem přesně já,Adéla ještě malou neviděla,jinak ještě nejsem vdaná.Teď jsem Tě viděla ve městě.to bříško Ti moc sluší,hlavně ať je všechno v pořádku.Lilak a Lussy já mám s malou podobný režim,akorát chodíme spinkat tak kolem sedmý,někdy i v půl,podle toho jak během dne papáme a je to tak úplně ideální.Zatím se mějte,papa
4. říj 2007 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mám album,akorát popisky mi u většiny nejdou :frowning2: papa
4. říj 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,chtěla sem se optat kdo má jaký zkušenosti s Teplickou nebo Ústeckou porodnicí.Děkuju moc :slight_smile:
12. říj 2007 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mariona,já za sebe mám s Teplickou porodnicí dobré zkušenosti,už jsme se tu o tom bavili na některé z předešlých stran.papa
14. říj 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj tepličandy,

strašně dlouho jsem tu nebyla. Naposledy na str. 6 :sunglasses:

Koukám kolik je tu nových miminek a maninek. Všem moc gratuluji. Teplice prožívají ten pravý babyboom. To je dobře. Čím víc dětiček, tím líp. :dizzy_face:

Mariona, já byla s ústeckou porodnicí velmi spokojena. Ale nedávno jsem zjistila, že mi asi nepíchli injekci, kterou mi píchnout museli (nemám to ještě potvrzené od doktora, ale v porodní zprávě jsem nic nenašla). A pokud se to potvrdí, tak podávám trestní oznámení za zanedbání povinné péče. Jinak přístup sester i lékařů byl velice profesionální.

Maminky i těhulky mějte se moc krásně. Ať vám dětičky krásně rostou a dělají jen samou radost :dizzy_face:, papa
15. říj 2007 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,

zdravim hanah, nebyla jsi tu opravdu dlouho :angry: .Co Tomášek? Jak jsi psala o tý injekci - že ti ji nejspíš nepíchli, nebylo to náhodou kvůli Rh faktoru? Já mám Rh- a po obou porodech mi jí druhej den do zadku píchli.
Tak naše Terezka už spí celou noc. Vstáváme většinou v 5.30 hod a spát chodí kolem 20 hod. Je to paráda, nejsem vůbec unavená.
Honzík se nám teď začal v noci počůrávat a už nevíme co snim. Strašně tvrdě spí, nemůžem ho vůbec probrat. Ve spánku se vyčůrá,ani o tom neví a ráno je postel stejně mokrá. Neni to každej den,ale stává se mu to celkem často. A když ve školce spí, tak se tam taky počůrá. Ve středu jdu s Terezkou do poradny, tak se na to MUDr. zeptám. Ve školce mi řikali, že to může byý i taková reakce na narození Terezky, některý děti si začnou kousat nehty, nebo se právě začnou počůrávat, tak uvidíme. Mějte se.
18. říj 2007 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Tomča už je velký kluk, pokouší se o první krůčky, krásně pevně stojí a chodí kolem nábytku. Taky je to takový kulišák a už moc dobře pozná, co je v jeho prospěch a co ne. Pořád "zpívá" a tancuje-asi bude hudebník. Spinká celou noc-od 18:30 do 7. Dnes dokonce do 7:30. To je paráda.
Dnes jdeme do poradny, jsem zvědavá na míry. Museli jsme odebrat moč, protože prodělal ošklivou angínu a na kontrolu se nám to nepovedlo, tak Dr. říkal, že teď už musíme. Trápili jsme ho 2 hodiny, než se zadařilo.

Jj bylo to kvůli Rh- a do zadku mi nic nepíchali. Dávali nějaké injekce do infuze, ale myslím že říkali, že to je na zastavení krvácení. A co si píšu s prosincovkama, tak tam dokonce dali jedný mamince potvrzení, že jí to píchli.

Taky jsem slyšela, že když se děti takhle začnou z ničeho nic počůrávat, tak to může být psychického původu. Držím palečky, aby to Honzík zvládnul.

Mějte se krásně :wink:
18. říj 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,Hanah,to je pravda,žes tu dlouho nbyla a jak Vám to dopadlo.Tomík už je kus chlapáka :slight_smile: jen ať dál takhle krásně roste.papa
20. říj 2007 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak Tom váží 9650 a měří 81. Je to dlouhán po tátovi. Ale je docela hubený. V roce by měl vážit 13kg, ale to už asi nedožene. Hodně zhubnul angínou. Ale to snad neva, hlavně že je spokojený. Je mrštný jako hádě.

Hezký víkend
20. říj 2007 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já četla,že děti v roce mají vážit kolem 10kg,tak by to mělo být v pohodě,hlavně,že je čilej,to je super.papa
20. říj 2007 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děti by měly mít trojnásobek porodní váhy. No ale to jsou jenom tabulky, skutečnost je vždycky trochu jiná. :wink:
20. říj 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,tak to ještě můžem přibírat,Nikolka měla ve třech měsícich 6 300g,tak jsem zvědavá :slight_smile:
20. říj 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme byli v úterý u doktora. Malej má něco málo přes 2,5kg a všechno vypadá v pořádku. Jen poloha malého je stále opačná - prdelkou dolů :frowning2: Doktor už moc šancí na přetočení nevidí, prý ještě tak v průběhu 14 dní a pak už se to stává prý velice zřídka. Mám z toho docela obavy - jestli mne nechají odrodit normálně nebo císařem, to sám nevěděl.... Jsem z toho taková nesvá, pořád prcka přemlouvám, tak si snad dá říct. Když ne, tak hlavně, aby všechno bylo v pořádku. Držte palečky. Zatím papa.
25. říj 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
maentibo, když jsem zvládla já porod koncem pánevním, tak ty to zvládneš taky! Ale třeba se ještě otočí. Po porodu mi primář řikal, že Terezka měla krátkou pupeční šňůru, proto se neotočila.
:unamused:
25. říj 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maetinbo, neboj když to nepůjde spodem tak to půjde horem :slight_smile: Kamarádka byla v Ústí na císaři a říkala, že to byl krásný zažitek, protože rodila v epidurálu. Ani pak neměla velké pooperační bolesti, spíš měla starosti s nateklýma prsama :wink:
25. říj 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,Martí,moc držím palečky ať se prcek ještě otočí,my jdeme s malou v úterý na kontrolní ultrazvuk s hlavičkou,tak doufám,že už to bude v pořádku.Včera byly Nikolce 4 měsíce (to utíká :frowning2: )v pondělí jdeme do poradny,tak jsem zvědavá kolik jsme zas přibrali. :grinning: Mějte se krásně,papa
28. říj 2007 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vespolek, tak ja se hlasim do klubu, teda jen castecne, jsem puvodem z TP, ale ted ziju s manzou v anglii, ale v TP, jsem i tak docela casto, tesim se desne na vanoce, 18.12 letime na dva a pul tydne zpatky :] tak si budu uzivat pravou ceskou zimu :}
31. říj 2007 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

caira vítám Tě. Tos tu měla být asi před 14-dny. Byla tu pravá zimní chumelenice-to byla nádhera. Ale bohužel to nevydrželo.

Mae přeju Ti, aby vše dobře dopadlo. Koukám, že budeš mít prosinčátko.To Tě čeká krásný dáreček. Mě se Tom narodil 20.12. a na štědrý den jsme šli domů. Sice mi nebylo moc do smíchu, ale byly to ty nejkrásnější vánoce :slight_smile:. Zvlášť když jsme se s přítelem dohodli, že vánoce vypustíme a já přijela domů a tam stál rozsvícený stromeček, byl nachystán salát a řízky. To fakt bylo krásný.

Holky nevíte kde se tu dá cvičit s dětmi? Nebo nějaká jiná aktivita?
Díky

Hezký den

:slight_smile:
4. lis 2007 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, jak se máte?
Lucko, co Nikolka? Jak jste dopadly na ultrazvuku? Je to v pořádku? Určitě je. :dizzy_face: No hanah je tu plavání s dětma pod Novou vsí, chodila jsem tam s Honzíkem a taky v Relaxu je sportovní koutek pro děti, ale to je spíš pro starší.
Terezka nám roste jak z vody. Vlasy jí vůbec nepadaj, takže má pořádný háro, mohla bych jí už vzadu dělat culík. Homzík je pořád u ní, teď jí zrovna učí mluvit, no je to sranda. Mějte se.
5. lis 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lilak Nikolka naštěstí v pořádku,sice má zvětšené prostory mezi lebkou a mozkem,ale protože se to dál nezvětšuje tak se nic neděje.Ještě stále chodíme cvičit,protože Nikolka nechtěla pást koníčky,ale během měsíce to krásně dohnala a teď už je úplně super.Dneska nám bylo řečeno rehab.sestřičkou,že si užijem,že je pěkně živá a čilá.Už se přetáčí i na bříško.Už tam jen jdeme po třech týdnech se ukázat,ale není to už prý třeba,poukaz máme ale do Vánoc,uškodit jí to nemůže a cvičení se jí líbí tak to dochodíme.Terezka má nádherný vlásky,určitě sis v těhotenství užila s pálením žáhy co?Mějte se krásně papa
5. lis 2007 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tepličandy....mám dotaz, jestli není v teplicích plavání nebo cvičení v bazénu pro těhulky? díky :slight_smile:
8. lis 2007 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky:slight_smile:take jsem tu dlouho nebyla....
hanah.cvico pro deticky je na proti divadlu(bejvale radio tep)na .www.dum plny pohybu.cz si najdes jake dny je cvico.uz jsem tam byla a je to pekne.pak je v DDM herna pro deticky od 12mesicu...
pavli.o plavani nic nevim.
jinak adik mi roste jako z vody,mel pred 14 dny6140g.kojim.
mame se fajn....:slight_smile:
lenka
8. lis 2007 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky z Teplicka,plavání pro těhotné určitě v Teplicích je na Maršovské škole v Trnovanech,ale bohužel nevím kdy.Ještě jedno cvičení probíhá na rehabilitaci v Křižíkově ulici(u myší díry),ale momentálně jsme jen dvě,protože ostatní již porodili,potřebujeme sehnat těhulky do party,jsme obě ve 4 měsíci.ahojky
8. lis 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky nevíte kdy probíhá těhotenské plavání?vůbec nevím kde se to dá zjistit.Pavlínko jestli budes chtit,tak se mi ozvy a muzem chodit spolu na cvičení.můj meilík MahuP@seznam.cz budu ráda když se ozveš ahojky
12. lis 2007 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek