• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
ahoj mahulenko - tak já mám cvíčo zakázaný :frowning2: maximálně se doma můžu trochu kroutit na míči a tím to končí - teď jsem ve stavu marodném a protože to můžu léčit jenom obyč. paralenem, tak to chvíli potrvá - takže na cvičení se mnou nepočítejte
16. lis 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Pavlí,to vůbec nevadí hlavně abys byla zdravá a s tebou i miminko,uvidíš třeba se za čas přidáš,jinak my už začínáme příští týden.já jsem také na marodním asi od 5 týdne,hlavně kvůli mému zaměstnání a taky se pak přidalo víc potíží,tak jsme pak byla i ráda.Ale teď konečně potíže mizí a já nejsem moc zvyklá jen tak být doma,tak jsem ráda že budu chodit cvičit.Bříško mi roste rychleji než u Pavlíka,takže už také musím kupovat těhotenské oblečení.Kdybys náhodou věděla něco o 3D Uz v Ústí tak mi prosím napiš,docela by nás to zajímalo.díky a přeju brzké uzdravení ahoj Markéta
17. lis 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

děkuju za rady na cvičení. Někam určitě s Tomíkem zajdu. Chci aby byl mezi dětma. Včera jsme potkali v parku malou holčičku a Tomík se na ní drápal, jako kdyby jiné děťátko nikdy neviděl. Rok nám bude za měsíc a pak můžeme vyrazit.

Tomášek už chodí, venku ho vyndavám z kočárku a hezky cupitá. Už se mi v Zámecký natáhl do bahna. Ale tomu se teď asi nevyhnu.

Mějte se moc krásně. Papa
22. lis 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,lussy,nepamatuješ si,kdy jsi byla v nemocnici na předporodním kurzu s prohlídkou porodnice?
22. lis 2007 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Kdepak všechny jste? Určitě pečete, sháníte dárky, že? My máme pro Tomíka už dárky nakoupené jak k narozkám (20.12.), tak k vánocům. Byli jsme je nakupovat v Německu a fakt jsme ušetřili.

Už se moc těšíme na Tomovi narozky, jak se bude tvářit na dárečky a na dortík. A taky na vánoce, co bude říkat na stromeček.

Mějte se moc a moc krásně, papa :dizzy_face:
9. pro 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,hanah teď před vánocema je toho víc.Toto letí,vzpomínám si,jak jsem Ti záviděla že už se Tomík narodil,že už ho máš u sebe,teď už mu bude rok a naší Nikolce 27.6. bude půl roku,strašně to utíká
9. pro 2007 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky teplicandy :slight_smile:
vzdycky na vas zapomenu a pisu jen do spoelcneho terminu SRPEN07...tak rychle nakukuju nez se mi Barunka vzbudi po prochajde :slight_smile:

LUCI - byla jsem na kurzu 27.6.2007, teda pokud si to spravne pamatuju, byla to streda, procpak se ptas? :slight_smile:

Nasim tehulinkam preji prijemne tehulkovani a maminam pevne nerviky s mimiskama pred Vanocema...ja to letos trochu odflaknu, cukrovi jsem objednala, uklid nebude tak hloubkovy, ale vyzdoba bude paradni :slight_smile:

Mejte se moc hezky :dizzy_face:
10. pro 2007 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,Lussy,tak podle fotek si Tě pamatuju dobře,jestli si pamatuješ,tak na porodním sále ležela po porodu mamina.To jsem byla já :grinning: Rodila jsem v 7 ráno,ale musela jsem tam zůstat na kapačkách až do dvou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
14. pro 2007 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezisi Luci, no jasne, ze si te pamatuju, ale podle fotek bych te nepoznala...hlavne si pamatuju, ze jsem byla hotova z toho, ze tam lezi mamina (ted uz vim, ze ty) po porodu a my se tam promenadujem, nepochopila jsem, ze tam ty sestry ten kurz berou...a pamatuju si, ze mi te bylo moc lito, ze tam chudinko lezis a vsichni te okukujou...Ty vado, tak to je gol! Taky jsem si rikala, ze nechci rodit ve stredu, kdyz jsou ty kurzy a rodila jsem ve stredu, ale byla jsem na JIP a kurz jen prosel po chodbe, takze jsem je malicko zahlidla, ale mirili na porodnici...
Tak ja jdu zase neco delat (manza sel uspat malou a usnul s ni...), obidek, peru jeste "velky" pradlo (rucniky, osusky apod.) pred Vanocema a odpolco vyrazime na prochajdu :slight_smile:
15. pro 2007 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,oni se mě ptali,jestli by mi to nevadilo,mě to bylo celkem jedno,stejně jsem se tam jen přikrytá válela pod dekou na kapačkách,no ale musela jsem vypadat kouzelně :grinning:
15. pro 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna nastávající mamča tam na mě mávala,ale už přesně nevím,jestli jsi to nebyla zrovna Ty,ale podle jedné fotky v Tvém albu jsem Tě poznala. :wink:
15. pro 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak máme za sebou oslavu narozenin. Myslím, že se povedla.

Přeji všem krásné vánoce.

Hanka a Tomášek
21. pro 2007 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Hani přeju Tomáškovi vše nejlepší k jeho prvním narozeninám a krásné vánoce všem.
Už na mě padá ta vánoční atmosféra, už se moc těšim na Štědrý den a Honzík už se taky nemůže dočkat, počítá dny kdy už konečně přijde Ježíšek. Ve školce už Ježíška měli a to bylo pak vysvětlování......H. nechápal jak to, že my ještě musíme čekat. Terezka je ještě malá, ale svíčky na stromečku se jí určitě budou líbit a dárečky taky.

Lussy - asi jsem tě viděla, ale uplně jistá si nejsem. Šli jsme zrovna ze školky a ty jsi asi vycházela ze vchodu. Nebydlíte náhodou 2 vchod od zdola? A nedávno jsme šli okolo a všimla jsem si na balkoně v 1. patře pána, něco tam dělal a byl mi ňák povědomej a pak mi to došlo - asi tvůj manžel.
Tak se mějte hezky a užijte si vánoce. Pa.
22. pro 2007 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a dětičky,

přejeme vám krásné vánoce, pohodu, štěstí a lásku. Ať dětičky najdou pod stromečkem vše co si přejí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Hanka, Tom a Tomášek
24. pro 2007 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoja maminy :slight_smile:
predne prejeme vse krasne do noveho roku, pohodu, usmev, zdrava ditka, at jsme vsichni stastni :slight_smile:

Luci - jo, ta nastavajici mamca jsem byla ja, mavala jsem jakoze, moc gratulujeme a i tak mi te bylo lito :slight_smile: obdivuju te, ze jsi to dovolila :slight_smile: ale ja bych to asi tak nakonec dovolila...hlavne ze mimi bylo na svete :slight_smile:

lilak - jooooo, to jsem byla ja....bydlime v 2. vchodu odspodu v 1. patre (to manza asi delal zimni truhliky :slight_smile: ), ja te taky obcas vidam, ale nemam odvahu rict Ahoj, to jsem ja z Modreho konika...jsem an tyhle veci srab, ale priste uz si snad troufnu a pozname se :slight_smile: jinak, Honzik ti je strasne podobny, ta podoba je neuveritelna! a Terezka jak je uz velika, je tak krasna, jak je vlasata...to musely byt super Vanoce uz s 2 detickama!

Vanoce u nas byly v poklidu, udelali jsme mininadilku s Barcou, pak ji vykoupali a dali spinkat a pak si teprve dali vecu a zbytek darecku...rozbalovali jsme strasne dlouho, Barca dostala takovych vecicek :slight_smile:

Tak se mejte, my razime ven, musime doplnit zasoby potravin...fakt tu nic neni :slight_smile:
2. led 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky, tak už máme naše zlatíčko. Přidávám fotečku do albumu, tak pak mrkněte. Narodil se 14.12. v 14:55 hodin nakonec v Teplicích, i když porodopis jsme měli sepsaný v Ústí, kam jsme taky jezdili na veškerá vyšetření... Jenže nakonec nás toho 14.12. odmítli vzít. Malej šel císařem - byl koncem pánevním.... a vážil 3600 g. Ten den byl docela zajímavej.... nervičky, slzičky, zklamání..... ale když pak prcka přinesli, tak se všechno tak nějak zdá lehčí a malicharné :slight_smile: Teď spinká a je fakt hodňoučkej. Neříkám, že vůbec nekřičí - trápí ho prdíky, občas mrčí, že se chce mazlíkovat a minulý týden zlobil s kojením... tak jsem měla strach, ale doktor mne včera ujistil, že je vše v pořádku, má už něco málo přes 4 kila!!!! Tak snad už to bude všechno dobré. Všechny vás moc moc zdravím a brzy sem zase nakouknu - až bude malinkej spát a já ne :slight_smile: protože vždycky po kojení jsem víc utahaná než on :sweat_smile: Tak se zatím mějte krásně. Pa pa.
3. led 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,Martí,malej je nádhernej,tak ať Vám dělá jen samou radost :slight_smile:
3. led 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lussy,tak mám dobrou paměť,aby taky ne,byl to jeden z nejhezčích dnů v mém životě :slight_smile:
3. led 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
gratuluju k narození Matýska. Jak to, že vás v Ústí odmítli vzít, když jste tam měli sepsaný porodopis?
6. led 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holciny :slight_smile:

Marti - posilame velikananaskou gratulaci k vasemu Matejickovi, je opravdu prekrasnej!!!! Vsechno jsi to nakonec zmakla a uz je z tebe mamina...Ja jen doufam, ze jsi byla v Teplicich nakonec spokojena, i kdyz chapu, ze kdyz jsi mela porodopis do Usti, ze to bylo nejdriv zklamani...a ta sekce byla planovana kvuli poloze Mateje nebo se to rozhodlo az pri samotnem porodu? A jakej doktor te rodil? No, tak se drzte, jsme radi, ze tady mame noveho kamaradicka!

No, my furt bojujeme se spinkanim...Barca se budi kazdou hodinu, usina kolem 19.30 uplne v pohode, ale do pulnoci je aspon 3x - 4x vzhuru, musime utisit, uspat, popripade jeste i zavinout do zavinovacky...do ty pulnoci jeste v pohode usina, ale po pulnoci to je peklo, nejvetsi krizovka je mezi 3.00 - 4.30, kdy nespi skoro vubec, pak nakonec jeste zabere a v 6.00 je budicek a vstavame...mezi pulnoci a 6.00 jeste 3x kojeni, no nekdy i 4x....pres den ma intervaly na jidlo 3 - 4 hodky a v noci to asi dohani...kazdopadne je to zahul a tesim se, az budu spat aspon 3 hodiny v kuse :unamused: ale to jen, ze jsem se potrebovala vykecat...

Mnohem vic me zajima, jak se mate s detickama, co uz vasi prtouskove umi :slight_smile:

Tak se tesim, az se zase ozvete...mejte se hezky, ja se tesim na jaro, takhle ty prochajdy stoji za prd :angry:

Ahoooj :dizzy_face:
12. led 2008 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,tak lussy to je síla.Nám se Nikolka vzbudí kolem půlnoci až jedné a pak ráno mezi půl pátou a šestou.No někdy pak ještědo sedmi spinkáme,ale někdy už v těch půl pátý vstáváme.Ale někdy spinkala celou noc,ale ty doby už jsou dávno pryč.Jinak už sedíme,jezdíme v chodítku a včera se mi prvně otočila z bříška na záda.Na bříško se točí někdy od 4 měsíců,ale zpátky nám to nešlo,až včera,takže obrovská radost :dizzy_face: Mějte se krásně a zase sem píšněte,papa :wink:
12. led 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, Matýsek spinká, tka jsem na chvilku zaskočila sem :wink: Obča nás trápí prdíky, tka se svíjíme, šklebíme a kníkáme... :frowning2: Navíc se malej chce chovánkovat - zkouší to, jak to jen jde. V náruči usíná, tka ho položím do kolébky a najednou šup, oči jak dvě lampy a už natahuje... Tak jsem ho minulý týden už nechala ležet, mluvila na něj, přecházel chvilku do vzteklého pláče, ale po 10 minutách to vzdal, otočil hlavu na druhou stranu ode mne, zavřel oči a usnul :slight_smile: Začíná se už pomaličku usmívat, hlavně, když na něj děláme nějaké "koniny" ale ten pravej úsměv to ještě není, ale snad už brzy bude :slight_smile: Jinak je to náš malej pochcandíra... vždycky když ho přebuluju a dám pod něj novou plínku, tak než ji stihnu zapnout, tak šup a už čůrá kde může a culí se u toho.... Je to trošku boj, protože musíme hodně větrat, měli dost ošklivě opruzenou prdelku, ale už se to zahojilo - pravděpodobně po vlhčených ubrouskách. Včera jsem je znovu zkusila, protože byl nabaštěnej, tak jsem ho nechtěla rvát pod sprchu, aby se mi nepoblinkal, no a už zase se tam cosi objevilo.... Takže budeme muset hledat jiné ubrousky pro tyhle případy a asi budeme muset zůstat u omývání vodou. Příští tředu jdeme na prohlídku v 6 týdnech, tak jsem zvědavá. Poslední přírůstek byl za týden 300g, tak tipuju, kolik bude vážit teď. Určitě dám vědět. Zatím pa a pusu všem drobečkům.
18. led 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lilak - je to paradox, v Ústí jsme měli sepsaný porodopis, absolvovali kurz, zaplatili poplatek za otce u porodu, jezdili na srdíčko a na 14.12. si nás pozvali na vyšetření a dokonce s námi sepsali i příjmový papíry a připravili mne na to, že půjde malej buď 14. nebo druhý den císařem a zatím budu na oddělení rizikového těhotenství. Kontrakce občas byly, plodová voda mléčně zbarvena.... no, nakonec doktor odešel zařídit příjem, za 5 minut byl zpátky, všechny papíry putovaly do koše a že musíme jinam... Docela šok!!! Prý by pro prcka neměli místo na novorozeneckém oddělení. Takže kapacitní důvody - nikdo nám nedokázal vysvětlit, proč se vůbec tedy porodopis sepisuje, proč si nás zvali, když s námi nepočítají.... a taky, proč musíme OKAMŽITĚ do jiné porodnice.... dokonce mne chtěli poslat i sanitkou, ale přitom prý bylo všechno v pořádku. Moc tomu nerozumím a raději se po tom nepídím. V Teplicích to taky pak bylo zajímavé.....
18. led 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Martí,t zírám,že ses ani nezmínila,když jsme se potkali.To sis musela užít,ale prďolku máš moc pěknýho.Hlavně,že vše dobře dopadlo.Co se dělo v těch Teplicích? :confused:
18. led 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lussy - v Teplicích to nakonec bylo fajn. Sestřičky tam jsou hrozně moc hodné a moc mi pomohly, hlavně s kojením. A taky při příjmu, protože i když to všechno bylo telefonicky domluvené (doktor z Ústí volal do Teplic, takže o nás věděli předem), tak doktor Rabih, který mne přijímal byl fakt hrozně "milej" :frowning2: A že proč Ústí doporučilo císaře a proč nechci rodit normálně, proč to nechci zkusit.... koukal na mne jak na jójó... jenže jdi rodit normálně, když ti doktor hodinu před tím řekně, že je to na císaře, aby se předešlo komplikacím.... a navíc ti to doporučí i vlastní gynekolog (vzhledem k poloze a váhovému odhadu plodu). Taky si neodpustil dotz, proč jsem nezůstala v tom Ústí, když jsem tam tak chtěla.... No, neměla jsem síly mu cokoliv říkat... ale sestřička mu odpovídala za mne - jak mi později řekla, tak on je prý docela nepříjemný i na ně, takže si s ním nebere sevítky... K tomu, co se bude dít, jak to vypadá, co prcek, jestli je v pořádku, mi neřekl vůbec nic, jen po vyšetření a ultrazvuku zahuhlal: Uvidíme.... Pak mu sestra dala záznam ze srdíčka a kontrakcí a najednou se ozvalo, vemte si věci a za 10 minut na sál!!!! Podle sestry prý na tom záznamu byly kontrakce po pěti minutách... No, já nevím, nic jsem necítila, jen neustálý tlak v podbřišku.... Na sále nevím, kdo to dělal, ale, když mne přiváželi, tak jsem zahlédla Lojku a Krause. Ale už mi to bylo jedno. Když se pak ještě začali dohadovat o způsobu anestezie, tak už jsem se skoro začínala smát. No a na závěr, aby to bylo úplně dokonalé, tak mi už anestezioložka držela masku na obličejem, doktor dezinfikoval břicho a dával na něj roušku a najednou se zeptal: "sestři, a jak to tady jako pak budu zašívat?" A sestra mu odpověděla: " To si nejdříve musíte sundat a pak to zašít." Tak to už mi jsem jen chtěla říct, aby mi tu masku s rajským plynem pro jistotu už dali... což se během sekundy stalo, takže jsem usnula docela s pobaveným úsměvem..... Když jsem se probudila po narkóze, tak jsem cítila, jak se mi v břiše rovnají střeva, bylo to stejné, jako když tam byl malej a kopal a vrtěl se..... V první chvíli jsem se lekla, že ho tam fakt ještě mám... a když jsem si vzpomněla na tu story před uspáním, tak jsem byla fakt hrozně ráda, když mi sestřička řekla, že je to kluk 3,60kg, je v pořádku a za 4 hodiny mi ho přivezou.... Takže teplická nemocnice - fakt dobrý :slight_smile: Jak na potvoru jsem se dověděla, že od 18 hodin sloužil doktor David - u toho bych klidně rodila i normálně.... Ne, myslím si, že kdyby tomu nepředcházelo to rozčarování z Ústí, tak to bylo v pohodě.
18. led 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martí,to je docela síla,mě doktor Rabih dělal revizi dělohy po porodu,protože jsem krvácela a bylo to móóóóc příjemný,když mě prohlížel krátcepo porodu po šití,úplně se mi ulevilo,když mi řekl,že mi to budou dělat v narkóze,protože ta jeho prohlídka byla skoro horší než porod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky tepličandy,
Martí teda ty jsi statečná takový drama hned při prvním porodu!V tom Ústí to je teda hrůza,člověk aby se snad doprošoval!a to je svobodný výběr porodnic!Já jsem teda prvního chlapečka rodila v Ústí(před 7lety)tenkrát brali normálně bez problémů,celou dobu tatínek u porodu,prostě v pohodě.
Ale když to slyším teď,tak tam snad ani nebudu jezdit.Bude to druhej porod tak předpokládám,že by to mohlo být rychlejší,takže půjdu taky asi do Teplic,už jsem slyšela že se to tam zlepšila péče i sestřičky jsou hodnější.Jen se bojím že tam tatínka nepustí,když se sejde více rodiček,nevíte jak to je?já ho tam moc chci,hodně mi pomohl,tak nevím kdyžtak budem muset rodit na chodbě :grinning:
Maminky ať vám rostou děťátka :astonished: ahoj
24. led 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mahulenka,no já nevím,ale osobně si myslím,že když jsou tam ty boxy oddělený,tak snad pokud Vás bude rodit víc,tak by tam manžela mohly pustit,ale nevím jak na hekárnu,kdyby Vás tam bylo víc,u mě konkrétně jsem si ho mohla zavolat až k porodu,řekli mi,že se neotvírám a že to bude trvat dlouho a pak to skoro nestihl :grinning:
24. led 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko to já mám právě strach já chci hlavně aby byl se mnou i před samotným porodem.já jsme se u prvního taky špatně otvírala,ale furt jsem otravoval sestřičku až mi ho dovolila zavolat(byl tam se mnou asi 10hodin)ale v Ústí jsou boxy takže to jde.já totiž nerada snáším bolest když jsem sama a manžílek je na mí kňourání zvyklej :slight_smile: kámoška mi taky právě říkala že ho zavolali až k tlačení,jenže to už je pozdě a to já nechci tak nevím!proč neudělají nějaký samostatný pokoje,aby tam mohli být spolu ty dva sami,jak v růžový zahradě :grinning:
24. led 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo,to by bylo super,já ho taky chtěla při těch bolestech,byla jsem tam přes noc a ještě k tomu s takovou negramotnou spoluobčankou,takže docela děs.A to jsem si plánovala,jak tam budeme spolu všechno prožívat a pak prd,ani úlevová metoda sprcha nefungovala,protože tekla studená a než začla téct teplá tak mi přesly asi 3 kontrakce,takže taky prd. :sweat_smile: No,hlavně,že aspoň ten porod stihnul,že mi moc pomohl a taky potom po narkoze,že mi ukrátil čas na kapačkách.Život holt není růžová zahrada :grinning:
24. led 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek