• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
na kontrole vsechno v pohode, malej ma hlavicku jeste hodne vysoko, takze to nevypada, ze bych mela rodit :sweat_smile: na kontrolu du pristi utery, to budu mit presne první termín porodu:slight_smile:))) tak su zvedava...beztak budu prenaset...no jako kdyz bych porodila do konce srpna, tak je to ok, bo podle vsech utz to vychazi az kolem 30.8., ale jstli neporodim, tak budu asi prenaset a to se mi nechce noooo, uvidime, snad se malej uz brzo nasteluje jako:slight_smile:)))

jinak se nestresuj, my sme minuly tyden dodelali koupelnu a ted zacneme kuchyn :grinning: takze my ji budem dodelavat za pochodu s mimcem, a s uklidem ti pomuze manza, vytrit zvladnes, spis de o nejake tezsi prace, to bude muset manza zvladnout sam :wink:
19. srp 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš pravdu.Nejhorší je,že my máme v baráku schody a už teď sem pěkně zadejchaná když je vyjdu,ale aspoň je pak použiju kdyby malej náhodou nechěl ven :grinning: (já vim babský rady,ale to se pak člověk chytá všeho co slyší).I když kolikrát jsem slyšela,že na kontrole to na porod nevypadalo a za pár dní se to rozjelo.No hlavně,že je vše ok.Zítra mě čeká úklid tak doufám,že nebude horko,to sem pak spocená.
19. srp 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no schody my mame taky v byte, a holka chodim je denne nahoru dolu a jak vidis, malymu se u me libi :grinning: :grinning: :grinning: tak s tim moc nepocitej :slight_smile: no zkusim asi o vikendu umyt znova vsechny okna, poskakat na balonu, nejakou dlouhou prochazku a treba se to rozjede :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale moc tomu neverim, su zvedva co v utery na kontrole, zda uz malej trosku aspon sestoupil...abych nerodila az v puli zari ze :confounded:
22. srp 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím,že je to jen povídačka,mamka s bráchou přenášela a doktor jí řek ať vytře schody a tak a nic nezabralo,ty mimča si prostě vylezou kdy chtějí oni :wink: Držím Ti palce aby se to rozjelo a aby to bylo rychlý!!
Tak pak písni,ale snad by Tě až do půli září nenechaly!
22. srp 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no asi nenechaji, myslim, ze do konce srpna budou pocitat jakoze normalni termin a teprve od prvniho zari budou pocitat prenaseni, tak kdybych prenasela deset dni, tak nejpozdeji 10.9. me musi nechat porodit neeee? vis jak, oni nechavaji prenaset pry i deset dni...
24. srp 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo tak to je teda dobrý.Mám z toho docela strach abych nepřenášela,ale nevěděla jsem,že nechají tak dlouho.Sestřenice přenášela pár dní a musela na vyvolání,ale je pravda,že ona měla těhu cukrovku tak asi proto aby se něco nestalo malýmu.Ale co Ti budu řikat 30hodin a kontrakce po 30minutách,prý zkusila jak pes,ale to asi právě proto,že jí to vyvolávaly,ale pak se malej narodil a prej byla úplně ok,že by se nejraději zvedla a šla klidně domů :dizzy_face:
25. srp 2008 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to prave nechci to vyvolavani, pry bolesti jsou horsi, nez pri spontannim porodu...nevim no, asi jak kde te nechaji prenaset, nekde i takhle dlouho, nekde te hned berou na cisar nebo na vyvolani...no uvidim co mi rekne doktor zitra...jako uz bych to docela brala :slight_smile:
25. srp 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem hodně slyšela,že vyvolávání je horší a právě z toho mám taky strach :unamused: .
Zítra jdu na kontrolu tak doufám,že bude vše ok.
Tak napiš jak dopadla kontrola.
26. srp 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry,moc držím palce,ať vše dobře dopadne a je to rychle za Tebou :wink:
26. srp 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak su zpatky z kontroly... :slight_smile: rano jsem vstala a sla se osprchovat a koukam do vany a vidim hlenovou zatku...takze dneska v sedm mi odesla, jela jsem k doktorovi, monitor ok, CS mam 4-5, hlavicka je ale porad docela vysoko, tak doktor rikal, ze to dneska ani zitra nevypada...ze pockame do patku a kdyz neporodim, tak mam prijit k nemu v patek v osm, prohlidne me a domluvime se co a jak, ze ma o vikendu sluzbu, tak ze bysme tomu o vikendu pomohli abych neprenasela dlouho...tak jsem stastna, protoze vim, ze nejpozdeji do konce tydne budeme 3!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a hlavne taky, ze je doktor rozumnej a nenecha me prenaset, tak to vypada, ze porodim do konce srpna no :dizzy_face: jinak mi nic neni, trosku poboliva v podbrisku a v krizi, ale jen lehounce...tak uvidime, kdy to prijde... :wink:

luckaa dekuju, verim, ze to bude rychle :wink:
26. srp 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallory,no klidně by to mohlo být dneska,takovéhle pobolívání jsem měla v den porodu,byly jsem ještě ve Mstišově v oboře na výletě,pak jsem doma navečer zvedla těžkou bednu,no a ve čtvrt na deset večer praskla voda a o půlnoci mě přijímali do porodky a ráno v sedm se nám narodila Nikolka.Tak už se dočkáš,trošku Ti to miminko závidím,Nikča už je velká,tak hodně štěstíčka :wink:
26. srp 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry tak to máš dobrý tak si užívej poslední týden těhu!!Taky si myslím,že to může přijít kdykoli!!
Tak držím palce a ať to jde rychle a je vše ok! :slight_smile:
27. srp 2008 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes na kontrole vše ok.Tomík má už 1690g a termín se posouvá na 28.10 místo 7.11 takže přesně za dva měsíce.Už se moc těšíme :slight_smile:
27. srp 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky omlouvam se ze jsem tu tak moooooc dlouho nebyla ale mela jsem nejake trapenicko a starosti ted uz je vse ok tak se jdu pochlubit se svym novym prirustkem Dominikem ktery se narodil 18,8,2008 v 01,32 vazil 3630g meril 50cm tak uz jsme doma konecne 4 Honzik je z mladsiho brasky trosku vystraseny ale uz si zacina uvedomovat ze tu je :slight_smile:
27. srp 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladulka20 GRATULUJI!Také už se těším až to budeme mít za sebou a budeme mít Tomíka doma!
27. srp 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,sarkal,moc s tím posunem nepočítej,nejpřesnější je termín,který Ti řeknou na prvním ultrazvuku.Já to měla takhle,podle menstruace 13.6.,podle prvního UZ 23.6. no a na posledním UZ ve 30.týdnu nám řekli už 28.5.,chudák můj doktor,nevéděl,kdy mi vypsat mateřskou,protože termín porodu mi posunuli skoro o měsíc,až když jsem šla na ozvy srdíčka,tak mi tam řekli,že nejpřesnější termín je termín,který mamince řeknou na prvním UZ a to u nás bylo 23.6. no a Nikča se narodila 27.6.,takže sarkal,moc s tím posunem nepočítej.Ten květnovej termín nám řekli proto,že Nikolka byla velká,tak si mysleli,že podle velikosti budu rodit už koncem května.No byla to síla,měsíc pořád čekat,kdy už.Pak jsem měla strach aby se nezkazila plodovka a tak.
Ladulak20 mooooc gratuluju k Dominičkovi :dizzy_face:
Holky,mám tušení,jestli Mallory už neporodila,že už se tu pár dní neukázala,doufám,že je všechno v pořádku a že se brzy objeví.
Jinak Nikolka už začíná krásně mluvit,ve středu jí bylo 14 měsíců,toto letí,je to naše sluníčko :dizzy_face:
Mějte se moc krásně,papa
29. srp 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
luckaa taky si říkám,že hned nemůžou posunout termín jen proto,že je mimčo o týden větší než by mělo v daném týdnu být.Tak uvidíme,jen se bojím aby oni nebraly ten termín 28.10 a ve skutečnosti je třeba ten pravý 7.11 a podle nich už bych teda jako přenášela :unamused: takže nevim,no uvidíme na příštím UZ.
Mám taky tušení,že už to má Mallorry za sebou tak uvidíme kdy se nám ozve,hlavně ať je ona i mimčo vpořádku :slight_smile:
30. srp 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně v Teplicích braly jako rozhodující termín ten,který mi řekli na prvním velkém ultrazvuku,ten je kolem 13týdne tuším,už si to přesně nepamatuju.Jsem zvědavá na tu Mallory,snad je vše v pořádku.
30. srp 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla první termín 3.11 pak 6.11 pak 7.11 a poslední ten 28.10 tak sem zvědavá.
Jo jo s Mallorry je to úplně jasné :slight_smile: ,věřím,že už to má zasebou a vše je vpořádku a určitě jak bude moct tak nám sem napíše a dá fotečky do alba :wink:
31. srp 2008 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ladulko gratuluju k narození Dominičkovi, snad brzy uvidíme i fotky. A co porod?
No tak já měla u obou dětí termín porodu vždycky jen jeden. Honzík se narodil o 5 dní dříve a Terezka přesně na termín. Jinak ultrazvuk mi Karnoubová moc často nedělala, tušim asi 2x, pak v nemocnici ve 20-tém týdnu a pak ultrazvuk -průchod krve pupečníkem.
A co ta Mallory? Asi už je v porodnici co... :slight_smile: Mějte se.
31. srp 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallory,vidím,že jsem se moc nesekla s tím porodem.OOOOOObrovská gratulace k Davídkovi,je nádhernej :dizzy_face: ,tak ať Vám dělá jen samou radost a pěkně roste.
6. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé taky gratuluji!!Davídek je opravdu nádhernej!!!!Moc moc gratuluji!!!!
Až budeš mít chviličku času tak písni co porod,jak to v Mostě v nem.chodí atd.!!
6. zář 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky:slight_smile:
dekuju za gratulace:slight_smile:
v Moste to bylo ok...samozrejme se nasly chyby, ale nic tak zvlastniho, co bych musela zminit...porod byl bez komplikaci, od deviti sem mela kontrakce po peti minutach, do porodky sme prijeli o pulnoci a pred ctvrtou byl malej na svete...po prijezdu sem lezela hodinu na monitoru, hodinu me pak vyslichal doktor, pak sem byla chvilku na hekarne, opravdu jen chvili, bo sem se ze tri cm otevrela za pul hodinky na osm, takze sem hned valila na sal...tam sem byla hodinu...bylo by to kratsi, kdyby me driv nastrihli...ta asistentka me nechala tlacit dlouho a nakonec stejne bez nastrihu to neslo, takze zavolali doktora, ten me nastrihl a davidek byl hned na svete:slight_smile:)) doporucuji urcite manzela, protoze byli chvile, kdy ta asistentka odesla uplne pryc a ja tam s manzelem sama s kontrakcema na sale...nevedela sem co delat, tak jsem na nu volala, at prijde, ze uz mam zase kontrakci a ona tam nekde klabosila s jinou sestrickou...ani mi teda nijak zvlast nepomahala, nebyt tam manzel, tak by to bylo hrozny...nohy si clovek musel drzet sam, nemaji tam takovou tu kozu jakoby...ale zvladli sme to hezky:slight_smile: na pokojich narvano, byli sme po ctyrech, ale byla jsem nakonec rada, bo sem se tam seznamila s prima holcinou, ktera mi radila a podporovala, kdyz sem mela depku:slight_smile:)) pak mi nabidli nadstandart, ale ja ho odmitla, nechtela jsem byt sama...
holky budi se mi malej, tak nekdy popisu zase vic, papa
26. zář 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Mallorry hlavní je,že jsi to zvládla a jsi ok!
To to utíká,zachvíly mě to taky čeká,na jednu stranu se těším a nadruhou trochu bojím,ale snad to bude dobré.Teď jsem si prodělala nějakou virózu,hrozná bolest v krku,kašel,rýma no prostě hrůza,od pondělka mě to drželo a teprve dneska se mi udělala o mnohem lépe.Mám už jen rýmu a ten kašel no,ale jinak je to paráda,dokonce jsem od dvou od rána vkuse spala,což je po těch dnech úspěch,ale pořád se cítím taková unavená,takže dneska poklidím uvařím a půjdu to ještě dospat.
To je stejně jak je to dlouho co tu mallorry netrpělivě čekala a teď už je Davídek přes měsíc na světě,to to utíká.
Taky se těším na toho našeho Tomíka,už mám vše vyprané,vyžehlené a připravené ve skříni,postýlka je povlečená a připravená,no prostě to už čeká jen na prcka.Pořád to vypadá,že jsem 36tt místo 35tt,už se tím ani nevzrušuju až to přijde tak to přijde.Už se těším na ty vánoce ve třech.... :slight_smile:
Tak se holky mějte a hlavně opatrujte a oblíkejte,to fakt nikomu nepřeju jak mě bylo zle.
Tak páá.A Mallorry až budeš moci tak zas napiš,jak Davídek roste a jak se prostě máš. :wink:
3. říj 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak su tu:slight_smile: my se mame moc fajn :dizzy_face: pristi tyden nam konci sestinedeli :stuck_out_tongue_closed_eyes: konecne :slight_smile: nejhorsi byli prvni dva tydny, meli sme problemy s kojenim, tak to byli depky a uplakane dny a noci, ale ted je to uz super, depky zadne a uz si to zacinam vic uzivat...jen je skoda, ze Davidek trpi na prdiky, jinak by byl zlatej...ale kdyz ho chytnou prdy, tak ma uplny zachvaty place a nejde ho utisit, cvicime, masirujeme, delame vsechno, ale nic nepomaha... chudacek a to se tak hlidam co jim! skoro nic :slight_smile: ale kluci na to proste trpi, s tim nic nenadelam...tak mame kapicky sab simplex a pak sme koupili i probioticke kapky silene drahe, tak snad pomuzou :wink:
jinak sarkal neboj se porodu, ja cekala, ze to bude horsi a ze to bude delsi...v podstate sem mela super porod, netrval ani tak dlouho a bolesti se daly prezit, tak neboj! a zacni pak pit ten malinik, ja ho pila a krasne jsem se otevirala, to je dulezite...nevim zda diky tomu maliniku, ale mozna jo, tak ho pij :wink:
leti to strasne, nedavno sem byla tehotna a ted uz tu mam mesic a tyden velkyho chlapecka :dizzy_face: clovek si to musi vsechno uzivat naplno, protoze deti rostou neskutecne rychle...na nich pozname jak starnem holka :grinning: :zipper_mouth:
tobe se to krasne krati, za mesic budes mit sve zlaticko v naruci :slight_smile: tak se moc opatruj, hodne odpocivej a snaz se co nejvic spat...at mas silu na porod a hlavne...pak uz se nevyspis :wink: a jestli mas cas, tak si prostuduj neco o kojeni, ja se na to vyprdla, bo sem si myslela, jak je to jednoduchy, ze malej bude proste pit z prsa...ale nebylo to tak jednoduchy a mela jsem z kojeni nejvetsi depky...tak si neco precti, at ses pripravena :wink: ja sem rikala, ze radsi odrodim znova, nez prvni dva tydny po porodu :wink: ale nekdo s kojenim nema zadne problemy, nechci strasit jako :wink: my meli prasklinky a kojeni nas strasne bolelo totiz a pak sme meli zanet prave...
tak ju, tak se mejtte krasne
tak zatim papa
3. říj 2008 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj,děkuji za dobré rady.Já už maliník piju,protože podle všeho jsem v 36tt,takže už týden si dávám jeden šálek a teď od pondělka začnu dva,tak doufám,že to pomůže...
Já mám hlavně strach aby vše bylo ok,hlavně malej jinak už sem taková laxsní,že už sem prostě se vším smířená.
Jinak sem teda rozhodlá pro Most,podívat sme se tam zatím nebyli,protože manža se snaží teď udělat co nejvíc práce aby semnou pak mohl být pár dní doma,ale víme kde to je tak kdyby něco tak tam trefíme a sestřička s kterou jsem mluvila po tel. mi řekla,že tam jako nemusíme,že stačí prostě přijet až to bude k porodu,že ta návštěva má spíš informační charakter atak.Tak uvidíme.
Já bych si hlavně přála aby to netrvalo moc dlouho,tak uvidím :unamused:
Tak Ti přeju ať už je Davídek vpohodě s těma prdíkama!!!!Jo máš pravdu,že to hrozně utíká,jakoby to bylo před týdnem kdy jsem si dělala test a zjistila sem,že sem těhotná a teď už to má za pár a teď mi to teda utíká ještě víc...
Tak se moc s Davídkem mějte!!! :slight_smile:
A zase písni až bude chvilka času.....
4. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No do te porodnice v podstate nemusite...nic zvlastniho tam nerikaji...jen byste videli, jak to tam vypada...hlavne si nezapomen ten pribor, ten je fakt potreba:slight_smile:)) bez nej by ses nemusela najist, maji jich malo:slight_smile: kdyz prijedes na prijem, tak te nejdriv daji na monitor (ja tam byla hodinu), pak te asi hodinu vyslicha doktor nebo asistentka, pak ti daji klystyr a ulozi na hekarnu...tam ses tak dlouho, dokud se neotevres treba na tech osm cm...pak prejde na sal (to je pres chodbu), manzel pujde s tebou a veme vsechny tvoje veci na sal! (to bylo divny, manzel sel s taskou, svym batohem a jeste s moji kabelkou) tam to polozi za tvou hlavu...pak po porodu ti to odvezou na pokoj...na sale ti daji jeste ten monitor a uz to jede:slight_smile:)) nemej strach, zvladnes to! Nejdriv tam bude jen asistentka a az uz jakoby bude videt hlavicka, tak zavolaji telefonem doktora, ten te prijde porodit, jako prvorodicku...pokud bude potreba, tak te nastrihne a po porodu i zasije:slight_smile: na sale pak lezis vetsinou dve hodiny...ale ja lezela asi ctyri, protoze porodnice byla preplnena a nebylo misto na pokojich:slight_smile:)) pak se des osprchovat a na pokoj, bud te odvezou na voziku nebo muzes jit po svych...ja sla po svych, bylo mi dobre a neprislo mi, ze jsem prave po porodu...ale vetsinu holek co sem videla, tak odvazeli na voziku...byli takove malatne, ja sem byla asi vyjimka :wink: uvidis co ten nadstandart, abych ti pravdu rekla, ja su stastna, ze jsem byla na pokoji s holkama, protoze sama bych se zblaznila...kdyz malej rval, tak mi ho pochovali, kdyz sem musela jit na zachod, nebo do sprchy...dali mi rady, mohla jsem pokecat, vsechno probirat...bylo to fajn...kdyz mi ho po dvou dnech nabidli, tak sem ho odmitla...samozrejme zalezi, jak si sednes s tema holkama na pokoji, ja mela docela stesti...teda byli sme tam ctyri a z toho jedna ciganka...s tou sme se pohadali po dvou dnech, tak se odstehovala a byl klid :grinning: ale oni se snazi davat ciganky zvlast... tak budu drzet palce, niceho se neboj, sestricky na detskym sou moc mily, hlavne se na vsechno ptej a hlavne spravne koj:slight_smile: at nemas pak ty prasklinky:slight_smile:
5. říj 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc Ti děkuji za dobré a cenné informace,určitě se bude hodit.Jen jsem myslela,že manža může semnou být od samého začátku :frowning2:
A i některého holky co jsem tu četla ho tam od začátku měly,ale i kdyby ne tak to zvládnu,už mě to celkem ani nebere,jen to chci mít zasebou a vědět,že je Tomík ok atak.
Dnes mě nějak celý den pobolívá v podbříšku a vzádech,takový jako když to mám dostat.Měla jsem dneska dost nervi s rodičema,taťka je pořád v nemocnici,nohu má už zahojenou,zkrátka je z nejhoršího veňku,teď se jen čeká kdy půjde na plastiku,což nikdo neví a vůbec Teplická chirurgie hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máma už to psychicky špatně nese a tátovi tím vůbec nepomáhá naopak.Dneska sem brečela jako želva už sem to nezvládla.Tak snad to Tomulkovi neublížilo.Už aby to všechno bylo za námi.
No snad bude vše ok,dnes v poradně bylo všechno vpořádku tak aspoň to...Zítra se musím objednat na monitor tak jsem zvědavá.
Tak se měj krásně a ještě něco,chtějí vědět k jakému dětskému doktorovi s prckem budeš chodit?Jestli jim to tam musíš nahlásit.Díky.
6. říj 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no manzel tam se mnou od zacatku byl...ale na tom monitoru (hodina) a na prijmu (hodina) nebyl, musel cekat na chodbe, ale jakmile te daji na tu hekarnu, tak tam uz muze jit... jinak se neboj, ja taky obcas v tehu brecela...to sou ty hormony no...doktorku musis mit vybranou a nahlasit to v porodce, oni te doktorce pak daji vedet, ze si porodila a ona prijde domu se na tebe podivat...ja ji radsi zavolala, protoze sem mela problemy s kojenim, tak prisla na druhy den hned :wink: jinak si kdyztak skoc pro papiry na porodny, at si to muzes uz vyplnit a pak po porodu to tam jen odnyst...pak si budes muset vyzvednout rodny list v moste, to muze i manzel a pak s rodnym listem na pojistovnu pojistit maleho:slight_smile: taky manzel muze...jo a ted sem jeste davala na socialku do mostu kopii rodnyho listu, mi napsali dopis, sem to nevedela...
9. říj 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry díky!To jsem netušila s tou doktorkou,ještě žádnou nemám tak dneska k ní zavolám pokud to tedy bude stačit.
To jsem ráda,že manžu nepošlou domu,bych asi bulela jako želva :frowning2:
Pro ty papíry si skočím,máš pravdu pak nebudu muset lítat.Ten rodný list a pojištění vyřídí manža,my musíme kvůli všemu do města a to se mi určo chtít nebude a on semnou stejně první týden chce být doma tak to alespoň oběhá :wink:
Je to lítáního kvůli jednomu prckovi :grinning:
Se už těšim až ho budeme mít doma,pořád tomu prostě nemůžu uvěřit,že se má už vlastně zachvíly narodit.Chjo už aby to bylo zamnou.....
Tak zas napiš a díky za informace,který jsem fakt nevěděla a nikdo mi to neřek.
10. říj 2008 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek