• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
tak co? :astonished:
10. lis 2008 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dnes jsem byla naposledy u svého dr. :frowning2:
Na monitoru vše ok jen se sestra divila,že mě sestra co tam byla minule neobjednala už tam i do poradny(bodejť ne,když tam mají bordel a jedna ruka neví co dělá druhá) a že mě doktor bude chtít vidět,tak říkám,že jsem byla u svýho dr. v poradně no a nakonec sem se tomu vyhla a to mi jako chtěla zkoumat i tu plodovku,takže jsem tam byla naposled.Domluvila sem se se svym dr.,že v pátek kdy bych měla jít do Tp do poradny a na monitor tak se na ně mám vykašlat a jet rovnou do Mostu,jen tam musím zavolat.Tak třeba to do pátku bude.Ale i kdyby ne tak v Mostě už mi snad pomůžou a určo to nebude takovej humus jako v Teplicích.Tak má ten náš Tomík zhruba 3dny aby se rozhoupal sám :confounded:
10. lis 2008 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj tepličandy :wink:
dlouho jsem tu nepsala,ale to víte nejni čas,Pavlík mi chodí do první,takže spoustu povinností.
Malí Aničce bylo v neděli půl roku!a v ten den jsem jí našla jak jí raší 2 zoubky!minulí týden si prožila svou první nemoc,3dny horečka kolem 39 st.a nic vše jsme s mudr.vyloučili tak jsme čekali..nakonec to bylo jasný 4den se oběvial kopřivka,takže to byla 6.virová nemoc....no holky ale bála jsem se o ní chudinka nechápala co se děje jen tak tiše plakala.
jinak stále kojíme,večer dáváme nemléčnou kaši a teď budem začínat s příkrmami,tak jsme zvědavá,ale vypadá to že jí bude šmakovat.do 4 měsíců spala krásně 1-2x kojení ale od tý doby je kojení tak 4x a k ránu s obou prsou,nevím proč to dělá ale hodně lidí mi říká že to prostě ty kojený děti dělají,že mají prso jako uklidňovadlo,i když mám dudan tak prso stejně vyhrává :wink: ...no uvidíme kdy se vyspím,ale nejni to nejhroší :wink:
a začli jsme chodit na plavčo,chodíme do Duhy v Teplicích,je to úžasný děti jsou vždycky tak vykulený a už jsme se i potopili :wink:
tak páček holky
10. lis 2008 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
zdravim tepličandy, do Teplic jsem se přistěhovala tak bych byla ráda, kdybyste mi někdo poradil ohledně cvičení pro těhotné a předporodní kurzy jestli tu něco probíhá, Díky

těhule lena :grinning:
11. lis 2008 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky tak vítej!!!
Já teda nevím o ničem takovém tady v Teplicích,ale jestli chodíš ke gyn. do Teplic tak se ho zeptej,určitě Ti poradí kam jít co kde je atd.Jen vím,že v Tp je plavání pro těhotné,ale bližší info fakt nevim.
11. lis 2008 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal, no jako uz aby s tebou neco udelali, vis jak, uz je to dlouho, tak snad do patku bude malej na svete :dizzy_face:

latlenka ahojky, ja jsem z litvinova, takze bohuzel neporadim :unamused:
11. lis 2008 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo jo,dnes volám do Mostu tak snad mě tam vezmou takže v pátek bysme tam jely a vidělo by se,kéž by se malej do pátku rozhoupal...
12. lis 2008 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, díky za odpovědi:slight_smile:) jo jo plavání pro těhotné jsem zaregistrovala, ale myslela jsem ještě cičení :cry: no zkusim to jinde, a holky rodili jste někdo v Tp...?
12. lis 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Latlenka tak já se chystám rodit do Mostu.V Tp se mi to vůbec nelíbý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chodila jsem tam na monitor a vždycky jsem tam strávila hodně času a nikdo mi nic pořádně neřek,sestra namyšlená,nesympatická,no hrůza.Prostě katastrofa.Jsou holky,které si to tam sice chválí a když sem seděla v čekárně a tam seděly holky a čekalo se skoro dvě hodiny než se doktor uráčí přijít ty monitory vyhodnotit tak ty holky si myslely,že je to jako normální..Hrůza.Prostě každý nemá čas ztrávit tam půl dne a ještě jet večer na přetočení a tam div mi doktor nevynadal co tam dělám,že to je vpořádku.Taky mám zkušenost s gyndou kde sem ležela když sem potratila a hrůza,holky co tam byli se loučily slovy:Naschle,ale tady už nikdy...
Je to můj názor a někdo si to tam chválí,ale já mám jen špatné zkušenosti.Navíc když jsem chtěla objednat na monitor v jinou hodinu než sestra tak to nešlo,já jí říkám,že bydlím 12km daleko a že mě sem vozí manža,protože se sama bojím jezdit(celé těhu mi bylo zle) a manža si podle toho musí zařizovat práci tak řekla,že ví,že se to někomu nehodí,ale jinak to nejde.
Naštěstí už mě tam nikdo neuvidí,od pátku(pokud tedy prcek nebude už na světě :unamused: ) jdu do Mostu.
Sem tam volala a je super,že tam jsou od 13ho. takže manža může jít ráno klidně do práce.Tak uvidíme.
Ale doporučuju se jít třeba do Tp podívat a třeba budeš spokojená.
12. lis 2008 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
nakoukla jsem po dlouhý době..
Sarkal, tak snad už to do pátku bude, to čekání je naprd co?
Latlenko cvičení pro těhotný je v Domě pohybu naproti Krušnohorskýmu divadlu a ještě je něco kousek od Intersparu, ale nevim jak se jmenuje ulice.
K tý teplický porodnici - to čekání na monitory jsem taky zažila, ale pak jsem začala chodit až na 14 hod a to už docela šlo. S porodnicí jsem byla celkem spokojená, byli na mě hodný. A oddělení šestinedělí taky dobrý, dokonce lepší než v Ústí kde jsem rodila Honzíka, tam bylo málo sester a hidně maminek, takže to nestálo za nic.
Mahulenko kam chodí Pavlík do školy?
12. lis 2008 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé moc děkuji za odpovědi, s tou porodnicí váhám, jsou v tp nějaké předporodní kurzy, jako prohlídky porodnice.... já jsme se tedy doktora zatím neptala byla jsem u (novéhoú teprve jednou tak jsem ho nechtěla zavalit otázkama :grinning:
14. lis 2008 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal: jukla jsem na tvoje album přenášíš 10? to se už moc těšíte až to budete mít za sebou co? :grinning:
Ty si chodila do poradny do nemocnice, já chodím jen ke gynekologovi. Kdy si byla v nemocnici na monitoru, doufám, že jsem vás nezavalila moc otázkama? to víte prvorodička:slight_smile:) :astonished:
14. lis 2008 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal myslim na tebe, jsem jak na trni z toho :slight_smile: :wink:
14. lis 2008 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal asi ste uz 3 co? :dizzy_face:
16. lis 2008 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,můžu se vtírnout
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
mám doma půl roční májovku a jsem taky z teplic :slight_smile:
19. lis 2008 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky mallorry a všichni!!
Tak včera sme se s Tomíkem vrátily z porodnice.Tomík se narodil 13.11 vážil 3730g a měřil 53cm a to poslední váhový odha byl kolem 3kil :confounded: .Bohužel se narodil císařským řezem kvůli nepostupujícímu porodu.Byla to hrůza.Bolesti od jedné hodiny odpoledne,v devět sme dorazily do porodnice kolem půlnoci mi praskla voda a po nohou mi tekla proudem krev.Manžel tam byl celou dobu semnou,pomáhal mi do sprchy,oblíknout si košily...Bolesti byli hrozný,kolem čtvrté hodiny mě vzaly na sál a napíchly mi infuzi,to už sem nemohla ani chodit a manžel mě musel podpírat,musel mi pomoct vylést i na to křeslo.Dali mě na monitor a čekaly ale otevřená jsem byla jen na 8cm a navíc malej tam měl nějakou špatnou polohu hlavy,zkoušely mu jí narovnat,ale nic.Hrozně sem křičela.2x mě cévkovaly,potřebovala jsem pořád čůrat a do mísy to prostě nešlo,ale to sem ani nevnímala,že mi tam něco strkají,protože ty bolesti byli silnější.Nakonec po třech hodinách rozhodly pro císaře,prosila jsem o něj a nemohla se dočkat až mě uspí.Párkrát jsem zkoušela tlačit,ale už jsem neměla ani sílu.Jednu nohu mi držel manžel druhou porodní asistenka,ta mi tlačila břicho dolu,ale prostě to nešlo.Chudák manžel vyděl všechno včetně přípravy na císaře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Můžu vám říct,že jsem se nemohla dočkat až mě ovezou na sál,byla sem úplně mimo a poslední minuty si nic nepamatuju.Jen jak manželovi říkaly,že jestli má foťák tak ať jde s nima.
Na sále si jen pamatuju jak mi natřely břicho a doktor říká:"Tak můžem?" rychle jsem otevřela oči aby věděly,že ještě nespim,ale ptaly se anesteziologa.Pak mi daly masku a pak sem se probudila když mě vezli na aro,manžal tam stál s taškou a já jen jestly je Tomík zdravej a on,že jo,že je krásnej.Na aru mi sestřička přinesla Tomíkovu fotku a říkala:"Gratuluju maminko,máte krásnýho chlapečka a takový krásný jméno má Tomášek", držela jsem tu fotku a brečela jako želva.Jinak v Mostě jsem byla spokojená,poslední dva dny jsem měla natstandart což bylo super.Bohužel se mi neudělao moc mlíčka tak Tomíka dokrmuju Nutrilonem,ale papká krásně.
Užila jsem si,ale nelituju a stálo to opravdu za to!!A manžela k porodu opravdu můžu doporučit,je to k nezaplacení!!A náš vztah je teď mnohem pevnější a krásnější.
Jizva je sice velká a ještě bolí,ale když se kouknu do postýlky tak je mi ňáká jizva úplně ukradená,hlavně,že to dobře dopadlo a že je Tomášek zdravej a už se těším až poprvé vyjedeme s kočárkem.Zítra k nám přijde dětská doktorka tak jdu uklízet a prát. :slight_smile:
20. lis 2008 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
sarkal moc gratuluju k narození Tomáška. Hlavně, že už to máš za sebou a jste oba v pořádku.
Tomášek je docela dlouhán co?
Hlavně odpočívej a na ňáký praní a uklízení se vyprdni. K tý laktaci - mně se mlíko udělalo až za 10 dní, ale pořád ( asi po hodině a půl přes den ) jsem Terezku přikládala, nedokrmovala jsem a později už jsem kojila přibližně po 3 hodinách, no prostě jak si řekla. Pokud dokrmuješ falškou, tak hrozí, že se mu nebude chtít tahat prso, ale to určitě víš, nechci tu chytračit. Měj se a užívejte si miminečko.
20. lis 2008 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a vítám luzienku.
20. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
lilak 5 já vím,dělala jsem proto všechno jenže Tomík nepřibýval na váze a pak začal hubnout tak nebyla jiná možnost.Zatím prso chce tak to pořád zkouším,včera mi z jednoho mlíko vyloženě stříkalo tak sem mu dala,chvíly sál,ale zachvíly bylo prázdé :frowning2: .No uvidíme.Jemu ode mě prostě nestačilo,holčina s kterou jsem byla ze začátku na pokoji měla chlapečka a ten měl 2600g taky měla málo,ale jemu to stačilo,jenže Tomík s jeho váhou,prostě se nenajed.
Jinak dlouhán je a nevím pokom,já mám 162cm a manža 170cm,čekala jsem,že bude malej,břicho jsem taky neměla nějak extrémní a pak takový mimčo,celá rodina byla překvapená a já nejvíc :grinning:
20. lis 2008 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
No ono to ňákou dobu trvá než se tvorba mlíka přizpůsobí potřebám miminka a Tomíkovi je teprve týden, tak uvidíš. Terezka mi taky nepřibírala, pak mi doktorka poradila ať zkusim každý krmení kojit z obou prsou a začala pomalinku přibírat. Takhle jsem kojila 6 měsíců, teď už pije jen ráno a večer a jen z jednoho. Vždycky jsme s přibíráním na váze byly na minimum ( já teda moc neuznávám ty jejich tabulky), ale Terinka hlady nebrečela, stačilo ji to. S Honzíkem jsem dopadla tak, že on neuměl sát a já měla v tý době plochý bradavky, tak jsem začala kojit přes kloboučky, jenže to ho strašně zmáhalo, že se napil jen předního mlíka a byl za chvíli hladovej a nakonec to celý dopadlo tak, že jsem dokrmovala nutrilonem a po týdnu nechtěl prso. Vyčítám si to teda do dneška.
20. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal!!!!!!!!!!! gratulujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: paneboze, tak to sis teda uzila :confounded: no hlavne, ze te nenechali jeste dyl trapit a vse dopadlo dobre! hlavne prosim te neuklizej a neper, po cisari musis byt opatrna a odpocivat vis :wink:
s tim kojenim....mne malyho museli dokrmovat v porodce, taky nepribiral....no a pak to kojeni bylo utrpeni, bolely mne bradavky, malej se spatne prisaval...musela jsem odstrikavat po kazdem kojeni, aby se zvysila laktace, kojit z obou prsou behem jednoho kojeni, hoooodne moc pit, vodu neperlivou a meltu a hlavne co nejvic davat mimco k prsu, kdyz clovek vydrzi (byla to hruza), tak se to da rozkojit...ale nekdy to proste nejde...tak hlavne aby bylo mimco spokojeny, at uz s kojenim nebo bez :wink: :slight_smile:
20. lis 2008 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Tomasek je krasny miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. lis 2008 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, potřebuju od vás trochu rady. Je tu dost reálná možnost, že se budeme v brzké době stěhovat do Teplic. Manžel pochází sice z Krupky, ale byli jsme dost dlouho mimo, tak netušíme kde by bylo lepší zakotvit. Rozhodujeme se zatím podle vizuelního dojmu, ale o sídlištích nic moc nevíme. Líbí se nám na Nové vsi a v Trnovanech. Na Panoramě nás to nějak nebere.O proseticích jsem obeznámena:grinning: . Poradily by jste nám s vlatníma zkušenostma. Třeba které ulice a části vyloženě ne, že jsou problémové? Předem strašně díky:slight_smile:
Jinak moc gratuluju Sarkal k mimču... :dizzy_face:
21. lis 2008 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky verja děkuji.Jinak já to v Teplicích zas tak dobře neznám(nejsem přímo z Teplic) abych Ti dokázala poradit přímo pěknou ulici.Ale v Trnovanech to myslím není špatné,chodila jsem tam na učňák a docela se mi to tam líbylo.Můj manža taky pochází z Krupky a dokonce jsem tam sním přes rok bydlela a Krupka jsem si hrozně zamilovala,bydlely jsme nahoře v Horské ulici,hned pod hradem.Dodnes na to vzpomínám a i slzu uroním,protože sem tam zažila krásný chvíly,no prostě ráda se tam vracím.

Jinak Mallorry děkuji!!!!Já měla to samý..Nejdřív mi malýho dokrmovaly,pořád říkaly ať to zkouším tak jsem zkoušela,malýmu sem prso do pusy strkala každou chvíly.Sál chvilku a byl konec,prostě nebylo co a oni to nedovedly pochopit.Třetí den kdy už Tomík moc ubral na váze konečně pochopily,že prostě nemám,byla jsem zoufalá,dokonce jsem se rozbrečela před dětskou sestrou,ty byli naštěstí moc hodný a řekla doktorce,že by bylo dobrý dát lahev,že malej je hladovej,pořád brečel.No hrůza...Pak dostal lahev a byl klid,od té doby byl hodnej,jak vyměněnej.Pořád to doma zkoušíme.Tomík prso chce,ale je vidět,že z něj teče prostě malinko.Zkoušela jsem i odstříkávat a výsledek nic moc.Včera sem odsávala a jestli jsem odsála 10ml z obou tak je to moc.
Dávám mu Nutrilon 1 myslím,že to je po mateřském mléku to nejlepší,protože by prostě umřel hlady.
21. lis 2008 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,
verja já bydlim v Trnovanech, kousek od Proboštova a jsem tu spokojená. Na Nové vsi bydlí švagrová a líbí se jim tam. Na Panoramě máme babičku a bydlí tam i kámoška a taky si nestěžujou. Pochopila jsem to správně - že chcete bydlet někde na sídlišti?
Sarkal pro mimčo je nejdůležitější spokojená maminka, takže se tim kojením nestresuj, když to nejde tak to nejde a nedá se nic dělat, na tvorbu mlíka má vliv i to jak jseš v pohodě ty, ale i to málo co od tebe dostane je pro něj dobře. K tomu odsávání - já taky neodsála pomalu nic, tak jsem to vzdala a jen častěji přikládala a pila meltu jak už psala mallorry. A jaký máte noce? Budí se často?
21. lis 2008 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
No zrovna před chvílí jsem se dozvěděla, že manža výpověd nedostal, tak se zatim asi stěhovat z Prahy nebudeme :frowning2: .Docela jsme na to už byli natěšený, ale myslim si, že na Teplice stejně dříve nebo později dojde...mě se tam moc líbí.
Právě, že jsme našly docela pěkný byt v Trnovanech Krušnohorské, ale člověk nikdy neví. Tady u nás na sídlišti to taky vše vypadá OK, ale všichni tu víme, že je tu část ulice, která je takové nalé cikánské ghetto. Bohužel jedna známá si tam koupila za 2,5mil na hypo byt a te´d zoufale kouká kdeže to bydlí :fearful: .Tak bych případně potřebovala takové varování.Jo, chceme bydlet na sídlišti, ale ne někde uprostřed...něke kde je klídek...jsme tady z Prahy kupodivu zhýčkaní přírodou za naším panelákem :wink: .

Jinak my jsme měli ze začátku taky problémy s kojenim, mě pomohlo když jsem před kojenim nahřívala prsa termoforem. Ale jinak žádné stresy, hlavně být v klidu. Důležité je mimi nemá hlad(a chutná mu) a je zdravé!
21. lis 2008 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal hlavne ze je malej ted spokojenej :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2008 v 15:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
Verja-pěkně je i na Nový Vsi-kámoška tam bydlí a je tam fakt hotovej klídeček!!!velký byty a žádný černý :wink:
taky přidám 1 názor na kojení:vím že to není ze začátku moc jednoduchý,i já která jsme měla druhý(to první jsem kojila 15m)tak jsem měla problémy,malá špatně pila,neuměla nic vytáhnouta 14 dní stála na váze,měla jsme opožděný nástup laktace,ale já to nevzdávala...prostě mi mudr.radila kojit á 2h a i ze začátku v noci,měli zakázaný i dudlík,a i když jsme měla velký fyzický problémy sama ze sebou tak jsme to vydžela-
nikdy jsem neodsávala,neuměla jsem to a ani jsme to nepotřebovala,promiňte holky ale já fakt nechápu jak se pozná že je v prsu málo mlíka,prostě když se pravidelně přikládá tak se mlíčko tvoří podle potřeby...a když mimi přibírá ( i když jen trošku)tak by to mělo být v poho.
měli jsme taky kole 3 m krizi kdy malá moc nepřibírala ale naopak rostla do délky,tak jsme to jen pozorovali s mudr a vše se zas srovnalo.
teď sátel kojím,malá papká zeleninu,večer kaši a jsme spokojený,opradu si neumím představit že by byl na UM.
ale nechci vás odsuzovat!!to určitě ne je to fakt težký vydržet,je to o nervy...ale stojí to za to :wink: podle mě hodně záleží rodinné zázemí,kamarádka která tě podrží a poradí...a prostě to nevzdat :wink:
tak sand jsme nedělala moc chytrou :wink: papa holyk a užívejte si mateřství
24. lis 2008 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
mahulenko to máš pravdu - ze začátku je kojení fakt záhul. Prvních 14 dní mě teda pekelně bolely bradavky, měla jsem na nich oděrky a strupy, takže jsem se při kojení potila i mezi prstama u nohou :slight_smile: ( fakt nekecám ). Technikou kojení to nebylo, ale malá se to prostě taky musela naučit. Když ale člověk vydrží, tak je to už pak pohoda.
24. lis 2008 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky.Já to zkouším jenže malej odemňe prostě nic nevipije.V nemocnici nás několik dní trápily,nejdřív nepřibýral pak začal hubnout tak pak pochopily,že prostě nemám.Myslím si,že to bylo kvůli císaři,asi tři dny sem malýho neměla u sebe.Teď doma to zkoušíme,ale nevim nevim,je toho fakt málo.Malej něco málo vypije,ale zachvíly hned brečí a když mu znovu dám tak saje a je vidět,že naprázdno.
Každýmu se prostě mlíko neudělá,není to zákon.Neříkám,že to nebudu zkoušet dál,ale už sem se smířila s tím,že prostě nemám.
Jinak lilak5 já taky měla ty strupy,myslela sem,že se počůrám když malej cucal.
25. lis 2008 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek