• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
mahulenko, mych prvnich 14 dni byla katastrofa, kojeni byla moje nocni mura, radeji bych znova rodila, nez zazit znova ty zacatky kojeni, bradavky me bolely, mela jsem v prsu zanet a presto jsem to take nevzdala a pravidelne odsavala, coz mi poradil doktor, odsat zbytek po kazdem kojeni, aby se tvorilo co nejvic mlicka a mohla jsem co nejdyl kojit...ted je kojeni ok, ale bradavky mam citlive porad...
nicmene si myslim, ze nekdy je to proste tak, ze se opravdu muze v jednom prsu treba tvorit min mlicka, nebo muze mlicko zmizet uplne...myslim, ze by si to tisice holek treba tady na koniku nevymyslelo jen proto, ze by nechtely kojit...a popravde receno, ja sem nazacatku mela kousek k tomu, abych to vzdala, protoze to strasne bolelo a neslo to...ale mela jsem strasnej strach mu dat UM, tak sem to nevzdala...

sarkal mne pri odsavani tekla i krev :confounded: mela jsem bradavky na dranc....ja si to taky myslim, ze nekdo ma mlicka min, protoze malej treba nema silu to mlicko od tebe vytahnout, tim padem se ti tvori i min... hele, nejdulezitejsi je, aby ste byli oba v pohode! ty vis, ze si pro to udelala maximum a to je nejdulezitejsi :wink:
25. lis 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to jako pořád zkouším,odsaju vždycky trochu.Malýmu cpu prso do pusy jak jen se probudí,ale chvíly saje a pak už si s tim jen hraje a dumlá a tim pádem mi ho rozkouše a bolí to.Každopádně čekat než se mi mlíko pořádně udělá už nešlo,protože malej hubnul a já myslela,že se složim.Celý dny sem nic nejedla,jen sem pila a malýho pořád mordovala,ten křičel,protože měl hlad a odemně nic neteklo.Prostě hrůza.
Jasně,že mě to mrzí,je jasný,že mateřský mlíko je pro něj to nejlepší,ale to by u mě nejspíš umřel hlady.Teď je i víc spokojenější,předtím jen brečel a já nevěděla proč,no hrůza.
Hold to u každýho nevyjde no.
Já sem hlavně šťastná,že už je to všechno za náma a že je Tomášek zdravej kluk. :slight_smile:
25. lis 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry mě se teda už od začátku dělá míň mlíka v pravym prsu a je to tim, že se Terezce pije líp z levýho, řekla bych, že to líp teče :grinning: Sarkal u Honzíka mi to s kojením taky nevyšlo a chápu tě, vim jaký to je, když ti miminko brečí hlady. Já z toho byla dost špatná, že jsem pak přestala kojit a brala jsem to jako selhání, protože všem okolo šlo kojení bez problémů. Uplně jsem nesnášela otázku : ¨A co kojení?¨ Když jsem pak čekala Terezku, tak jsem vše o kojení pořádně naštudovala, objednala formovače bradavek a vyšlo to. Každý dítě je vážně jiný, Terezka se přicucla hned na sále a Honzík neměl dva dny vůbec zájem. Teď je Terezce 16 měsíců, v kojení pokračuju, o jiný mlíko nemá vůbec zájem. Zkoušela jsem jí dát nutrilon, sunar a málem se z toho pozvracela. Ona ještě ke všemu taky neni moc velkej jedlík a mléčných výrobků zas tolik nesní, takže budu kojit asi do těch 2 let.
25. lis 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo lila, do dvou let? moc te obdivuju...ja budu kojit max. 8 mesicu, pokud budu mit mliko, dyl ne :confused:
ja to jako selhani vubec neberu, sice kojim, ale kdybych nekojila, nelamala bych si az tak hlavu, protoze maminka za to preci nemuze! ale chapu, na psychice v sestinedeli to neprida...
sarkal sak uz to neres! hlavne ze jste oba ok :wink: ses uz sama doma? nebo mas nejakou vypomoc?
25. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezka pije jen ráno a večer před spaním, přes den jí nedávám a ani nechce, takže to jde, nijak mi to nevadí.
:slight_smile:
25. lis 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lila sak jo, kazdej koji jinak dlouho :wink:
ja to mam tak, ze jak dite zacne chodit, tak uz bych nekojila urcite :confused:
25. lis 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky sem z toho byla špatná,ale když to jinak nejde.Hlavně,že je Tomík spokojenej,nemá hladíčka a já už sem na tom taky líp.První dny sem myslela,že mi terfí,navíc ten císař(vždycky sem chtěla rodit normálně).Všechno mě rozbrečelo a když manža odcházel z nemocnice sotva sem udržela slzy a pak mě to dostalo a nejvíc večer v postely,no hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Doma je to o něčem jiném.Už jsem doma sama.Jen mi mamka v poledne přinese oběd a já si uklidím.Tomík je hodnej(i když někdy má chvilku kdy chce chovat a jak ho položim do postýlky je zle) takže i vyperu,vyžehlim atd.No docela to zvládám no,i když tak čisto jako dřív už nemáme no :sweat_smile:
Hlavně,že je nám fajn :slight_smile: Je to krásnej pocit,jen mě štve,že nemůžeme ven,je tam hnusně tak pořád čekám a čekám kdy vyrazíme.
25. lis 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mallory a jak to myslíš - že když dítě začne chodit,že už bys nekojila? Já teda když jsem od někoho slyšela, že kojí roční dítě, tak mi to přišlo takový divný, i když vlastně ani nevim proč, pak nám v porodnici dětskej doktor řikal, že at kojíme klidně do 2 let, pro dítě jedině dobře.
Šestinedělí je naprd. Já jsem si připadala furt jakoby mimo, motala se mi hlava.
25. lis 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lila no jakoze mi prijde divny, kdyz si malej spunt "prijde" pro prso a zacne treba uz mamince oddelavat tricko a tak vis... :slight_smile: jinak ja zase cetla, ze pak uz to mlicko diteti nic nedava, ze tam uz toliko zivin neni, no :wink: ale rikam, nekdo koji do dvou let a nekdo min, zalezi na kazdem :wink:
25. lis 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal aha, no ale aby si se dockala lepsiho pocasi:slight_smile:)))) na pul hodinky byste mohli jit ne? kdyz ho poradne obleces a das na kocar plastenku, aby mu tam nefoukalo co?
25. lis 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallory tak to naštěstí Terezka nedělá. A jasně - živin už tam určitě neni tolik co dřív, ale myslim, že něco jí to ještě určitě dává.
25. lis 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska už půjdem,pořádně malýho navlíknu a půjdeme k rodičům,je to jen asi 10minut cesty a pak zpět no,ale aspoň ňeco.To bych právě takhle taky mohla čekat až do jara :confounded: a doma už začínám mít pomalu depku.Tak až se Tomášek probudí na papání tak se napapká,přebalí a půjdem.Nemůžu se dočkat,snad ten kočárek uřídím v tom sněhu :grinning:

Můj táta je z 11 dětí,on je nejmladší a vždycky se můžu potrhat smíchy když vypráví jak ho babička kojila do 5let,vždycky si prý vzal stoličku a šel za babičkou se slovy:"Mami já chci ko"! no a babička dala. :grinning:
26. lis 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal neboj, malej musi na cerstvej vzduch :wink: zatim tam tak strasna zima neni :wink:
ty vadoooooooo, v peti letech ju? to je sila :grinning: :grinning: :grinning: ja nevim, ale mne prijde proste divny, kdyz si prcek uz pro prso "prijde" sam :confused: :sweat_smile:
26. lis 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera sme konečně byli veňku,mylýmu tu udělalo velmi dobře,spal jako zabitej až sme ho večer musely budit na koupání a na jídlo.Svítí sluníčko tak půjdeme dneska zas.
Jo jo mě to taky přijde takový divný když by si jako sám přišel,že chce prso,kdybych kojila tak bych taky teda jen do tý doby než by začal chodit.Já si vůbec nedokážu představit kojit třeba dvouletý dítě :sweat_smile:
Vůbec třeba tu polohu atd.
Večer malej trochu sál odemně a ráno taky,ale vždycky ho musím ještě dokrmit,je toho hodně málo.Něco sice vypil i si krknul,ale zachvíly byl zas hladovej a v prsu nic,pak už křičel hlady tak dostal lahev.Tak třeba mu dvakrát denňe přeci jenom budu moci něco dát od sebe :slight_smile:
27. lis 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
no kojit 5 letý dítě, to si teda nedovedu představit. Ze začátku když mě Honzik viděl kojit, tak chtěl ochutnat, ale nevim, jestli to myslel vážně, protože se u toho strašně smál. Já mu teda nedala, nalila jsem mu do hrníčku normální kravský.
Já to mám s Terezkou tak, že jí kojim ráno v posteli, normálně ležíme na boku a večer jí kojim v obýváku a to sedim a ona leží na polštáři, kterej mám na klíně, nesedá si, nekroutí se u toho, prostě 10 min pije a je hotovo. Divnýho mi na tom nepřijde vůbec nic, ale asi kdyby se mi sápala do výstřihu a třeba by u toho seděla, bylo by to jiný. sama si ještě nikdy nepřišla, jen večer když mě vidí brát polštář na kterym u toho leží, tak si utíká sednout na sedačku a čeká až to připravim :sweat_smile:
Sarkal alespoň že trochu mlíka od tebe, to je určitě dobře. Známá to měla podobně, akorát, že kojila furt a po každym kojení ještě dokrmila umělym mlíkem. Je to ale makačka, dělala to takhle do roka.
27. lis 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo,uvidíme třeba se udělá mlíka víc.To by bylo fajn.Alespoň jednou denňe aby se odemňe pořádně napil,to by bylo super :slight_smile:
Před chvílý sme přišly z procházky a teď Tomášek spinká.Je hodnej po procházce.

Jinak Mallorry koukala jsem k Tobě do albíčka a Davídek je krásnej.Hrozně to utíká viď,nedávno se vlastně narodil a teď už je to takovej frajer.Vůbec si nedovedu představit až se Tomík začne smát pak chodit atd..Je to zvláštní,já totiž ještě ani pořádně nevěřím,že je Tomík můj.Ještě nedávno byl v břiše a teď už je tu.Je to takový zvláštní.Jsem moc šťastná,že to tak dopadlo,že mi porod nakonec nevyvolávaly a přišlo to samo i když to stálo za nic.Hlavně,že je Tomík OK!
27. lis 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal dekuju :dizzy_face: roste mi primo pred ocima, si nedovedu predstavit, ze jako bude chodit :sweat_smile:
vcera sme byli poprve na plavani :grinning: bylo to super, malej trosku pobrekaval, ale dobry, doufam, ze ho to zacne bavit :slight_smile: no a pri te prilezitosti sem tam videla rocni deti a reknu ti, uzivejme se "klidku" s miminkama, pak to je hukot asi :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky
já s tím kojením nechtěla dělat chytrou,v žádným případě nejsem latační sekta :grinning: jak říká u nás v květnovkách Markyt,jen se chci podelit o své zkušenosti,není taky špatný volat přímo na linku kojení :wink:
jinak s Aní furt bojujem s mrchou v močáku,v pondělí máme jít pro výledky a nejspíš nás pošlou do nefro poradny....bojim bojim cévkování :angry:
nejvíc mě na tom štvě že máme nejspíš po plavču,a to jsme tak dobře začali :cry:
tak páček
28. lis 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky pak chceme chodit na plavání.Taky mi všichni říkají užívej si mimča,až bude chodit pak začne ten pravej kolotoč,ale si to tak nepřipouštím.Utíká to no.Teď když je o zamnou tak na to těhotenství v dobrym vzpomínám,na návštěvy poradny atd.Bylo to super mít v bříšku miminko a vše pro něj připravovat a těšit se na něj,ale teď jsem samozřejmě nejštastnější a nedokážu si představit život bez toho našeho prcka :slight_smile:
Teď se chystám mu objednat nějaké nové oblečky,Tomík byl docela kus a vel.56 je mu už skoro malá,v dupajdách nemůže pořádně natáhnout nohy a kabátky mu jsou malé přes hrudník a bodýčka má na tělo :sweat_smile: Tak musím objednat ještě nějaké věci ve vel.62 a více.Je to paráda starat se o něj :slight_smile:
Každý den teď chodíme ven takže je Tomášek o něco hodnější,pořád by jen papkal,je to zlatíčko malý.Tak já jdu něco poklidit když zrovna spí. :sweat_smile:
30. lis 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mahu sak jo, delime se tu vsechny o zkusenosti a kazda ma jine :wink:
jinak ty jo, jaktoze ma krev v moci? cim to je?
my mame taky po plavcu, bo malej ma rymu a ja nechci riskovat takhle v zime...navic rymu muze mit i mesic a to by mi propadly vsechny lekce, takze jsem si to presunula na jaro, az bude teplo, tesim se...kdybys chtela sarkal male jednorazove plavky tak rekni, mam celej balik a k nicemu :confounded:
1. pro 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mahulenko mrcha v močáku to je ňáká bakterie? V tý nefro poradně budou malou cévkovat? Ach jo...a kde k tomu přišla, takhle malý mimčo...Držim palce ať je Anička brzy v pořádku.
My máme doma všichni rýmu. Terezka měla i poprvý v životě kašel, ale trval jen dva dny a bylo to dobrý. Rýmu už taky ani moc nemá. Za to Honzík docela chrchlá, ani nešel do školky.
K tomu plavání - s Terezkou nechodim a s Honzíkem jsem začala až v roce a chodili jsme do jeho 2 let. Dalo se až do 3 let, ale už ho to pak moc nebavilo, nerad se potápěl, něměl rád ty plovací pomůcky a po pravdě - už je tam neučili nic novýho, každá lekce mi připadala stejná a ty prachy se mi za to dávat nechtělo. Teď občas jezdíme tady za hranice do Altenberku, jsou to spíš lázně, ale voda krásně teplá a je tam i dětskej bazínek , tak se děcka vyblbnou.
Jinak to teda strašně letí. Když si vzpomenu na Terezku když byla ještě malinká, tak se mi nechce věřit že už jí bude pomalu rok a půl. A Honzík už je velkej kluk, v lednu jdem k zápisu do školy. To budou teprve nervy a starosti :sweat_smile: .
Tak se mějte.
1. pro 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak my byli včera v poradně,malej má 4050g a 54cm,všechno vpořádku.Po poradě s doktorkou sme mu koupily Nutrilon Ha to je speciální nutrilon,který se dává dětem,který maji v rodině alergii a protože manža byl v dětství silnej alergik a ještě dnes ji má i když už ne tolik tak mu budeme kupovat tenhle,sice nás to bude stát 500kč týdně,ale pro malýho všechno a ta alergie no nic moc tak mu to hold budeme kupovat.A ještě nám příště napíše nějakou jednorázovou stravu v které jsou bakterie,které jsou ve střevech a dítě je od maminky získává při normálním porodu,ale protože seTomášek narodil císařem tak je odemě nedostal takže nám to napíše,stojí to skoro 2000tis.,je to jako síla,ale nedá se nic dělat.
Lilak ty jo já si vůbec nedovedu představit až náš prcek půjde k zápisu a do školy,ale fakt to letí no.Jakoby to bylo včera co sme jely do porodnice a ono je to už skoro tři týdny.
2. pro 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal jaky bakterie: o tom sem nikdy neslysela...a jak je miminko dostava pri porodu do strev? :sweat_smile:
3. pro 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem tepličandám :slight_smile:
Nenašla by se mezi vámi alespoň jedna osůbka, která by chodila ráda pravidelně běhat, ale nemá s kým? S těhulkou bych se mohla dohodnout na rychlejší chůzi, také moc zdravé.. :wink:
HEZKÝ DEN :slight_smile:
4. pro 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hansa bohuzel jsem z litvinova a navic pohybu mam s malym dost, covece asi bych nemela silu jeste na behani :confused: :wink: :grinning:
4. pro 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsou to bakterie,který máme všichni běžně ve střevech a chrání imun.systém atd.Mimčo je získá od mámy při porodu normální cestou a při císaří dítě neprojde pochvou takže je nemá,nebo třeba má,ale ne tolik.Je nějaká jednorázová výživa v který ty bakterie jsou.Alespon takhle mi to řekla doktorka abyste si nemyslely,že dělám chytrou.No nadšená z toho teda nejsem,protože to stojí skoro 2tis.,ale co naděláme.Hlavně at je Tomášek zdravej.
4. pro 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal jojo, co nadelas, ja chodim zas furt do lekarny a to je porad petikilo tam, petikilo sem, to je taaak drahy, ted jsem kupovala sprej morskou vodu do nosu a stalo to 180,- Kc! to sou vyderaci fakt :astonished:
no hlavne ze neco takovyho je a bude ty bakterie mit :wink: a jak to zvladas? vypada to, ze mas pohodove sestinedeli :wink: ja ho cely prorvala :grinning: :confused:
4. pro 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to teda je drahý,já kupovala nějakou kosmetiku,těl.mléko atd. a nechala jsem tam pře šest stovek,je to fakt hrůůza :confounded: Ale máš pravdu,hlavně,že ty bakterie jsou a Tomáš je bude mít než aby kvůli tomu měl později nějaké problémy.
Jinak to jako docela zvládám,to víš,že občas taky řvu jako želva,hlavně když Tomík celej den nespí,to sem pak úplně hotová.Někdy mám záchvat pláče a pak si začnu říkat,že mám zdravé dítě,že je vše zamnou a najednou mě přepadne strašná euforie a jsem hrozně štastná,síla co si připadá jako blázen.Taky mám hrůzu z toho,že by se Tomáškovi mohlo něco stát,pořád ho kontroluju a v noci jen kňourne a už svítím a koukám a on spinká :sweat_smile:

Co máme Tomáška tak mi hrozně vadí zprávy a vše kde se ubližuje dětem,nebo ty spoty Nemyslíš zaplatíš,s tim miminkem a pak s tim miminkem v břiše,to vždycky brečim.Vadilo mi to i dřív,ale teď ňák víc.Vždycky musim Tomíka pochovat.

Jinak už se teda nemůžu dočkat až budu mít to šestinedělí zasebou.Všichni mě straší ať nenastydnu,že co dostanu v šestinedělí toho se budu těžko zbavovat atd.Teď mě nějak škrábe v krku tak jsem z hrůzou psala manžovi aby mi koupil něco v lékárně.
5. pro 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal je fakt, ze po sestinedeli to bylo fakt o dost lepsi, myslela jsem, ze se to jen tak rika, ale je to pravda a pak kdyz malymu budou tri mesice, tak to bude uplna pohoda, fakt, neco na tech recech je:slight_smile:
jo a na zpravy, to se uz vubec nedivam :astonished:
jinak ja byla ted nemocna, ale protoze kojim, tak sem nemohla brat normal prasky, tak jsem si koupila homeopatika homeogene 9 a myslim, ze to zabralo, uz sem dobra, muzes kdyztak zkusit :wink:
8. pro 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak už jsem skoro fit,zahnala jsem to zábalem na krk a horkými čaji,ale jsem taková unavená snad budu brzo ok.Malýmu jsou zítra čtyři týdny,hroozně to letí no aspoň za dva týdny už končí to blbý šestinedělí.
Máma právě v šestinedělí dostala angínu a fakt hustou,pořád se jí vracela,nic nepomáhalo no nakonec se z toho dostala,ale pěkně si prý užila,tak sem se bála.
Moc se těšim až se na mě malej začne smát a tak.Teď teprve usnul,od šesti od rána :sweat_smile: ,ufff tak musím uklidit a uvařit tak doufám,že to stihnu :sweat_smile:
10. pro 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek