• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
sarkal tak to ja ted moc nestiham nic...malej asi roste, nebo mu rostou zoubky a je takovej urvanej a furt by se choval...a to deme pristi patek na ockovani...uz druhy, tak snad to zvladne dobre a vanoce budou ok.
jinak vy netrpite na prdiky?
11. pro 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My na prdíky vůbec teda netrpíme,naštěstí.Tomášek má ted rýmičku tak odsáváme a dáváme kapičky,to je vždycky pláče :frowning2: ,ale nedá se nic dělat.
Chci se zeptat já mám v očkováku napsáno ve 3.-4. měsíci kontrola na neurologii,napsaly to tam v porodnici,jdete tam taky?Jinak nás před nebo po vánocích čekají kyčle,očkování až od těch tří měsíců no.
13. pro 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal, tak to se mate, to pak je miminko bez prdiku zlaticko :slight_smile: my je meli strasne :cry:
sarkal my to tam nemame...mozna protoze ste sli cisarem ne? :wink:
13. pro 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná jo,zeptám se dr.
Jsem ráda,že na prdíky netrpí.Ale chce pořád chovat,v náruči mi chrní jako zabitej a jak ho dám do postýlky tak zachvíly je vzhůru a je křik jako blázen.Vydrží být klidně celej den vzhůru a chce chovat a to už sem pak na nervy :sweat_smile: Nejlepší je,že večer se vykoupe nají a během chvíle je tuhej,ale přes den to je prostě síla,jediný místo kde usne je kočár,ale doma je zase vzhůru :confused: No a pak usne když se chová,ale to ja :confused: ko nejde.
Se už asi zeptám doktorky jestli je normální,že měsíční mimčo vydrží celý den nespat.
15. pro 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sari je to zvlastni, malej chrnel furt....ale taky v naruci, nebo v kocare :slight_smile: treba bude trosku vic akcni :slight_smile:
16. pro 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo,to mi ani neřikej :grinning: Doktorka říkala abych ho unavila v kočárku,ale on v kočáru spí a jak přídeme domu tak je zachvíly vzhůru.Někdy jenom tak žbrblá v postýlce,ale do oběda prostě nespí.Poslední dva dny zabere vždycky tak na tři hoďky odpoledne tak sem stihla ostříhat manžu. :slight_smile:
17. pro 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak koukám jak mallory a sarkal krásně rostou miminka,jen tak dál.Mojí Nikušce už bude 27.12.rok a půl,to je hrůza jak to letí.29.12. jdeme na 18 měsíční prohlídku.Je strašně ukecaná,venku skoro každýho zdraví čau a nedávno viděla auto co vozí brambory,tak teď třeba jedeme s kočárkem a najednou zavolá bamboryyyy,no jdu do kolen.Je hodně šikovná na mluvení,už zhruba od 15 měsíce doplňuje slovíčka v básničkách,ale na druhou stranu posledních 14 dní je strašně vzteklá a odsekává.Tak doufám,že tohle období brzy přejde.Mějte se krásně a přeju hodné a hlavně zdravé dětičky v tomhle období. :slight_smile:
17. pro 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucka :grinning: :grinning: :grinning: to je srandovni :grinning: :grinning: :grinning: bramboryyy:slight_smile:))))) no jinak mozna ji zacina obdobi vzdoru ne? a s tim nic nenadelas... :sweat_smile: jinak ja uz si ani nepamatuju, jak byl malej vlastne malej...a to ma teprve necele ctyri mesice :confused:
18. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo mallorry,strašně to letí.Děti se mění před očima.Brambory,to je její,navíc je i má moc ráda a první básničku,kterou uměla doplnit je:Sluníčko zachází za hory,pasáčci pečou BRAMBORY :slight_smile: Bylo to i jedno z jejích prvních slov.
18. pro 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Letí to to je fakt.Příští čtvrtek je Tomáškovi 6 týdnů a mě konečně končí to blbý a tak obávaný šestinedělí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Malej je hrozně živej,v noci teda spí krásně,ale přes den spí maximálně ty tři hodiny,nejhorší je,že když nespí tak v postýlce moc dlouho bez breku nevydrží,vždycky ho chovám on mi usne na ruce a jak ho dám do postýlky následuje pláč a to ho tam pokládám fakt opatrně.. :grinning:
Jinak holky co vánoce?Já letos nepekla,napekla mi mamka a ani s vánočním úklidem jsem to nepřeháněla :sweat_smile: ,prostě neni čas.Jinak na vánoce se moc těšim,malýmu sme koupily hudební kolotoč a oblečení,co taky koupit miminku,skoro všechny hračky jsou od třech měsíců.Tak se těším až kolotoč namontujeme,malej už se trochu šklebí a začíná žbrblat tak jsem zvědavá jestli už bude na kolotoč koukat.
Luckaa to musí být fakt sranda.. :grinning: .Táta po úraze nohy chodil chvíly o berlích a ještě když jsem byla těhotná jsem byla s rodiči v peny na nákupu no a táta tam byl o berlích a šla maminka s malym chlapečkem a ten říká:"Mami co má ten pán s nohou"? a ta maminka mu říká,že jí má nemocnou a on:"A proč"?....Je to takový srandovní jak se ty děti ptaji.
19. pro 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
luckoo tak to je Nikolka s tim mluvením šikovná. Terezka si pořád něco žbrblá, ale většinou nevim co to znamená. Takový ty základní slova jako máma, táta řiká, na Honzíka volá Oníí, na našeho psa volá haf haf a to bude asi vše. Ale jinak hodně věcem už rozumí, ukáže kde má bříško, ruce, nohy,vlasy atd...je to sranda. Akorát teda nechce vůbec chodit na nočník ani na záchod a to už celkem chodila, teď před nočníkem utíká a kroutí hlavičkou, že ne. Doma jí plenku nedávám,ale bohužel jí vůbec nevadí, když se počůrá a má mokrý kalhotky, je jí to uplně jedno. Honzík se na nočník naučil brzo, protože mu právě hrozně vadilo, když měl mokrý slípky.
Jak tu psala sarkal o tom " A proč? " tak na to si moc dobře pamatuju, když se nás takhle Honzík ptal. Kolikrát už jsme nevěděli co odpovědět.
Sarkal Honzík nám spal taky docela málo přes den, ale za to noc prospal celou. Přes den v postýlce vůbec nespal, jen v kočárku a když jsme někam jeli autem, tak usnul hned.
19. pro 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lilak5 přesně to máme my,v noci spí sedm hodin v kuse,na jídlo se vzbudí maximálně jednou,ale přes den v postýlce prostě neusne.V kočárku je tuhej jen ho tam dám a v sedačce to samé,dám ho do ní a než ho dám do auta tak spí.Jen se bojim když se v noci budí na jídlo jen jednou tak aby to pak přes den dohnal když jí po těch třech hodinách,no snad jo no.
19. pro 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal, me doktorka rikala, ze ho nemam nechavat v prvnim mesici dyl jak sest hodin bez jidla...takze myslim, ze sedm hodin je ok...jooo kdyby nepribiral, tak je to neco jineho, ale kdyz prospiva, tak to neres...bud rada, ze ti spi v noci celou noc...aspon se vyspis, sice pres den nic neudelas, ale lepsi, nez kdyby babonil v noci :sweat_smile: malej tak pred 14ti dny spal taky od sedmi treba az do peti :slight_smile: ale ted usne v sedm a budi se ve tri na jidlo, pak dve hodiny kouka, brouka a nespi, pak usne na chvilu a o pul sedmy uz je vzhuru...nevim, zda potrebuje ted vic kojit, asi jak je vetsi, potrebuje casteji papkat. :wink:
19. pro 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tech sest hodin je pres noc...pres den sem ho mela kojit co tri hodiny, snazit se to dodrzovat...ale kdyz spal ctyri hodiny, tak jsem ho nechala...
19. pro 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak zavidim, ze netrpite na prdiky....kvuli nim malej cele sestinedeli probrecel a ja taky...bo sem se nevyspala a mela jsem problemy s kojenim, proto me sestinedeli bylo nejnarocnejsim obdobim v zivote... :frowning2: uf, jeste, ze je to za nama :grinning:
19. pro 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli dává sarkal umělý mlíko, tak po tom spí děti líp, víc je to zasytí.
My si s prdíkama užili u Honzika - první měsíc, ale pak se to hodně zlepšilo a asi tak od 3 měsíce spal celou noc. Terezka taky spala dobře, ale jak jí začaly růst zoubky, tak se to zhoršilo a v noci se vzbudí většinou jednou a s pláčem. Naštěstí teda po pomazlení a cucnutí hned usne, takže to jde, už jsem si zvykla. Nejhorší ale bylo, když jí lezly všechny stoličky najednou. Teď jí pro změnu lezou všechny řezáky, ale jde to. Přes den mrzutá neni jen se holt v noci budí.
Sarkal taky byh to s tim jídlem neřešila, když normálně přibírá.
19. pro 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal vlastne ty nekojis, tak to je neco jineho, po UM deti i vic pribiraji, tak to neres, at nemas otesanka :wink:
21. pro 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,doufám,že jste v klidu prožili vánoční svátky.Dneska jsem byla s Nikolkou na osmnástiměsíční prohlídce,tak máme 83cm a 11kg,je to kousánek :slight_smile: .Vše je v pořádku,hlavičku má taky uzavřenou,tak jsem spokojená a moc ráda.No a co ty vaše zlatíčka??
29. pro 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
KRASNY NOVY ROK HOLKY!!! AT NAM TI SPUNTICI KRASNE ROSTOU :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

lucka u nas stedry den dobry....rozbaloval a koukal, ale jeste to tolik nevnimal no:slight_smile:)) ale byl hodnej, na to, ze jsme byli na den pred tim na ockovani....
ty jo, tak hlavicka se uzavira az takhle pozde ju? :fearful:
31. pro 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
VŠEM PŘEJI JEN TO NEJLEPŠÍ A VŠEM NAŠIM DĚTIČKÁM CO NEJMÉNĚ PROPLAKANÝCH CHVIL

Mallory,nevím,kdy se má hlavička uzavřít,ale od roka do roka a půl,je jen jedna preventivní prohlídka,tak třeba už ji má uzavřenou dřív.Doktorka nic neříkala,tak je snad všechno v pořádku.
1. led 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
dodatečně přeju šťastnej novej rok, hlavně zdraví, štěstí a hodně lásky.
Jak jste strávily vánoce a silvestra? U nás dobrý, vánoce byly hezký, Honzík byl nadšenej z dárků, hlavně z novýho kola a Terezka se vyžívala v trhání vánočních papírů. Děti pak nechtěli jít vůbec spát, strašili oba až pomalu do jedenácti.
Jinak Honzík má neštovice, tak čekám kdy je objevim u Terezky. Snáší to celkem dobře, ale k večeru mívá zvýšenou teplotu a nechce si mazat pupínky. :frowning2:
4. led 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak všem přeji KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2009 A HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA VÁM I VAŠIM DĚŤÁTKŮM!!
Jinak u nás štědrý den super,Tomík dostal kolotoč nad postýlku a spoustu oblečení,co taky jiného když je to ještě mrňe,na kolotoč už kouká a pěkně se u toho směje a povídá.Nejraději má přebalování,to se směje nejvíc a koupání.V noci spinká sice krásně,ale přes den nezamhouří oči,nejlepší je,že chce pořád chovat,já kolikrát usínám a Tomík oči na stopkách :grinning: .jinak my na poslední poradně měli 5250g a 55cm paní doktorka nás chválila,v pátek jdeme na kyčličky tak doufám,že to bude ok a za tři týdny do poradny jen na zvážení a pak ve třech měsících prohlídka a očkování,to bude něco.Chodíme na prochajdy,teď sice jen na chvíly po obědě,ta zima,mám strach aby Tomík nenastyd.Jinak nám je teď všem fajn,jen bysme chtěli chodit víc ven no,už aby bylo jaro.Tak se mějte krásně//
6. led 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Tepličandy :slight_smile:

Brouzdám si tak po netu a tak jsem narazila na tuhle diskuzi. Bydlím v Dubí, ale v Teplicích jsem jako doma :wink:
Jsem ve 34. týdnu těhu, čekáme Terezku :slight_smile:
Včera sem byla sepsat porodopis do Teplickýho špitálu... sice bych raději teda rodila v Ústí, ale když jsem tam volala, zdělili mi, že mají stále kapacitní problémy a že je jim to moc líto, ale musí mě odmítnout. Přijímají rodičky jen s Ústí a bezprostředného okolí a odjinud jen když mají rizikové těhu... :confounded: Ale už jsem se s tím nějak smířila, že mě Teplice prostě neminou...
Příští týden (14.1.) se jdeme podívat s manželem na sály a shlídnout fyzilog. porod na dvd... Jsem zvědavá zda tohle manžela nezkolí :confounded: Já jsem zdravotník (všeobecná sestra a navíc ještě fyzioterapeut) takže vím do čeho jdu a jak to budue vypadat a probíhat. Manžel oproti tomu neví nic, tak snad si to potom nerozmyslí :unamused:

papa Ivík a Terík
9. led 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Iviku,vítám Tě mezi náma,snad si to manžel nerozmyslí,já v něm měla u porodu velkou oporu i když tam byl až při samotném porodu,vím,že předtím by mi tam taky hodně pomohl,ale bohužel.Tak držím palce a příjemný zbytek těhu :wink:
9. led 2009 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckaa: díky za přivítání :wink: Chci se zeptat, tady v Teplicích s tebou nemůže bejt manžel při první době porodní? To tam jako budu sama? No nazdar, to bude mazec :astonished: Já jsem "sračka" takže bych ho tam celkem potřebovala.... :confounded:
9. led 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ho tam nedovolili proto,že mi praskla voda a neměla jsem bolesti,že to prý bude trvat dlouho,jenže tak od jedné jsem bolesti dostala sice malé,ale byly,jenže jsem se neotvírala,tak mi ho nedovolili zavolat,dovolili to až ráno,najednou jsem se rychle otevřela a pak mi řekli,že už manžela nestihnu,že už budem rodit,nicméně jsem mu zavolala,za chvilku tam byl a začlo se rodit,takže proto.Kamarádka tam jela s pravidelnýma bolestma a manžela tam měla celou dobu.
10. led 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha... takže to hodně záleží a tom s jakým nálezem tam přijedu... hm to bude fakt zajímavý... :unamused:
10. led 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
vítám ivika. Rodila jsem taky tady v Teplicích a mám stejnou zkušenost jako Luckaa, Honzu poslali domu, že to ještě bude dlouho trvat a taky hlavně kvůli tomu, že na hekárně už byly dvě ženský, takže by to nebylo moc vhodný. Nicméně jsem ho už za hodinu volala, protože jsem si dala sprchu a z tý už jsem málem nevylezla. Jinak už jsme tu o teplický porodnici psali dřív, tak iviku zalistuj. Já byla v Teplicích spokojená a to jsem se toho docela obávala- Terezka nebyla otočená, takže mě čekal porod koncem pánevním, a před tim jsem rodila v Ústí. Hodně záleží koho chytneš při porodu. Já měla mladou doktorku ( jméno si už nepamatuju ) a ta na mě byla moc hodná.
10. led 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
ivik vitaj :wink: jinak ja mela manzela u celyho porodu a jsem toho nazoru, ze mozna je lepsi, aby snad ani zadny video nevidel :grinning: :grinning: :grinning: muj videl az muj porod a byl v pohode, bez neho bych asi neporodila :wink:

sarkal ty mrazy me taky stvou, je to des, chodime taky na chvilu...uz aby bylo jaro, by si pak mohla nekdy prijet do litvosa nebo ja k vam na pokec :wink:
11. led 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal jinak malej ma tvoje oci :wink: :slight_smile:
11. led 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek