• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
Mallorry to by bylo super,nejsme od sebe tak daleko. :slight_smile: Jinak hodně mi říkají,že má malej oči po mě,je to takovej mix mě a manži :grinning:

Ivik v Teplicích to právě nejde aby s Tebou byl od začátku,já rodila v Mostě a manža tam od začátku být mohl,přijely sme kolem dváté večer a samotný porod byl druhý den v osm ráno.V Mostě manži nechávají od začátku a jak psala Mallorry já bych taky bez manži neporodila,na hekárně jsem s ním byla sama,šel říct když mi praskla voda,sama bych nikam nedošla,na sále mi podával vodu,hladil mě.Na sále jsem byla cca4 hodiny v obrovských bolestech a nemít manžu u sebe bylo by to mnohem horší,nakonec mi udělaly císaře a manžel byl v tom sále jen ve vedlejší místnosti,natočil malého a pak když mi daly injekci na probuzení tak u mě taky byl,což bylo moc krásný když mi řek,že máme Tomíka a že je krásnej,že mi moc děkuje.Na jip mi pak sestřička přinesla fotku Tomíka a vzadu bylo napsáno Tomášek,váhá,míry a hodina narození,což bylo mooc krásný.No ted když už je to zamnou tak na to ráda vzpomínám.
12. led 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal, tak to pak domluvime, jak se otepli :wink:

jojo v tomto je to v Moste dobry, ze tam muze byt manzel jak chces dlouho...
jinak sarkal me v Moste nechteli dat napit, az po porodu :unamused: ale ja mela strasne zizen behem neho a ne po :wink: tak sem cucala jen facek s vodou, tfuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. led 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě nejdřív daly a pak to dr. zakázal,měla sem úplně oschlý rty.Jinak je to jedinečná věc,že manža může být u porodu,já bych sama ani na sál snad nedošla.Před porodem jsem si říkala,že se budu stydět,ale pak mi to bylo úplně jedno a Tomášovi taky,ten mě jenom hladil a uklidnoval.Trochu mě dodnes mrzí,že musel být císař,tak sem se těšila na Tomovo výraz až malýho uvidí :frowning2: ,ale dopadlo to dobře a přeci se z toho nezblázním,jsou horší věci.Ještě,že manža má silnej žaludek,třikrát během porodu mě cévkovaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...Ale hodně nás to zblížilo a já mu nikdy nezapomenu,že tam byl a on je štastnej,že si mohl malýho natočit a popsat.Mě už je taky hej,o jizvě už skoro nevím.
Dneska jsem ještě nic neudělala,mám celej den malýho v náruči s chvilkovejma přestávkama,chce se furt chovat tak se nedivte,že někde nemám háček,protože píšu jednou rukou. :sweat_smile: :grinning:
12. led 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
tak me taky nechteli dát napít - při porodu Honzíka a u Terezky mi slíbily jontový nápoj, ale bohužel to ňák už nestihli, ale napila jsem se vody ve sprše a hotovo. No sarkal jak tu píšeš o tom císaři - spousta lidí se divila, že mi toho císaře nedělali, když byla malá tim zadečkem dolu. Já z toho byla rozpolcená. Na jednu stranu jsem měla obavy, jestli to zvládnu porodit normálně přirozeně, ale císaře jsem taky moc nechtěla, hlavně z toho důvodu, že by mi malou nejspíš odnesli a přinesli po několika hodinách a to jsem fakt nechtěla a taky jsem věděla, že kojit novorozeně vleže neumim. Takže já byla nakonec ráda, že jsem porodila.
Jinak sarkal Tomášek je moc roztomilej a mallorryin Davídek taky. :slight_smile:
12. led 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

tak jsme byli na tom kurzu, nejdřív tam byla dr. z ARA a vyprávěla o epidurálu. když řekla že jeho kontraindikací jsou krvácivé a srážlivé stavy, jsem se musela začít potichu smát. takže i kdybych ho chtěla, dát mi ho nemůžou, díky mým zvýšneným destičkám :unamused:

Pak nám pouštěli instruktážní video, jak to vypadá když přijedeme, co máme k dispozici, kdo všechno se o nás bude starat (PA a gyndr.) pak tam byl natočený porod, který byl v pohodě, ženská vůbec nehulákala (řekla bych že ona měla epidurál, aby to mohli natočit v klidu)

pak se tam jedné mamině udělalo zle z toho vzduchu, jelikož nás tam bylo kolem dvaceti! Ještěže seděla. sestřička jí položila na zem a zvedla nohy, chvíli jí propleskávala a paní se probrala. takový menší vzrůšo no

pak jsme šli na porodnici, vzali jsme si návleky a zelený hábity. sálech nebylo ani živáčka, takže jsme tam mohy všude. jelikož nás tam bylo hodně, šly jsme tam jen maminky a tátové měli smůlu a čekali venku :slight_smile:

jelikož letos v létě porodnici trochu předělávali, tak díky bohu zrušili společnou hekárnu a tedka už to je rozdělený zdí na dva menší samostatné pokojíky pro první dobu porodní (toznamená že ta semnou manža může bejt celou dobu :slight_smile: celkově mě prohlídka uklidnila, čekala jsem to horší. hnusné modré kachličky tam sice i po rekonstrukci zůstali, ale to je šumák :slight_smile:

pak jsme to prošli na novorozenecké, kde nechávají miminka jeden den, než si máma odpočine po porodu - teda mimčo můžu mít u sebe hned, pokud se na to budu cítit. bylo tam taky jen jedno mimi a to protože na něj svétilo modré světlo kvůli žloutence. kopalo tam nožičkama a pěkně brečelo :slight_smile:

musím říct že se už tolik nebojím rodit v teplicích :slight_smile: ted už stačí jen přijet v dobu, kdy budou mít službu nějakcí normální dr. a sestry :slight_smile:

pa Ivík
14. led 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
no tak to je dobře, že už takhle předělali tu hekárnu a můžeš tam mít manžela po celou dobu. To je dost, že to udělali! A ukazovali vám i pokoje? Já byla na jedničce, byl to dvoulůžák se sprchou a záchodem a celkem se mi ten pokoj líbil.
Po porodu se mi taky ptali, jestli nechci dát malou na noc na novorozenecký, abych si odpočinula, ale to jsem si teda vůbec nedovedla představit. Taky jsem měla strach, že když bude brečet daj jí glukózu a já se pak budu divit proč nemá hlad a nechce pít ode mě.
14. led 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé,lilak Tys byla taky na jedničce,já taky prý kvůli poporodním komplikacím co u mě nastaly,ta jednička je super,že je to jen dvoulůžák a je tam WC i sprcha,to byla bomba.Já teda musím přiznat,že jsem jim malou po porodu svěřila z toho důvodu,že jsem měla po porodu narkózu a málem jsem se jim složila v koupelně,prostě jsem se nezvládla starat sama o sebe,natož o Nikolku,tak tam musela zůstat,ale hned ráno,jak mi ji přinesli v pět na kojení,tak už u mě zůstala.Samozřejmě na návštěvy a každé tři hodiny na kojení mi ji nosili jak přes den tak v noci.
15. led 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivik to je dost,že to tam předělaly,to ani nevím.U mě by to sice na ničem neměnilo,stejně bych šla do Mostu,v Tp mám špatný zkušenosti,ale co člověk to názor,že jo.
Jinak já byla v Mostě taky na dvoulůžáku,protože jsem byla po císaři a byla tam semnou holčina,která byla taky po císaři a to jen hoďku předemnou takže jsme si vše protrpěli spolu.Pak mi teda nabídly nadstandart a já ho vzala,né protože by se mi tam tou holčinou nelíbylo,ale protože jsem Háje a Most je přeci jen dál tak aby tam manža mohl být dýl a ne aby přijel a za chvíly musel jet domu.A navíc jsem na tom psychicky nebyla nejlíp a potřebovala jsem se manžovi vybrečet v klidu na rameni. :sweat_smile: .
Jinak Ti Ivik přeji rychlý a pohodový porod!!!! :wink:
Já byla dnes konečně na kontrole po šestinedělí,je to ok tak jsem si oddychla.Tomík přes den vůbec nechrní a já usínám v sedi.Nic kvůli tomu nestíhám,předevčírem jsem ho musela dát na tři hoďky k mamce abych to tu mohla dát vůbec dokupy,sem se Tomáškovi hrozně omlouvala a slíbyla sem mu,že už bude jen s maminkou,ale bylo to tu fakt hrozný a to nemluvim o tý hoře prádla.Naštěstí rodiče bydlí kousek pod náma tak vždycky zajde a pohlídá ho abych mohla uvařit.Je to záhul,ale neměnila bych.Je to zlatíčko naše.Jen ta zima by už mohla jít někam ať můžeme pořádně ven na pořádný procházky.
Tak se mějte!!
15. led 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lilak: pokoj nám ukázali trojlůžák, protože všude jinde měli úplně plno i oba nadstandarty :unamused: ale vím jak ty pokoje vypadají, dělala jsem tam praxi jako žákyně, jednička je fakt pěknej pokoj :wink:

luckaa: já bych chtěla co nejdříve u sebe svou Terezku, ale uvidíme jak mi potom porodu bude, nemá smysl se přepínat, ještě bych s ní mohla někde upadnout :confounded: sestřičky by se mi o tu mou malou prďolu postaraly, to se nebojím :slight_smile:

sarkal: díky za přání, já doufám že porod bude co nejvíc v klidu :unamused:

pokud jde o Teplice, tak jsem toho hodně slyšela, zvlášt poté co se tam stalo tedka v létě (úmrtí rodičky dvojčat po císaři, prořízli jí močák) jsem tam rozhodně rodit nechtěla! Ale jak jsem už psala, když jsem volala do Ústí tak tam mě bohužel vzít nechtěli :unamused: No co, řešit už to teďka nemá smysl. Až to přijde, tak to přijde a bude to jedno kde, bolet to bude stejně :wink: Tedka už záleží jen na mě, jak moc to budu prožívat. Zatím mě uklidnuje fakt, že na konci mě čeká ta největší odměna na celém světe - moje miminko! :grinning:
15. led 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo já byla dneska na předporodním kurzu - zaměřený dýchání u porodu. teda myslela jsem že tam z toho odpadnu jak to je náročný :astonished: vypadá to jednoduše, ale u toho psího dýchání jsem myslela že chcípnu :confounded: mám malou kapacitu plic. norma na výdechu dospělého je kolem 5 litrů vzruchu a já mám 3,5 :confounded:
15. led 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
nevim teda, ale v Moste nic takoveho nenabizi, proste kdyz rodis normalne, tak mas mimco hned u sebe, v podstate od porodu nonstop...jako ja si ani nedovedu predstavit, ze by mi ho odnesli, bych mela strach, ze tam nekde breci...ale ja byla po porodu uplne v pohode, ze salu jsem si na pokoj prisla normalne po svych, osprchovala jsem se a hned vykecavala ve stoje na pokoji, holky se divily, ze pry kdy sem to rodila, rikam pre par hodinama :sweat_smile: protoze skoro vsechny holky tam prijeli na vozicku a jedna ani nemohla prvni den stat na nohach, jak byla hotova...takze sem rada, ze sem to mela ok, ale to nemeni nic na tom, ze jednu noc malej furt plakal a ja vlastne vubec nespala a byla jsem hotovson...ale i tak bych ho nikam nedala...bych stejne nespala, bych se bala, ze mu nekdo neco dela zlyho, jsem hrozna :confounded: :astonished:
18. led 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal tak to je husty, ze ti malej vubec nespi...a to ho nemuzes ani polozit, aby si neco udelala? treba pod hrazdicku nebo do lehatka? mne malej spi 3x 45 minut pres den...to se da
18. led 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
tak já po porodu Terezky šla kupodivu taky po svých, ale docela jsem se divila, že mě poslali samotnou do sprchy, v Ústí šla vždycky i sestřička. Dost jsem se motala, jsem doufala, že sebou neseknu o dlaždičky.
Jinak Terezka chytla od Honzíka neštovice, osypala se teda brutálně, měla i teploty a v noci nemohla vůbec spát, pořád se drbala. Nakonec mi usnula v náručí. Teď už je to dobrý, včera spala celou noc, tak doufám, že nejhorší už máme za sebou.
Luckoo chodí už Nikolka na nočník? My to trénujem, ale zatim nic moc. Sice si na nočník sedne, ale čůrat do něj nechce. Když jí nechám bez plíny, vůbec jí nevadí, že je mokrá. Honzík v jejím věku už do nočníku čůral. :dizzy_face:
18. led 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni,
jsem nová těhulka n Teplicku, narazila jsem na tyto stránky náhodou . . .
lilak5 moje Kačenka má 2 roky a dva měsíce ať dělám co dělám nočník je marná věc, od roku jí s ním seznamujem, byla vždy trochu pozadu, nijak jsem na ní netlačila. chystám se koupit prkýnko, třeba jí to chytí víc, když bude sedět jako dospěláci :slight_smile: Jinak všichni radí trpělivost, trpělivost, trpělivost . . .
Tak denně peru počůrané punčocháčky z nezdařených pokusů.

Rodila jsem v Teplicích a byla jsem taky na 1, hlavně pro to, že jsem měla velké komplikace, tak mne měly sestry po ruce. I tak jsem rozhodnutá tam rodit zas, záleží opravdu koho chytnete za doc. nebo sestru, prostě to risknu.
Nevíte jestli je potřeba se dopředu registrovat k porodu??

Taky se chci zeptat jestli některá nechodíte na plavání pro těhulky, ráda bych začala.
18. led 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky marry.lu v jakém jsi týdnu? On tě tvůj gyndr. určitě pošle k sepsání porodopisu (jsou tam v út a čt 9 -11. hod, 3. patro gynda 9) - řekla bych že to slouží jako registrace :wink: Taky jsem zvědavá koho tam chytnu :unamused: třeba budu mít štěstí :grinning:

Už se taky těším až budu řešit podobné "radosti" jako je používání nočníku :wink:
18. led 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla po císaři několik hodin na jip a pak cca dva dna na pooperačním a samozřejmě,že jsem u sebe malýho mít nemohla,byla jsem úplně hotová a na kapačce :stuck_out_tongue_closed_eyes: .měla jsem malýho fotku,pořád sem jí držela a brečela jsem,první noc jsem nespala,jen jsem myslela na Tomíka.Sice mi ho několik hodin po operaci přinesly ukázat a na přisátí,ale to byla chvilka to sem taky bulela jako želva,byl zabalenej v tý plínce jako žížalka.Bylo to prostě naprd,že jsem ho u sebe nemohla hned mít,bylo mi hrozně.Jenže jsem nemohla ani chodit.Poprvé když jsem vstala mi pomáhala sestřička,byla hrozně hodná,dala mi pastu na kartáček abych si mohla vyčistit zuby a pak semnou šla i do sprchy,sama bych to určitě nezvládla.Byli hodný no,ale doma je doma,že jo.
Mallorry přesně tak,celý den nespí jen u mě na ruce,ale jak ho dám do postýlky je zle.Kolotoč na něj chvíly platí,to ho vždycky utíkám natáhnout aby nepřestal hrát,ale řikám chvíly pak ho to taky přestane bavit.On usnu večer někdy v devět někdy až v deset,ve tři někdy v pět se vzbudí na jídlo no a vstává kolem sedmé a od té doby je šou.Jak ho dám do postele je zle,přitom u mě by spal třeba dvě hodiny.Já nic neudělám když nepřijde mamka je tu hrozněj bordel.Zkoušela jsem ho nechat vybrečet jenže to nejde,má úplně slzyčky a navíc brečí až je červenej a úplně mimo takže víckrát ne.Někdy dříme třeba 15minut a konec.Nevím čím to může být,jestli mu stačí to spaní v noci,ale je přeci ještě malej aby byl celej den vzhůru.Už sme přemýšlely jestli to nemůže být tím,že mu dáváme Bebu,něco jako Nutrilon,ale lepší je tam víc vitamínů..A navíc hypoalergení kvůli riziku vzniku alergie(manžel jí má) no a když sme to porovnávaly s normální Bebou a Nutrilonem tak to má mnohem víc energie a vitamínů tak nás napadlo jestli jako nemá hodně energie a nemá jí jak vybít tak proto nespí,ale to je asi blbost.Doktorka řekla,že ho máme unavit v kočárku,ale za prvé je teď hnusně a nevim,ale byli sme veňku třeba dvě hodiny,on jako pochrupoval a jen co jsem ho doma vyndala z kočáru,byl vzhůru.Kde spí je autosedačka,to sme byli pryč 3hodiny a on to prospal a taky u rodičů,oni mají po mě košík na kolečkách a tam teda chrápe tak sme se rozhodly,že dáme na postýlku kolečka tak uvidíme no.Je to právě záhul,když nemůžeš ani poklidit.
19. led 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lilak malá chodí na nočník,ale má i plínku,ráno je automatické,že po probuzení si řekne číš,takže jde na nočník a tam se pokaždé vyčůrá a většinou i kaká.Přes den si někdy řekne jindy ne.Ještě to není stoprocentní,ale stále trénujeme,jí se tam navíc líbí,takže je to super.Teď si říká o nočník i než jde spinkat,tak snad je to zas pokrok k lepšímu.

Sarkal,ten koš na kolečkách já můžu jen doporučit,měla jsem ho na malou hodně hodně dlouho,pak tam i seděla a hrála si,než se teda začla stavět,pak už to hrozilo úrazem.Každej mi říkal,nevoz ji v tom zvykne si a pak Ti neusne v postýlce a prd.Vozila jsem ji a pak se krásně naučila spinkat i v postýlce,prostě bez problému.Co se týká tý energie,možná na tom něco je,já jsem taky vypozorovala,že pokud Nikča dostane navečer něco sladšího,tak pak hůř usíná a nevypozorovala jsem to jen já,ale i mé dvě kamarádky.
19. led 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj sarkal, moje malá nikdy problém se spaním neměla, ale napadá mě pár věcí co by jsi mohla zkusit, když spinká rád u tebe co koupit šátek na nošení mimi. Je bezpečný a máš volné ruce, jen si zas neodfoukneš, ale pokud by byl tvůj doma, určitě by pomohl :wink: Taky ho můžeš nechávat občas spinkat v té sedačce, dáš si ho do místnosti kde se pohybuješ aby tě měl stále na očích a vždy do něj ,,kopneš" aby se pohoupal :wink: Třeba by se mu líbila houpací síť . . . Hlavně když se podaří a Tomašek usne, honem utíkej taky do postýlky, na úklid se vyprdni, mimi potřebuje odpočatou maminku :slight_smile: Hodně štěstí

Jinak jsem v 10. týdnu, zachvilku si jdu pro průkazku a to si budu mocinky užívat :sunglasses:

A Teplice versus (verzus) teď nevim :wink: Ústí nad Labem?? Jsem vždy pro vypravit se do té bližší, pro případ že by bylo plno, aby se to dalo včas řešit. Ano v létě jim opravdu štěstí nepřálo, vím i o jednom porodníkovi, který opravdu nemá zrovna dobrou pověst. Za ty čtyři dny jsem byla svědkem dvou jeho průšvihů. Nic méně ani v na Ústí jsem neslyšela samou chválu. Na kamarádku tam prý neměli vůbec čas, sestry v panice odrodily na poslední chvílku, to maminá taky moc nepřidá.

Když jsem 2006 rodila, byla jsem na sále úplně sama, plno dětí rodí jen sestry, ale já chytla dokora za plášť a prosila ať zůstane, vyhověl a byl moc milý. Můj se mu tam dost motal, myslela jsem že ho zabije :slight_smile:
Ničeho se nebojte! Než se nadějete bude po všem
19. led 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si na Teplice stěžovat nemůžu,akorát teda na jednu dětskou sestru,ale jinak fajn,na to,že jsem tam byla v období,že nebylo téměř lůžko volný.Akrorát teda nedávno se mi stala taková věc,že jsem docela koukala.Byla jsem na prevetivní gyn.prohlídce u nového doktora a ten prohlásil:Teda kdo Vás šil,tak jsem mu to řekla,jen zakroutil hlavou,což mě docela udivilo,protože při porodu mě šili jen trošku,pak teda došlo ke komplikacím,tak mě museli uspat a pak teda nevím,co se dělo,ale tohle mě teda docela udivilo :confused:
19. led 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky a vítám marry.lu,
ten košík na kolečkách jsem měla taky a byla to paráda, Terezka v něm přes den spinkala celkem hezky, trochu jsem jí zahoupala, pohladila a bylo to.
Sarkal jak psala marry.lu - pořídila bych si šátek na nošení. Já ho taky měla, protože Terezka měla období, kdy chtěla být pořád u mě, tak jsem jí nosila, s ní vařila, uklízela. Strašně jí všechno zajímalo a byla spokojená. Rozhodně bych jí vyřvávat v postýlce nenechala, tohle se mi strašně příčí. Já myslim, že je normální, že miminka chtěj být co nejvíc u svojí mámy a postupem času až bude lézt a přetáčet se, tak to bude určitě lepší, alespoň u nás to tak bylo. Jinak v kočárku a v autě mi spali dobře obě děti.
No Luckaa s tim šitím to je to dobrý :frowning2:
19. led 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ted jsme přišly z prochajdy,Tomík spinkal a ted papá tak snad bude dnes hodnější.Já ho nenechám brečet jen jednou jsem to zkusila jít k němu o chvíly dýl a už nikdy víc,člověk zkrátka zkusí všechno.Musíme to hold vydržet,ono když je uklizeno tak to jde,ale když pak člověk nestíhá tak to je nanervy.Dneska příde mamka a půjde s ním ještě ven tak vše udělám.Jo s tim jídlem nevim no,ale dr. nám Bebu doporučila,že je lepší než Nutrilon.No ještě jí to řeknu.Jinak Luckaa k jaký chodíš doktorce s Nikolkou,my chodíme k Wagnerový a nemůžu si stěžovat,dřívávejc byla v Krupce a měla od mala manžu tak to bylo setkání po letech a pak že je svět velkej.

V Mostě měli taky průšvihy,bylo to i v televizi,ale to hold nejde takhle brát.Sestřenka rodila v Ústí kvůli těh.cukrovce a stěžovala si na nějaké sestry a taky malýmu při porodu zlomily klíční kost a ani jí to neřekly,řekla jí to až dětská dr. a ta se divila,že jí to neřekly.Myslym si,že to musely poznat při vyšetření.Dětská si pak myslela,že mu to snad udělala sestřenka.Prostě všude něco.
19. led 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fakt všude je něco, člověk si moc nevybere :unamused:

Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho jste šly s mimčem na první kočárkovou procházku, potom co jste přišly z porodnice? Jo a taky jak probíhala první návštěva pediatra u vás doma?
19. led 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já šla poprvé ven s kočárkem asi týden po propuštění s porodnice.
Návštěva u dětské doktorky proběhla tak,že sem malého svlékla do plenky,dr. se na něj koukla,ukázala co a jak,že ho mám po přebalení vždy nechat chviličku na bříšku,poradila s krmením,dala si u nás kafčo protože jsme zjistila,že to je dr.která měla od mala manžela,pak sme pokecaly o všem možnym :grinning: :grinning: takže asi tak.

Tomík už se snaží uchopit slona na kolotoči do ručičky tak má o zábavu postaráno a je hodnější,taky má svoje chvilky,ale už to dneska jde tak aby to vydrželo.

To je sranda jak chce toho slona,dám mu ho těsně k ručičce,ale má jí ještě neohrabanou,ale úplně se na něj klepe.
20. led 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Lucko, jak jsi psala o tom šití, tak hustý. Víš jak to udělali mně? Zašil mě a poslal mužíka domu. (ten se samozřejmě hned začal prolévat pivem a plácat se po ramenou jakej je borec že splodil dítě . . . ) No a za hoďku když mi to šití sestra kontrolovala mi oznámili, že se bude párat. První šití vůbec nebolelo, ale párání stehů a následné šití mi vhánělo slzy do očí. A aby to nebylo všechno tak za dvacet minut při další kontrole doktor řekl asi něco jako ,,to se zae nepovedlo" a že se bude zas párat. To už jsem měla víc jak dvě hoďky nohy na koze. Nic, vydupala jsem si uspávačku a udělali mi to pod narkózou. Probrala jsem ses vývodem na moč, dalším na krev, v každé ruce kapačku a každý den mi pak píchali tři podpůrný injekce, fakt bájo. Nemám to s čím srovnat, ale řekla bych že se to pak hojilo celkem dobře, než mi můj bývalý gyndoktor (hned pochopíš proč bývalý) na pošestinedělnim vyšetření neurvale ránu zase natrhl. Zařvala jsem bolestí tak, že museli pacientky včekárně šedivět hrůzou. BRRRRRRR. Ale už je to fajn, po třech měsících jsem si vrzla :wink:

S tím necháním mimi vyřvat, jsem s lilak za jedno, to malé není ještě tak rafinované, aby si pláčem něco vynucovalo,prostě něco potřebuje (třeba maminku) a neumí to dát najevo jinak.

ivíku jak jsi psala o tom dýchání, proč je důležitý tak zhluboka vydechovat, asi by se mi motala hlava.Víš, já na tom nikde nebyla, tak by mne pak zajímalo jestli ti to u porodu pomohlo ju. S tou procházkou, mimi nesměj do mínus pěti a víc ju, kvůli plicím, tak pozor :slight_smile:
20. led 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám už ta fotku?
20. led 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
už je tam :sunglasses:
20. led 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marry.lu sis taky pěkně užila.Člověk zkrátka nikdy neví do čeho jde a může se stát úplně cokoli.Já vždycky říkala,že císař se mě netýká,že budu rodit normálně.A nakonec jsem císaře měla,zkrátka odříkaného chleba největší krajíc.Pořád mě to hoodně mrzí,že nebyl normální porod,hrozně jsem se těšila na manželovo pohled a na to až Tomíka uvidím hned po narození.Takhle to bylo naprd,když jsem ho poprvé viděla byl už čistounkej...a navíc jsem byla na kapačce a úplně mimo takže jsem z toho ani nic moc neměla.

Jinak já si teda myslim,že si už umí vynucovat,protože s ním sedím a on začne brečet tak začnu chodit a je po pláči,sednu si a zas brečí..Má prostě nejradši když s ním chodíme a on má všude rozhled :grinning:

Dr. mi taky říkala,že když bude mínus pět a víc,že nesmíme..Ale myslim si,že na jaře a v létě se smí ven určitě dřív.Takhle v zimě je to hold naprd :rolling_eyes:
20. led 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to věřím, to jak jsem kačenku poprvé zahlédla je zážitek vrytý do paměti na celý život, okamžitě jsem se do ní zamilovala :slight_smile:
Škoda jen, že to většinou dopadne tak, že když je první porod císařem, tak i druhý. :cry: Asi i to zotavování nestálo za nic viď, je to holt operace jako každá jiná a i ta určitě má své komplikace. Nezávidím nikomu.

Holky i když se tu nesmí nadávat, musim si postěžovat na toho co si říká můj partner. evím jestli to dělají těhotenské hormony, nebo je vážně tak neschopnej.
No řekněte jestli je normální nechat dvouletý dítě na 3 metry vysokym schodišti bez zábradlí a jít si v klidu dolu hledat nějaké capiny co zrovna nutně potřeboval. Myslela jsem že to se mnou praští!
A dnes? Přijedu dom z nákupu, mám žížu, vidim na jídelnim stole šťávu, tak si pořádně loknu. Fuj to byl hnus, proti světlu jsem zjistila že v tom už plave jakási houba, volam mu do práce kde se to tam vzalo a on mi klidně oznámí, že se mu to už tři týdny válelo v gáráži, tak to přinesl dom. Volala jsem raději doktorce, mám čekat na zvracení a průjem, pokud by se něco dostavilo, tak do nemocnice.
juchů to je úleva, nikoho tu nemám, tak jsem se vykecala aspoň tady trochu :slight_smile:

Jdu uspávat malou a jak to většinou dopadá, tak i sebe :slight_smile:
20. led 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
teda marry.lu to si děláš srandu s tim šitím ne? To je teda děsný, to muselo příšerně bolet....Já u Honzíka měla snad jen dva stehy a šití ani moc nebolelo a u Terezky mě nastřihly o hodně víc, takže i to šití nebylo moc příjemný.
Jinak psí dýchání jsem ani u jednoho porodu nedělala. A zrovna u Terezky jsem dostávala křeče do rukou a porodní asistentka mi řekla, že musim dýchat hlavně co nejvíc zhluboka, tak nevim. No ale chodila jsem ne cvičení pro těhotný a tam nás to hekání taky učili.
Marry.lu co na tu tvojí historku s mužíkem říct....no jo no chlapi, někdy je to s nima těžký, tak hlavně ať jseš v pořádku.
20. led 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marry.lu to znám...Když pominu to jakej manža vždycky nadělá bordel při každé činosti,kterou dělá tak mě může dostat když přijde domů a usedne k PC,že musí psát rozpočet.Já úplně hotová po celym dni,ale nadruhou stranu já taky kolikrát sedim několik hodin u upravování fotek a on zas hlídá malýho.Někdy mi,ale štve a musim se držet,protože se s ním nechci hádat kvůli blbostem.
My byli na prochajdě a Tomík je hodnej,po obědě spal cca 3hodiny v kuse takže dneska super.Teď si jdeme všichni lehnout. :grinning: sem zvědavá kdo bude tuhej první..
20. led 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek