• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
sarkal jestli ti muzu poradit, u nas zabrala knizka: "kazde dieta se vie naucit spat", je o tom tady i diskuze s timto nazvem a tam na str. 56 je odkaz na stahnuti te knizky v el. podobe...je teda jen ve slovenstine...ale to nevadi, cte se to dobre a hlavne!!! zabira to...nas malej usina i pres den sam v postylce, nekdy i bez dudliku, bez place...naucil se to za dva dny! nejdulezitejsi je pevny rezim, dodrzovat presny casy deniho spani, koupani, jidla a usinani vecerniho...pevny rad plus nechat ho vyplakat ale kontrolovane, tzn. ze se k nemu chodi po ruznych intervalech, jak uvadi v te knizce...jukni na to, mohlo by ti to pomoc...treba se ti nauci spat aspon jednou denne po obede, to bych zkusila ho naucit... :wink: hodne stesti!
22. led 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,sarkal,já chodím taky k dr.Wagnerový i z toho důvodu,že její sestřička je tak trochu moje příbuzná,takže jsem vůbec neváhala kam malou přihlásit.
22. led 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry moc děkuju,určitě se na to mrknu a zkusím to.Už je to sice trochu lepší,jak kouká na ten kolotoč a i usne,ale sám ani za boha,to ho musím hladit,dudlík,držet ho za ručičku...Prostě se mi ještě nestalo aby byl v postýlce a sám tam usnul,jedině večer,ale to jen proto,že už je po tom dni hotovej.
Jé tak vidiš.My máme doktorku v Oseku,ale já k ní chodila a nic moc takže jsem hledala někoho v Duchcově.A jsme spokojený.
Dneska je krásně tak sme byli na dlouhý prochajdě,tak teď zase loví slona z kolotoče tak bude chvíly hodnej. :slight_smile:
22. led 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal snad ti to pomuze, i do budoucna, aspon se to malej nauci usinat sam a ty budes mit vic casu, ze s nim nebudes muset sedet u postylky vis :wink:
22. led 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal tak ve 2 měsících mi sám neusínal ani Honzík ani Terezka. Chvíli jsem hladila, držela za ručičku a pak většinou usnuli. Že bych je ale jako bdělý položila do postýlky a odešla..to jsem nedělala. Osobně je mi bližší knížka Koncept kontinua, i když já teda s dětma v posteli nespim.
:zipper_mouth:
Do Duchcova jsem jezdila do školy - na průmyslovku. :slight_smile:
22. led 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se bavíte o tom spaní, opravdu pozor, chce se to naučit. Mojí holčičce je víc jak dva roky a dodnes musim sedět u postýlky než usne. Hodně zpívam, to zabírá. možná je taky špatně že jí mám pořád v ložnici, pokojík bude mít až tak za dva měsíce a asi to odloučení obrečim. Nevim jak to ponese malá, trochu se bojim. Určitě bych byla radši kdyby usínala sama . . .
přeji klidný večer
22. led 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lila, v te knizce pisou od 6teho mesice je nejlepsi zacit...nas malej se treba neuklidnil ani u nas v posteli, oroste si zvykl na noseni ve vaku a usl jen tam...coz pri vetsi vaze uz neslo provozovat a hlavne, uz tam byl znackany a trvalo mu pul hodinky nez usl...bylo to omezujici dost...a prave jak pise marry lu, pak clovek uspava i stari dite tim, ze u nej musi sedet...i hodinu treba, coz si myslim, ze je bytecny a je lepsi je behem dvou dni naucit dite usinat samo...ve dvou mesicich je asi jeste brzo, ale ve 4 mesicich je pravej cas!
koncept kontinua ma taky neco do sebe, ale v dnesni uspechane dobe je neustale noseni miminek ne pilis prakticke....indiani to meli jednodussi ze jo... :wink:
ale kazeho vec...nas malej usina sam, je spokojeny, brmla si, smeje se a usne :dizzy_face: ja sem v klidu, on je v klidu a jsme vsichni spokojeni...lepsi, nez ho mit stale ve vaku nebo v nem uspavat, ale to je muj nazor :wink:
23. led 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lila kdyby mi davidek usinal tak, ze si k nemu sednu a on usne, tak dobry, ale on mel hystericke zachvaty, pomohla jen naruc...takze naucit ho usinat bylo pro me vysvobozeni :wink:
23. led 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jasně..každej má jinou představu.
Mallorry pokud se Davídek naučil za dva dny usínat sám, tak docela zírám. Mně osobně nevadí, že u Terezky sedim nebo někdy jí mám v náručí než usne, většinou je to chvilka. Dávám jí spát až když je opravdu unavená a to je kolem 19 hod. Honzíkovi už je 5 a půl roku a co si pamatuju, tak kolem 2 roku jsme vždy před spaním četli pohádku, vždy jen jednu a pokud ještě nechtěl spát, mohl si sám prohlížet knížky, já dala pusu a odešla. Do 20 min si většinou sám zhasnul, někdy třeba ještě za náma přišel, nehrotila jsme to, prostě jsem si s nim lehla a do 10 min spal.
Já mizim, jdem s Terezkou na kontrolu s neštovicema, tak to bude u doktorky zase řev. Vždycky hrozně vyvád,í jak na ní doktorka šáhne, tak spustí. Mějte se hezky.
23. led 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu usínání...Tomík taky šíleně křičí když ho položím do postýlky.Ale večer se vykoupe,napapá a kolem osmý je tvrdej,probudí se ve tři nebo ve čtyři ráno na jídlo a spí dál cca do sedmi někdy do osmi,takže super,co bych ještě chtěla,že jo když takhle krásně spinká v noci.Jenže to přes den nic neudělám,ted už díky kolotoči vydrží tu hodku koukat na něj a žbrblat si,hlavně z něj snaží ulovit zvířátka,ale pak z ničeho nic spustí a pomůže jen náruč a procházka po bytě.Šátek je určitě super věc,ale jde používat jen do určité váhy mimča a jak psala Mallorry určitě to i člověka při některých činostech omezuje.
Poslední dva tři dny je to lepší,už vydrží dýl no.Tak uvidíme.Ono to snad bude zase jiný až si bude moct držet kousátko nebo něco,to ho snad chvíly zabaví.Tomík má takovou úchylku..Má dudlík,chvíly dumlá,ale pak ho vyplivne a vzápětí po něm brečí a když mu ho držím u pusy tak dumlá až usne,tak pak třeba 30min. spí no.Ale jakmile dudlík vypadne,je zle.
23. led 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarkal to je jasny, on je jeste malinkej, az bude vetsi tak za mesic dva, tak se zabavi i na pul hodky sam a ty budes mit cas neco podelat :wink:
lila no, za dva dny, nekecam! asi jak je malej tak se to lip uci...ale jako jooo, kdybych ho polozila a on usl behem desti minut a ja tam sedela, tak no problem, ale on mel zachvaty a mohla jsem u nej sedet jak chtela...nebo chovat...usl jen ve vaku, co bylo na palici vis :wink: jinak mne by taky nevadilo u nej deset minut sedet a hladit jo...ale u nas to bohuzel nefungovalo...
23. led 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpátky z kontroly. Terezka začala natahovat jen co jsem otevřela dveře do čekárny no a pak u doktorky řev šílenej a to se jen koukla na bříško a záda. Má po celym těle stroupky, který se už odlupujou, takže musíme hodně mazat mastnym krémem.
Sarkal tak to spí Tomášek krásně, na to jak je malinkej. Ještě k těm šátkům - jsou různý druhy a pro větší děti nosítka-erga. Já jsem Terezku nenosila furt, jen když nechtěla být v postýlce nebo jí to samotnou nebavilo. Miminka holt chtěj cítit blízkost svojí mámy. Uvidíš až bude větší - zabaví se i sám. :dizzy_face:
23. led 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry tak to chápu - určitě je lepší naučit ho spát v postýlce než ve vaku a asi mu to i vyhovuje když to zvládnul po dvou dnech. Já jsem tim všim jen chtěla říct, že bych svoje dítě nenechávala v postýlce "vyřvat" to je u mě psychický týrání dětí a nechápu jak to ty ženský můžou vydžet.
23. led 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem ho uspala,hlazením tak jsem mezitim vytřela a ještě spinká.
Jak už jsem psala jednou jsem ho nechala chvvíly brečet,né jako do záchvatu,ale dlouho jsem to nevydržela a pak když jsem viděla ty očíčka,no zkrátka mi bylo do breku taky,už bych to nikdy neudělala.Není to ani řešení,on to stejně nechápe.
Tomík někdy umí pěkně kňourat,není to pláč jen kňourání,tak ho vezmu,chodím s nim po bytě a je dobř,šroubuje ručičkou,vykulený očka otevřenou pusinku jak se diví,no prča.Jo a co miluje je přebalování,jen ho položím na pult už se řechtá,miluje když mu svlíkám plenku,mažu ho,prostě když se s nim něco dělá.Tak když je nejhůř tak ho položím na pultík a jen tak mu svlíknu namažu ho,chvíly mu hladim nožičky,bříško a Tomík se řehtá až výska,tohle zabere prostě vždycky,je to sranda. :slight_smile:
23. led 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lila ja ho nenechala vyrvat uplne az do padnuti.... :confused: trvalo to asi 15-20 minut a nerval uplne v kuse, chodila jsem k nemu...ale vis co, to bys musela cist tu knizku, takhle to nepochopis :wink: ja svoje dite rozhodne netyram a tech 15 minut bylo strasnych, ale on je dnes spokojeny :wink: :dizzy_face:
23. led 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry já nepsala, že ty týráš svoje děti, nemyslela jsem to na tebe. Tu knížku jsem četla a vim, že se k dětem chodí po určitých časových intervalech chodí a vyřvávat se nenechaj. Bohužel jse tady na koníkovi narazila na pár diskuzí kde se o vyřvávání přímo mluví.
23. led 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všichni.Tak Tomík poslední 3dny docela spí.Ráno tak 45min. přes poledne 2hodiny a pak ještě odpoledne v kočárku a to třeba 3hodiny,tak je to super.Ale to divadlo než usne,usne jedině na boku s dudlíkem v puse a nejhorší je,že ho hned vyplivne tak mu ho musim podložit plínou :sweat_smile: ,ale vždycky usne no.Už aby ta zima byla pryč.Jinak už se mu občas podaří něco chytit do ručičky,ale ještě je to takový spíš náhodný.Už je,ale hodnější.Dneska mi přišly na Tomíka letní oblečky,kraťásky a trička.Hrozně se těšim na léto.Nemám zimu moc ráda.Hrozně to utíká,skoro za 14dní budou Tomíkovi 3 měsíce.
28. led 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sari :wink: sice tady v této diskuzi nemám co dělat :slight_smile: ale chci tě pozdravit :slight_smile: Vidím, že Tomík už taky nosí Jeansy :wink: Já Tobimu taky už dávám "džínečky" :slight_smile: Vypadají v tom jako frajeři, co??? :slight_smile: Jak roste Tomík, dobré?? Nezlobí?? :slight_smile: My měli před 2týdny růstovej spurt, tak sme si užili :frowning2: ale ted už je to v poho, akorát sme nemocní :frowning2: Já onemocněla, nakazila Tobíka a mojeho :frowning2: Tak sme všichni KO :frowning2: ale já už se dávám do pořádku, ale o Tobíka mám strach, je moc malinký, na to, aby byl nemocinkaný :( snad bude brzy OK. Jinak tento týden zjistil, že existuje něco jako pěstička a furt si ji cpe do pusy :grinning: už si i hraje s hrkátkem, akorát se vzteká protože ještě neví, jak si ho nacpát do pusy :grinning: sem tam se mu to podaří, ale hned mu ta ruka ujede a brečí jak kdyby nevim :sweat_smile: dokonce už si vykládá :slight_smile: no to je tak krásné, když se jakoby snaží něco povědět.... dělá něco jako hůůů hůůů :slight_smile: Sari, někdy napiš jak se máte a jak rostete :slight_smile: někdy tady ještě chodím, i když už moc ne :slight_smile: papa
29. led 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:))
sarkal, tak to je parada, ono to pak prijde raz naraz ty pokroky, je to sranda, kdyz si vzpomenu, jak prvni dva mesice Davidek jen lezel a spinkal a ted uz se prekuluje a zacina byt aktivka :grinning: fakt si musime uzit chvile, ktere nam brzo zkonci a to, ze kam dite polozis, tam ho najdes...to za chvili nebude platit ze :slight_smile:
31. led 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry přesně tak!!
Tomík dneska poprvé chytil hračku a strčil si jí do pusinky,bylo to ještě dost nemotorné,ale povedlo se mu to a bylo to krásný.On se na ní vždycky úplně klepe.
Mallorry,známá má holčičku je jí 10měsíců a hrozná aktivka,pořád hrozně rychle leze,všehno bere prohlídne si to a pak to odhodí,všude se dostane,musela koupit pojistky na lednici,sporák..všechno totiž otevře.Já úplně nevěřila,že tak malé dítě dokáže takové věci :fearful: sem čučela.Ale je to krásný,jen musely všechno zabezpečit tak aby na ní při těch průzkumech něco nespadlo atd.
Tak si říkám,asi chudáci moje kytky a náš králík :grinning:
Já se těšim až si bude už sám hrát,ale budu ho teda muset hrozně hlídat...
1. únor 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se zas po nějaké době ozývám,jak je a co dětičky?Doufám,že jste všechny zdravé a i prťata že dobře rostou.
Nikča je zlatíčko,je hodně ukecaná,poslední dobou mám pocit,že opakuje snad úplně všechno(někdy teda bohužel :sweat_smile: ) to když třeba nadávám na něco.Jinak co je pro mě asi za poslední dobu nejkrásnější už týden říká MAMINKA,když to řekla poprvé sama od sebe,tak jsem měla úplně mokré oči.Myslím,že ví jak moc se mi to líbí,protože když se mazlinkujeme,tak kolikrát to řekne jen tak,třeba 3x za sebou,no to je něco,SUPER pocit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak jsem ji naučila vyjmenovat děti co chodíme společně s maminama ven,asi dvě jména tošku komolí,ale ostatní říká s přehledem krásně a nejvíc se jí líbí říkat MARTIN.No a minule jsme šli a Niky na mě najednou Martin,Martin,no a manžel zbystřil,jako kde vzala Martina,prej Nikolko Martin chodí za maminkou?? :grinning: :grinning: Na to naštěstí nereagovala,tak jsem vysvětlila,že Martin chodí s náma ven.No holky není to někdy pech,že tak mluví,vždyť nemůžu mít ani milence :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Takže si všechno s Nikolkou užívám,miminko je super,ale tohle období,je úžasné,hrozně se s ní nasmějeme,takových situací je daleko víc,je to naše ZLATÍČKO :dizzy_face: .
Lilak,chtěla jsem se zeptat,kdy Ti Honzík začal sám papat.S Nikolkou trénujeme,vidlička dobrý,ale ta lžička ještě nic moc,většinou než jídlo donese do pusinky,tak ručičku obrátí a hodně toho spadne zpátky na talíř.

Mějte se zatím a ozvěte se ať tu není tak ticho :wink:
10. únor 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luckaa!To Ti věřím,že je to krásný!!Taky se moc těším na to období až bude Tomík mluvit a pořádně poznávat svět.On už ho poznává teď,každou chvíly mě překvapí s něčím novým.Já se snažím užívat si každou minutu protože to mocinky rychle letí.
Jo jo děti všechno vykecaj...Já když byla malá tak jsem někde našla rodičů ochranu :sweat_smile: a šla jsem s ní za babičkou aby mi ten balonek nafoukla :grinning: :grinning:
Tak se všichni mějte!!A jak psala Luckaa hlavně zdravé dětičky!!
10. únor 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal :slight_smile: tak balonek teda neměl chybu.
Luckoo Honzík začal jíst sám dost pozdě asi až ve dvou a půl letech. Jeho vzah k jídlu je už od malička nic moc, jakoby ani neměl potřebu jíst, takže kdybych ho nekrmila nejedl by a nebo by toho snědl strašně málo. Terezka už jíst sama chce, zvládne jogurt a většinou druhý jídlo při obědě, ale to jí pomáhám. Nikolka už teda moc hezky mluví, na mě Terezka volá mamam. Zatim ahoj.
11. únor 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych vidět,jak se babička tvářila na ten balonek :slight_smile: .No tak Nikča jogurt si dá taky sama,ale jak vypadá,minimálně čtvrtku má na sobě :sweat_smile: ,takže nic moc,jde jí to spíš s vidličkou,no nic,musíme dál trénovat
11. únor 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli dneska u dr. vše vpořádku a příští týden očkování,tak jsem zvědavá.Tomášek je pěknej kusanec.Už se hrozně nahlas směje i když si ho nevšímáme,dostal maňáska a toho přímo miluje,když si ho navlíknu na ruku tak se úplně klepe :grinning: ,je to sranda,krásně už drží hlavičku.Dokáže si sám v kuse broukat třeba hodinu,ale já to kolikrát nevydržím a musim ho vzít a pochovat :grinning: .
Holky pište jak se máte,co dětičky,je tu smutno.
Mallorry se už dlouho neozvala tak doufám,že je vše ok.Tak se všichni mějte.
16. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky sar :dizzy_face:
sem nejak zabudla sem chodit...ja se mam super a Davidek taky :grinning: na konci mesice zacnem s prikrmama...to bude sranda, zkousela jsem mu dat uz dvakrat vecer kasi, ale odmital...tak su na neho zvedava, jak mu bude smakovat mrkev :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
jinak se uz otaci na oba boky, ze zad na brisko a zpatky, vali sudy, brouka, pokrikuje, smeje se nahlas, dostava zachvaty smichu a vlastne se smeje porad :grinning: mame vsechny tri hexavakciny za sebou a premyslim ted o prevenaru v sedmym mesici...vy ste ho daly holky?
16. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJKY JSEM TU DLOUHO NEBYLA :slight_smile: sakra caps lock... :sweat_smile:

Byla jsem ted týden v TEP nemocnici, 4 dny na porodnici a 3 na gyndě - 9.2. jsem byla normálně na kontorle u svýho gyndře a na monitoru spadlo terezky srdíčko až na 70 a to dokonce dvakrát a proto mě tam poslal. tam si mě nechali napozorování, ale naštěstí se to už neoblevilo, za to mi tam naměřili vyšší tlak a kvůli tomu mě tam sledovali a dávali mi na to léky. včera mě konečně pustili. léky beru dál a mám si doma měřit tlak. mohla jsem tam zůstat až do porodu. ale já chtěla domů. první termín mám ted ve čtvrtek a další v úterý... jenže bych taky mohla přenášet a tak dlouho jsem tam nechtěla bejt.

jednu výhodu to mělo, zjistila jsem jaké porodní asistentk, sestřičky a doktoři se tam vyskytují a celkem to šlo :wink:
17. únor 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mallorry my ten prevenar v sedmém měsíce dáme,jistota je jistota :slight_smile:

ivik tak držím palce ať už jsi ok!

Já mám dneska hrozný nervi..Tomík ráno v pět hodin ještě ani nedojedl jídlo a skorem všechno vyzvracel,bylo toho fakt hodně,pak vydržel asi do devíti najedl se a znovu všechno vyzvracel,měl to chudáček všude,ach jo.Ale nic ho nebolí,protože se hrozně směje a dovádí jako vždycky.Teď usnul tak jsem zvědavá,mám strach,že až se nají tak to opět vyzvrací.Nevím z čeho to může být,vše je při starém.Nikdy nezvracel tak mám strach,snad už nebude,bysme jinak musely k dr.Ale ráno po tom zvracení byl hrozně veselej,měl úplně záchvaty smíchu tak nevím.
Jinak to je počasí co?Už aby bylo jaro,tohle je hrozný.
Tak se tu všichni mějte
18. únor 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
ivik vůbec mi ňák nedošlo, že už budeš takhle brzy rodit. Nedivim se, že jsi v nemocnici nechtěla do porodu zůstat. Co tam taky má člověk dělat ...akorát čekat kdy to přijde, to bych se tam zbláznila.

Sarkal co Tomík? Zvracel ještě? Snad to nic nebude.

My jsme prevenar nedali. Bavila jsem se o tom s naší doktorkou a došly jsme k tomu, že zatim ne ( jestli teda vůbec ). Jinak k tomu očkování - asi krátce před Honzíkovo 4 narozeninama ňák pokašlával a z ničeho nic se mu strašně zvětšily uzliny na krku. Udělali mu výtěry a zjistilo se, že má streptokoka typu C a bakterii haemophilus influaenze b. Vtipný je, že proti týhle bakterii jsou děti očkovaný a i přesto to chytnul. Naše doktorka zas tak překvapená nebyla, prej se to poslední dobou stává docela často.

Včera jsme byli s Terezkou na prohlídce a očkování. No to bylo opět něco. Jen co jsem otevřela dveře od čekárny začala fňukat. V ordinaci spustila šílenej řev, na váze samozřejmě nechtěla sedět a když jí měřily hlavičku mlátila ručičkama kolem sebe, já byla uplně zpocená. Když už bylo hotovo a odcházely jsme, začala se smát a doktorce dokonce zamávala :slight_smile:.
18. únor 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek