• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Teplicko, těhulky, maminky?

24. února 2013 
tak ten náš malej žroutík přibral docela dost. :wink: z porodnice jsme odcházely s váhou 3220 g a ted má 3380 g :grinning: :grinning: :grinning: příští týden jdeme znova do poradny, tak uvidíme co bude mít pak za váhu :grinning:
17. bře 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,tak to je super,že takhle pěkně přibrala.
My byli včera v nemocnici na chirurgii,musely nás tam hospitalizovat,malýmu se udělalo něco u zadečku(nevím jestli jsem to tu psala) a pod narkozou mu to propíchly a čistily,holky fakt hroznej zážitek,není nic horšího než když jsem viděla tu uplakaný očíčka,slzičky,musela jsem ho před narkozou nechat 5hodin vyhládnout,tak si to dovedete představit,no hrůůůůůůza a děs běs.Měl nějaký absces a musely to vyčistit,hrozil zánět a já nevím co ještě,takže ještě,že jsme přijely včas.Hrozně toho našeho miláčka miluju.Dnes nás pustily a musím mu to doma převazovat a starat se o to,ale už to má parádní.To byl snad můj nejhorší zážitek,brečela sem a nemohla se zastavit.No prostě fuj...Jako bolestné teď musím Tomáškovi něco koupit,nějaké oblečeníčko na léto no a nějakou malinkou hračku,asi usínáčka.
Jinak byli jsme v UL,dr. nás tam rovnou poslala,že v Tp jsou řezníci,což víme :confounded: Doktoři milionový,fakt hodný,to se jen tak nevidí,prostředí krásný,barevně vymalováno,všude obrázky,visejí tam dřevěné hračky,vše nové,čisto,no super!Ale sestry pěkně nepříjemný :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsem z toho dost špatná,když jsem tam viděla ty chuděrky dětičky marůdky,no holky,hroznej pocit fakt,ty smutný očíčka,nemohla bych být zdravotní sestra,bylo mi jich fakt moc líto.
Hlavně,že už je to za námi no a miláček náš už je veselej,hraje si,krásně papinká,je to láska naše.
18. bře 2009 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal: chudáček malej, tak teď už je to doufám dobrý. mě stačilo když mi předevčírem malá najednou v postýlce začala z ničeho nic tak strašně ječet (a to předtím usínala) tak jsem tam běžela od mytí nádobí a viděla jsem že má i slzičky v očím - což nikdy předtím neměla. popadla jsem jí s hrůzou, co se jí děje a breřela taky , naštěstí se za chvíli ukldinila... nevím co jí bylo, ale byl to fakt hnusnej pocit. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
18. bře 2009 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky.
Tak my byli včera na kontrole v Ul,dr. říkala,že to má krásný takže už tam nemusíme,jen do zítra ještě musíme dávat ten balzám a sterilní krytí,jinak už je nám hej,tak je to za náma.
Mají tam obrovského slona tak sem u něj manžu s Tomínkem vyfotila,ať má památku :grinning:
Ivi to měl a má Tomík někdy taky,hraje si v postýlce a najednou spustí pláč,myslím,že je to proto,že se třeba dloubne prstíkem,nebo něčeho lekne,ale když ho vezmu tak hned přestane.
Tak se holky mějte a pište! :wink:
21. bře 2009 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Čau holky,
sarkal to jsou věci! Z čeho se to mohlo malýmu udělat? Hlavně, že už to má dobrý.
No my jsme stále doma - Honzík mí po angíně, ale měl vysokou sedimentaci, takže musí být v klidu. On má angínu podruhý v životě a i při tý první měl sedimentaci šíleně vysokou, ale vůbec na to nevypadá, nic mu neni. Brali mu i krev na rozbory, ale vše má v pořádku. Ty odběry - celkem horor. Musela jsem vzít sebou i Terezku, takže se to neobešlo bez řevu. Honzík se při tom píchání pohnu la a přestala mu téct krev, takže jsme museli čekat, než se zase spustí a teď H. zíral na tu zabodnutou jehlu v ruce, začal křičet, já seděla vedle něj na lehátku, Terezka za mnou a jak uslyšela H. spustila taky. No byl to zážitek, já nevěděla koho dřív uklidňovat. :slight_smile:
Sarkal - fotka se slonem parádní. Tomášek je celej ty viď?
21. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Lilak mě dr. řekl,že jsem tomu nemohla nijak zabránit,že to je prostě zánět a musí to co nejdříve ven,prý na to miminka docela hodně trpí a je to poměrně nebezpečné takže se musí hlídat teplotka a potom ta ranka.No už je to za námi no,ale byl to fakt hnusnej zážitek už to má skoro růžové a jen tam má tu ťupku jak mu to propíchly.
Tak ať jste co nejdříve zdravý!!
22. bře 2009 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

tak k nám dorazila laktační krize :frowning2: navíc malá je líná sát, vypije si tak 45 ml a usíná u kojení, pak se mi má to mlíko tvořit. navíc od minula skoro nepřibrala a tak mi dr. doporučila koupit nutrilon. takže po kojení, které je ted spíš boj o každou kapku, jí dávám UM. podle sestry by měla vypít 100 ml. jenže ona víc jak 80 ml prostě nevypije a když jí to chci dát tak to vyplivává... možná má staženej žaludek, těžko říct. :frowning2: snad mi moje malé zlatíčko přibere :frowning2:
26. bře 2009 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivik tak to znám..já neměla mlíko,pak už to vypadalo nadějně,jenže malej mi u kojení buď usnul,nebo se vůbec nesnažil sát a nepřibýral takže sme dávaly Nutrilon a pak už prso vůbec nechtěl..byl to fakt hrozný a řeči maminek,které mohly kojit,že jako kojit může každá jen musí chtít,není to pravda,znám spoustu holek,který kojit nemohly a nějaký čekání až se rozkojí...to by ty mimča nejspíš umřely hlady.Ale držím palce,my měly s tím krmením taky problémy a pak se Tomík rozpapal,teď vypije 150ml po 3 hodinách a spí skoro celou noc.
Tak držím palečky!
26. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal: díky za podporu. dnekak jsem já plašan volala dr. že mi malá zhubla, a dr mi řekla at přijdu k ní zážíme jí u ni, že každá váha neváží stejně, je ot fakt peavda, malá přibrala od úterka, díky bohu. kojím ted půl hodiny 15 min z každého prsa, střídám u toho polohy, lochtám budím jak můžu a malá si vypije tak nejvíc 60 ml, když mi zbyde mlíko, odstříkávám a dávám jí to flaškou (mám tu moderní co napodobuje kojení) když nemám svoje mlíko tak jí dám nutrilon. přes den si dala u každého kojení 75 ml dohromady, tedka mi vypila neuvěřitelných 105 ml :grinning:
ale dr. řkal že by měla vypít tedka kolem těch 80 ml že prej to je v pořádku - sestra si to asi spletla, možná si myslela že je malý víc, nevím. každopádně tekda mám kojit každých 2,5 hodiny - je to dost na hlavu, člvověk se otočí a už aby kojil znova, když kojím půl hodiny :confounded:
26. bře 2009 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

v těch třech týdnech laktační krize bývá. No tak já než jsem se pořádně rozkojila, tak to taky ňákou dobu trvalo. Co si pamatuju, tak Terezka měla různý období - někdy pila ukázkově po 3 hodinách, jindy po dvou, pak se jí zase pro změnu pilo líp z jednoho prsu, takže z druhýho nechtěla a nebo usínala u kojení, ale to mi ani nevadilo. A první 3 měsíce jsem dohromady i s přebalením a krkáním kojila hodinu, ale jsem ráda, že jsme to ustály. Jo a taky jsem musela kojit z obou prsou, poradila mi to doktorka, když Terezka nepřibrala a fakt to pomohlo. Se docela divim, že ti ivik doktorka hned doporuřila Nutrilon, to pak většinou dopadne s kojením blbě, ale samozřejmě, že ne vždy. Sarkal souhlasim, že né každá může svý dítě kojit, já si s Honzíkem užila , už jsem to tu psala, byl to horor.
Jo a 80 ml mi zas tak málo nepřipadá, každý dítě je přece jiný, já jako mimino prej vypila vždy jen 60 ml, víc do mě nedostali. :slight_smile:
26. bře 2009 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé já to teď odeslala a kouká, že ivik akorát napsala.
Ivik já vim to kojení po 2,5 hodinách - nic moc, ale myslim, že když pár dní vydržíš budeš mít víc mlíka a Terezce to poteče pomalu samo :slight_smile:.Držim palce.
26. bře 2009 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak to vypadá nadějně... od včerejšího večera jsem už nedávala přikrm, malá vypila tolik:
20:30 - 60 ml
23:00 - 80 ml
2:45 - 70 ml
6:15 - 70 ml
8:00 - 85 ml
10:00 - 95 ml

sice stále u kojení spí a musím jí lechtat, ale tedka řve hlady dřív, myslím že má toho růstovýho špunta kašlu na ty 2,5 hodiny. budu jí dávat když si řekne, řvala mi ted před posledním kojením skoro půl hodiny. jsem nevěděla co s ní tak jsem si řekla že jí nebudu trápit hlady a uvidíme kolik vypije a ona vysála hodně
27. bře 2009 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivik taky bych jí dávala kdy si řekne, uvidíš, že se to časem upraví. Já netušim kolik toho naše T. v těch třech týdnech vypila. Ty máš asi váhu viď?
My jsme se před chvílí vrátili od doktorky, byli jsme s Honzikem na tý kontrolní sedimentaci a kleslo mu to na 20, tak jsem ráda, že už tam nemusíme. Tentokrát to proběhlo v pohodě, Honzik měl sebou svýho nejoblíbenějšího plyšáka a ten to prej zařídil aby ho to nebolelo, takže neuronil ani slzičku a Terezka taky ne.
:sweat_smile:
27. bře 2009 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
lilak5: jo váhu mi půjčila pediatrička at vím kolik vytáhne ode mě a pak až se to upraví tak jí mám zase vrátit.
27. bře 2009 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivik tak vidíš!Taky bych jí dávala kdy si řekne,u kojení je to myslím si správně dát kdy si mimčo řekne,protože je to rychle stravitelné,ale já u UM snažím dávat po těch 3 hodinách teď už jí tak po 4hod. 180ml.
Včera jsme byli na kyčlích a už tam nemusíme tak jsem ráda.A v pondělí na očkování tak doufám,že to Tomík zvládne tak dobře jako posledně.
28. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
holky s tím kojením to je jak na houpačce chvívili jo a zase chvíli ne :unamused: jendou mám 80 a jindy jen 30, fakt nechápu. vážit jsem už přestalam ta váha je stejně blbá. ukazuje pokaždý něcoc jinýho. klidně i o 300 g - to je fakt velkej rozptyl :angry:

jinak jsme měi jít na kyčle ve středu a když jsem tam došla´, tak tam byla cedule že je poradna zrušená protože maj rozbitej ultrazvuk :unamused: takže hezky příští týden. a to jsem se zrovna na ten den objednala do hematolog. poradny. měla jsem tam zajít po porodu kvůli mým zvýšeným destičkám v krevním obraze. to bude teda lítací den :confounded:
29. bře 2009 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ivik tak držim palce.My chodily na kyčle do Duchcova,vždycky tam bylo celkem málo lidí a za chvíly jsme byli veňku.
Tak ať Ti to dobře dopadne :slight_smile:
30. bře 2009 v 06:47  • Odpověz  • To se mi líbí
byli jsme v poradně a máme už 3660g takže konečně přibírá :grinning: to je dobře i když je to az cenu toho příkrmu no... ale stává se mi že po něm častěji ublinkává. možná jak má plnej žaludek - myslím že neví, kdy má dost a tak hltá :unamused:
31. bře 2009 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ahoj dlouho jsem tu nebyla
vy už jste všichni velcí :slight_smile: my za chvíli budem slavit 1rok!to uteklo
s tím kojením,my už teda dokojujem malá to už nechce,tak jsme zas ráda že se odstavuje sama a já to nemusím nějak řešit.malá mi třeba ráno vypije z hrnečku 200ml mlíčka a to jí je 11m,
tak si myslím Ivi že ti malá docela dobře jí na to jak je malinká,to moje Aní když jí bylo 2týdny vypila třeba jen 10-20ml takže vůbec nepřibívala,byla prostě líná sát,tak jsem musela kojit 2-3h i v noci!a pak se to upravilo a bylo to v poho,jen přibívala po troškách,ale vdžycky to stačilo.
Za to teď jí chutná všechno co jí dám,je to šikulka :wink: .
Teď jsme ale nemocný,zánět průdušek a máme antibiotika,chuděrka měla vysoký teploty,teď už je bez teplot,ale je hodně unavená a hodně spí,tak jsme v tom krásným počasí doma.tak snad už bude líp.
za týden oslavujem Pavlíkovo narozky 8let,ve škole docela v poho,myslím ež tu první třídu zvládá dobře a už umíme docela dobře číst(no chybičky se ještě najdou)
Doma máme taky veselo,předěláváme u našich podkroví,tak máme práce dost!máme byt 2+1 a je fakt pro 4lidi už malí!ale už aby to bylo!!!!jenže jsme zatím na začátku,takže bordel,cihli a malta :grinning:
tak se mějte krásně tepličandy a užívejte jara(no koupám že spíš už skoro léta :grinning: )
3. dub 2009 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
HOLKY NÁM JE DNESKA PŘESNĚ JEDEN MĚSÍC - to nějak uteklo :astonished:

jinak na kyčlích jsme dopadli celkem dobře, ale preventivně balíme na široko -Terka pak vypadá jako basťoch haha a musím jí dávat větší oblečení. za 14 dní jdu znova na kyčle, tak třeba už pak nebudeme musett balit s těma plínama.

jinak se malé na obličeji udělala nějaká vyrážka, nevím do čeho. dr. jí předepsala Holtovu mast - teda musím řžíct to tak děsně smrdí, fuj :confounded: to snad dělaj z rozemletých rybích zbytků nebo co? pak jí ani nemůžu dát pusinku když tak zapáchá haha :grinning:
4. dub 2009 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky.
Jo jo,utíká to jako blázen.Tomášek se už otáčí sám na bříško,udělal to zatím jen párkrát,ale moc se mu to líbylo,je to zlatíčko naše.
Konečně je teplo a tak trávíme většinu času na zahradě,je to super.A já mám docela dost šitího a tak vůbec nic nestíhám,ale je to paráda.
Tomášek je už pořádnej kus.Příští sobotu jedeme se známími do zoo tak snad nám vyjde počasí.V pondělí jdeme na druhou hexavakcínu,dr. nám to oddálila kvůli tomu abscesu.Tak doufám,že to zase pěkně zvládne jako posledně.Jinak je všechno fajn no.
Taky pořád něco děláme na baráku,je to práce a ten bordel vždycky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: hrůza,ale jinak to nejde no.
Tak se všici mějte a pište ať tu není tak prázdno a je o čem psát. :wink:
5. dub 2009 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

dlouho jsem tu nebyla a koukám nikdo nic nenapsal??

my už vážíme 4030 g a vyrostli jsme o 2 cm takže má 54 cm :grinning: zítra jdeme na kyčle - tak uvidíme jestli se těch látkovek navíc zbavíme :wink:
14. dub 2009 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky všichni.
Taky koukám,že kromě mě a ivik jsem nikdo moc nechodí,škoda :frowning2:

Ivik tak vidíš!Tak doufám,že už jsou kyčle ok!

Tomíkovi bylo pět měsíců,hrozně to utíká.Je moc hodnej,asi mi vynahrazuje to jak byl jako malinkej uplakanej.Vydrží sám v postýlce,povídá si,směje se na kolotoč,brouká nádhera,ale já to nevydržím a pořád ho musím chovat jak je totiž hodnej mě to hrozně dostává.Hodně si s ním hrajeme na pěnovém puzleti,když něco vidí hned natahuje ručičku a otvírá na to pusinku,všechno do ní taky strká.Je to teď moooc krásný,je to náš miláček :dizzy_face: .
Jinak máme první zoubek,ani jsem nevěděla,že mu roste,zjistila jsem to úplnou náhodou a druhý se klube hned vedle.
Tak se všichni mějte a pište!!!
16. dub 2009 v 08:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsme byli s Nikolkou poprvé u zubařky a museli jsme se zbavit dudlíčku.Nikolka ho stále vyžadovala a zubařka říkala,že se jí začínají zoubky malinko křivit a mohla by s tím mít problémy až bude mít trvalé zuby.No,tak Nikolka dala dudlíčka v neděli večer do osení a ráno tam místo něj našla výslužku od zajíčka....Prostě si ho odnes zajíček a hotovo.Každému to teď říká,docela to zvládá ale stejně si o něj ještě říká,ale prostě není...Když ho ale dávala do té travičky,tak mi to bylo líto,skoro jsem brečela,i když mi ten dudlík u ní taky vadil,no ale bylo mi smutno za ní.Musím ale vydržet....

Opravdu to strašně utíká v červnu už nám budou dva roky,hrůza,ale zato teď to období je úžasný a teď když ještě svítí sluníčko,tak je to super....

Jinak moje ségra je taky těhotná,tak ji držím palce,ať je vše v pořádku.Je to teprve 9 týdnů a ve středu jde na UZ,tak jsem zvědavá....

Mějte se hezky a pište :slight_smile:
16. dub 2009 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
sarkal: kyčle se zlepšily jen o trochu a tak balíme pořád. chudáček malá nemůže pořádě kopat nožkama a je jí v těch plenách navíc vedro :frowning2: bohužel to ale musí být. ale představa tohohle balení až do jejího 3 měsíce, to je děs! :confounded: malá si už taky tak brouká a vydává zvuky už skoro 14 dní - prej jsme trochu napřed podle dr no jo má ráda lidi a chce si povídat :grinning:

luckaa: nebála se nikolka zubařky??? gratulace sestře k miminku, at vše dopadne dobře :wink:
16. dub 2009 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Luckaa tak ségře taky graruluji a držím palce!!

Ivik to my žádný balení neměly,ale musely jsme tam jít ještě jednou navíc,protože měl něco nedovivinutého,ale pak už to bylo dobré.Tomík má věčně nohy nahoře a tak jsem se plínky navíc bála,ale bylo to dobrý v tomhle směru.Ale zase je lepší to vydržet než aby pak v budoucnu měla problémy,že jo.

Jinak Tomášek má druhý zoubek,hned vedle toho prvního,bude jak malá veverka teda spíš veverák :grinning:

Luckaa máš pravdu,že v tomhle počasí je to o něčem jinym než když je zima,teď je to fakt krásný,to vidim i u nás.

Tak se všichni mějte a fakt pište a klidně někdo nový ať je veselo! :slight_smile:
17. dub 2009 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Čau holky,
měli jsme zavirovanej počítač, tak jsem tu dlouho nebyla.
U zubařky jsme taky byly, ale zatim se jen podívat. Honzíkovi vypadla blomba, tak jsem vzala sebou i Terezku. Jen si to tam prohlídla, dostala hračku, tak uvidíme příště, jestli už jí i doktorka prohlídne.
Jinak ten čas letí strašně rychle, u Honzíka mi to ani nepřišlo, ale teď u Terezky je to šílený. V červenci jí už budou dva roky! Musim si jí pořádně užít, třetí dítě už neplánujem.
Ivik to široký balení nezávidim.
Zdravim mahulenku.
Musim končit, mějte se.
17. dub 2009 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,ivik Nikolka se nebála,ona ráda chodí k doktorce :sweat_smile: vždycky se akorát zeptá kokorka(to je jako doktorka) pích? a když ji řeknu,že ne tak se ani nebojí,celkově mi v tomhle připadá dost rozumná,dost mluví,tak se s ní i dobře komunikuje a teď začíná žalovat :slight_smile: Tak je to sranda.Minule přišla a říká:Mamí,táta bombo nééé.Tak jsem hned věděla,že jí tatínek odmítl dát bombon.Takže takhle to teď u nás chodí.

Ivik,to balení to mě mrzí,to musí být těžký,ale je to pro dobro.Taky mi bylo líto,když jsem Nikču zbavovala dudlíčka,ale taky je to pro její dobro,tak se tím utěšuju,sice si ještě vzpomene,ale říká dydý zajíčkovi do travičky vzal,takže to bere :slight_smile:

Mějte se hezky a pište
18. dub 2009 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky.. Chtěla bych se zeptat.. Chodíte někdo v Teplicích ke gyndaři Mesíkovi? Jaký je váš názor na něj? Poslední dobou nesnáším moc dobře těhotenství, stres v práci mi taky nepřidává a ráda bych už byla doma. Myslíte, že mi napíše neschopenku? Jak moc je v tomto ochotný? Díky za odpovědi.
19. dub 2009 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky Luckaa tak to je Nikolka šikulka.
Včera jsme byli na vítání občánků,konečně no.I když to bylo takovej fofr a ani sem se nevzpamatovala a byli jsme veňku a stuhly udělat jen jednu fotku :unamused:
Tak si užívejte jara a pište!!!!!!!!!A taky nějaká nová maminka se tady ukáže ať je nás tu víc a je o čem psát,no ne?
Vítám janu a v tomhle Ti,ale neporadím s dr.Mesíkem zkušenosti nemám.
Tak se mějte.
21. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek